Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Princpolo

sałatki z avokado

Polecane posty

salatka ze szpinakiem, makaronem i avokado skladniki: - 2 kromki chleba (pokrojone w kosteczke) - 2 lyzki oliwy - dowolny makaron (200 g ugotowanego) - 300 gram swiezego szpinaku - kilka listkow swiezej bazylii - 1 avokado - 250 g pomidorkow cherry - dressing czosnkowy (majonez, jogurt, czosnke i przyprawy) przygotowanie: - przygotowac grzanki (skropic oliwa i upiec w piekarniku lub na patelni) - wymieszac bazylie i szpinak z dressingiem - dodac makaron, avokado pokrojone w plasterki i pomidorki, posypac grzankami - doprawic salatke sola i swiezo zmielonym pieprzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam cala mase, tylko musze tlumaczyc, bo po holendersku :) jesli chcesz jakies specyficzne to tylko daj znac :), mam takie: - salatka z tunczyka serwowana na avokado - letnia salatka z kurczakiem i avokado - salatka z pomarancza i avokado - salatka avokado z orzechami wloskimi i malinami - salatka z kukurydza i dresingiem z avokado i jeszcze pare :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie poproszę o sałatkę :D : - letnia salatka z kurczakiem i avokado - salatka z pomarancza i avokado - salatka avokado z orzechami wloskimi i malinami I z związku z tym mam pytanie : -co zamiast malin mogę dać? -nie na widzę szpinaku :D czy moge jego czymś zastąpić czy lepiej nic na jego miejsce nie dawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie dwie
1) melon z avokado:dojrzaly melon i avokado poktoic w kostke- nie drobna- i zalac sosem vinaigrette ja robie z ziolami:prosta ,szybkie i dobre, robic zaraz przed podaniem 2)avokado z grejpfrutem ,cebula i czarne oliwki-avokado w kostke, grejpfrut w kawalki, bez blonek i skorki; drobno cebula i do tego sol , pieprz i olej jaki lubimy( oliwa jest za intensywna)- ulubiona mojego meza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz biore sie za tlumaczenie, co do twoich pytan, nie mam pojecia co zamiast malin, moze po prostu je wyrzuc :D, albo nie, z orzechami wlsokimi swietnie komponuje sie jablko, a szpinak, ktory ja osobiscie uwielbiam na surowo :P, moze moglabys zastapic jakas salata, np. roszponka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
letnia salatka z kurczakiem i avokado skladniki (4 osoby): - 55 gram orzechow wloskich - 2 avokado - 1 czerwona cebula - 200 gram dowolnych salat - 300 gram piersi z kurczka - olej do smazenia - dressing (np. z serem plesiowym) przygotowanie: - przyrumienic orzechy (ok. 3 minut) na suchej patelni - avokado obrac, przekroic na pol, wybrac pestke, pokroic w cienkie plasterki - cebule obrac i pokroic w krazki - salate rozlozyc na talerzach, avokado, orzechy i cebule rozlozyc na salacie - kurczaka pokroic na plaskie czesci, przesmazyc na brazowo na oleju, doprawic - ukladac kawalki kurczaka obok salaty, skropic dressingiem podawac z chlebem z opiekacza (pelnoziarnistym lub razowym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salatka z pomarancza i avokado skladniki (4 osoby): - 1 czerwona cebula pokrojona w cienkie krazki - sok z 1 cytryny - 2 avokado - 2 pomarancze - 1 lyzka pikantnej musztardy - 4 lyzki miodu - 3 lyzki oleju - 100 g fety (pokruszonej) - 2 lyzki posiekanej natki pietruszki - 100 g czarnych oliwek przygotowanie: - wymieszac cebule z 2 lyzkami soku z cytryny i odstawic - pokroic avokado na cienkie plasterki, skropic cytryna (4 lyzki), doprawic lekko sola i pieprzem - obrac pomarancze ze skorki (grubo skrajajac rowniez biala czesc), pokroic w plasterki - przygotowac dressing z musztardy, miodu i oleju, doprawic do smaku sola i pieprzem - ukladac avokado, pomarancze i cebule na talerzach, skropic dressingiem - calosc posypac pokruszona feta, natka pietruszki i oliwkami wartosc odzywcza: 1 porcja - 380 kcal, bialko - 8 g, tluszcz 29 g, weglowodany - 22 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salatka avokado z orzechami wloskimi i malinami skaldniki: - 12 pokruszonych orzechow wloskich - 1 lyzka cukru - 125 g malin (swieze lub mrozone) - 1 lyzka lagodnej musztardy - 1 lyzka octu winnego - 4 lyzki oliwy - 2 glowki malej salaty, lub 1 duza - 2 avokado - 2 lyzki soku z cytryny - kilka listkow miety (posiekanych) przygotowanie: - rozgrzac patelnie, zmniejszyc ogien, wsypac cukier i orzechy, skarmelizowac czesto mieszajac, przelozyc na talerz do ostygniecia - zrobic dressing z 2 rozgniecionych malin, musztardy, octu i oliwy, doprawic sola i pieprzem - salate podzielic na listki, porozrywac na 2-3 mniejsze kawalki - avokado przepolowic, usunac pestke i obrac - pokroic w kostke i skropic sokiem z cytryny - salate wymieszac z polowa dressingu i rozdzielic na 4 talerze - avokado, orzechy i reszte malin rowniez rozlozyc na talerzach - polac reszta dressingu, posywac posiekana mieta wartosc odzywcza: 1 porcja - 330 kCal, bialko - 5 g, tluszcz - 27 g, weglowodany - 16 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za przepisy :D 🌼 Są świetne!!!!! Na pewno dziś coś zrobię. tak więc szpinak zastąpię sałatą :) .Maliny bardzo lubię a pytałam się tak na zapas gdybym ich nie znalazła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdaj relacje jak smakowalo :) te przepisy sa ze strony holenderskiego supermarketu, zawsze jak mam problem z pomyslem na obiad to tylko wpisuje skladnik i wybieram czy ma byc danie glowne, zupe, salatke etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ja moge poprosic o przepis na salatke z kukurydza? rewelacja te twoje salatki!ja do tej pory avokado jadlam tylko w nudnej wersji 'na chlebie'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam raczej przystawkę 1/2 awokado, łyżka ugotowanych krewetek koktajlowych Awokado pokroić cienkie pklastry, posypać ugotowanymi krewetkami, polać sosem winegretowym. Nie mus być taki typowy. Można zrobić samemu z ulubioną mieszanką świeżych ziół. Może być ocet balsamiczny ale ryżowy też będzie dobry. Odradzam jednak estragonowy. Ten przepis jest na jedną porcję. Uwielbiam to danie, mogłabym je jeść codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czym mozna by zastapic krewetki?nie przepadam za nimi:Ow ogole nie lubie owocow morza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalka, prawdę mówiąc nigdy się nie zastanawiałam czym można zastępować krewetki, bo je uwielbiam i prędzej krewetkami zastąpię inne mięso. Ale myślę, że można spróbować z jakąś wędzoną rybą. Tylko nie tłustą typu makrela, ale raczej łososiem czy halibutem. Mięso musi być delikatne więc odpadają drób i wieprzowina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salatka z kukurydza i dresingiem z avokado skladniki (4 osoby): - glowka salaty lodowej - 250 g pomidorkow cherry - puszka kukurydzy (300g) - 200 sera zoltego (w kawalku) - 2 avokado - 125 ml kwasnej smietany - zabek czosnku - 150 g chipsow tortilla przygotowanie: - salate umyc i dosc drobno pokroic - pomidorki przekroic na pol, odlac zalewe z kukurydzy - wymieszac warzywa w duzej misce - ser pokroic w kostke - obrac avokado, jedno pokroic w drobna kostke, wymieszac z serem i reszta warzyw - drugie avokado zmiksowac mikserem z kwasna smietana, dressing powinien byc gladki, bez grudek - do dressingu dodac zabek czosnku (wycisniety przez praske), doprawic do smaku sola i pieprzem - dressing dodac do slatki, wymieszac - podawac z chipsami tortilla wartosc odzywcza: 1 porcja - 635 kCal, bialko - 21 g, tluszcz - 41 g, weglowodany - 46 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tu cos dla smakoszy :) salatka z avokado, grejpfrutem i krewetkami skladniki (4 osoby): - 4 kromki chleba razowego (bez skorki) - 2 grejpfruty - 2 avokado - lyzkeczka soku z limonki (ew. z cytryny) - pol lyzeczki musztardy - 4 lyzki oliwy - glowka salaty lollo rosso (czerwonej) - 200 g duzych krewetek (jumbo) przygotowanie: - chleb opiec w opiekaczu i kazda kromke pokroic w 4 paski - obrac grejpfruty (okrajajac tez biala blone) - wykroic czastki miazszu z pomiedzy blonek, "lapac" kapiacy sok do miseczki - avokado obrac, przekroic na pol, pokroic w plasterki, skropic sokiem z limonki - zrobic dressing z soku z grejpfruta, musztardy i oliwy, doprawic do smaku sola i pieprzem - salte umyc, osuszyc, podzielic na listki - w sporej misce wymieszac salate z polowa dressingu, rozlozyc na 4 talerzach - na salacie ulozyc grejpfuty, avokado i krewetki, skropic reszta dressingu - podawac z pocietymi tostami wartosc odzywcza: 1 porcja - 330 kCal, bialko - 15 g, tluszcz - 20 g, weglowodany - 22 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odkopuje temat, bo mam kolejny rewelacyjny przepis :) koktajl jablkowy z avocado i nutka miety skladniki: - dojrzale avocado - sok jablkowy (tylko jakis dobry a nie napoj) - kilka listkow swiezej miety lub syrop mietowy (do rozrobienia z woda) przygotowanie: - avocado obieramy, usuwamy pestke, kroimy w kawalki i miksujemy blenderem na gladki krem, dolewajac po trochu soku jablkowego - wrzucamy listki miety lub wlewamy syrop, miksujemy - dolewamy wiecej soku jablkowego, az napoj bedzie mial w miare rzadka konsystencje (zeby mozna go bylo wypic) podawac w wysokich szklankach, przyozdobionych listkiem miety lub plasterkiem jablka koktajl swietnie sie prezentuje :) taki zieloniutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedawno jadlam salatke krabowa z avocado. nie mam dokladnego przepisu, ale wygladalo to mniej wiecej tak: miesko krabowe, chyba moze byc tez z puszki, a z nim wymieszane pokrojone w mala kostke avocado, pomidor i ogorek. zaciagniete to bylo czyms bialym moze jogurtem lub majonezem. do tego male listki salaty i czastki rozowego grejpfruta. za pewne nie zaszkodzi posolic i popieprzyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×