Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Biorę Dopegyt ( inna nazwa Dopanol) 3X dziennie. Kiedyś wystarczało raz i wtedy mi spadało do 100/70 a teraz jest coraz gorzej, ale z małymi wyjątkami daję jakoś radę. Chociaż zdziwiłąm się że mi teraz w szpitalu nie zmienili dawek a sama to raczej się nie przerzucę na większe dawki, chyba po prostu będę musiała wstawać w nocy żeby brać tabsa. Muszę się dopytać ginki jakie ciśnienie podczas porodu jest wskazaniem do cesarki, bo narazie to wiem tyle, że wszystko zależy od tego jakie będzie właśnie podczas porodu a nie jakie jest w ciąży :/ Już zaczynam mieć tego wszystkiego dość...moją matkę ogarnął szał zakupów dla wnuka...nie ma dnia żeby czegoś nie przytachała ze sklepu...dzisiaj to kocyk i prześcieradłko, ale były już sterylizator do mikrofali, pojemnik na smoczek ( żeby się w wózku nie zakurzył !!) itd... z jednej strony to przyjemne ale z drugiej zaczynam mieć tyle gratów że nie wiem co z nimi zrobię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w ten wiosenny (zimowy???) dzionek... kurcze.. widze, że tu wszedzie tak zasypało... miałam ochotę wyskoczyć na chwilke do Rossmana na jakieś zakupy, ale chyba d... zbita, bo jak tu wyjść.. Mamuśki mam do was pytanko... od kilku dni mam straszne problemy z cerą.. jakieś obrzydliwe ropne wypryski, które za żadne skarby nie chcą się goić... Czy wam się coś takiego dzieje?? I tak z innej beczki.. wiem, że na to będzie jeszcze czas, ale w nocy nie mogłam spać i zaczełam rozmyślania na temat antykoncepcji po ciąży.. Przyznam się szczerze, że z mężem nigdy nie stosowaliśmy żandych środków.. miałam zawsze regularne cykle i wiedziałam \"kiedy moge a kiedy nie\". a nasz synio jest w 100% planowany.. no ale po ciąży wiadomo, że z cyklem bywa różnie.. czy macie już jakieś sprawdzone sposoby? planujecie już jakąś antykoncepcje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też biore dopegyt, z tym tylko, że miałam brać 3xdziennie, a biore 1 raz. Po ostatniej wizycie ginia zmieniła na 2x dziennnie, ale ja nie zmieniam dawki, którą sobie sama narzuciłam. Źle sie czuję po tych lekach. Hmmm co lekarz, albo szpital to inne zwyczaje. U mnie patrzą na ciśnienie jakie się miałow ciąży, wiadomo, ze najważniejsze jest to przy porodzie, ale nawet jak przy porodzie jest niskie, a podczas ciaży było wysokie to i tak wolą robić cesarkę. I wszystko przemawia za tym, ze będę mieć cc, chociaż wolałabym poród naturalny. Kurcze przy takim ciśnieniu jakie Ty masz trzymali by Cię u nas w szpitalu i nie ma zmiłuj. Trzymam kciuki za obniżenie ciśnienia u Ciebie. Buziaczki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Hej Dziewczynki! Długo się nie odzywałam, ponieważ od weekendu siedziałam u rodziców. Powiem szczerze, że w nocy trochę się denerwowałam że jestem daleko od Wwy, bez męża i samochodu:) Termin mam na 11 kwietnia ale jak w sobotę byłam u pani dr to powiedziała, że organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to i ja sie melduje w ten piekny wiosenny poranek :-) U nas jest naprawde slicznie :-) Jejku z tego co piszecie to w Polsce jeszcze zime macie :-) Stokrotko dobrze ze sie odezwalas bo juz myslalam ze mamy nastepnego dzidzisia :-) Ciekawa jestem co tam u mini i Wiktorka slychac. Pewnie mini jest bardzo zajeta synusiem i sie nic nie odzywa. Ale ja jej zazdroszcze - tez bym chciala juz tulic nasza Olivie w ramionach. Moja malutka dzisiaj tak szaleje ze moj brzusio tylko ksztalty zmienia :-) Co do antykoncepji po to ja rozmawialam o tym z moim ginem i zaproponowal mi tabletki antykoncepcyjne jednofazowe tzw mini tabletki - mozna je brac w czasie karmienia piersia. Wydaje mi sie ze sie na nie zdecyduje bo przed ciaza prawie przez 7 lat bralam normalne tabletki antykoncepcyjne i ten srodek antykoncepcji bardzo mi pasowal. Zycze milego dzionka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki! A u nas dzisiaj ślicznie, 10 stopni w słońcu i grzeje, że hej! Niestety, spacerek wykluczony, bo córka na antybiotyku - gardło zawalone, więc podziwiamy przez okno... Idę się trochę pokręcić po domku i ogarnąć nieco, bo jakiś taki rozgardiasz mi się zrobił... Jak dzieci nie są w przedszkolu, to ciągle mam coś do roboty, nawet ponudzić się nie ma kiedy ;-) Zdrowiej basiunia i nabieraj sił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No muszę się jeszcze dopytać dokłądnie o to ciśnienie ale zobacze co mi powiedzą w tym szpitalu do którego pojadę rodzić ( w nim też pracowałam do początku ciąży). To mniejszy szpital powiatowy i może tam nie idzie to wszystko tak masowo. Mam wizytę w poniedziałek i zapytam się czy są jakieś wskazania żebym rodziła w szpitalu o większej referencyjności ( tak to się mądrze nazywa, jak jest więcej specjalistów z róznych dziedzin) Co do antykoncepcji ja zastanawiam się nad plastrami ale to jeszcze muszę uzgodnić z ginią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
Hej mamuśki!!!!! Jak u was z wagą Dzidziusiów? u mnie 37 tydzień ciąży i waga 3300g, do porodu jeszcze trzy tygodnie a tu taki mały klopsik już jest:):):) jak ja go wycisnę :)? brzuch mam mały, znajomi mi nie wierzą że za trzy tygodnie termin , a pod tym niewielkim brzuchem taki sobie grubasek rośnie! Marzy mi sie poród najlepiej za tydzień:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja :) U nas piękna zima tej wiosny :) Ja czekam z wyjazdem na porodówkę, aż się poprawi pogoda :) Widzę że macie problem z ciśnieniem. Jak zawsze miałam niskie, Cała ciąża to 90/60 :) Dziewczynki, jak są ułożone wasze dzieciaczki? Na ostatnim usg było ułożenie główkowe. Teraz czuje jakby sie ułożyło poprzecznie. Cały czas mnie kopie z prawej strony u góry a pupa gdzieś po lewej stronie pępka. Nie wiem czy to jest normalne ułożenie? A jak jest ze sprawdzaniem tego ułożenia przed porodem. Robią usg jak juz się idzie do szpitala? Bo przecież do końca nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunny - mój Wojtuś w 38 tyg ma 2934g. Nie muszą robić USG żeby sprawdzić jak jest dziecko ułozone, bo podczas badania wewnetrznego można wyczuć czy przoduje główka czy miednica a podczas badania brzucha lekarz wyczuje z której strony są plecki a gdzie tzw. \"części drobne\" ( czyli nóżki i ręce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A poza tym przypomniałam sobie z zajęć z położnictwa takie pojęcia jak ułożenie, położenie i ustawienie płodu... Ułożenie płodu - (łac. presentatio) termin z zakresu ginekologii i położnictwa oznaczający orientację części płodu względem siebie. Wyróżnia się ułożenie dowolne (na płód nie działają siły wydalające) oraz przymusowe w momencie przyparcia do wchodu części przodującej. Gdy częścią przodującą jest główka, wyróżnia się: ułożenie przygięciowe, w którym główka płodu jest przygięta do klatki piersiowej oraz ułożenie odgięciowe, kiedy główka odgina się od klatki piersiowej płodu. Prawidłowe, podczas porodu, jest ułożenie przygięciowe. Najprostszą metodą oceny ułożenia płodu jest lokalizacja szwów czaszkowych oraz ciemiączek podczas badania wewnętrznego. Gdy płód znajduje się w położeniu miednicowym, wyróżnia się ułożenie miednicowe zupełne i pośladkowe oraz nóżkowe i kolankowe. W ginekologii i położnictwie położeniem płodu (łac. situs) określa się stosunek osi długiej płodu do osi długiej macicy i kanału rodnego. Wyróżnia się położenie: podłużne główkowe miednicowe poprzeczne skośne Położenie podłużne jest położeniem fizjologicznym podczas porodu. Najłatwiejszym sposobem ustalenie położenia płodu jest wykonanie badania zewnętrznego. Ustawienie płodu (łac. positio) – termin z zakresu ginekologii i położnictwa określający ustawienie części płodu względem ścian macicy. Wyróżnia się: ustawienie I - określające pozycję, w której plecy płodu zwracają się w kierunku lewej ściany macicy ustawienie II - w którym plecy płodu zwrócone są w kierunku prawej ściany macicy. Wyróżnia się też dwie odmiany ustawienia: odmianę A - przednia - grzbiet płodu skierowany bardziej do przodu (jednak wciąż znajduje się z boku macicy) odmianę B - tylna - grzbiet płodu skierowany jest bardziej do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój Bąbelek od 30 tygodnia jest już przekręcony główką w dół.. po prawej stronie ma plecki.. pod lewymi żebrami kuperek a niżej po lewej stronie nóżki.. jak kopie to właśnie w lewy bok... chociaż dzisiaj coś mu chyba nie wygodnie bo cały dzień szturcha mnie łokciem z prawej.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunny wyglada na to ze twoje malenstwo to wcale nie takie malutkie :-) Wydaje mi sie ze moja tez spora bedzie bo w 33 tygodniu miala 2600g Nasz maluch tez juz jest glowa w dol - kregoslup po lewej stronie mojego brzuszka a nozki po prawej :-) Dziewuszki slodkich senkow zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
Aleksandra- oj chyba bedzie duża bo mój synek w 33 tygodniu ważył 2117g:) :)! Myślałam że mój bąbelek bedzie taki tyci tyci:) maluteńki:), przez ostatni miesiąc utyłam tylko 1,100g to tylko tyle co Bobasek sobie przybrał :), waga od początku wieksza o 11kg, w obwód brzuszka 98cm:)! No ale czym tu sie przejmować te nasze Kochane Aniołki to takie małe "Arbuzy" które tylko trzeba wycisnąć:) a jak bedzie już po wszystkim to już beda same radości:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki Witam z rana po nie przespanej nocy. Najpierw nie moglam znalesc pozycji do spania a potem jak juz myslalam ze takowa udalo mi sie odnalesc - dostalam takich boli kregoslupa jak na okres - i tak przez cala noc. Wzielam paracetamol i nospe i mi troche lepiej ale jestem tragicznie zmeczona. Spalam moze 2 godzinki. Czy ktoras z was tez ma takie bole? Czy tego typu bole moga przepowiadac rychle rozwiazanie? W czasie tych 2 godzin snilo mi sie ze Smart urodzila :-) Mam nadzieje ze to proroczy sen :-) Trzymajcie sie dziewczynki a ja zmykam wziac dluga kampiel - moze mi pomoze i zlagodzi te bole. Juz dzwonilam do swojego szefa i powiedzialam ze dzisiaj mnie nie bedzie wiec mam caly dzien na relax i nauke do jutrzejszego egzaminu :-) Pozdrowionka i milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Sunny z tego co piszesz to wyglada na to ze z mojej malej to maly wielkolud :-) Mam nadzieje ze az taka duza nie bedzie bo jak ja taka kruszynke :-) przepchne :-) To bedzie arbuz gigant:-) Ja w sumie od poczatku ciazy przytylam 16kg ale tak naprawde nie wiem czy to tluszczyk (po brzuszku nie widac zeby byl otluszczony ani po innej czesciach ciala) czy to zatrzymujaca sie woda w organizmie - strasznie puchne :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z ranka!!! Niestety u nas znowu pada śnieg i 0 stopni... Ja usg i badanie mam za tydzień w środę, więc bede wiedzieć ile mały waży... Aleksandra ja az takich bóli nie miałam żeby brać tabletkę, powodzenia przy jutrzejszym egzaminie... Ja dzisiaj się fajnie wyspałam bo jakoś nic mnie ne bolało, teraz pojade na zakupki a póżniej do pracy .... Jutro mam dzien wolny bo córka ma przedstawienia z kółka teatralnego a gra Calineczke więc koniecznie musimy być na występie.... Pozdrawiam i miłego dnia życzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
w sumie nasze tycie, odżywianie nie ma wcale wpływu na wagę dzidziusia, tak pisza, a teraz w tym naszym jedzeniu tyle chemii?!!!ciekawe czy ma to wpływ?. A śmieje sie tak że jak pojem sobie słodkości to mój synek pije sobie te słodkie wody zawsze ma czkawke i już sie tak po tych słodkościach tłuszczyk odkłada:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunny to tak jak u mnie też zauważyłam ze jak zjem coś słodkiego to mały zaraz ma czkawke....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fakt ja też zauważyłam że jak zjem coś słodkiego to mały zaraz ma czkawke....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
hej dziewczyny, dawno mnie nie bylo przez kłopoty z netem, a bez netu to jak bez reki....:( wzoraj bylam u mojego ginka i choc mam termin na 13 kwietnia to kazal sie szykowac wkrotce, bo szyjka zgladzona, rozwarcie na 1 cm i i te okropne bole brzucha w nocy...takie jak na okres- powiedzial, ze wtedy wlasnie szyjka sie rozwiera:)oby sie rozwarla jak najwiecej, zawsze to skroci porod:) powiem szczerze ze juz nie moge sie doczekac, sprzatam mieszkaie jak szaloa, pralka chodzi caly dzien, odkurzam nawet ksiazki:)mam przeczucie, ze zmienie sie z kiwetniowki w marcowke:)a jka tam u Was? czy ktoras rowniez wybiera sie za niedlugo?:)pozdrowionka i milego dnia wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Brzuszki!! kasiu cieszyn- mam taka sama sytuacje jak ty. Byłam wczoraj u gina . Powiedzial ze szyjka juz jest bardzo skrocona, jest male rozwarcie, mam skurcze i raczej do 10 kwietnia nie dotrzymam. Jeszcze jak mnie wczoraj badał to po wyjeciu tego wziernika czy co to tam bylo , nagle zaczełam krwawic mu na fotelu :( Powidzial ze mam to obserwowac i jak nie przejdzie to mam jechac do szitala, bo poród sie zaczał. Na szczescie wszystko sie uspokoiło. Po wielkich prosbach zrobil mi wymaz , ale teraz sie zastanawiam czy w ogole zdaze odebrac wynik :( nastepna wizyte mam 1 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
Zazdroszczę wam dziewczyny! jak we wtorek wsiadłam na "pilota":) i moja dr powiedziała "oj tutaj jest daleko w polu" :( to nie takiej odpowiedzi sie spodziewałam!!! Ale pocieszam sie tym że na tym etapie ciąży (37tc u mnie) to ta szyja w każdej chwili może zacząć sie skracać, bo ja to już teraz mogłabym rodzić! wszysko przygotowane i tylko to czekanie pozostało, jestem taka szcześliwa że to już niedługo :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam we wtorek u lekarza, powiedział że ciąża donoszona, ale jeszcze nie ma gotowości, i cieszę się z tego, bo mój wymarzony termin to 10 kwietnia - urodziny tatusia. Śmieję się że przed 10 kwietnia zaciskam nogi, a 10 wycisnę małą jak z tubki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
Dopisuję sie do tabelki, żeby nie było ze jestem obca:) Nick.............wiek..........woj..........data porodu....płec Aleks29...........29.......Kraków..............30.03.... ...synek smart231.........21.......uk....................03.04... ....Ada Natalia............20.......Warszawa..........03.04..... ..Zuzia ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... . Laura rozalka82.........27.......Kraśnik..............04.04(16 . 04)....synio umbrella 82.......27......Małopolska..........05.04.......Adaś mela09............31......Wielkopolska........08.04..... ..chłopiec pilkaplazowa.....25.......Lubuskie............08.04..... ..Chłopak Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... . dziewczyna MaggieBlue.......26.......Wielkopolska.......09.04...... .Wojtek Bobasekm.........26......Kielce................09.04.... ..Lilia, albo Lena Martenka84......24.......Pomorze............10.04...... Martyna hugosia ...........28...... Katowice...........10.04...... Paulinka mareneu1.........26.......Gdańsk.............11.04...... .Lea Mama Fragglesa..32......Szkocja.............13.04...... Fraggles Kasia cieszyn.....24.......cieszyn............13.04.......Michałek kamea76...........32......warszawa..........17.04....... jeremi annaoj.............31.......Wielkopolska......19.04..... ..maleństwo Sunny9............25.......Pomorskie..........19.04......Nikodem:) basiunia*..........30........Śląsk...............22.04. ......Miłosz cielica..............31.......Wadowice.........23.04.... ...chłopiec Luiza_1988........21......Płock................25.04.... ...Lenka Andziulka1981…..28.......Warszawa.........25.04... ....dziewczynka joasia82...........26.......Poznań.............26.04.... ...Bartuś alexandraa2p…...30……...Dublin… 230 …..26.04……… 230;Olivia mamusia77........31.......Śląsk................26.04.... ....Kamil Marlonka..........34.......Bielsko-Biała….....27.0 4……....Julcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
Megi to nic ci nie pozostało tylko 9.04 wieczorem zrobić meżowi z okazji urodzin "romantyczny :)" wieczór we dwoje ;) i 10.04 pójdzie jak po maśle :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczątka! Ja też po ciężkiej nocy... Byłam w każdym zakątku łóżka, w końcu przeniosłam się na wolny tapczan , bo mi się zrobiło żal męża, że się przeze mnie nie wyśpi... Maleństwo też spać nie mogło i tak się wierciliśmy - ja na zewnątrz, ono w środku... :-) Wczoraj miałam dzień na porządki, ale jakoś nie mam wrażenia, że urodzę dużo wcześniej. Na mnie niezwykle mobilizująco i \"adrenalinotwórczo\" działa taka pogoda, jaką mam za oknem, a mianowicie słonko, słonko, słonko! No i ciśnienie - bo ja odwrotnie niż MaggieBlu i bobasekm - niskociśnieniowiec jestem zwykle mam 90/60... Miłego dzionka Wam życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
:) niby to pomaga, a jak w praktyce to się okaże:) Ja praktykuje :) , narazie cisza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Dzien Dobry:) Nic sie nie rusza, no nic. Same tchorze na naszym forum. Nikt sie nie odwazyl na porodowke czmychnac.:DTylko spac nie mozemy tu nas boli tam strzyka, ale dzieci siedza w brzuchach, widpocznie jeszcze nie czas. Alexandra oby to byl proroczy-jutro juz moge jechac na porodowke na legalu, dzis mam test jesescze. Nie mam pojecia jak tam moja szyjka wyglada, chyba,ze sama sobie zajrze;) \jutro znowu do spzitala ale pewnie tylko badanie moczu i cisnienie0 i co im z tego? Milego dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×