Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Gość smart231
dzien dobry mamusie. My caly weekend sie przeprowadzalismy, wiec nie bylo chwili wytchnienia zeby tu zagladac. Netu brak-oprocz na laptopie, tv bak, no ale jakos sobie narazie poradze:) Co do puchniecia, to ja nie mam zadnych jak narazie, co do wyprawki to mam kilka podstawowych rzeczy, wiec Tonika 1234nie jestes sama. Brzuch tez jakby mi wystrzelil troszke do przodu ale cm m=nie ma duzo wiec wielkosc znaczaco mi nie przeszkadza. Od wczoraj marcowki moga rodzic na legalu;) no a nam zostal miesiac. I teraz pytanie czy ktoras sie nie wyrwie przed szereg i nie rozpakuje wczesniej??? Mi leci 36 tydzien. Pozdrawiam serdecznie i zachecam do pisania. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilkaplazowa
Cześć dziewczyny. Późno już, ale postanowiłam do Was dołączyć. Czytam to forum od samego początku, udzielałam się trochę pod innym nickiem, ale niestety nie czułam się dobrze w gronie dziewcząt, które jak się okazało- i tak się odizolowały. Czytać Was nie przestałam i troszkę mi przykro, że w tym wątku coraz mniej się dzieje. Więc jeżeli nie3 macie nic przeciwko, dołączam się:) Troszkę o mnie: mam 25 lat i termin na 8 kwietnia. To moja pierwsza ciąża, czekam na synka. Od początku ciąży bardzo szybko tyłam, a na dzień dzisiejszy mam już 18 kg na plusie (nie objadam się, jem mało słodyczy, piję dużo wody, a waga zasuwa w górę :( taki mój urok). Od pewnego czasu też odczuwam puchnięcie kostek i palców, nie założę już obrączki. Od kilku dni czuję też dzidzie bardzo nisko, co mnie trochę niepokoi. Mam wrażenie, że już jest w szyjce. A wizytę mam dopiero 13 więc muszę cierpliwie czekać i nie panikować. Na razie tyle. Pozdrawiam wszystkie kwietniowe ciężarówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Pilkaplazowa witamy bardzo serdecznie. Lepiej pozno niz wcale. Dopisz sie do naszej tabelki. I ja tez czuje dzidzie nisko wiec sie nie przejmuj. Ja tez juz sporo przytylam bo 16kg a dopiero 33 tydzien.Mam nadzieje ze juz mi duzo wiecej nie pojdzie. Mam wrazenie ze kazdego dnia moj brzuszek jest wiekszy I wiekszy Tez ciekawa jestem czy ktoras z nas sie wczesniej rozpakuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek........woj..............data porodu.....płec mini-1981.........27.......Warszawa..........28.03...... ..Wiktor Aleks29............29.......Kraków..............30.03... .....synek smart231..........21.......uk....................03.04.. .......Ada Natalia...........20.......Warszawa...........03.04..... .....Zuzia ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... .. Laura umbrella 82.......27......Małopolska..........05.04.........Adaś mela09.............31.......Wielkopolska.......08.04.... ...chłopiec Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... .. dziewczyna MaggieBlue........26......Wielkopolska.......09.04...... ...Jaś ? Martenka84......24........Pomorze...........10.04....... . Martyna Mama Fragglesa...32........Szkocja............13.04...... Fraggles Kasia cieszyn...24.......cieszyn................13.04..........Mic hałek mareneu1.........26........Gdańsk.............11.04..... .....Lea kamea76..........32........warszawa..........17.04...... .jeremi annaoj..............31.......Wielkopolska......19.04.... ...maleństwo basiunia*..........30.......Śląsk.................22.04. .......Miłosz Andziulka1981…..28......Warszawa....... ...25.04... ...dziewczynka joasia82...........26.......Poznań..............26.04... .....Bartuś alexandraa2p…...30……..Dublin… 230;……..…....26.04……… 230;Olivia mamusia77........31.......Śląsk.................26.04... .....Kamil Marlonka...........34......Bielsko-Biała…….. ..27.04………..Julcia hugosia ............28...... katowice............10.04....... Paulinka Luiza_1988........21......Płock.................25.04... .....Lenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilkaplazowa
Nick............wiek........woj..............data porodu.....płec mini-1981.........27.......Warszawa..........28.03...... ..Wiktor Aleks29............29.......Kraków..............30.03... .....synek smart231..........21.......uk....................03.04.. .......Ada Natalia...........20.......Warszawa...........03.04..... .....Zuzia ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... .. Laura umbrella 82.......27......Małopolska..........05.04.........Adaś mela09.............31.......Wielkopolska.......08.04.... ...chłopiec pilkaplazowa.....25.......Lubuskie............08.04........Chłopak Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... .. dziewczyna MaggieBlue........26......Wielkopolska.......09.04...... ...Jaś ? Martenka84......24........Pomorze...........10.04....... . Martyna Mama Fragglesa...32........Szkocja............13.04...... Fraggles Kasia cieszyn...24.......cieszyn................13.04..........Mic hałek mareneu1.........26........Gdańsk.............11.04..... .....Lea kamea76..........32........warszawa..........17.04...... .jeremi annaoj..............31.......Wielkopolska......19.04.... ...maleństwo basiunia*..........30.......Śląsk.................22.04. .......Miłosz Andziulka1981…..28......Warszawa....... ...25.04... ...dziewczynka joasia82...........26.......Poznań..............26.04... .....Bartuś alexandraa2p…...30……..Dublin… 230;……...26.04……… 230;Olivia mamusia77........31.......Śląsk.................26.04... .....Kamil Marlonka...........34......Bielsko-Biała…….. ..27.04………..Julcia hugosia ............28...... katowice............10.04....... Paulinka Luiza_1988........21......Płock.................25.04... .....Lenka Dopisałam się do tabelki. A jak wasze szpitalne torby? Zabieracie się już za pakowanie? Moja zaczyna sie juz powoli zapełniać. Mam jakieś nieodparte przeczucie, że rozpakuję się nieco wcześniej, dlatego staram się być już gotowa na tą chwilę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Pilkoplazowa ja juz mam do torby prawie wszystko kupione ale jeszcze sie nie spakowalam. Brakuje mi jeszcze kilku drobiazgow jak kosmetyki (dla mnie). Wiem ze mam jeszcze 2 mc do daty narodzin ale nigdy nic nie wiadomo. Moja kumpela z terminem na 2 kwietnia od dwoch dni ma juz swoje malenstwo niestety w inkubatorze ale wszystko jest niunia w porzadku. Ja tak sobie mysle ze moze w weekendzik dokupie pare rzeczy I sie spakuje. Chce tez dokupic torbe bo wszyskie moje stare to albo cos z nimi nie tak albo sa duzo za duze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w tak piękny i wiosenny poranek :-) Jak widzę takie słoneczko za oknem to od razu jakoś lepiej się czuję psychicznie :-) bo fizycznie nie najlepiej tzn całe spojenie łonowe, biodra i mam wrażenie że szyjka macicy bardzo bolą. Jak siedzę lub leżę jest dobrze ale gdy tylko chce się przekręcić albo wstać czy chodzić to bardzo boli z każdym krokiem. O chodzeniu po schodach już nawet nie wspominam tak boli. Nawet do sklepu nie mogę pójść normalnie tylko na raty, robiąc co jakiś czas przerwy a sklep mamy po drugiej stronie ulicy. W dodatku jak dłużej stoję albo właśnie chodzę to brzuszek protestuje, napina się i twardnieje bardzo :-( w sobotę byliśmy na zakupach to jak wróciliśmy to brzuszek bardzo bolał że tylko leżałam. Ale wreszcie mamy prawie wszytsko, brakuje nam tylko rzeczy z apteki. Część dokupiliśmy w sobotę, mam na myśli kosmetyki dla Niuni a resztę zamówiłam na allegro. Teraz czekam tylko na paczki. Zdecydowaliśmy się jednak na wózek Coneco Toledo. Oglądaliśmy taki w sklepie w Płocku i patrzmy a tam niższa cena ale jak się okazało nie dawali torby, śpiworka i foli więc Nam i tak wyjdzie taniej :-) Wspominałyście coś o torbach. Ja jestem jeszcze przed praniem ubranek więc torba też jeszcze nie spakowana. Zamierzam to zrobić pod kiniec marca bo termin mam na 25 kwietnia chyba że coś nie tak będzie na wiztycie u lekarza w czwartek to zrobię to wcześniej. Również w czwartek mamy USG :-) Tyle czasu nie miałam rozstępów a teraz zaczynają pojawiać się masowo. Do tej pory smarowałam się oliwką ale teraz gdy są już 4 roztępy kupiłam Mama Perfecta czy jakoś tak z Dax Cosmetics. Mamcie może taki krem? Czy jest skuteczny? Mam pytanie do bardziej doświadczonych mam czym smarować brzuszek aby nie mieć obwisłego po porodzie żeby ta skóra ładnie się wchłonęła? Może być ten krem który kupiłam teraz na rozstępy? Wczoraj śnił mi się pożar mieszkanie, widziłam ogień ale nie dym. Wg sennika czeka mnie miła niespodzianka i same miłe i fajne rzeczy a także jakiś przypływ gotówki :-) Ciekawe czy się sprawdzi. Mnie rzadko się coś śni ale jak już coś się śni to te sny nie są miłe. Albo ktos mnie dusi albo skądś uciekam alebo coś się pali. Nie wiem jak Wy ale mnie z każdym dniem jest coraz gorzej fizycznie. Wszytsko mnie boli, nie mam na nic siły a tak bardzo chciałabym wyjść na spacer :-( nawet na I piętro do domu po schodach ciężko wejść bo brzuszek się napina i to spojenie tak boli. Czemu koniec ciąży jest taki ciężki? Jak tam Wy się czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tonika1234
O tak, boli i szyjka, spojenie i caly pas bioder jest obolały. Raz lepiej a raz gorzej. Leże wiec energii mało, o wyjsciu do sklepu nie marzę, bo mam krotką szyjkę i nie wiem na ile powinnam sie pionizować. Szykuje sie za jakis czas pojechac z mezem do sklepu dzieciecego i do tesco kupic spiochy- mam upatrzone sprzed 1,5 miesiaca. Ale chce miec pare dni pod rzad zeby nie czuc sie tragicznie i zeby juz bylo wiecej tych tygodni nabitych na liczniku. wiecie cos moze o ubrankach cherokkee z tesco - sa sprzedawane w trojpakach po 37 zł -pajacyki i 22 zł body z krotkim, Czy warto bo wychodza chyba niedrogo. I nie wiem jaki rozmiar kupic 56 czy 62 -a wy jakie kupujecie - czy sugerujecie sie dopiero usg robionym po 35. tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamuśki :)) U mnie pięknie słoneczko świeci. Byłam w sobotę na zakupach. Wydaje mi się że mam już wszystko. Brakuje mi tylko pieluszek jednorazowych, ale to jeszcze jest czas. Mam nadzieję. Mnie też jest coraz ciężej. Najgorzej jest w nocy, nie mogę się porządnie wyspać. najgorzej jest z przekręcaniem na bok.Ale wytrzymam jakoś dla mojego słoneczka. Dziewczyny, odnośnie zakupów to nie wiem czy nie przesadziłam trochę. Mam 5 *body, 5*śpiochy, 5*kaftanik, 2*bawełniane koszulki, 2*pajacyki i 2* półśpiochy. Nie wiem czy wszystko będzie mi potrzebne. Wiem że wszytko wyjdzie w \"praniu\", ale wolę być zabezpieczona. Mam pytanko do doświadczonych mam. Jak często się zmienia ubranie takiemu małemu dzidziusiowi? Oczywiście jeśli nie zabrudzi. Normalnie to po każdej kąpieli, wieczorem. A rano też? Może to głupie pytanie, ale to moje pierwsze dzieciątko i naprawdę jestem jeszcze niedoświadczona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam wszystko w rozmiarze 62. Jak będą potrzebne mniejsze to zawsze M może kupić. Moja dzidzia w 34 tyg. ważyła 2,5 kg. Nie wiem czy to dużo czy mało. Ale myślę że jeszcze kilo powinna "przytyć" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frogus8
Witam serdecznie wszystkie przyszłe kwietniowe mamy niestety nie mam stałego dostępu do internetu ale porwałam modem mamie na pare dni:) termin mam na 29.04 a na wadze +7kilo mam pytanko do przyszłych mam z Warszawy gdzie będą rodzić ja myślę o szpitalu przy ulicy inflanckieja jak wy? jakie znacie opinie o warszawskich szpitalach? pozdrawiam wzystkie brzuszki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc brzuchatki :) Weekend minął goscinnie, same odwiedziny ,ale bylo milo i czas szybko zlecial. Wczoraj bylismy obejrzec szpital, w którym chcialabym rodzic. Połozna pokazala nam sale porodowa i opowiedziala pare przydatnych rzeczy. Kurcze, ale teraz nie wiem czy byl to dobry pomysł, bo nie mogłam w nocy spac i caly czas mam przed oczami ta sale :( Chyba zaczynam sie BAC!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zaczynam panikować przed porodem, boję się bólu :-( Co do ubranek to ja mam ich sporo w różnych rozmiarach, od 56 do 68 i większe też się trafiają :-) Zazdroszczę tym z Was, które nie dużo przytyły. Ja na początku schudłam ale potem 4 kg na miesiąc tyłam i tak zostało :-( W pierwszym miesiącu to jadłam słodycze, białe pieczywo ale w następnym i teraz nie jem prawie w ogóle słodyczy, bialego pieczywa i też tyję 4 kg na miesiąc :-( Ostatnio jak byłam u lekarza to przytyłam łącznie 13 kg, zobaczymy teraz w czwartek ale też pewnie 4 kg bo obwód brzuszka to 114 :-( Skóra jest tak rozciągnięta że nawet oliwka nie pomaga i rozstępy już się pojawiają :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Dziewczyny nie przejmujcie sie kilogramami, trzeba myslec,zeby dzidzia byla zdrowiutka. Nie wyobrazamy sobie nawet jak to jest wazne-najwazniejsze, a z dodatkowymi kg mozna powalczyc. Ja bardzo bym chciala,zeby te kg mi zostaly, ale pewnie nic z tego-przytylam 9 kg nic znaczaco sie nie zwiekszylo,ale tez mam roztepy na piersiach, narazie niewielkie. Wlasnie moze ktos zna jakie s kremy, pasy ktore po porodie pomagaja ta zwisnieta skorke wciagnac z powrotem;) Ja od 5 msca uzywam fissanu kazdego wieczoru na rozstepy i to tyle. U mnie torba jeszcze nie spakowana bo nie ma nic do ej torby heh. ALe rzeczywiscie trzeba sie obudzic,zeby pozniej nie jechac w nerwach do szpitala. Ciekawe jak tam mini , ona jest najblizej porodu. trzymajcie sie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Tak buszuję po necie i postanowiłam dołączyć do Was. Termin porodu mam na 9 kwietnia, ale coś mi się zdaję, że będzie szybciej, bo z dnia na dzień mam coraz mocniejsze i dłuższe skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek........woj..............data porodu.....płec mini-1981.........27.......Warszawa..........28.03...... ..Wiktor Aleks29............29.......Kraków..............30.03... .....synek smart231..........21.......uk....................03.04.. .......Ada Natalia...........20.......Warszawa...........03.04..... .....Zuzia ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... .. Laura umbrella 82.......27......Małopolska..........05.04.........Adaś mela09.............31.......Wielkopolska.......08.04.... ...chłopiec pilkaplazowa.....25.......Lubuskie............08.04..... ...Chłopak Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... .. dziewczyna MaggieBlue........26......Wielkopolska.......09.04...... ...Jaś ? Bobasekm.........26......Kielce..............09.04.........Lilia, albo Lena Martenka84......24........Pomorze...........10.04....... . Martyna Mama Fragglesa...32........Szkocja............13.04...... Fraggles Kasia cieszyn...24.......cieszyn................13.04..........Mic hałek mareneu1.........26........Gdańsk.............11.04..... .....Lea kamea76..........32........warszawa..........17.04...... .jeremi annaoj..............31.......Wielkopolska......19.04.... ...maleństwo basiunia*..........30.......Śląsk.................22.04. .......Miłosz Andziulka1981…..28......Warszawa....... ...25.04... ...dziewczynka joasia82...........26.......Poznań..............26.04... .....Bartuś alexandraa2p…...30……..Dublin… 230;……...26.04……… 230;Olivia mamusia77........31.......Śląsk.................26.04... .....Kamil Marlonka...........34......Bielsko-Biała…….. ..27.04………..Julcia hugosia ............28...... katowice............10.04....... Paulinka Luiza_1988........21......Płock.................25.04... .....Lenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też wracam po dłużej nieobecności. Byliśmy kilka dni u teściów, którzy nie mają dostępu do sieci. Mimo że muszę leżeć ( szyjka się skraca) udało nam się kupić wózek - całkiem fajną Kortinę - głęboko-spacerowy. Mamy jeszcze upatrzone łóżeczko 140/70, które po złożeniu szczebelków staje się tapczanikiem. Fajny pomysł, ale czekamy za nastepną wypłatą. Kupiłam dzisiaj jeszcze kilka flanelowych i terrowych pieluch i body, ale dopiero przy kasie przypomniało mi się, że nie mam proszku do prania dla dzieci więc dalsze przygotowania muszę przełożyć do następnej wizyty w sklepie :/ A torba prawie spkowana, brakuje mi tylko tych podkładów poporodowych czy jak to tam się nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczynki ;) Ale piękny dzień, szkoda tylko że dane mi go było przespać ;) Mi równiez jest już coraz ciężej, brzuch stawia się coraz częściej, zgagi mam takie że mam wrażenie że cała treść żołąłdka stoi mi w przełyku a gardło tną mi żyletkami, nie wspomnę że co wieczór przekręcam się z boku na bok z gracją wieloryba, a mała Tomb Ridera :) Dziś zamówiliśmy piękniutki pojazd dla małej, po wielu tygodniach poszukiwać i testowań nasz wybór padł na bebecar ipop. Torba, a raczej walizka do szpitala prawie pełna, zostały rzeczy dla mnie, wszystkie rzeczy dla małej wyprane i wyprasowane, farba do pokoju niuni czeka na malarza, i już odliczam tydzień za tygodniem i zastanawiam się czy wytrzymam do kwietnia. Mój M codziennie pyta się mnie czy dziś będę rodzić, bo jak nie to się napije piwka ;) Jeśli chodzi o dodatkowe kg, to ja już nie mówię ile mam na plusie, rozstępów puki co brak, po porodzie mam zamiar stosować jakiś super ujędrniający krem, pas poporodawy również i musze się zapytać lekarza, czy będę mogła stosować jakieś suplementy diety karmiąc piersią - zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Fragglesa
I ja witam po dluzszej przerwie:)niestety, dopadlo mnie nadcisnienie i caly zeszly tydzien wloczylam sie po poloznych i szpitalu. na szczescie juz sie unormowalo, ale nie odpuszcza mi kontroli dwa razy w tygodniu, polozna nachodzi mnie co drugi dzien w domu...dobrze, ze to juz sama koncowka. no i dobrze, ze to tylko problem nadcisnienia, nie zadne zatrucie, bo juz bym byla po wywolanym porodzie...trzeba pilnowac tego cisnienia, puchniecia, bolu glowy, mroczkow przed oczami i jak boli pod zebrami - trzeba biec sie badac...czego nikomu nie zycze:) poza tym - dzieki tym akcjom z nadcisnieniem, torbe do szpitala mam spakowana i rozpakowana i znow spakowana ze trzy razy juz;) i wszystko gotowe, zeby nie bylo zaskoczenia...co prawda, z Fragglesem nic zlego sie nie dzieje, ale ja jestem jakas spokojniejsza... wozek kupilsmy graco metrosport - jest niesamowicie lekki i super sie prowadzi-to przewazylo-jak zaczelismy biegac po sklepie i manewrowac miedzy polkami;)pchajac wozek dwoma palcami;) poza tym - wiosna nam sie zrobila, az milo poczlapac na spacer na druga strone ulicy, bo nigdzie dalej sie nie wypuszczam;) w miare mozliwoci bede pisala, a teraz poki co, znikam odsapywac po pracy:)pozdrawiam Was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!! Ja też melduje się po weekendzie, u mnie też było gościnie i w obote i w niedziele mieliśmy gości troche byłam zmęczona, ale było miło... Ja torby tez jeszcze nie pakowałam, ale mam jeszcze czas więc trochę z tym zwlekam ale kupione mam wszystko... Jeśli chodzi o rozstępy to ja chyba nie mam nowych , najbardziej przytyłam przypierwszej ciąży i wtedy miałam rozstępy, teraz już nie, używam kremiku AA therapy Ja i Mama i jestem zadowlona, do biustu używam Mama Perfecta i jestem z niego zadowolona Luiza 1988 pytała o niego mi pasuje.... Witam nowe dziewczyny na topicu!!! Jeśli chodzi o bóle to mam problem z zębem leczonym ale chyba żle bo mnie boli a wizytę mam dopiero na 9 marca, mam nadzieje ze jakoś wytrzymam... JA jak chodze to chodze i w sumie nic mi nie dolega, najgożej jak się położe w środku dnia na mniej niż 2 godzinki to póżniej muszę sie rozkręcać bo bolą plecki, i pachwiny, brzuszek napina sie ale bardziej przy odpoczynku, więc pewnie to trening macicy przed porodem... Pasy poporodowe ja nie używałam bo bałam się ze mieśnie sie rozleniwią i nie bedą trzymać brzuszka, wiec raczej polecam ćwiczenia i kremy ujedrnijące po porodzie kupiłam sobie też jedne majteczki wyszczuplające na brzuszek by w miare wyglądać po porodzie bo jednak brzuszek chwilę się utrzymuję, ale to tylko na wyjścia... Body z tesco kiedyś testowałam są ok tylko mi osobiście nie odpowiadają te które nie maja na boczku zapinanych napków tylko mają zakładki, ponieważ po praniu robi się w nich dekolt a ja nie lubie czegoś takiego... Pisałyście o laktatorach jakiś czas temu ja kupiłam tomme tippe, ciekawe jak się bedzie sprawował... Nie wiem jak wy ale ja uwielbiam truskawki, a niestety sezon bedzie jak bedzimy karmić ciekawe jak sobie poradze jak wszyscy beda się nimi obiadać.... Zmykam spac dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilkaplazowa
Ubranka z tesco są całkiem fajne. Poza atrakcyjną ceną są dobre gatunkowo, bawełna jest dość gruba i solidna. Ja też ich trochę kupiłam. A przy okazji znalazłam fajny proszek do prania rzeczy dziecka. Proszek "dzidziuś" z polleny. U mnie kosztuje 1,5 kg około 10 zł, więc cena super, a ma bardzo miły delikatny zapach i oczywiście posiada wszystkie atesty. Wszystko już poprałam i polecam. A na rozstępy też mam swoją metodę. Używałam wielu kremów i niestety nie pomogły, mam rozstępy na piersiach, udach i pośladkach. Żeby ochronić brzuch, smaruję go wazeliną kosmetyczną (taką konsystencję ma też superdroga mustela!). Póki co nic się nie pojawiło. I przypomniało mi się, że nie dawno pisałyście o materacach gryczano kokosowych. Wyjaśniam więc, bo sama taki kupiłam: są dwustronne. Biała strona- kokos służy dziecku od narodzenia do ok 6 miesiąca. Później przekładamy na grykę, bo ona masuje już większy kręgosłup i stopy, które próbują już wstawać. Dobrej nocki, miłych snów i mało wstawania do toalety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Hej Dziewczynki! Dziś zaczęłam na dobre zakupowe szaleństwo dla Maluszka:) Gdybym się tak szybko nie męczyła to byłoby to bardzo przyjemne zajęcie. Kupiłam jeszcze kilka body z krótkim i długim rękawkiem, śpioszki i bluzeczki do nich, słodkie czapeczki, pierwsze butki, kosmetyki, pieluszki, wanienkę, kilka rzeczy z apteki i jeszcze kilka innych drobiazgów i wydałam masę pieniędzy:) A jeszcze ile przede mną... Sprawa rozstępów: ja od początku ciązy używam balsamu przeciw rozstępom Mustelli i jak narazie nic takiego się nie pojawiło. Oby tak dalej. Z tej samej firmy jest jeszcze preparat dla kobiet po porodzie i chyba wypróbuję go jak przyjdzie czas. A może któraś z Was już go używała? Któraś z nas "rzuciła" temat warszawskich szpitali w których zamierzacie rodzić. Bardzo bym chciała wysłuchać Waszych opinii. A teraz zmykam. Mam nadzieję, że jutro będzie równie piękna pogoda jak dzisiaj. Słońce zawsze nastraja mnie optymistycznie do świata:) Ale tegoroczne "pierwsze promienie słoneczne" mówią mi że już niedługo nadejdzie pora zbierać się na porodówkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini-1981
Cześć chudzinki Co Wy się tak tą wagą przejmujecie? Ja mam 23 na plusie i jakoś się turlam. Smart - ja też miałam cały weekend przeprowadzkę i myślałam, że padnę na pysk. Też nie mam na razie TV :( Megi - dziś spałam prawie cały dzień jak Ty - to chyba po tej przeprowadzce. Widzę, ze jesteście na etapie zakupów.Ja mam już wszystko, tylko w kartonach. No może poza torbą - bo ta już czeka zwarta i gotowa do porodu. Witam nowe Kwietniówki. Dobra - idę spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini-1981
Co do rozstępów - poorany mam cały brzuch - uda z przodu i od wewnętrznej strony i zaczęły sie robić na łydkach. Tyle, że u mnie to ta cholerna genetyka - miała babka, matka - mam i ja. Poza tym zawsze byłam drobna i malutka a teraz nie dość, że utyłam duzo to jeszcze napuchłam jak żaba i zaczęła mi skóra pękać. No ale przecież się nie powieszę z tego powodu. Po porodzie spróbujcie różne galaretki ujędrniające i to urządzenie celluless. A szpital wybrałam na Żelaznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandraa2p
Witam Dziewczynki e ten piekny marcowy poranek. Dzisiaj zaczynam moj pierwszy dzien na L4. Fajnie tak posiedziec dluzej w lozeczku a nie zrywac sie o 5.30 zeby zdozyc do pracki :-) Ja na rozstepy od samego poczatku ciazy uzywam oliwki na rozstepy marki Rossman (ok 10 zl) i nie mam jeszcze zadnego. Wyglada na to ze jak narazie dziala. Dzisiaj jak mezulek z pracy wroci to bedzie malowal pokoj maluszka - oj juz sie doczekac nie moge :-) Dziewczynki ja mam pytanko. Od kilku dni boli mnie zab wiec w koncu zapisalam sie do stomatologa i chce sie was spytac czy my caly czas mozemy robic zeby ze znieczuleniem czy nie? Pytam bo mnie boli 8 i wiem ze bez znieczulenia nie wytrzymam :-) Witam na forum nowe dziewczynki :-) Pozdrawiam bardzo serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luiza..witaj w klubie wielgachnych brzuszków...pocieszę Cie ja już mam 118 cm i 15 kg na plusie poza bólem spojenia łonowego to jest ok.Staram sie myśleć pozytywnie i myśleć o maluszku jednak prawdą jest że jest mi cieżko...ale co zrobić...:(jeszcze troszke..tym się pocieszam:) U mnie bez większych zmian w przyszłym tygodniu mam wizytę u lekarki i zobaczymy co mi powie:) Pozdrawiam i miłego dnia Kochane brzutatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilkaplazowa
Ja też się witam. U mnie niestety szaro buro i deszczowo za oknem. aleksandra, jeżeli chodzi o znieczulenie, to niektóre gabinety mają takie specjalne dla ciężarnych. Są bez środków rozkurczowych i całkowicie bezpieczne. Ja byłam w 3 miesiącu i musiałam takie zastosować, bo bez znieczulenia to ja na fotel nie siadam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaSzymusia
Witam wszystkie dziewczyny:) od rana czytam Wasze forum i bardzo i się zrobiło miło, że nie jestem sama:) jestem w 33 tygodniu ciąży i moja ciąża nie należy do najłatwiejszych, od 18 tc miałam już jakieś problemy z szyjką, która się troszkę zmniejszyła, teraz mam założonego pessara, dzięki niemu mogę chodzić chociaż na 5 godz do pracy i nie muszę leżeć:) dzięki temu czas mi leci szybciej... co do kilogramów to jest już na plusie 21 więc bardzo dużo .... ale może być dużo więcej byle z dzidzią było ok jak do tej pory. Zakupy jeszcze nie zrobione ale mam jeszcze w sumie troszkę czasu:) w tym roku czekam na wiosnę z takim utęsknieniem, bo kojarzy mi się ona tylko z narodzinami mojego maleństwa:) najgorsze dla mnie w ciąży jest to, że nogi mi puchną i czuje się jak wieloryb. w nocy sie przewracam jak jakaś wielka foka:) Co do puchnących nóg to ostatnio moja lekarz poradziła mi takie tabletki cyclo3forte i powiem, że czuję różnicę:) dodam jeszcze, że jest to moja 1 ciąża wiec to forum troszkę bardziej mnie oświeciło:) pozdrawiam wszystkie przyszłe mamuśki i będę tu na pewno zaglądała codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowionka! U nas dzisiaj niezbyt ładnie za oknem, ale jestem ostatni dzień w pracy, więc mam powód do radości. Jakkolwiek uczucia związane z siedzeniem w domu mam nieco ambiwalentne, to jednak męczyły mnie już mocno dojazdy do pracy. Cieszę się, że tyle nowych mamuś się pojawia - chyba im bliżej końca, tym bardziej szukamy wsparcia - i tak powinno być! Moją jedyną dolegliwością jest okropny ból w okolicy wątroby - chyba jakoś musi się tam maleństwo rozpychać, bo bywa to trudne do wytrzymania. Jutro mam wizytę i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. No to zmykam, bo w końcu muszę ten ostatni dzień uczciwie przepracować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×