Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Gość OnaII
witam wszytkich :) a ja dalej czekam.....eh juz nie wyrabiam zaopatrzylam sie juz w tescik i wlasnie nie wiem, czy zrobic go teraz czu poczekac z tym do jutra????? jak myslicie? w jakich porach dnia testowalyscie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe zafasolkowane Mamy :) Ja powiedziałam juz w pracy i rodzinie, że jestem w ciąży. Ogólnie wszyscy się cieszą, spotkało mnie dużo życzliwości. Koleżanki z pracy przyniosły mi nawet książki o ciąży, tak że mam lekturę fachową. Ostatnio tyle jest w sklepach wyprzedaży, a ja niestety nic nie kupuje póki co, bo nie wiem, jak będę wyglądać po ciąży. Wczoraj tez mnie kusiły super dżinsowe rurki, ale któż to wie, czy po ciąży wejdę w rurki??? Na razie se mogę tylko popatrzeć... A ciuchów na duży brzuszek też jeszcze nie kupuje. Za wcześnie, nie chce zapeszać. Oglądałam też bieliznę dla kobiet w ciąży i jestem w szoku. Zwykłe majtki bawełniaki na 6 m-ąc 24 zł/szt! Straszne! Toż za tyle to mogłabym atłas i koronki mieć. Nie sądzicie, że nasz stan jest wykorzystywany do zdzierania pieniędzy? Bo ja widzę to na każdym kroku. Jak coś jest dla cięzarnej, to od razu droższe niż normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OnaII
Moni xyz, masz calkowita racje Wszystko co w skleach dla kobitek w ciazy ma rownie piekna cene jak i wyglad ;) albo raczej na odwrot wyglad nie adekwatny do ceny ;) powiedz mi moja droga w jakiej porze dnia testowalas, bo ja qrcze mam metlik... okres spoznia mi sie 5 dni, brzusio boli, zaopatrzylam sie w test i nie wiem co robic..... czekac do jutra rana???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onall zrób test jutro rano. Co prawda niektóre instrukcje mówią, że kosotropinę można wykryć też w ciągu dnia, ale jednak jej największe stężenie jest w porannym moczu. Pare godzinek dłużej poczekasz, a będziesz miała pewność. Ja robiła 1 test 2 dni przed planowana @ i nie wyszedł, potem 2 dni po planowanej @ (z rana!) i wyszły juz 2 ładne kreseczki. Choc powiem, że też mnie kusiło żeby zrobić wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze tyle sie napisalam i wszystko skasowalo:( Widzimisie, gartuluje!!! 🌻 Widze, ze tu sie gromadzi kwiat przyszlych mam z calej Polski. Onall ja testowalam z samego rana, podobno najbardziej miarodajny...Poczekaj do jutr rana. No wlasnie doswiadczone mamauski, jak to jest ztymi witaminami w ciazy. Czytalam, ze w pierwszych tygodniach dziecko i tak sobie \"wysysa\" :) z organizmu matki to co bylo nagromadzone przed ciaza. Teraz dostepne sa swierze warzywa i owoce, chyba nie ma sensu sie faszerowac sztucznymi witaminami (oprocz folika), ale w zimi to chyba co innego...? Moni nie strasz z tymi cenami, ja musze sobie kupic juz nowe biustonosze bo stare mam za male...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam problemy ze wzdętym brzuchem. Szczególnie pod koniec dnia, to mam go jak balon. Wczoraj kupiłam sobie koper włoski, to dziś trochę lepiej, ale czytałam na etykiecie, że kobiety w ciąży nie powinny go za często pić. Macie może jakieś sposoby na wzdęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni, mnie sie znowu dzisiaj zaczely te wzdecia. Gin poradzila mi kupic espumisan, bezpieczny w ciazy. Teraz nie mam przy sobie, i cierpie w pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OnaII
=[ czyliiiiii czekac..... ehhh, zwariuje do jutraaa, ale chyba macie racje. Moj poranny mocz ma bardzo ciemny kolor,a ten w ciagu dnia jest raczej wodnisty =/ ale jak tu czekaccc....zwariujeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apple, ja tez nie biorę witamin, prócz folika. Masz racje, że teraz taki dostęp do świeżych warzyw i owoców, że szkoda się faszerować chemią. Mój lekarz też tak uważa. Tak naprawdę działanie syntetycznych witamin do końca nie jest udowodnione i tak naprawdę, to dzięki napędowi przemysłu farmaceutycznego wciskają w nas te sztuczności. Lekarze biorą niezłą kasę za pewne "sugestie" co do leków. Nie ma co aż tak ufać ich reklamie. Oczywiście, jeśli ktoś ma niedobory witamin, to jak najbardziej są wskazane. Ale na zapas nie ma co przesadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onall Słońce! Nie spinaj sie tak, bo ci nic nie wyjdzie :) bedzie dobrze. Wyluzuj na razie. Idz sobie na spacerek, obejrzyj serial, poczytaj książkę, a nie myśl ciągle o jednym. Pewnie teraz tylko siedzisz i wertujesz portale o ciąży, co ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OnaII
hehe, jakbys mnie zlala od lat ;) masz racje moja droga, odpuszcze...do jutra powinnam dac rade, mysle, ze jakos to sie da wytrzymac skoro juz tyle minelooo ;) 5 dlugich dni :) rowniez slyszalam ze espumisan dziala rewelachyjnie:) aaa...im wiecej jesz owocow tym wieksze mozesz miec wzdecia, niestetyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OnaII
mialo byc znala* =/ przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, tak się wymądrzam, a sama parę dni temu tak się stresowałam, to znam ten ból. Ale też dostałam ripostę od "mądrzejszej" koleżanki i się uspokoiłam. Tak sie zastanawiam na epumisanem, a jak często można go brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamietam z ulotki to codziennie, mi pomogl po jednym dniu wiec juz nie brala, ale dzis znowu wezme, bo koszmarne zdecia wrocily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozik
onall ja pierwszy zrobila przed praca o 5 nad ranem a drugi da drugi dzien juz popouldniu... jesli jest po terminie @ to chyba smialo o kazdej porze mozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JuStAa00000
Ja niebrałam żadnych witamin w pierwszej ciąży to niepodpowiem ,jadłam dużo owoców mój mały ważył 3400 i 54 dł, w ciązy przytyłam 26kg szok to był ,wyglądałam jak słonica :) do gina chodziłam prywatnie każda wizyta 100zł ,toroszkie za puzno chyba się zdecydowalam na drugie maleństwo taka róznica wieku podobno niejest dobra ,a i jeszcze trzydziecha za rok na karku ........ehhhh nażekam dziś cosik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kozik - mam 25 lat co do ubrań to wam powiem tak : ja w pierwszej ciąży to tylko czekałąm kiedy przstanę wymiotować zeby pójść sobie coś kupić . czekałam czekałam i co ? czekałam tak 6 miesiecy przez które zamiast przytyć bo to chyba normalne w tym stanie :) to schudłam ok 13 kg. więc przez całą ciąże pozwoliłam sobie na zakup jednych spodni i jednej bluzeczki ( we wszystkie sie mieściłam w wersji 1+1 nawet w dziewiatym miesiącu) pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onall ja robiłam test późno wieczorem dzień po spodziewanej @ i wyszedł - grube wyrażne czerwone krechy, nazywał się prosteron czy jakoś tak. Mi lekarz zalecił też tylko folik, który i tak brałam już od 3 m-cy tak na wszelki wypadek. Najpierw trzeba chyba zbadać krew, po co braż jakąś chmie jak nie ma potrzeby. Onall rób ten test! ps ja jestem z Mikołowa (koło katowic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozik
widze ze nikogo nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i gotowa już jestem, teraz tylko szybki wyskok po śniadanie, sama nie wiem na co mam ochotę, może płatki na mleku, bo to i pożywne i zdrowe a i moja młodzież lubi... mam nadzieję, że jak przyjdę to się tu ładnie poschodzicie... a jak dziewczynki, robimy taką tabelkę jak na rodzimych topicach są? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny z tej strony kozik :P czas najwyzszy pokazac sie pod czarnym nickiem. bardzo chetnie dolacze sie do tabelki jesli powstanie. ja dzis o 4 sie obudzilam oczywiscie tradycyjnie na siusiu. i od tamtej pory jestem glodna moj z wielkim ociaganiem wstal i zrobil mi kanapke ale juz wedlina nie byla zbyt swieza. wiec zostawilam ta kanapke. zaraz wstane moze cos bedzie w lodowce bo nie wiem czy moj robil zakupy ale zobaczymy. a musze najpierw wziasc kapiel umyc glowe bo inaczej z domu nie wyjde. w koncu ladna pogoda u nas sloneczko swieci. wczoraj mialam jazde kilka minut na placu a pozniej od razu na miasto w szoku bylam. a najgorsze jest to ze obok mojej pracy przejezdzalismy ;/ bo z drugiej strony ulicy zamkneli przejazd tamtedy mozna bylo dojechac na plac :( mam nadizeje ze nikt mnie nie zobaczy a jezdzilo sie super :D:D:D JESC :O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny 🌻 ja juz klikam z pracy, wczoraj buszowalam w internecie w poszukiwaniu listy produktow, ktore sa dobre w ciazy i tych ktorych nie wolno jesc. Rano zjadlam kanapke z papryka a druga z maslem, zielona pietruszka i sola. Wiem, ze to moze dziwne ale ja tak bardzo lubie od dziecinstwa, a poza tym bardzo zrowo - zelazo, witamonka C itd.:) O ktorej zazwyczaj wstajecie, ja okolo 6.40, spie okolo 6, 7 godzin. Wesolutka ty to chyba masz roznie, no ale jak juz jestes na zwolnieniu to sie bedziesz mogla wreszcie wyspac:) Osatnio zaczelam wstawac w nocy do ubikacji chociaz tego nigdy w zyciu nie robilam:) Ja nie mowilam jescze nikomu, tylko ja i moj maz wiemy o ciazy, postanowilismy poczekac do konca sierpnia, a znajomym powiemy jak wrocimy z urlopu w polowie wrzesnia. W pracy tez wtedy, chyba ze cos sie bedzie dzialo, odpukac w niemalowane. Jestem za tabelka, czy ktos sie podejmuje zrobienia, czy sa jakies szablony:)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apple niby powinnam sie wysypiac a budze sie nonstop od dwoch tygodni nad ranem 3-4 w tych godzinach i pozniej zansac 2 godziny nie moge a potem pol przytomna chodze. ja nie wiem jak ta tabelka powinna wygladac kiedys cos widzialam na innym forum ale nie pamietam. chyba imie,miasto, wiek, ktory tydzien ciazy i nie wiem co tam jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ się podejmuje, bo uwielbia dłubać w tabelkach :D noga mnie boli i głowa, czuję dziwny smak w ustach - jakbym kapeć jadła... dobra idę na to śniadanie! a wstaję o 7.30 na 9 mam do pracy, więc mogę się w miarę wyspać, w poprzednich ciążach tylko czasami miałam problemy ze spaniem a tak przesypiałam całe noce, mam nadzieję, że teraz też tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie jakie?? hehe fajnie z ta tabelka bedzie :) a pewnie tez przewidziany termin porodu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamusie no wiec ja zrobiłam juz sobie test i wyszły.... dwie grube czerwone krechyyy... teraz tylko do lekarza zapytać czy mogę ? bo po pierwszym porodzie w czwartym miesiącu zaczęłam chrować na nogi i leczyłam sie pół roku sterydami no i teraz nie wiem zobaczymy a z tą tabelką to nie wiem moze być taka? NICK IMIE WIEK MIASTO TYDZ. TERMIN eliza r....... Eliza......... 25......Białystok........3 ...........02.04. można sie wpisać poniżej a pod koniec tabelki jak juz będziemy sie rozpakowywać można dopisać płeć i imie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! Tyle sie napisałam i mi wszystko zniknęło:( Ja wstaje ok 5:45 ale jak przychodzę z pracy to tak mi się chce spać że po obiedzie zasypiam na 2 godz albo wieczorem, mojemu biednemu mężulkowi zaczyna się już nudzić wieczorami:p heh wczoraj spał ze mną:) a dzisiaj postanowiłam sobie wypocząć i wzięłam urlop, taka ładna pogoda:) Apple znalazłaś coś mądrego o tym jedzeniu? bo ja jak szukałam to wyszło na to, że nic nie można jeść:p gin mi mówił tylko o surowym, niedogotowanym mięsie, chyba go jeszcze raz wypytam, kiedy macie wizytę u gina? ja już się nie mogę doczekać kiedy zobaczę jak fasolka urosła, wizyte mam na 22-08. A na czym ta tabelka polega bo nic mi nie wiadomo w tym temacie? Muszę iść poszukać czegoś na śniadanie a tak mi się nie chce nic jeść:( Onall jak tam test? na pewno 2 grube krechy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz NICK.......... IMIE.........WIEK...... MIASTO..... TYDZ. ........TERMIN eliza r....... Eliza......... 25..........Białystok...........3 ...........02.04. teraz powinno by ć ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×