Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama_wikinga

Od kiedy nocnik?

Polecane posty

Gość mama_wikinga

podpowiedzcie, od kiedy uczyć malucha robić do nocnika? Synek ma 13 miesięcy i wydaje mi się, że jest jeszcze za malutki, a tu się dowiaduję, że niektóre mamy już sadzają dzieci na nocniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalezy od dzieka
przewaznie jednak około 2oku zycia, ale przyzwyczajać, oswajac z nocnikiem trzeba wczesniej. mój mił 11 m-cy jak juz sikał do nocnika a siostry córcia 2,5...nie ma reguły, najwazniejsze by dziecka nie zmuszac bo sie zrazi na długo . to musi byc forma zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja moja juz dawno sadzam ale efekt marny... na nocnik sika i w majtki tez sika... kiedys zalapie mam nadzieje... ostatnio mnie zaskoczyla bo zalozylam jej pampersa do spania a ona go zaczeła rozbierac i mowi ze \"sii\" posadzilam ja na nocnik i zrobila lądnie si :D:D ale to jednorazowy wyczyn nietsety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdy moja cora skonczyla roczek staralam sie ja oswoic z nocnikiem,nie chciala na niego siadac ,prężyla sie itp.dopiero jak skonczyla 2 latka to korzysta z nocnika.i teraz nie uzywamy juz pieluch(czasem tylko na noc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cześć to ja
Mój syn długo robił w pampersy. Na nocnik zaczął tak porządnie robić dopiero jak miał 3,5 roku, wcześniej nie dało rady. Ciocia mi podpowiedziała, jak go nauczyć: sadzałam go na nocnik co pół godziny, czy chciał czy nie chciał. I zazwyczaj siusiał za każdym razem. Po około 2 tygodniach sam zaczął siadać na nocnik. W nocy jednak miał pieluchę. Dopiero, gdy największe pampersy były mu za małe, to zaczął wstawać w nocy do siusiania. Swoją drogą - rzep od pampersa poranił mu skórę, i młody po prostu ze strachu zaczął spać bez pampersa. Zdarzały mu się wpadki ale teraz już jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_wikinga
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, może po prostu kupię jakiś nocniczek i zobaczymy. Jesli mały nie będzie zbyt zainteresowany to nocnik poczeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babki
moj syn za 3 miesiace bedzie mial 2 latka. chetnie siada na nocnik i bawi sie nim. jednak nie chce nic zrobic w niego........widocznie potrzebuje czasu a ja cierpliwosci . moja siostra sadzala swoje corji gdy mialy po pol roczku i w sumie od roku juz nie nosily pampersow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja niedługo skończy roczek i od jakiegoś miesiąca sadzam ją, gdy widzę że szykuje się na kupkę... i najczęściej zrobi ją do nocnika, ale ze świadomym korzystaniem z nocnika ma to niewiele wspólnego... z taka porządna nauką poczekamy aż będzie choć troche rozumiała powagę sytuacji... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×