Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ona90

Kolczyk w języku- opuchlizna

Polecane posty

We wtorek rano przekłułam sobie język. Samo przebicie aż tak bardzo nie bolało jednak teraz jest masakra....język mam tak strasznie napuchnięty, że ciężko mi mówić i to jest dla mnie wielkim problemem. Jak zmniejszyć opuchliznę? próbowałam już kostek ludu, szałwii, dentoseptu i nic nie pomaga:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak powyzej, musisz przeczekac, moja znajoma przechodzila przez to dosyc niedawno, tez ok 3-4 dni miala opuchlizne a i kilka dni pozniej nie dokonca mogla wszystko jesc. same zupki itd....bedzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak z ciekawości po co Ci kolczyk w ustach ? Pomijam to że to boli ale przeciez go nie widać ? chyba że bedziesz czesto pokazywać język o tak - :p żeby pochwalic sie kolczykiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sposobu zmniejszenia opuchlizny a czas jej trwania jest indywidualny jak masz pecha to tydzień szczęście 2-3 dni. polecam pure do zalewania bardzo łatwo sie je:) 3 dni jadałam tylko je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vb.n7mjrthbv
a moze załozyli Ci za mały kolczyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po przebiciu ma się sztangę długi kolczyk więc na pewno nie za mały opuchlizna jest naturalna reakcja języka na ciało obce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolczyk zrobilam tylko i wylacznie dla siebie. Wiedza o nim tylko 3 osoby takze nie robilam go z zamiarem chwalenia sie. Wybralam kolczyk w jezyku bo chcialam miec cos swojego, cos o czym wiekszosc nie bedzie wiedziala. Zreszta bylo to moje marzenie od 3 lat ktore wkoncu zrealizowalam jednak teraz bardzo ciezko jest. Prawie nic nie jem...sprawia mi to bol i wlasnie dlatego czuje sie oslabiona....Mam nadzieje ze ta uciazliwa opuchlizna zejdzie w ciagu najblizszych dni i z dnia na dzien bedzie juz lepiej. Warto realizowac marzenia nawet takim kosztem......:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolczyk zrobilam tylko i wylacznie dla siebie. Wiedza o nim tylko 3 osoby takze nie robilam go z zamiarem chwalenia sie. Wybralam kolczyk w jezyku bo chcialam miec cos swojego, cos o czym wiekszosc nie bedzie wiedziala. Zreszta bylo to moje marzenie od 3 lat ktore wkoncu zrealizowalam jednak teraz bardzo ciezko jest. Prawie nic nie jem...sprawia mi to bol i wlasnie dlatego czuje sie oslabiona....Mam nadzieje ze ta uciazliwa opuchlizna zejdzie w ciagu najblizszych dni i z dnia na dzien bedzie juz lepiej. Warto realizowac marzenia nawet takim kosztem......:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolczyk zrobilam tylko i wylacznie dla siebie. Wiedza o nim tylko 3 osoby takze nie robilam go z zamiarem chwalenia sie. Wybralam kolczyk w jezyku bo chcialam miec cos swojego, cos o czym wiekszosc nie bedzie wiedziala. Zreszta bylo to moje marzenie od 3 lat ktore wkoncu zrealizowalam jednak teraz bardzo ciezko jest. Prawie nic nie jem...sprawia mi to bol i wlasnie dlatego czuje sie oslabiona....Mam nadzieje ze ta uciazliwa opuchlizna zejdzie w ciagu najblizszych dni i z dnia na dzien bedzie juz lepiej. Warto realizowac marzenia nawet takim kosztem......:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eleinka
Też zrobiłam sobie kolczyk w jezyku, i z tego samego powodu :) Żeby zmniejszyć opuchliznę ssij kostki rumianku zamrożone ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2
Też mam juz pare lat, z resztą sama przebijam w studiu ;) opuchlizna trwała kolo 2 dni ale to kwestia indywidualna. U neiktórych jest kilka dni u innych minimalnie i jeden dzień. Ale powodem może być też złe przebicie, za blisko podniebienia miękkiego, wtedy kolczyk trzeba wyjąć gdy może Ci zrobić dziurę w podniebieniu bo jest niebezpieczne, wiec przeczekaj pare dni jak nie zmaleje badz zniknie wyjmij kolczyk i odczekaj aż dziurka zarośnie i ewentualnie przebij raz jeszcze. Niestety kolczyki w języku nie są dla wszystkich ze względów biologicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kayya
Ja mam opuchlizne juz tydz. i nie schodzi, to normalne? Jem wszystko, i mówie w miare normalnie, Płukam szałwia. Wiec o co chodzi ? ;) Czekam na odp. :) Z góry dzieki ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2
moze o to ze sie nie je wszystkiego :> nie wolno jest jeść ani pić produktów mlecznych, i pierwsze dni jeść bardziej wodne produkty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadowolona D
Mam kilka sprawdzonych i dobrych sposobów na opuchliznę ;d wszystkie są sprawdzone przez zemnie i pomogły Od dnia przebicia stosowałam tak : Wstaje rano przemywam jamę DENTOSEPTEM.. jem śniadanie po śniadaniu płukałam na odkażenie wodą z solą morską później gdzieś po 20 minutach wodą utlenioną w roztworze z wodą potem parzyłam rumianek wkładałam do zamrażarki żeby był chłodny płukałam staranie jamę i trzymałam dosyć długo.. I to są dobre sposoby na opuchliznę bo mi po 2 dniach zeszła a teraz wszystko jest pięknie ładnie ;** Buziaakii ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Cześć wszystkim. Mam kolczyk od dokładnie dnia 12.08.2009 roku. Co do tego, czytałam niewielką ilość informacji na forach różnego typu, ale mam pewien problem. Nie wiem, czy mam sztangę za krótką, czy co, ale moja kulka od kolczyka jest jakby w środku języka, tzn. widać ją i mogę nią poruszać, ale tak jakby na tym jest jakaś błonka mała... dookoła mam delikatnie spuchnięte, bo jak dotykam to jest twarde, ale nie wiem co mam zrobić. Pomóżcie Dołączam zdjęcie, przepraszam za wygląd mego języka, ale stosuję chyba wszystko i nie mogę go doczyścić;[[ Pozdrawiam http://www.photoblog.pl/marigolld nie wiedzialam gdzie wstawic, to tam wstawilam;/ no szok. boje sie, ze cos nie tak;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiiiaaa
matko. opuchlizna to coś najnormalniejszego, wręcz jest to prawidłowe przy przekłóciu języka. najpierw zanim zdecydujecie sie na kolczyka poczytajcie troche o nim , a nie siejecie panike. ;) jeśli język puchnie to znaczy że się regeneruje. to normalne po przekłóciu. jednym puchnie bardziej innym mniej. u jednych opuchlizna utrzymuje się tydzień , a u innych 4 dni. gorzej jakby wogóle nie spuchło . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako facet nie wypowiem się n/t opuchlizny, lecz chciałem abyście dziewczyny wiedziały że kolczyk w języku to rewelacyjna rzecz. Niestety nie jestem lekarzem, lecz kolega dermatolog podpowiedział mi kiedyś że opuchlizna przy piercingu jest najczęściej wynikiem uczulenia na materiał z jakiego wykonany jest kolczyk, dlatego tak popularne są ostatnio kolczyki z hypoalegricznego tytanu. Sam bałbym się zabiegu, ale dziewczyna z kolczykiem w języku staje się dodatkowo pociągająca :) Powodzenia i dużo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako facet nie wypowiem się n/t opuchlizny, lecz chciałem abyście dziewczyny wiedziały że kolczyk w języku to rewelacyjna rzecz. Niestety nie jestem lekarzem, lecz kolega dermatolog podpowiedział mi kiedyś że opuchlizna przy piercingu jest najczęściej wynikiem uczulenia na materiał z jakiego wykonany jest kolczyk, dlatego tak popularne są ostatnio kolczyki z hypoalegricznego tytanu. Sam bałbym się zabiegu, ale dziewczyna z kolczykiem w języku staje się dodatkowo pociągająca :) Powodzenia i dużo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angellass
Hej wam! ;p Mam zamiar zrobić sobie kolczyka w języku.. nie lubie jak ktos ma np całe ciało w percingu bo to nie "smacznie" wygląda.. Ja robiłam sobie sama igłą z weflonem w pepku a zwykłą igłą lekarską w uszach.. ale w jezyku wole zrobc u doswiadczonej osoby.. bo jest to miejsce nie pewne.. moze sie cos stac albo cos.. Mam do was pytanie jak bardzo miałyście spuchniety jezyk? udało by się to chodz by na dni puchniecia ukryc przed rodzicami? w pepku dowiedzieli sie po 5 ms-cach po wyjezdzie nad morze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryka
słuchajcie ja sobie wczoraj przekulam opuchlizna mi schodzi od dolu, rano bolal dopoki nie zjadlam teraz jest calkiem ok. mysle ze jak cialo jest oslabione to on wtedy boli bo teraz to nie, a i wczoraj to jadlam zupe frytki i zelki dlugie tak bokiem jadlam a dzis juz normalnie kanapke wcinalam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość focz18
ja przekułam język 26.02 opuchlizna nadal się utrzymuje .. język jeszcze troszkę boli .. naważniejsze ze jako tako mogę już mówic . :) najgorsze jest to ze górna kuleczka tak jak by zapadła mi się i zjechała w dół .. mysle ze moze to byc dla tego ze mam za małą sztange i zrobiło mi sie tak przez za dużą opuchlizne.. nie wiem co teraz zrobic? proszę o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focz18-> odpisałam ci na wcześniejszym topiku. szpital, lekarz ostatecznie konsultacja w salonie. język to nie żarty sama miałam opuchliznę około tygodnia ale zapadnięcie się kulki to dużo poważniejsza sprawa. nie ma żartów z językiem kumpel miał chirurgicznie usuwany kolczyk i szyty język naprawdę już i tak za długo czekasz dziewczyno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focz a nie da rrady jakos odkrecic którejś kulki i po prostu wyjąc kolczyka?? a probowlaas oklady z lodu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość focz18
to znaczy zdjąc kolczyka nie mam zamiaru . troche czasu juz na niego czekałam :( . ale trudno jesli naprawde bedzie taka potrzeba to bede musiała tak zrobic ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam ze lepszym rozwiązaniem jest wyjęcie kolczyka samemu. Bo co jeśli będzie jeszcze gorzej i będą Ci go musieli usunąc w malo pprzyjemny sposob w szpitalu?? A jak Ci się zrośnie to zawsze mozna przebic jezyk raz jeszcze i zalozyc dluzszą sztange :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KroplaMorksiegoLubczyku
Od razu utnij język, bo to może być rak... Ja górną kuleczkę też miałam tak 'zapadniętą', ale konsultowałam się z salonem i powiedzieli mi, ze to normalne. Po prostu język Ci baardzo spuchł i ten kolczyk, który Ci dali jest ciut za mały (a dali Ci 16, 18, czy 20 mm?). Przejdzie Ci za kilka dni. Nie panikuj. To wgłębienie zacznie Ci się powoli zmniejszać i będziesz mogła się cieszyć swoim kolcem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oldziakkk
ja przebiłam sobie 10.03 a nie bałam się tylko dlatego że nie czytałam żadnych forów i nie czytałam jak to ludzie pisza głupoty o tym że się traci smak ( kubki smakowe same obumieraja po jakis 20 godzinach a potem po prostu się regenerują), że język może zgnić lub że może go sparaliżować :)) jak przebijacie sobie w salonie to raczej nie ma się czego bać . Mi przebijała koleżanka i jakoś żyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XxPatiiiXx3
Ja sobie przeklulam w piatek (14.05.10) . Samo przeklucie nie bolalo (bez znieczulenia) a opuchlizna pokazala sie dopiero dzisiaj jezyk mnie wogole nie boli ale kolczyk jest super ;) sama wczesniej robilam sobie kolczyk w pepku i w wardze ale w jezyku sie balam wolalam isc do salonu pircingu . Zrobienie kolczyka trwalo ok 30 sekund ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XxPatiiiXx3
Mam pytanie . w piatek zrobilam sobie kolczyk . dzisiaj jest pon i kolczyk wbija mi sie od dolu w jezyk . nie wiem czy kolczyk jest za krotki ale prosze o pomoc ./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×