Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

chce byc chudsza

sezon truskawkowy ruszył

Polecane posty

Też sobie ostrzę zęby na truskawki :) Ale czy to juz sezon, czy będą tańsze? U mnie przyzwoite w miarę są po 3,50. Na pewno będzie troche konfitur (a co tam, naleśniki z nimi są wspaniałe:P ) i może kilka kompotów :) A tak na bieżąco to koktajle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koktajl ze śmirtaną 30% i z bananem :D Z innych z truskawami w roli głównej to hmm... jeśli ktoś lubi otręby to te z polo marketu ze śliwkami + oczywiście truskawki + jogurt truskawkowy dowolnej marki, ale najlepszy jest z tym z Danone. Mmm pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam mnóstwo takich przepisów bo kocham truskawki.Dobra ide po mój zeszyt i napisze coś nie typowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalesony boga wojny
nalesniki z truskawkami i bita smietana, truskawki z cukrem truskawki w sosie wlasnym biszkopt z teuskawkami, truskawki z szampanem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam że wszystkie przepisy sama sprawdziłam wiec w razie pytań-pytaj :) DESER Z BIAŁĄ CZEKOLADĄ 300 ml śmietany 18% pół szklanki liści bazylii(muszą być świeże) 3 tabliczki białej czekolady 200 g truskawek Truskawki pokroić na plasterki.Czekoladę połamać na kawałki bo wtedy będzie szybciej się topiła.śmietanę wlać do rondla,wrzucić bazylie,zagotuj.Dodaj połamaną czekoladę.Mieszaj i podgrzewaj do czasu aż czekolada się rozpuści a cała masa będzie gładka.Do szklanek układaj na przemian truskawki-krem-truskawki itd . Z MAKARONEM I MASCARPONE jeśli nie lubisz tego sera to możesz użyć gęstego jogurtu lub twarogu. 400 g makaronu ugotowanego tagliatelle 300 g truskawek 200 g sera mascarpone pęczek szczypiorku pieprz i sól truskawki kroimy na małe kawałki ,wymieszać serem.Makaron wymieszaj z sosem truskawek ,tymiankiem,solą,pieprzem oraz szczypiorkiem KNEDLE kilogram ziemnikaków 20 dag serka homogenizowanego waniliowego jajko 2 sdzklanki mąki oczywiście truskawki Ugotowane,ciepłe ziemniaki od razu potłuc na gładkie piure,ostudzić.Do ostudzonych ziemniaków dodać serek,jajko i mąke,wyrobić gładkie ciasto.łyżką nabierać po małej porcji ciasta,formować kulkę,rozpłaszczyć.Na cieście układać po 1 truskawce,ciasto obwijać ciastem,uformować kule.Gotowe knedle wrzucać na osolony wrzątek,kiedy wypłyną to gotować jeszcze ok 2 minuty i od razu wyciągać. Knedle możesz jeść polanym masełkiem i posypane cukrem,polane śmietaną,z bitą śmietana itd. NALEśNIKOWY TORCIK 1 torebka herbaty LIPTON FOREST FRUI zaparzona w 1/2 szklanki wody 250 ml kremówki 36 % 20 g cukru 30 dag truskawek pokrojonych 2łyzkiżelatyny 250 g ciemnej czekolady 4 naleśniki (nie będę podawać przepisu :)) kremówkę ubij cukrem,wstaw do lodówki.żelatynę rozpuść w herbacie.Podgrzej czekoladę.Wymieszaj wszystko z kremówką.W tortownicy ułóż na naleśnik,potem truskawki,potem masa i tak do skończenia się składników.Ale ostatnia warstwa musi być masa!.Wstaw do lodówki na ok 3 godziny. CIASTO -PIANKA spód:20 dag biszkoptów 10 dag masła pianka:10 łyżeczek żelatyny 55 dag truskawek 10 dag cukru 2 cukry waniliowe 25 dag śmietany kremówki cytryna 45 dag jogurtu naturalnego Biszkopty pokruszyć u wymieszać z masłem.Wyłożyć spód tortownicy i wstawić do lodówki. żelatynę zalać niewielką ilością wody,odstawić aby spęczniała.Truskawki zmiksować z połową cukru,cukrem waniliowym,wymieszać z rozpuszczoną żelatyną.Jogurt połącz z resztą cukru,dodać otarta skórkę z cytryny i sok z cytryny.Odłożyć do dekoracji troszkę ok 3-4 łyżek zmiksowanych truskawek a resztę ubić z jogurtem.Następnie ubić na sztywno śmietanę.Dodać do masy truskawkowo-jogurtowej.Piankę wylać na schłodzony spód.Z odłożonych zmiksowanych truskawek zrobić kleksy na wierzchu.Schłodzić. MUS 150 g truskawek 3 łyżki cukru pudru łyżka soku z cytryny 200 ml śmietany kremowej .Parę truskawek odłóż a resztę zmiksuj z 2 łyżkami cukru i sokiem z cytryny.Do kremówki dodaj pozostały cukier i ubij.śmietanę delikatnie połącz z miksowanymi truskawkami.Potem układaj mus+pokrojone truskawki + mus itd itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o, ten przepis z bazylią faktycznie nietypowy... Trzeba zdobyć białą czekoladę i do dzieła. Ale bomba kaloryczna to z tego jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mella ----Jest,jest ale jakie dobre :D Możesz kombinować tak jak ja.Zamiast bazylii możesz dać mięte i zamiast białej czekolady dać ciemną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pycha są
Racuszki z truskawkami - ostatnio mi się jabłka skończyły, więc pokroiłam truskawki i wrzuciłam do ciasta. Dużo smaczniejsze niż z jabłkami! polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierrroszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truskawki w tym roku sa niedobre....kupiłam 2 razy i koniec!Kiedyś byłam na polu-tam sa truskawki (po dawnych działkach)-to były truskawki-malutkie, czerwoniutkie, słodziutkie, soczyste...ech:) Te sklepowe, straganowe i targowe do piet im nie dorastają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×