Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama_D

urlop macierzyński - dokumety

Polecane posty

Gość mama_D

Witam, mam pytanie: jakie dokumenty są potrzebne pracodawcy do naliczania urlopu macierzyńskiego. Byłam na zwolnieniu lekarskim do samego porodu. W szpitalu chciałam zaświadczenie dla pracodawcy o porodzie, ale pielęgniarka powiedziała, że już takich zaświadczeń się nie wypisuje; ZUS wymaga już tylko aktu urodzenia dziecka. To samo powiedział mój lekarz ginekolog. A w pracy kadrowa wymaga ode mnie tego zaświadczenia. Czy słusznie?? Jakie właściwie dokumenty muszę złożyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też wydaje mi się że nazywać
Szczerze mówiąc nie do końca wiem jak to jest, bo wszystko załatwiał mój mąż i było bezproblemowo. Jedynie co musiałam później dołączyć, o czym zapomniano powiedzieć mężowi to podanie o urlop macierzyński podpisane przeze mnie. Jeśli chodzi o dokumenty nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urlop macierzyński a wychowawczy to dwa różne urlopy. Ja osobiście jesli chodzi o urlop macierzyński (ten po urodzeniu Dzieciątka) zanosiłam zaświadczenie ze szpitala. Jeśli chodzi o wychowawczy (ten po macierzyńskim w zależności od dochodów płatny lub nie) to trzeba napisać pismo o przyznanie takowego do pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjustynaa2
ja tez zanosilam zaswiadzczenie do szitala i jeszcze swoje oswiadczenie ze to moje pierwsze dziecko, i akt urodzenia dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadrowa niech poczyta
ustawę zasiłkową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×