Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BEZRADNAAAAAAAA

MAM 32 LATA CZY PASUJE MI WELON DO ŚLUBU? TO MÓJ ŚLUB KOŚCIELNY.....

Polecane posty

Gość BEZRADNAAAAAAAA

WITAM MAM 32 LATA I ZA ROK ZAMIERZAM WZIĄĆ ŚLUB KOŚCIELNY.MAM DYLEMAT CZY MOGE ZAŁOŻYĆ WELON ,CHODZI O TO CZY NIE JESTEM DO TEGO ZA STARA. MOŻE WEPNE TYLKO JAKIS STROIK WE WŁOSY.....?CZY KTOŚ MIAŁ PODOBNY PROBLEM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WHy
Dlaczego uważasz, że jesteś za stara? Nieprawda. Welon to welon i każdej pannie młodej pasuje, no chyba , że ma z 80 lat;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welon to niby
symbol czystosci i takich tam, śmiesznie wyglada babka po 30 w welonie. Ten stroik to dobry pomysl, ja bym nie ubierała welonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emisia24
Jak najbardziejjjjjjj!wiek tu nie gra żadnej roli to TWÓJ ŚLUB jak sama napisałas......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja myslexczc
ze mozesz zrobic fryzure z kokiem i w kok wpiac welon z tylu, widzilam taki na slubie siostry pieknie to wygladalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emisia24
dobry pomysl z tym kokiem popieram !!!!slicznie to wygladaaaa:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie jakies fotki
tego koka z welonem z tylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalaloloooroololoooo
Oczywiście, ze wypada założyc welon. Poza tym WELON NIE śWIADCZY CZYSTOSCI. BIEL SUKNI TEZ NIE śWIADCZY O CZYSTOśCI. To pogańskie przesądy, które się przyjęły drogą tradycji, ale z wiarą nie mają nic wspólnego.A jeśli już - dziewictwo symbolizował WIANEK na głowie, a nie welon. Pierwotny kolor sukni ślubnej w obrządku chrześcijańskim to czerwień. A wiec niech nikt nie da sobie wmówić głoszonych przez pseudokatoliczki przesadów (które nie znają historii swojej wiary), że biel sukni czy welon świadczą o czystości. To po pierwsze. Po drugie to Twój dzień i ubierz się tak, by czuć się dobrze i nie zwracaj uwagi na to, co ludzie powiedzą, bo jesli ktos chce to do wszystkiego sie przyczepi. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halka001
Ja mam 30, osobiscie bym nie zakladala, sa takie ladne zodiby \"zastepcze\". Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do bieli i welonu cytuję
W kulturze chrześcijańskiej biel to także kolor najważniejszy być może. Biel to czystość, dziewiczość, wiara, anielskość, doskonałość. Sam Bóg jawi się jako białość, stąd białe szaty jego ziemskiego namiestnika-papieża, stąd nowo ochrzczeni chrześcijanie wkładali białe szaty, jako że w takich szatach pojawiają się dusze sprawiedliwych na Sądzie Ostatecznym. Białe szaty – zarówno papieży i kapłanów, jak i osób świeckich – symbolizują związek z niebiosami i drogę ku nim. Duch Święty ma postać białej gołębicy. W starożytnym Rzymie i Grecji welon zakrywał całą twarz i miał barwę żółtą. W innych krajach, błękitną oraz biała ( na slubie oczywiscie) Wg mnie - mozesz mioec co chcesz na sobie - bo nikt ci nie kaze trzymac sie kurczowo i dosłownie tradycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam jakiś czas temu na weselu gdzie panną młodą była kobietka, która miała na karku troche więce do lj niż 32 lata.. i wszystko było śicznie;) więc nie rozumiem pytania "czy to jeszcze wypada" .. welon nie jest przywilejem tylko dla młodych dziewczyn ;D każda kobietka powinna mieć biały welonik! zwłaszcza jeśli jest to twój pierwszy? ślub kościelny:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem bez sensu jest
kurczowe trzymanie sie tradycji akurat pod wzgledem koloru i welonu jest moim zdaniem bez sensu-chcesz to zaloz nie chcesz to nie ile osob teraz trzyma sie zalozen wiary i nie wspolzyje przed slubem? tym sie jakos nikt nie przejmuje a doborem bialej kiecki i welonu tak... chrzescijanie zeszli na psy bardziej niz sadzilam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZRADNAAAAAAAA
Dziekuję wszystkim za wypowiedzi.Te koki z welonem naprawdę piekne.Myslę,że delikatny skromny welon wpięty we wlosy bedzie ok.Jestem drobnej figury ,nie wygladam też na tyle lat co mam(tak twierdzą znajomi).Najwazniejsze to jak ja się będę czula a nie to co powiedzą goście.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZRADNAAAAAAAA
Skąd wiesz czy czlowiek po 30 współżyje z facetem(lub odwrotnie)nie czekając do slubu?Czy to jest tylko atut osób przed tą magiczną liczbą?Wydaje mi się,że to jest każdego sprawa indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paprota
hmmm wiesz welon to taki dodatek więc sama musisz pomyślec czy pasuje do sukni i takie tam , zalezy od fryzury , ale moim zdaniem czemu masz rezygnowac z welonu skoro to slub koscielny? no chyba ze jesteś wdową to nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do bezradna
i to jest rozsądne wyjście. Uczesz sie tak żebyś się sobie podobała. Nie ma sensu się dostosowywać do tego co powiedzą ludzie bo oni i tak zawsze gadają. W końcu musza miec o czym gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmazynek
welon krotki czemu nie. ale moze bardziej by pasowal diadem ?::))) mhm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZRADNAAAAAAAA
Raczej diadem odpada,wolę skromniejsze ozdoby:)Z drugiej strony delikatny też ujdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałam się odnieść
"Oczywiście, ze wypada założyc welon. Poza tym WELON NIE śWIADCZY CZYSTOSCI. BIEL SUKNI TEZ NIE śWIADCZY O CZYSTOśCI. To pogańskie przesądy, które się przyjęły drogą tradycji, ale z wiarą nie mają nic wspólnego.A jeśli już - dziewictwo symbolizował WIANEK na głowie, a nie welon. Pierwotny kolor sukni ślubnej w obrządku chrześcijańskim to czerwień. A wiec niech nikt nie da sobie wmówić głoszonych przez pseudokatoliczki przesadów (które nie znają historii swojej wiary), że biel sukni czy welon świadczą o czystości. To po pierwsze. Po drugie to Twój dzień i ubierz się tak, by czuć się dobrze i nie zwracaj uwagi na to, co ludzie powiedzą, bo jesli ktos chce to do wszystkiego sie przyczepi." Nie chodzi tu o pseudokatolickie przesądy, bo co to niby za przesąd? Jak kolor sukni może być przesądem? Poprostu TRADYCJA mówi o tym, że kolor biały symbolizuje czystość. Tyle. Nie ma to nic wspolnego ani z żadnymi przesądami, ani z czyimkolwiek czepianiem się, tylko tak poprostu jest. Może młode pokolenie tak tego nie widzi, ale spytaj mame czy babcie co symbolizuje biel sukni. Nie sądze zeby ci odpowiedziały " to taki przesąd, pierwotny kolor sukien to czerwony". 90% jak nie więcej powie że czystość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmazynek
ten drugi jes sliiiiicznyyy :) a na przodzie taki malutki delikatny diademik wygladal by cudnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmazynek
na tej samej stronie co ta fryzura zaraz obok po lewej jest zdiecie z diademikiem wlasnie bardzo delikatnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZRADNAAAAAAAA
rzeczywście ładniutki ten didemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paprota
ten drugi ładniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×