Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość amama28

Ile kosztuje przedszkole w Polsce?

Polecane posty

Gość amama28

Mam takie pytanie do mam posylajacych dzieci do przedszkola. Jakie sa ceny za przedszkole prywatne? interesuje mnie zwlaszcza Krakow, ale mamy z innych miast niech tez sie wypowiedza. I z jakim wyprzedzeniem nalezy zalatwiac formalnosci? Czy dziecko w wieku 3 lat nadaje sie? Rozumiem, ze za panstwowe przedszkole sie nie placi, mam racje? W takim razie pewnie sa duze kolejki. Na ile wczesniej zaczelyscie sie starac o panstwowe? Dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amama28
To nie wiedzialam, ze sie placi... A jakie sa ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka tam jedna kobieta
panstwowe około 360 zł,prywatne róznie,zależy jakie zajęcia dodatkowe,cany zaczynają sie od 700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie państwowe kosztuje 350 a prywatne 400.. w państwowym grupa dzieci 35 i 2 opiekunki a w prywatnym grupa dzieci 15-18 i 2 opiekunki...dla mnie kalkulacja prosta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są tez katolickie przedszkola prowadzone przez sisitry zakonne - są tańsze ok. 150zł/mies, ale trzeba się liczyć ze stała indoktrynacja dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amama28
Brunette - gdzie sa takie tanie prywatne? :) Dziewczyny, podawajcie od razu w jakim miescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas panstwowe 180 zł, prywatne 280 - 300 zł. Miasto na śląsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie państwowe kosztuje 150zł - płaci się tylko za obiady a grupy liczą po ok 20-25 dzieci na jedną opiekunkę. Podanie do przedszola państwowego składa się ok marca-kwietnia. Przedszkole prywatne kosztuje ok 450 -500zł i w to wloczone są zajęcia dodatkowe, obiady itp, gruy liczą po ok 10 dzieci na 1 opiekunkę. Warto dać 3 letnie dziecko do przedszkola :) Mój synek w tym roku skończy 4 i od września idzie do przedszkola ale prywatnio, niestety do państwowego go nie przyjeli bo jest bardzo dużo dzieci. Dodam że jeli dziecko zachoruje to w przedszkolu państowym płaci się tylko za dni w których dziecko było (czyli za obiady które zjadło), natomiast w prywatnym płaci się za cały miesiąc nawet jeśli dziecko było w danym miesiącu tylko 1 dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amama28
A w cenie prywatnego jakie moga byc dodatkowe zajecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amama28
A może jest ktos z Krakowa? Prosze o wiecej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhhhh
wpisz w googlach przedszkole prywatne Kraków zobaczysz ile tego jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhhhh
są 52 w Krakowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W w-wie państwowe to koszt około 390zł(prawie wszystkie zajęcia). Prywatne od 700zł w góre-nic dodatkowo nie płacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co sie robi aby link wchodzil, poradzicie sobie? u mnie dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W małe miasto zachodniopomorskie.Mamy 3 przedszkola.Ceny to 180 -200 zł . Grupy nie są takie duże bo po 20 dzieci na 2 opiekunki.Jeśli są jakieś wyjścia (wycieczka,teatrzyk itd) to wtedy są 3 opiekunki.Dodam że jest to przedszkole państwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazwyczaj do 300 zł to przedszkole państwowe, ale prywatne raczej trochę więcej, choć w sumie to zależy od przedszkola, oferty, wyposażenia, nawet od tego jakie posiłki oferuje placówka. No i rzecz jasna wszystko zależy od regionu Polski - wiadomo przecież, że w niektórych regionach płaci się więcej, a w innych mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każde przedszkole w Polsce dostaje dotacje ( subwencję ) na jedno dziecko. Dostają je zarówno przedszkola Państwowe jak i prywatne. Ta subwencja ma starczyc na cześciwe koszty związane z utrzymaniem dziecka. A reszte płaci rodzic. W państwqowych przedszkolach subwencja i opłata rodzica są to koszty realnie poniesione i tu nikt nie zarabia . A wiadomo w prywatnych muszą zarobic dlatego koszty sa wyższe mimo ze ze otrzymuja subwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość talubka33
publiczne łaczny koszt około 350zł- bo stałą opłata 150zł plus obiady plus ubezpieczenie plusdodatkowe zajecia. Dzieci w ogromnych grupach po 25 i do tego 2 opiekunki. Niepubliczne to koszt ok 500zł bo 380 plus jedzenie i ubezp, ale grupa 10-12 dzieciakow i 4 opiekunki. Calkiem prywatne to nawet 1000zł. Dla nas kalkulacja jets oczywista- niepubliczne. Jest tansze, bo dostaje dotacje, ale z dobra opieką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Państwowe ok 360 zł podanie w moim mieście składa sie w kwietniu (rozpoczecie roku we wrześniu). Prywatne ok 800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukietzmargaretek
no to też w takim państwowym nie za tanio jest. Ale chyba wolałabym posłać dziecko do prywatnego, jakoś do nich jestem bardziej przekonana. Można też liczyć na to, że jest więcej zajęć dla dzieci, a jeszcze przy okazji chciałabym zapytać o to przedszkole http://www.nplk.net/ zna je któraś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecha
Wszystko zależy od miejsca. U nas ( dolnyśląsk, kotlina Kłodzka ) płacę za przedszkole prywatne 410 zł i są wszystkie dodatkowe zajęcia. Przedszkole CO SŁONKO WIDZIAŁO jest najlepszym przedszkolem dla dzieci w różnym wieku. Dzieci mają muzykoterapie, odwiedza ich filharmonia, mają tańce, wszystko jest porządne i profesjonalne. Polecam wam serdecznie ! PRZEDSZKOLE W KUDOWIE !! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miasto w centralnej Polsce powyżej 500 tys.: - przedszkole publiczne mojej córki, łącznie z wycieczkami, dodatkowym angielskim, piłką, aikido i gimnastyką korekcyjną - 250 zł / m-c - przedszkole prywatne córki przyjaciółki, z dodatkowym angielskim, karate, baletem i gimnastyką - 800 zł / m-c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesne od 300 w górę + dodatki. Wiele zależy od programu itp. Moje dziecko chodzi do prywatnego Kangurka w Białymstoku. Sami zrezygnowaliśmy z publicznego choćby ze względu na monitoring online w prywatnym. Chodziło głównie o bezpieczeństwo dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie panstwowe ok 350 pln a prywatne 260 zesne ( w tym wszystkie zajecia dodatkowe, angielski, rytmika, teatrzyki, logopeda, zajecia ze no all) plus dzienna stawka zywieniowa 8 zl miasto w centrum polski ok 60 km od warszwy a i kuchnia swoja zaden katering , male grupy ok 16 osob tylko trudno sie dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeprawszam pomyllam sie nie 350 panstwowe a 150 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zapisałam swoje dzieciaki do czerwonego balonika w tym roku, drogo nie jest. Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda tam przeciętny dzień? Dzieci są zadowolone? Chodzi mi o warszawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×