Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomocyplaska glowka

ZDESPEROWANA MAMA

Polecane posty

Gość pomocyplaska glowka

czesc, mam pytanie jak mam walczyc z plaska glowka u mojego dziecka?synek zaczal teraz 5 miesiac i nie moge go przekonac zeby spal na boku albo brzuszku.prubowalismy wszystkiego ale on zawwsze tak sie pokreci ze i tak spi na plecach..czy jest szansa,ze jak zacznie sam siedziec to ta glowa mu nabierze jakiegos sensownego ksztaltu??bo jest jak wyprasowana:((( macie jakies sposoby,ktore moga tu pomoc?pomocy!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KroKodyleK.
Moja miała płaską główkę jak miała 3 miesiące i też nie chciała spać na boku, więc gdy tylko usnęła dawałam ją na boczek i jest teraz ok:) a mała ma 5 miesięcy. Czytałam też że jak dziecko zaczyna siedzieć to główka wraca do normy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyplaskaglowka
dzieki Ci za odpowiedz.. mam nadzieje,ze prawda jest,ze wroci to do normy:(((( my tez probowalismy z tym,ze jak zasnie itd...ale efekt byl 5 minutowy,bo on i tak zaraz wrocil "do siebie"...ehhh... z tymi dziecmi..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka jedna mamaaa jestem
U mnie jest inaczej. Zdecydowanie synek nie ma płaskiej główki, ale skoro synek lubi spać na plecach to go nie przekręcaj, bo i tak wróci do swojej ulubionej pozycji, spróbuj jednak przekręcać mu główkę podczas snu na bok, może poskutkuje. U nas było tak, że neonatolog w szpitalu powiedziała, że synek ze względu na kształt główki nie będzie chciał spać na lecach z głową prosto i faktycznie nie śpi tak, początkowo w ogóle chciał trzymać główkę tylko na boczku i to jednym. Wtedy podczas snu przekręcaliśmy mu główkę na drugi boczek. Teraz jak śpi, to najczęściej śpi na plecach, ale główka na bok, albo na jeden, albo na drugi, natomiast jak jest rozbudzony to wszystko mu pasuje:). Też jeszcze samodzielnie nie siedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej corci tez przyplaszczyla sie glowka, gdzies miedzy 2-3 miesiacem zycia. Tez nie chciala spac na boku lub brzuszku. Probowalam ja klasc na boczku do spania i duzo na brzuszku za dnia, z czasem sie przyzwyczaila i czesto tak spi teraz (ma prawie 9 miesiecy). Teraz siedzi i raczkuje, ale glowka nadal nie wyglada tak jak u innych dzieci. Jest troche lepiej, ale jednak jest plaskawa z tylu. Wydaje mi sie, ze juz sie nie odkszatlci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×