Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lurka

ciaza,a problemy ze skora

Polecane posty

co zrobic gdy skóra w ciaży bardzo swedzi moze którasz was miala taki problem lub ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba trzeba isc do lekarza... :) W kazdym razie zakaz stosowania jakichkolwiek specyfików na wlasną rękę... Ja mialam i mam taki zakaz... A skóra czasem swędzi, szczególnie na środku brzucha u góry... Nawet jakies krostki czasem się pojawiają, pewnei dlatego swędzi :) Ale najlepiej pokazac sie lekarzowi... Bo róznie to bywa ze zwyklym swędzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ze moj ginekolog wyslal mnie na badania i jest wszystko ok.kazal mi wapno pic a czy to pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitra
skoro kazal to pewnie pomoże... Może malo związane z tematem ale pamiętam że jak szlam na pielgrzymkę i jesli mialo się jakies swędzenie to kazali pic wapno i pomagalo... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasza skóra może tak reagować z powodu zmiany ilości hormonów w ciąży, a brzuszek swędzi również z powodu naciągania sie. tez miałam tą przypadłość zwłaszcza w II trymestrze, myślałam czasami że sie zadrapie, miałam strasznie przesuszoną skórę na ciele, stosuję po każdym prysznicu czy kąpieli oliwkę na całe ciało, a miejsca narażone na rozstępy smaruje kremem FISSAN. mi już przeszła ta swędziawka :) jesli ci to nie pomoże to możesz wlewać do kapieli płyny do skóry atopowej np emolium, oilatum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo huberta z tego co sie orientuje, to w czasie ciąży nie są wskazane kąpiele w wannie... Więc myśle, ze ta twoja rada jest troszkę nie na miejscu ;) Autorko skoro robiłaś badania i wyszły ok, to dobrze. Ale pierwsza myśl, jaka mi przeszła przez głowę, to że swędzenie skóry w ciąży może świadczyć o problemach z wątrobą tzw. cholestaza ciężarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badania ktore robilam to wlasnie zwiazane byly z wątrobą i wyszly dobrze,jakoś to musze przetrwac jeszcze tylko 3 pelne miesiące moze po porodzie minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez kobiota piosze ze lekarz wykluczyl cholestaze, to zwyczajne swedzenie przez hormony i naciaganie sie skóry, ja tez tak mialam tylko na brzuchu i mocno oliwkowalam brzuszek po prysznicu, wlasciwie na mokra skóre, wtedy najlepiej sie nawilza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na taka pogode sam upal to niewiem czy oliwkowanie to dobra metod wydaje mi sie ze wtedy cialo sie bardziej poci i bardziej swedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to robilam na noc, w ciagu dnia chyba wcale nie smarowalam, moze tak jak piszesz w chlodniejsze dni kremem gerber dla kobiet w ciazy przeciw rozstepom. Ale to musisz krem i tak wyczuc. Ja np skusilam sie na Vichy za 100zl i swiedziala mnei skóra po nim troszke. A i co do tego wapna, to wapno bierze sie zawsze w przypadku jakichs alergii, moze to byc katar alergiczny, wlasnie swedzenia itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świnko.. pragnę zauwazyć, że autorka napisała tylko o badaniach, a nie napisała jakie.. Poza tym chyba jasno sie wyraziłam pisząc, że dobrze, że badania wyszły prawidłowo bo pierwszą moja. myślą w odpowiedzi na jej pytanie była cholestaza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a masz jakies uczulenie czy tylko tak cie swedzi? ja uslyszalam ostatnio taką teorie od rodzinnego lekarza ze w ciazy mogą byc problemy skórne jesli twoj organizm źle znosi dziecko... Bo dziecko procz twoich genów ma tez geny meza bno i one mogą wywolywac alergie i to ze organizm się buntuje na wszelkie możliwe sposoby. Ale najpierw zrob sobie próby watrobowe to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale ja sie domyslilam ze skoro ginekolog wysyla na badania w przypadku swedzen no to chyba wiadomo jakie to badania. Nie mam zamiaru sie kłócic, nie rozumiem po co ktos zaraz prowokuje jakas afere, mniejsza czy wieksza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te badania to alat,aspat,fostaza,bilirubina.dziewczyny to naprwade jest nie do zniesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świnko - chciała bym zauważyć, ze aurorka nie napisała jakie konkretnie badania wykonywała.. W dodatku napisałam, ze cieszę sie, że wyniki badań miała prawidłowe, gdyż pierwsząmyslą, jaka mi sienasunęła po przeczytaniu tematu była cholestaza, więc nie rozumiem w czym masz problem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wazne, cos chyba ostatnio w powietrzu wisi, bo ta kafejka zaczyna zamieniac sie w aferienke ;) A co do forum, to strasznei mi teraz muli i tez wyslalam juz 2 razy to co napisalam na innym topicu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie zadne kremy nie pomagają a wrecz przeciwnie. po kremam mam ochote sie "pogryść" tak swedzi. budze sie nad ranem upackana we krwi bo nawet przez sen sie drapie. czasem sobie poplacze bo juz nie wiem co zrobic. po kąpieli swedzi jeszcze bardziej bo mydlo mi to wysusza. dostalam kremy, masci robione, plyny, takie biale jak przy ospie... nic nie pomaga... do kogo bym nie szla to slysze ze mi wspolczuje i czasem w ciazy tak jest ale po porodzie przechodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę robić tutaj żadnej zadymy, bo to nie ten topic :P A jeśli już o to chodzi, to ty się pierwsza przyczepiłaś, więc chciałam ci wytłumaczyć, że czepiasz się niepotrzebnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie to na skorze pojawiaja sie chrostki ktore swedza a zwlaszcza jak zjem jakis owoc moze to od tego narazie nie spozywm owocow zobaczymy jaki bedzie efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko musisz to po prostu przetrwac i tyle, najwazniejsze ze dzidzia zdrowa no a mamusia, trudno trzeba czasami pocierpiec;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o wapno to u mnie nie zadzialao. w ciazy nie mozna go pic zbyt dlugo. pozostale antyalergiczne rzeczy typu zyrtec nie są raczej wskazane w czasie ciązy... trzeba przeczekac. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm przyjazna_mamusia ja sie nie czepiam. Chcialabym tylko zauwazyc ze do "mamyhuberta" tez tam jakas przytyczke mialas ale nie wazne. Moze zle to odczytalam, moze Ty mnie tez zle odczytalas, nie mialam na mysli czepiania sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia zdrowa pytalam lekarza czy moze to odbic sie na dziecku ale stwierdzil ze jak badania sa ok to nie ma takiej mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic pozostaje to tylko przebolec oby to minelo po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×