Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xxxxxxxxxxxxxxxxxx

jakie sałatki polecacie na lato?

Polecane posty

Gość xxxxxxxxxxxxxxxxxx

mam juz dosc tych wszystkich potraw,kotletow itp,chce sprobowac zrobic jakies dobre salatki ale pomyslu nie mam.teraz tyle sosow mozna kupic w torebkach,moze to wykorzystam.z kalafiora moze jakas jest?jakie polecacie?salata napewno....jestem kiepska kucharka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcialabym zrobic cos takiego
ja lubie z bialej kapusty, z pekinskiej, poza tym mizerie lubie, buraczki (na cieplo i nja zimno), a kalafiora to ugotowanego, a teraz fasolka coraz tansza jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcialabym zrobic cos takiego
aaaa salatki, nie surowki :D To lubie zwykle jarzynowe, sledziowe, zydowska ;) A kiedys jadlam taka fajna salatke z ryzu (duuuuzo ryzu) do tego czosnek, pietruszka i kukurydza i koniec. A taka pyszna byla!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jeśli chcesz robić te sałatki zamiast kotleta, to polecam raczej poszukać przepisów na takie treściwsze, z makaronem, wędliną czy ziemniakami. I uzgodnij to z rodziną, że masz taki pomysł kulinarny bo potem narobisz się, podasz sałatkę i uslyszysz pytanie \"no, smaczne, ale kiedy bedzie obiad? \":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salatka ryzowa z kurczakiem skladniki na oko :) - ryz - ugotowana i przyprawiona piers kurczeca - pomidory (2-3) - ogorek (jak male 2-3, jak duzy to chyba pol) - majonez - jogurt naturalny ryz ugotowac i wystudzic, piers tak samo, pokroic ja w kostke, pomidory i ogorek tez pokroic w srednia kostke, wymieszac z reszta skladnikow przyprawic sola i pieprzem, doadac majonez wymieszany z jogurtem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salatka ziemniaczana z sosem czosnkowym skladniki (tez na oko): - ugotowane ziemniaki - opakowanie fety - puszka fasolki szparagowej - 2-3 pomidory - 2 ogorki - cebula - przyprawy (sol, pieprz, paryka) - sos: majonez, jogurt, sol, 2 zabki czosnku wszystkie warzywa (oprocz fasolki) pokroic w spore kawalki, delikatnie wymieszac, zrobic sos, dodac do salatki, jeszcze raz wymieszac, ewentualnie doprawic do smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgdgg
brokul, 3 jajka ugotowane na twardo, kukurydza, majonez, sol pieprz do smaku.rewelacyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxxxxxxxxxx
dzieki :) a takie salatki bez majonezu?bo szukam i znalezc nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja najpyszniejsza
czerwone winogrono usmazona pierś z kurczaka seler naciowy majonez przyprawy zawsze wychodzi i zawsze smakuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sensymilia
na lato dobra jest grecka i nawet bardzo sycac jest -ser feta -pomidory sztuk 2 lub wiecej zalezy ile chcesz salatki -salata -czerwona cebula -oliwki -ogorek Wszystko pokroic w kostke wymieszac, dodac pieprz i gotowe. Soli nie dodajemy gdyz ser feta jest bardzo slony Lub z tunczykiem moja ulubiona -2 puszki tunczyka w oleuj -jedna lub dwie kukurydzy ( zalezy ile chcesz salatki) -pare zabków czosnku kukurydze mieszamy z tunczykiem z ktorego odlewamy wpierw olej ale nie calosc, troche przyda sie do salatki bedzie smaczniejsza, czesnek wyciskamy dodajemy soli i pieprzu i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sensymilia
A najwiekszym hitem na lato dla mnie sa pomidory z serem mozzarella i nic wiecej :D zwlaszcza takie swieze malinowki mhhh pysznosci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mekeke
kilka fajnych propozycji na sałatki znajdziesz tutaj http://www.female.pl/artykul/9876/Sa%C5%82atki-na-lato.html. ja zajadam sie pomidorkami z czosnkiem - pycha! dodaje jednak zamiast parmezanu fetę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis robie taka, na upalny dzien jak sie patrzy: 1 kapusta pekinska (raczej duza) 10-12 rzodkiewek 1 papryka czerwona 1 ogoras srednich rozmiarow peczek szczypiorku puszka kukurydzy 500g malych ugotowanych obranych krewetek listki kolendry do dekoracji sos - mam gotowy w butelce, sezamowo-imbirowy, bo ta salatka ma miec taki azjatycki posmak, ale inny sos na bazie oleju i octu tez bedzie dobry, z sosem sojowym np. :) wyjdzie tego wielka micha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) zrobilam ja i wyszedl caly wielki gar :D tylko do takiej ilosci trzeba dodac jeszcze soli i pieprzu, bo wychodzi troche mdla. byla pyszna - krewetki z kolendra - poezja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klassi
Najlepiej dobrać ulubione sezonowe warzywa i inne składniki i zmieszać razem :) Ja ostatnio podpatrzyłam jedną sałatkę w tej restauracji na krakowskim Kazimierzu le scandale. Tam się chyba ona nazywa Santa Fe. Składa się ona z grillowanych kawałków kurczaka, różnych sałat, pomidora, ogórka w sosie musztardowym. To wszytko jest ułożone w kielichu z tortilli i posypane serem żółtym . Bardzo dobre jest na obiad w letni, ciepły dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×