Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Gość kasia cieszyn
ja mam po 3 zestawy na 56 i 62 (body, spioszki, koszulke i pajacyka- wszystko bawelniane), oprocz tego 2 pajacyki cieplejsze z frotki, czy takiego czegos cieplejszego ( na 56 i 62), 3 spodenki cieplejsze na 62 z polarka i 3 sweterki niby na 62, ale na moje oko sa duzo wieksze, i jeszcze pajacyk cieply z polarka na 62 na wyjscie ze szpitala, 3 pary skarpeteczek i 3 czapeczki bawelniane. mysle ze wystarczy....:)zastanawiam sie tylko na jak dlugo starcza te ciuszki na 62???, na metkach pisze ,ze od 0-3, no ale nie wiem...poza tym co producent to ma jakies inne miary, np koszulka z jednej firmy na 62 jest mniejsza niz z innej na 56...pomieszanie z poplataniem:) a jakie Wy macie ubranka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
umbrella 82, nic sie nie martw, na pewno wszystko bedzie dobrze, poza tym pomysl co lepiej rodzic stosunkowo male dziecko czy wielkie...to ja raczej bede miala problem z wyparciem naszego grubaska:)no ale do naszych porodow jeszcze wiele sie moze zmienic:)pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Czesc Umbrella - oto nasza lista - dopisz sie. Nick............wiek........woj..............data porodu.....płec mini-1981.........27.......Warszawa..........28.03...... ..Wiktor smart231..........21.......uk....................03.04.. .......Ada Natalia...........20.......Warszawa...........03.04..... .....Zuzia ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... .. Laura mela09.............31.......Wielkopolska.......08.04.... ...chłopiec Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... .. dziewczyna MaggieBlue........26......Wielkopolska.......09.04...... ...Jaś ? Martenka84......24........Pomorze...........10.04....... . Martyna Mama Fragglesa...32........Szkocja............13.04...... Fraggles Kasia cieszyn...24.......cieszyn................13.04..........Michałek mareneu1.........26........Gdańsk.............11.04..... .....Lea kamea76..........32........warszawa..........17.04...... .jeremi annaoj..............31.......Wielkopolska......19.04.... ...maleństwo basiunia*..........30.......Śląsk.................22.04. .......Miłosz Andziulka1981…..28......Warszawa....... ...25.04... ...dziewczynka joasia82...........26.......Poznań..............26.04... .....Bartuś alexandraa2p…...30……..Dublin…………..…....26.04…………Olivia mamusia77........31.......Śląsk.................26.04... .....Kamil Marlonka...........34......Bielsko-Biała…….. ..27.04………..Julcia Kasia przykro mi ze cie to straszne chorobsko dopadlo ale dobrze ze juz ci lepiej :-) Kasia ja w porownaniu z toba to wychodzi na to ze nie bede miala w co mojego bobasa ubrac. Moze ja tez powinnam jeszcze pare rzeczy kupic. Ja juz nie wiem. Zdezorientowana jestem. Trzymajcie sie laseczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuje sie do tabelki :) Nick............wiek........woj..............data porodu.....płec mini-1981.........27.......Warszawa..........28.03...... ..Wiktor smart231..........21.......uk....................03.04.. .......Ada Natalia...........20.......Warszawa...........03.04..... .....Zuzia ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... .. Laura mela09.............31.......Wielkopolska.......08.04.... ...chłopiec Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... .. dziewczyna MaggieBlue........26......Wielkopolska.......09.04...... ...Jaś ? Martenka84......24........Pomorze...........10.04....... . Martyna Mama Fragglesa...32........Szkocja............13.04...... Fraggles Kasia cieszyn...24.......cieszyn................13.04..........Mic hałek mareneu1.........26........Gdańsk.............11.04..... .....Lea kamea76..........32........warszawa..........17.04...... .jeremi annaoj..............31.......Wielkopolska......19.04.... ...maleństwo basiunia*..........30.......Śląsk.................22.04. .......Miłosz Andziulka1981…..28......Warszawa....... ...25.04... ...dziewczynka joasia82...........26.......Poznań..............26.04... .....Bartuś alexandraa2p…...30……..Dublin… 230;……..…....26.04……… 230;Olivia mamusia77........31.......Śląsk.................26.04... .....Kamil Marlonka...........34......Bielsko-Biała…….. ..27.04………..Julcia hugosia ............28...... katowice............10.04....... Paulinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
alexandra2p, nic sie nie martw, to prawdopodobnie ja mam za duzo ciuszkow:):) ale nie moglam sie po prostu powstrzymac:) najwyzej wyslesz meza zeby dokupil jakby wam nie wystarczylo:) ja wlasnie chcialam uniknac takiej sytuacji, bo moj to NIENAWDZI zakupow...w sklepie do zachowuje sie gorzej od malego dziecka:):)to jedna z jego nielicznych wad, takze zbytnio sie nie czepiam, powoli przyzwyczajam:)ale wolalabym go po spioszki czy sweterek nie posylac, bo pewna jestem, ze by kupil pierwsze, lepsze jakie sie napatoczy:)pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam po 5 kompletów spiochy + body lub kaftanik 56, 62. Dwa komplety wełnianych spodenek ze sweterkami i czapkami. Dwa welurowe pajacyki 62 i jeden bawełniany 56.Skarpetki, łapki niedrapki. Tez wydaje mi sie ze mam malo ubranek. Nie wiadomo co kupowac bo jak dzidzia urodzi sie wieksza to roz 56 bedzie za mały. Jeszcze musze kupic posciel z wypelnieniem rozek i wejsc do apteki . Acha i kupic pieluchy jednorazowe . Kupujecie Pampersy czy moze jakies tansze bella happy ?? Dzisiaj tez pakowalam torbe dobrze ze do mojego szpitala nie musze brac ubranek dla dzidzi ( tylko na wyjscie) bo bym chyba sie nie zabrala do jednej torby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim Brzuszkom, byłam na forum kwietniowym prawie od pierwszych stron. Jednak sytuacja moja tak się pokomplikowała, że na długie dwa mce przestałam się udzielać. Teraz wszytsko się wyprostowało i mam nadzieje, że stresy nie wpłynęły źle na moją dzidzię. Doczytałam, wszystkie zaległe stronu ...ufff i co widzę ...szkoda, że nie zdażyłam załapac się na to nowe forum. Trudno, nic straconego. Mam termin na 01 kwietnia. Jednak liczę na szybszy finał haha. Dziewczyny mam pytanie odnosnie materaca gryczano- kokosowego. On jest podobno dwustronny, kupiłam na allegro w komplecie z łóżeczkiem Drewex i zastanawiam się, która stron atego materacyka ma służyć jako pierwsza? Pozdrawiam wszytskie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
alexandraa2p - podyplomowo robię akademię trenera biznesu kasia cieszyn- ja przytyłam 13 kg, a dzidzia ma 1634 dg - wydaje mi się, że u każdego jest inaczej i nie ma co się stresować też się obawiam zakupów robionych przez mojego męża- wpada do pierwszego lepszego sklepu i bierze co mu w oko wpadnie nie zwracając przy tym uwagi na cenę np dziś miałam ciekawą przygodę :) dwa dni temu w wynikach wykryto u mnie cukier w moczu (na pierwszej granicy) i lekarz zalecił ograniczyć słodycze i więcej pić. Dziś jednak tłusty czwartek więc się napaliłam na początki. Dałam Miśkowi (który NIE lubi pączków) 8zł na 3 pączki- bo pomyślałam, że ceny mogą być dziś zawyżone (normalnie pączek kosztuje u nas ok 2zł). Misiu wrócił zadowolony z zakupów z 5 !!! pączkami i wydał całe 8zł. Tak, nawet bym się ucieszyła, ale nie przy obecnej sytuacji... W końcu ja i tak nie mogę jeść pączków z lukrem, a Misiek nie lubi. Pomyślałam trudno- jak człowiek nie myśli (Misiu), a inny ma lenia (sama mogłam iść po pączki) to "impreza" zawsze się tak kończy. Tak czy inaczej, wciągnęłam swoje 3 pączki, a Misiek (z powodu lenistwa nie chciał przygotować sam sobie obiadu) wciągnął pozostałe dwa pączki i był bardzo zadowolony. Hmmm... Nie rozumiem facetów... hugosia- kupiłam paczkę pampersów bo ponoć mają miększe okrycie brzuszka (niż huggies) i dobrze wchłaniają. Po jakichś 3-5 miesiącach zamienię na coś tańszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mareneu, odnosnie pieluch, papmpersów kupilas te 2-5 czy następne. Ja kupilam paczke new born 1 jeju jakie to malutkie, zastanawiam sie czy nie kupic jeszcze jednej tej od 3 kilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na plusie 13 kilo i sobie dziś po raz kolejny pozwoliam na 2 paczki kawal torta i pol pizzy, ja nie wiem jak ja po ciązy schudne, jakoś na pewno, a może nie :o!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane:) Hogusia już odpowiadam na Twoje pytanko:) Badanie wyglądalo tak: Musiałam położyc sie na kozetce na płasko i lekarz uciskał w miejscu spojenia łonowego i pytał gdzie najmocniej boli.....nastepnie badał ruchomość w stawach biodrach i jak sie to ma do tego spojenia:) Ogólnie poruszał mi na leżaco bioderkami :) i pouciskał kilkanaćsie razy w miejscu spojenia łonowego - i tak stwierdził to rozejście pierwszego stopnia:( Poza tym dzis dostałam z allegro komplecik do łozeczka dla maluszka i jest śliczny:) juz nie mogę sie doczekać:) Miłego wieczorku dla Wszystkich brzuszków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek........woj..............data porodu.....płec mini-1981.........27.......Warszawa..........28.03...... ..Wiktor smart231..........21.......uk....................03.04.. .......Ada Natalia...........20.......Warszawa...........03.04..... .....Zuzia ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... .. Laura mela09.............31.......Wielkopolska.......08.04.... ...chłopiec Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... .. dziewczyna MaggieBlue........26......Wielkopolska.......09.04...... ...Jaś ? Martenka84......24........Pomorze...........10.04....... . Martyna Mama Fragglesa...32........Szkocja............13.04...... Fraggles Kasia cieszyn...24.......cieszyn................13.04..........Mic hałek mareneu1.........26........Gdańsk.............11.04..... .....Lea kamea76..........32........warszawa..........17.04...... .jeremi annaoj..............31.......Wielkopolska......19.04.... ...maleństwo basiunia*..........30.......Śląsk.................22.04. .......Miłosz Andziulka1981…..28......Warszawa....... ...25.04... ...dziewczynka joasia82...........26.......Poznań..............26.04... .....Bartuś alexandraa2p…...30……..Dublin… 230;……..…....26.04……… 230;Olivia mamusia77........31.......Śląsk.................26.04... .....Kamil Marlonka...........34......Bielsko-Biała…….. ..27.04………..Julcia hugosia ............28...... katowice............10.04....... Paulinka Luiza_1988........21......Płock.................25.04........Lenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh siedzę i uczę się już chyba 3 dzień i albo ja jakoś mało rozgarnięta jestem z meteorologii albo podręcznik napisany po chińsku :-) ostatni egzamin a tu pewnie czeka mnie poprawka, chociaz po rozmowie z koleżankami one też za dużo nie rozumieją a to zawsze jakieś pocieszenie :-) Mam pytanie jakiej firmy i jakie komsetyki kupujecie dla maluszków? ja zastanawiłam się nad Nivea. Moja Niunia jakoś nie kopie tak jak wczesniej (kilka tygodni temu). Teraz bardziej się wierci ale też nie tak często choć widzę falowanie brzuszka i czuję ból podczas jej ruchów (wg lekaarza ten ból spwodowany jest tym że mała jest spora, w 27 tc ważyła prawie 1200). Czy też tak macie z tymi ruchami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Czesc! Nie wiem teraz ktorej z dziewczyn ale dzidzia w 32 tyg wazyla ponad 2 kg?? Wedlug mnie to duzo, albo w porownaniu z moja duzo, bo moja 1544 ale podobno to jest waga przyblizona. Ja to ciagle mysle,ze jak tak malo wazy to pozniej sie urodzi, a ja tak nie chce;) Wiec zazdroszcze sporego dzidziusia. Kaftaniki to mam chyba tylko z 2 sztuki i nawet niewiem w jakim rozmiarze. Juz 34 tygodnie minely. matko jak etn czas leci. aha przyszla mi dzis poducha do karmienia, zobaczymy czy bedzie przydatna. Dziewczynki , czy kupujecie sterylizator do butelek/smoczkow? Jest to spory wydatek, wiec nie wiem czy mam zdecydowac sie na kupno. Aha jeszcze trzeba pocghwalic partnera za pomoc. Jezeli pomagal przed ciaza, to nie ma opcji,zeby nie pomagal w czasie ciazy:) Oczywiscie kazdy ma swoje leniwe dni, ale i tak jest dobrze. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Luiza, ja moze nie odczuwam bolu,ale czsami az sie 'wyprostuje' bo mala dajetak mocno. Dalyscie do myslenia z ta plcia-mam same dziewczece ciuszki. \dwoch lekarzy stwierdzilo,ze coreczka ale i tak sie mysli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
smart, to ja mam takiego grubaska:)ciekawe jak go urodze...hmm... co do sterylizatora, to my sie na razie wstrzymujemy, bo to jest strasznie drogie pieronstwo, a szkoda wydawac kase na cos co ma potem lezec i sie kurzyc... ja chcialabym karmic piersia wiec jak wszystko sie uda to ponoc dziecko do 6 mca moze jesc tylko mleczko mamy i to mu absolutnie wystarcza, i w takim wypadku bez sens bylby ten sterylizator, a po 6 mcu , jak zacznie jesc inne rzeczy to juz nie trzeba odkazac, wystarczy porzadne mycie:) jesli natomiast nie uda mi sie karmic piersia to wtedy na szybkosci trzeba bedzie kupic ten sprzecior:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marenu1 - lepiej nie jedz zadnych slodyczy. cukier w moczu nawet na granicy oznacza, ze musialas miec we krwi minimum 180 (granica przesączania do moczu). Wszystkie dziewczyny w ciazy maja rozchwiany cukier i dlatego lepiej wcale nie jesc slodyczy, zamiast nich lepiej zjesc 1 jablko czy pomarancz. co do pieluch - moje doswiadczone kolezanki z pracy twierdza, ze na poczatek to tylko pampersy sa dobre. Po paru miesiacach mozna przerzucic sie na tansze, ale jednak nic nie sprawdza sie tak jak pampers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej LuiZa, do kapieli kupiłam Johnsona Top to Toe, obiły mi się o uszy echa negatywnych opinii na temat tego kosmetyku, jednak w szpitalu własnie tego uzywaja. Położne polecaja stosowac jedna linie kosmetykow wiec oliwke i puder kupilam z Johnsona. Kremik z Ziaji- bo mi kolezanka polecila . Wiem, że w aptece mozna dostac kosmetyki z Oilatum- nie wiem czy dobrze pisze podobno sa dobre, ale troche droższe. Nie chcialabym zeby to zabrzmialalo zle, ale kazde dziecko ma swoje preferencje i niestety czasem trzeba poprostu dostosowac sie w tzw. praniu. Moj synek tez szykuje sie spory zawsze jest wagowo na 3 tyg do przodu. Ostatnio przejechal mi nozką po żebrach aż mnie zatkało. Troche sie wystraszylam, ale uwielbiam te jego harce!! smart odnośnie strelizatora. Te do mikrofalówki sa trochę tansze jednak ja nie posiadam i nie zamierzam. Kupie osobny garnek i szczypce do wyciagania z wrzatku i tyle. Naprawde szkoda mi kasy na ten wynalazek. Dobrej nocy wszytskim!!!!! Czy któraś wie jak jest z tym materacem???????papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
kkarolina- mam pampersy new baby 2-5kg, jedna paczkę 49szt- ponoć nie warto kupować dużo z tego rozmiaru bo dzidzia szybko przybiera. Biorąc jednak pod uwagę to, że ok 8-10x na dobę będę zmieniać na początku pieluchy to uważam, że przez pierwsze 1-2 miesiące będę lecieć właśnie na tym rozmiarze. Luiza_1988- odnośnie kosmetyków dla maluchów to ja będę stosować "mieszankę". W szkole rodzenia mówiono, że najlepiej jest mieć wszystko jednej marki. No tak, tylko jak się okaże, że akurat na tą markę dziecko jest uczulone to cały zestaw leci do kosza. Ja kupiłam dzidzi żel Nivea, krem bambino, mam próbki też Hipp. Johsona nie kupuje bo ponoć uczula. smart231- jeśli chodzi o sterylizator to sobie daruje ten zakup. Moje znajome kupiły miskę, grzały w zwykłym czajniku wodę i polewały dziecięce akcesoria, lub zostawiały w misce na 3 minuty. Tanie, łatwe i funkcjonalne. lilka79- nie przerażaj mnie z tym cukrem :) wiecie co? ja to mam pecha. Od kiedy zaszłam w ciąże mamy w domu więcej imprez z czerwonym winem (którego pić nie mogę bom w ciąży- choć i tak podpijam bo bez przesady! dwa łyki mi nic nie zrobią). Dwa dni temu dowiedziałam się, że mam cukier w moczu, a moja kochana Mamuśka wczoraj na Skype mi oznajmiła jaką to będzie miała dziś fajną imprezę urodzinową w pijalni czekolady Wedel. Dziś na zakupach mój Kochany kupił sobie kawał tortu i kiedy powiedziałam, że ja też sobie wybiore coś, to odpowiedział, że mi nie można! :) No to nic nie wziełam. I teraz ten kawał ciasta stoi w lodówce i ćwiczy mój opór. Na szczęście data przydatności jest do jutra więc powiem Miśkowi, żeby się pośpieszył z jedzeniem bo inaczej będzie miał pół godziny w kiblu :) No i jakby tego było mało dziś tłusty czwartek. No i jeszcze lilka79 mnie przeraża :)- aż sprawdziłam w karcie jaki był wynik cukru ale nie wpisali... Lilka79- ja nie mam zamiaru stosować pampersów tak długo aż dziecko zacznie siadać na sedes. Pampersy mi się kojarzą z Allways, które tez ponoć są najlepsze- o ich wadach jednak się nie wspomina: np mało przewiewne latem, i badania dowiodły, że substancja w nich zawarta może być przyczyną raka narządów płciowych. No bo jeśli coś jest perfekcyjne to musi mieć w sobie jakąś chemie. Nie znam wad pampersów, ale jestem za tym, żeby różnicować pieluchy tak jak i podpaski (sama używam na przemian naturelli, belli czy tamponów- zależy od sytuacji). Dobra, to teraz coś ode mnie. Wiecie, brzuch mi urósł :) Nieno nie jest tak źle. Dostałam tylko rozstępów przy bliźnie wyrostka robaczkowego. Są one jeszcze czerwone- być może znacie sposoby jak się ich pozbyć lub zakamuflować? Nie są jakieś duże i tragiczne i czuje, że do lata się "wybielą" i po spuszczeniu brzucha nie będą zbytnio widoczne, ale... i tak wolałabym ich nie mieć. Jakieś pomysły? A odnośnie rozstępów przypomniało mi się, jak koleżanka mi mówiła, żeby się nie przejmować rozstępami na piersi bo np ona miała takie małe, ale po pół roku od porodu poznikały jej same. Ma 26 lat i przez pół roku karmiła piersią dokarmiając butelką. Powiedziała, że im człowiek młodszy tym szybciej się skóra regeneruje, nawet bez kosmetyków. Pocieszające co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
z materacem- z jednej strony jest twardszy, więc należy go kłaść twardym do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Cze Brzuchatki Odnosnie sterylizatora to my kupilismy ten do mikrofalowki. Ja zamierzam karmic piersia ale wiem ze od czasu do czasu bede meza zostawiac z mala wiec bede musiala sciagnac pokarm i zostawic w butelce. Myslalam o tym zeby gotowac butelki ale nie wyobrazam sobie mojego M walczacego z butelkami i szczypcami do ich wyciagania :-) Zazdroszcze wam ze znacie wage waszych malenstw. Niestety w Irlandi nie mierza dzidzi i nie prognozuja jak duza bedzie :-( No ale coz przynajmniej bedze niespodzianka :-) A i jeszcze jedno ja sie zastanawiam czy mi sie szyjka nie skraca bo mam wrazenie ze mi dzidzia strasznie na nia napiera. Czy ktoras miala jakies objawy i okazalo sie ze sie szyjka skraca? Pytam bo tutaj przez cala ciaze nie ma nawet jednego badania ginekologicznego. Co do kosmetykow to ja chyba pozostane wierna polskiej marce a mianowicie - Bambino. Duzo mam sobie je chwali. Zobaczymy jak sie srawdza na moim malenstwie Spijcie slodko dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
co jest z tymi zachodnimi państwami? mamy rodzinkę w Kanadzie, moja... hmm... szwagierka? (mojego męża żona) też rodzi w kwietniu i wyobraźcie sobie, że nie miała jeszcze żadnego USG. Słyszała tylko serducho raz czy dwa razy. Nawet płci nie znają. A jak ją brzuch bolał to dali jej jakieś dragi i tyle. Witamin dodatkowych też nie łyka. Nie wiem tylko jakie badania jej zlecali. Nasuwa się tu pytanie: czy Polacy to panikarze, czy poprostu chcą się wcześniej "ubezpieczyć od wypadków"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Mareneu czy ty zartujesz zadnego USG przez cala ciaze? Przeciez Kanada to rozwiniety kraj. Jejku to ja mam tutaj USG za kazdym razem jak ide do lekarza a i tak narzekam ze mi nie robia badania ginekologicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexandraa2p ja mam uczucie napierania na szyjkę macicy, czasem jak ukucnę albo siądę np na rancie wanny to mam wrażenie że dzidzia chce wyskoczyć ale w moim przypadku jest to spowodowane tym że Mała ma bardzo nisko głowę (potwierdzone USG) bo z szyjką jest wszytsko ok. Oczywiście pierwsze pytanie lekarza od USG kiedy było badanie ginekologiczne i czy z szyjką wszytsko w porządku. Po mojej odp że tak lekarz od USG powiedział że widocznie dzidzi jest tak wygodniej leżeć. My nie kupujemy sterylizatora ponieważ zamierzam karmić piersią ale mam do Was pytanie, gdyby jednak nie dało rady karmić piersią to mogę wygotować butelki plastikowe normalnie w garnku czy się one tam zniszczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Witam wszystkie mamusie!!! Dzieki Luiza za odpowiedz – moze w moim przypadku jest to samo bo nawet w czasie USG mi powiedzieli ze dzidzia jest nisko. Mam nadzieje ze szyjka mi sie nie skraca, ale tego sie nie dowiem. Co do gotowania plastikowych butelek to nie mam zielonego pojecia ale wydaje mi sie ze plastiku nie powinno sie gotowac ale nie wiem. Jak tam plany na weekendzik? Zakupy? My musimy dokonczyc malowanie jednej sypialni a jutro mamy szkole rodzenia. Juz sie nie moge doczekac. Mam nadzieje ze polozna rozwieje wszystkie moje watpliwosci. Kazali nam przyniesc 2 poduszki – caly czas sie zastanawiam po co? Moze wy bedziecie mi w stanie to wytlumaczyc. Pozdrowionka I milego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Fragglesa
Witam Ciezaroweczki o ponurym u mnie poranku:) Ja tez nie mam zadnych badan ginekologicznych w tym kraju kratki i whisky:) Ide do poloznej, slucham serduszka, mam mierzony brzucho(ktory rosnie...ojjjj....rosnie) i tyle. Witamin tez nie musialam brac jak przeanalizowalysmy moja diete(hehe). Ale - jak bylam chora i jadlam wlasciwie nic, to witaminy bralam. I jak nie bylam w stanie pojsc na wizyte do poloznej, to ona przyjechala do mnie i zbadala mnie w domu i mocz w domu sprawdzila...usg mialam dwa-w 12tym tygodniu i w 20-sprawdzili wszystkie kostki i zylki, a ja wyprawialam cuda na lozku przez godzine, bo Fraggles szalal i nie wszystko chcial pokazac. Z tym, ze plci nie mowia, pogodzilam sie juz i wszystkie rzeczy na poczatek zakupilam biale i kremowe. I czekam na niespodzianke:)Mam po 5 wszystkiego - body z krotkim, z dlugim, cienkie i grubsze pajacyki, koszulki... Sweterek mam jeden, wydziergany przez babcie;)Do tego spiworki do spania. Tyle. Nad kosmetykami ciagle sie zastanawiam....W sobote ide na wycieczke do szpitala zwiedzic porodowke, to sie zorientuje co tutaj polecaja..pewnie tego Johnsona;)Ani lozeczka ani wozeczka ani kosza jeszcze nie mam...to juz na koniec, bo po co gwarancja ma leciec dla pustego lozeczka i wozka w szafie?;)tak sobie pomyslalam... a mnie dopadla ta sama kiepska dolegliwosc co w pierwszej ciazy-dretwieja mi dlonie...kawe pije przez slomke, nie moge nic utrzymac w rekach, smsy odpadaja zupelnie...;)zaraz moj M bedzie musial wziac urlop, zeby mnie karmic, bo widelca, lyzki nie utrzymam:) z materacem sie nie orientuje, niestety. a co do sterylizatora - nie. nie kupuje. zobaczymy jak sytuacja sie rozwinie;) to nabazgrolilam;) a teraz jakies sniadanko proponuje - smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Fragglesa
Poduszki moze zeby usiasc?:) Ja z pierwszym synkiem szybko przeszlam na butelki i pamietam, ze je gotowalam w garze wlasnie. wiec chyba mozna, bo nic sie z nimi nie dzialo. Ja ten weekend spedze na slodkim lenistwie jak na foczke przystalo;)A propo: Leze sobie na kanapie, z brzuchem na wierzchu i patrze jak Fraggles bryka. Wchodzi moj starszy Mlody i patrzy jak na dziwoloaga. Mowie do niego: -Widzisz?Jak taka foczka sobie leze, nie? Mlody: -Foczka??Chyba slon morski!? Sie doczekalam.....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Dzieki Mama Fragglesa – az nie moge sie nadziwic ze ja o takiej prostej rzeczy jak siedzenie na poduszkach nie pomyslalam  Poprostu wychodzi ze mnie bycie blondynka :-) W irlandii tez nie mowia plci dziecka w czasie USG ale jak zapytasz to powiedza. Zart twojego M mnie rozbroil :-) Moj M pieszczotliwie mnie nazywa swoim wielorybkiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszn
hej dziewczyny, odnosnie materacyka KOKOSOWO GRYCZ to ja wlasnie kupilam to cudo i jest on skonstruowany tak: -mata włóknista - mata kokosowa -jakis poliester -warstwa gryki -tkanina bawelniana we wzorek tez myslalam ze to jakies dwustronne bedzie ale chyba nie jest bo caly jest bialy, tylko ta tkanina bawelniana (czyli po prostu obszycie z 1 str materaca )jest kolorowe, w jakies misie, a druga strona jest biala, bez wzorka, z czego wnioskuje, ze materacyk jest jednak jedostronny...nie wiem, co myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Hej Kasia. Ja mam inny materac bo normalny na sprezynach ale o tych gryczano kokosowych slyszalam ze sa dwustronne. Ktos mi mowil ze na poczatku jak dzidzia jest malenka to warstwa gryczana powinna byc na gorze – czyli na gorze powinnien byc ten wzorek w misie :-)Tez mi jedna z mam mowila ze ona przekrecala ten materacyk (gora – dol) co 2-3 tygodnie zeby sie w nim jedno miejsce nie wylezalo – no w koncu dzidzia caly czas lezy. Tyle wiem z obserwacji innych mam bo sama doswiadczenia z tym materacykiem nie mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×