Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

witam Was babki:) moj syn to też kwietniaczek:D ja naciągam napletek przy kąpieli... mój syn waży ponad 10 kg (7 mies i 11 dni) nosi ubranka 80/86:) jest ciążki więc jeszcze nie raczkuje turla sie lub pełza poza tym Jonatan ma AZS i skazę białkową wiec menu ma znacznie ograniczone:( przygarniecie nas na swój wątek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka 1234
jonata - witamy!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc!! Bylam dziesiaj u lekarza z mała. Niestety zanowu nic nie przybrala na wadze zaledwie 150 g . Lekarka - no cóz poweidziala za mala raczkuje i zabkuje to przez to tak malo przybiera :( . Juz sama nie wiem bo wydaje mi sie ze duzo je . Zobaczymy za miesiac jak bedzie tak dalej to powiem jej zeby nam dala na badania. Moze jestem przewrazliwiona ale wkurza mnie ta lekarka nie lubie do niej chodzic. Pisalam na forum gazety pl. o nie przybieraniu na wadze i lekarz odpowiedzial mi zebym zrobila badanie moczu i usg brzucha . A ta moja lekarka ma to chyba w d...pie . Waga na dzien dzisiejszy 8300. A z innej beczki to kupilam sobie dzisiaj pare ciuszków bo przyznam sie ze od dawna nic sobie nie kupuje tylko małej. Wiec postanowilam odswierzyc szafe i humor troszke mi sie poprawil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Jeśli chodzi o siusiaka to naciągam U nas chyba już po chorobie. Jeszcze tylko idziemy się skontrolować, ale po synku nie widać choroby :) Na spacery nie wychodzimy bo niestety pogoda nie sprzyja. Albo pada, albo mgła :( Chyba musimy poczekać aż śnieg spadnie. Tylko że nie mamy jeszcze sanek :( Ząbkowanie przebiega bez większych problemów. Mały ładnie śpi, nie marudzi :)) Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonata -> mam do Ciebie kilka pytanek.. Jak u małego stwierdzono skazę?? U Wojtka też stwierdzono, ale mam wątpliwości. Co wiesz na temat diety ( bo ja prawie nic), czy podajesz mu jajko, rybę itd? I co mu dajesz Nutramigen czy Beblion Pepti? Dziewczyny wczoraj mój facet pierwszy raz został cały dzień z małym!! U Was pewnie to już dawno mężowie siędzieciaczkami cały dzień zajmowali ale u mnie pierwszy raz ;) postawiłam moich chłopaków przed faktem dokonanym, ze biorę wolne i mam jeden dzień dla siebie... dali sobie radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja zaglądam codziennie. Ale pisanie tylko dla siebie bywa nudne :( Musimy ożywić trochę to forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ! Smutno tutaj ja tez nie pisalam chcialam zobaczyc przez ile dni nikt nic nie napisze :P Okazuje sie ze jest to nasze prywatne forum dla 3- 4 osób bo tyle dziewczyn regularnie cos pisze. Dobra koniec wywodów wiec co u nas: Dzisiaj wyczułam drugi zabek dolna lewa jedynka.Chodzi przytrzymujac sie mebli.A od wczoraj zaczela mowic tata jeszcze nie wyraznie czasami mowi ata :) Kurcze nie wiem co jest bo od jakiegos czasu ma czerwone policzka i jakas plame czerwona na rece kolo łokcia na zewnetrznej stronie. Nie wiem czy to czasem nie dała o sobie znac skaza białkowa. Pije bebilon pepti. Ale skazy nikt jej nie stwierdzil. czasami daje jej danio moze to po tym. Zobacze czy jej to zejdzie jak nie to musze isc do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myjecie dzieciom te pierwsze zabki? Ja sie przyznam, ze nie robie tego regularnie. Ola ma jakies dziwne czerwone kropki, 4 na buzi i 2 na raczce. Przestraszylam sie, ze to ospa ale od niedzieli ilosc kropek nie wzrasta. Nie wiem co to moze byc, sa spore, czerwone, podobne do ukaszen komara. Ola siedzi chetnie, na brzuchu kreci sie w kolko i przesuwa do tylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ząbków nie myjemy bo mały jeszcze nie posiada :/ A jak u Was z piciem z kubka-niekapka? My mamy aventa i już chyba 2 miesiące się męczymy i męczymy i nauczyć nie możemy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hugosia- czerwone policzki to uczulenie. Najcześciej uczulają: cielęcina, wołowina, ryby i SELER (tak jest w naszym przypadku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Ruszyło w końcu :)) Dziewczynki, takie małe kropki to pewnie uczulenie. Ja smarowałam takie coś taką maścią robioną albo sudocremem, zaraz schodziło. Może jak dzieci dostaja coś nowego do jedzenia to organizm w taki sposób reaguje. Poobserwujcie trochę. Jak zejdzie to pewnie nic poważnego :) Jeśli chodzi o mycie ząbków to my mamy narazie jednego i nie myjemy. Niekapka też mamy z aventu. Mały miał 6 miesięcy jak zaczął pić z niego. Parę dni było nauki, a teraz pije jak dorosły :) U nas pada śnieg i mały przez 15 min wyglądał przez okno i patrzył na spadające płatki. Zobaczył coś nowego i nie mógł oczu oderwać :)) Dzisiajszą noc mieliśmy trochę trudną. Mały obudził się o 2 z krzykiem. Dałam więc butlę (zazwyczaj je o 5) a tu dalej niespokojny. Biorę na ręce i dalej darcie. Dałam w końcu nurofenu trochę i chyba przeszło bo ładnie usnął. Wydaje mi się, że to przez ząbki. Dolna 1 i 2 sie przekłuwają. Macie podobne doświadczenia w kwestii ząbków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas od dłuższego czasu widać gdzie ząbki będą ale ciągle nie wyszły :) W nocy często budzi się z płaczem i tzreba troszke ponosić i poprzytulać; daje viburcol, czasem panadol na noc i jest względnie. Na Kropki- też polecam sudocrem. My dzis też idziemy na spacerek poobserwować platki śniegu ;) troszkę sie obawiam tego spaceru bo w końcu 4 na minusie ale liczę że potem robak zaśnie jak aniołek i troszkę się zahartuje :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas ma już dwa ząbki, 2 następne ( dwie jedynki) się przebijają. Narazie żadnych problemów z tym związanych. Mały wreszcie dzisiaj przespał całą noc u siebie w łózeczku, bo tak to się budzi koło 3 i chce do nas. Potwierdziało się alergia na mleko. :/ Podałm mu słoiczek owoców z jogurtem i go obsypało. I do tego ma chyba alergię na marchew. Mieliśmy dzisiaj jechać na sszczepienie na pneumokoki ale naszej lekarki nie ma więc jedziemy jutro. Muszę jej też powiedzieć, żeby mi zapisała więcej nutramigenu, bo zapisała mi na 3 receptach 15 puszek i miało mi to starczyć na 3 miesiące a starzca na 1,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w zimowy sniezny dzien :) Magge to ile Wojtus pije mleka ?? bo ja zuzywam gora 5 puszek Bebilonu Pepti na miesiac . 15 puszek w 1,5 miesiaca łał , nie wiem chyba ze moja tak mało pije. A ile kosztuje twoje mleko na recepte bo Bebilon 11zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały pije 2 razy sam nutramigen i raz kaszkę na nutramigenie. Więc wychodzi 21 miarek dziennie. Nie wiem czy to dużo ale tak pije :) Oprócz tego je waezyw z mięskiem i jakiś deserek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) U nas strasznie mroźno, -15 stopni :(( Narazie siedzimy w domu bo mały dostał katarku. Do tego jest bardzo zimno.. Powoli mu przechodzi tak więc niedługo pewnie zobaczy śnieg na żywo. Mały dalej nie raczkuje. Chodzi tylko do tyłu. Nauczył się już sam siadać :) Siada z pozycji leżącej. Najpierw powoli się podnosi i delikatnie siada. Po pokoju pootrafi się już przemieszczać. Poza tym powoli szykujemy się do świąt. Dzisiaj ubieraliśmy choinkę. Strasznie zdziwiony był jak zobaczył lampki na choince. Miłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My byliśmy wczoraj na szczepieniu na pneumokoki. Kurcze znowu 250 zł i do tego wizyta w aptece po Nutramigen i razem z kremem do buzi i herbatką kolejne 80 zł :/ chyba sobie zrobię drukarnię pieniędzy :/ Wojtas waży równe 9 kg. Jak chcecie zobaczyć jak się rozwija zapraszam na naszą stronkę www.wojtek.netii.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) często Was czytam ale jakoś czasu brak do regularnego pisania choc kiedyś pisałam. U nas Lenka waży 7800 21 grudnia skończy 8 miesięcy. Lenka ma uczulenie na mleko, marchew i jabłko :( więc dieta uboga. Poza tym jesteśmy po rehabilitacji (miała słabe napięcie mięśniowe grzebietu). Na szczęście wszytsko się wyrównało i obecnie Lena jest na etapie dzieci w jej wieku. Nie raczkuje jeszcze. Od kilku dni jest posiadaczką dwóch dolnych jedynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maggie- Wojtek jest boski :) mały informatyk :) U nas zimnooooooo.... młody pięknie siedzi jak go posadzę :) za rączki podciągam i siada no i spina mi się jak do wstawania ;) ząbków dalej nie ma ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Hej Dziewczynki! W końcu udało mi się pokonać komputerowe problemy i jestem:) Mój Igorek ma dwa ząbki których nie myję mu:) Narazie innych nie widać. Pięknie raczkuje i wstaje ale chodzimy na rehabilitację z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego w obrębie karku. Do tego dochodzą słabe mięśnie brzucha. Myślę że jeśli będziemy systematycznie ćwiczyć to będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Wojtas nauczył się wczoraj pokazywać jaki jest duży i bić brawo. Poza tym jest już 5 ząbków. Pozdrawiamy światecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, wpadłam zobaczyć co się dzieje na forum, kiedyś tu pisałam, widzę, że jest kilka osób dalej. Mój Krzyś ma 8 miesięcy i tydzień. Czy Wy też jesteście takie padnięte pod koniec dnia?:) Mam wrażenie, że mały jest wszędzie, zwłaszcza tam gdzie mu nie wolno. Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamusie i dzieci, jeśli nie macie nic przeciwko to czasami coś napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! Wigilijny nadszedł czas, całujemy mocno Was chcemy złożyć Wam życzenia w Dniu Bożego Narodzenia, niechaj Gwiazdka Betlejemska, która świeci Wam o zmroku doprowadzi Was do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :)) Ja już niestety w pracy. A tak mi sie nie chciało wstać. Rozleniwiłam się przez te święta :(( U nas była akcja ząbki, to znaczy jeden ząbek :) Wychodzi druga dolna jedynka. Troche marudzenia było, gorączka 39 stopni, ale chyba już przeszło. Mały już ładnie sam siada. Nadal nie raczkuje. Tym się jednak nie przejmuje bo potrafi się ruszać po pokoju. Odpycha sie do tyłu, obraca i dochodzi tam gdzie chce :) Orzeszek, ja Cię pamiętam :)) Napisz czasami co u Was słychać. Mój synek też Krzyś :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×