Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marciak_84

usg

Polecane posty

Gość marciak_84

Witam Was. W tamtym tygodniu bylam u gina i w usg stwierdzil u mnie 10 tygodniowa ciaze. Kolejna wizyte ma na 8 lipca. I teraz problem, poniewaz wiem ze pomiedzy 11 a 14tc powinno byc wykonane badanie przeziernosci karkowej oraz widocznosci kosci nosowej. A mi pani doktor o zrobieniu tych badan nie wspomniala. Powiedziala, ze wszystko jest w porzadku, zlecila badanie krwi, moczu, toksoplazmoze, glukoze i tyle. Wydaje mi sie, ze powinnam do niej zadzwonic zwlaszcza, ze nie bralam kwasu foliowego od poczatku ciazy, tylko od 9 tygodnia(mialam zawsze nieregularne cykle i ciaza to zaskoczenie, mile, ale zaskoczenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To się robi podczas usg. Na następnej wizycie pewnie ci zrobi to badanie. To, że nie brałaś kwasu foliowego, głównie chodzi o kręgosłup. Można to teraz zobaczyć, ale raczej dopiero sprawdza się to w około 20 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marciak_84
podczas badania stwierdzila, ze kregoslup jest ladnie widoczny i ze jest w porzadku. to samo z glowka. Serduszko tez ladnie bilo. Teraz zrobilam badania krwi i moczu i wszystkie wyniki wyszly w normie, jedynie w krwi PDW i P-LCR (cokolwiek to znaczy)troszke podwyzszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jak sprawdziła ciągłość kręgosłupa to ok. Jeśli chodzisz prywatnie, to na następnej wizycie za około 4 tygodnie zrobi ci kolejne usg i wtedy sprawdzi kość nosową i przezierność. A jeśli nie, zawsze możesz wybrać się prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marciak_84
chodze pryawtnie i dlatego zastanawialam sie czy nie umowic sie na wczesniejsza wizyte. wiem jak to jest w panstwowych przychodniach na usg pewnie trzeba czekac w kolejce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, to możesz iść na wizytę za 3 tygodnie, nie będzie problemu :). Mi jeszcze lekarz prywatny zaproponował USG NT, to takie totalne sprawdzenie wszystkiego, trwało prawie godzinę, ale wszystko wyoglądał. Tyle, że oczywiście dodatkowo płatne (dlatego zachęcał :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marciak_84
oczywiscie ze dodatkowo platne, skoro zachecal:) a ja w poniedzialek sprobuje zadzwonic do lekarki i zmienic termin wizyty. Mam nadzieje, ze mnie gdzies wcisnie. Pozdrawiam i dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmień lekarza
to jedyne wyjscie, skoro nie powiedział Ci o tak ważnym usg, które najlepiej wykonać w 12 tc. Ponadto to jest usg specjalistyczne, nie takie rutynowe jak podczas normalnej wizyty i powinien go robić certyfikowany specjalista usg na specjalistycznym sprzęcie. Trwa około 20 minut i w trakcie lekarz robi wszelkie pomiary, nie tylko NT, ale też sprawadza kość nosowa i przepływ krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmień lekarza
a kwas foliowy powinnaś jeść tylko do 12 tc, później i tak nie ma sensu, z reguły zastępuje się go preparatem witaminowy, w którego skład też wchodzi. Kwas foliowy ma znaczenie przed ciązą i w I trymestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w 2 ciazy kwas foliowy zaczelam brac jak dowiedzialam sie o ciazy dopiero moj gin robil mi usg w 12 tyg, ale co z tego ze nie mierzyl wogole kosci nosowej itp? zrobil tylko jakies 3 pomiary i tyle musialam jechac do innego gina, bardziej znanego, dopiero ten w 14 tyg zmierzyl kosc nosowa (powiedzial ze to ostatni dzwonek) , zrobil wszystkie pomiary, posprawdzal wszystko co sie dalo i powiedzial jaka plec wszystko zalezy od gina, sa tacy co badanie w 12 tyg robia bardzo szczegolowo i sprawdzaja wszystko, inni robia byle jak, a jeszcze inni pomijaja to wazne usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marciak_84
nie wiem juz co mam myslec. Kobieta do ktorej chodze uwazana jest za jedna z lepszych w miescie, a ja do niej chodze juz od 2 lat i takze uwazalam ja za jak najbardziej kompetentna. Nie wiem wiec dlaczego nie powiedziala mi o tym - jak wychodzi- waznym badaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj gin tez uwazany jest za lepszego w miescie, bardzo ciezko sie do niego dostac a nie mierzy wogole kosci nosowej! mojej kuzynce (38 lat-2 ciaza) tez nie zmierzyl i obie jechalysmy do innego gina zadzwon do niego i powiedz ze slyszalas o badaniu w 12 tyg ze powinno zmierzyc sie kosc nosowa i nie wiesz teraz czy przekladac wizyte czy nie jak powie ze nie widzi potrzeby itp to radze zmienic gina albo wybrac sie na to wazne usg do innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marciak_84
Tak zrobie. W poniedzialek do niej zadzwonie. Mam nadzieje, ze fakt, iz nie bralam kwasu nie sprawi, ze to badanie wyjdzie zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie bralam, bo nie planowalam drugiej ciazy, tzn chcialam miec 2 dziekcko ale staranka mielismy zaczac pod koniec wakacji a tak w tym czasie bede miala juz drugie :) pomysl ile kobiet zachodzi w ciaze nieplanowana i rodzi zdrowe dzieci nasze mamy nie braly kwasu wogole np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marciak_84
my takze chcielismy dziecko, ale nasze starania planowalismy od wrzesnia:)mimo to bardzo bardzo sie cieszymy. oby wszystko bylo w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×