Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PrzyszlaMama23

Slub koscielny i chrzciny za jednym razem kto tak mial???

Polecane posty

Gość PrzyszlaMama23

Mam z mezem slub cywilny od tego roku i chcielismy wziac slub koscielny teraz jestem w ciazy wiec nie w glowie mi planowanie slubu i zabawy calonocne.Najlepszym rozwiazaniem bylo by zrobic slub i chrzciny w jednym czasie i potem male przyjecie w restauracji obiadek i ciasto .Zadnego wesela .Co o tym myslicie??Czy ktoras z was tak miala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psikusek
moja kumpela tak miala, poszlo spoko, wlasciwie to szczerze mowiac ten chrzest jakos sie w tym zagubil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psikusek
ona tez zrobila po wszystkim takie spotkanie w restauracji, obiad, deser i do domu. Mysle ze to spoko pomysl jesli ktos pozniej nie bedzie zalowal ze nei bylo weselicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w miejscowości to teraz ,,taka moda" na ślub w jednym.Ja uważam że to dobre wyjście chociażby dlatego że będzie jeden wydatek a nie dwa,i jedno zamieszanie,przygotowywanie itd. Za miesiąc idę na ślub i wesele do kuzyna męża.Będzie tez ślub +chrzciny.Dziecko będzie miało wtedy 3 miesiące.Po ślubie jest wesele z poprawinami.Owszem ciężko jest coś zorganizować bo oprócz załatwiania wszystkich formalności trzeba też skupić się na dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzred
Witam, ja tak miałam. Najpierw był ślub a potem po mszy sam chrzest. Przyjęcie było w fajnej knajpce i było naprawdę super. Myślę, że to dobre rozwiązanie, także finansowe Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama23
dziekuje ze odpisalyscie . mi sie nigdy nie marzylo wesele wiec nie bede cierpiec jak go nie bedzie moj maz tez jest zdania zeby zrobic slub i chrzes w 1 .moze jedynie rodzina bedzie zawiedziona nei wiem nie interesuje mnie to zabardzo bo licze sie ja maz i dziecko a nie inni .wynajmiemy ladna restauracje bedzie dobre jedzonko i tyle .nie wiem tylko czy robic to w polsce czy w niemchech gdzie zyjemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kolezanka tak miala, w dniu świętej rodziny, w święta bożego narodzenia. piękna uroczystość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzyszlaMama23----- Dokładnie! Patrz na Wasze dobro czyli swoje,męża i dziecka a nie na przyjaciół,rodzinę itd.Bo właśnie tak jest że nie ważne co niekiedy byśmy zrobili i tak ludzie będą gadać....Taka to już jest mentalność niektórych osób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama23
wiem ja sie nei przejmuje innymi z mojej strony by byla mama moze brat i to wszystko ze strony meza wiecej ludzi wiec po co mialabym robic wesele jeszcze z malutkim dzieckiem .ja nigdy nie chcvialam wesela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMamusia23
upp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówić pierwszy raz słysze o takim pomysle, ale napeno jest on ciekawy i wart rozważenia, ma swoje plusy i minusy, plus to napewno finanse - zarówno dla was jak i dla gości jest to tylko 1 wydatek zamiast 2. Minusem dla mnie jest to, ze slub jest bardzo wanym wydarzeniem w zyciu kazdej pary, wiec powienien to byc dzien, niezapomniany i romantyczny, a chrzciny troche mu tego romantyzmu odejmują. No i napewno stres jest podwojny :) Wiem ze nic nie pomoglam, ale spisalam tylko moją refleksje na temt takiego podwojnego wydarzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysia28222
duzo osób osatnio tak własnie robi i ja też mam taki zamiar, jestem po cywilnym i tez planuje kościelny dopiero jak zajde w ciąże dziecko sie urodzi zeby zrobic to w jednym dniu brat moje męża tak miał i wszyscy byli zadowoleni-nawet ksiedzu sie to podobało ( o dziwo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggg123
witam chciałąbym zrobic przyjecie zarem ze chcinami, tak na około 40 osób, impreza od 15 do 22 jak ma to wygladac, jaka kiecka, czy to ma byc pierwszy taniec ? muzyka z laptopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggg123
Witam . Jak to wlasnie ma wygladac slub z chcinami od 15-22 h Suknie chcem kupic nie slubną taka zwyklą, Nie chxialambym tanczyc pierwszwgo tanca, Jak to bylo u Was ? Nie chcem zeby byla to stypa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tak miałam, od 16-22. sukienkę miałam długa prostą kremową, więc wyglądała zarazem jak ślubna ale bardzo prosta lub jak suknia wieczorowa ecru. Po mszy, najpierw ślub a potem chrzciny dziecka, pojechaliśmy pod lokal, były 2 sale, 1 do tanczenia, 2 do jedzenia, było 50 osób, za osobę wyszło ok 100 zł za talerzyk, dziecko miało pół roku i normalnie było grzeczne, potem usnęło w wózku i spało od 19 do końca imprezy. Muzyka była z płyt, nagrałam taka trochę weselną i ludzie tańczyli normalnie. Było na prawdę fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chcem ale muszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggg123
dziękuje za odpowiedz, a prosze mi powiedziec, czy chrzesni i swiadkowie byli tacy sami ? tez tak mysle nad taką sukienką a czy pierwszy taniec był ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kakarotto

Ja polecam zerknąć tutaj https://chrzcinyikomunie.pl/

Mają bardzo dużą bazę lokali pod takie uroczystości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośx

Po co wam kościelny, skoro przykazań nie przestrzegacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jak dla mnie to obciach.Podkreslanie, ze slub z powodu dziecka, podobnie jak panna mloda z brzuchem.Lepiej rozdzielic uroczystosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Po co cyrk ze ślubem kościelnym jak się bzykacie bez sakramentu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iki

Tak miałam ale z powodu żałoby i ślub był po narodzinach dziecka razem z chrzcinami , lepsze to niż ślub z brzuchem , jak na nauki przedmałżeńskie chodziliśmy były pary gdzie dziewczyna w 9 miesiącu ciąży to dopiero obciach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
22 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Jak dla mnie to obciach.Podkreslanie, ze slub z powodu dziecka, podobnie jak panna mloda z brzuchem.Lepiej rozdzielic uroczystosci

No jak jesteś z Podlasia albo innego poddu/pia to owszem może się to razić ale w cywilizowanym świecie nikogo to nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goff
24 minuty temu, Gość Iki napisał:

Tak miałam ale z powodu żałoby i ślub był po narodzinach dziecka razem z chrzcinami , lepsze to niż ślub z brzuchem , jak na nauki przedmałżeńskie chodziliśmy były pary gdzie dziewczyna w 9 miesiącu ciąży to dopiero obciach 

i tacy z was chrześcijanie i katolicy na naukach, a mówisz o ciężarnej, że to obciach? bo co? A ty rozumiem dziewica z tym swoim dzieckiem?

Matko co za myślenie, hipokryzja i zakłamanie. Po co ci ten ślub katolicki?

Nie sądzcienabyscie nie byli sądzeni...

kobieto sama miałaś dziecko biorąc ślub, ogarnij się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
26 minut temu, Gość Iki napisał:

Tak miałam ale z powodu żałoby i ślub był po narodzinach dziecka razem z chrzcinami , lepsze to niż ślub z brzuchem , jak na nauki przedmałżeńskie chodziliśmy były pary gdzie dziewczyna w 9 miesiącu ciąży to dopiero obciach 

no jak na naukach była w 9 miesiącu to raczej ślub też brali po porodzie A tak w ogóle przyganial kocioł garnkowi, bo sama miałaś dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
30 minut temu, Gość gosc napisał:

No jak jesteś z Podlasia albo innego poddu/pia to owszem może się to razić ale w cywilizowanym świecie nikogo to nie obchodzi.

Wlasnie to smierdzi poddupiem, ze sie bierze slub "dla dziecka", mimo ze sie z druga osoba tak naprawde nie ma ochoty spedzic calego zycia ani sie jej tak naprawde nie kocha, raczej ze strachu faceci sie oswiadczaja zeby matka dziecka nie zabrala, bo babcia i dziadek naciskaja, z uniesienia poporodowego bo i facetom hormony uderzaja.W sumie po co w tym przypadku slub,skoro zwiazek juz przypieczetowany?Jakby byl z milosci, to by bylo "przed dzieckiem", z wlasnej woli a nie z przymusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Wlasnie to smierdzi poddupiem, ze sie bierze slub "dla dziecka", mimo ze sie z druga osoba tak naprawde nie ma ochoty spedzic calego zycia ani sie jej tak naprawde nie kocha, raczej ze strachu faceci sie oswiadczaja zeby matka dziecka nie zabrala, bo babcia i dziadek naciskaja, z uniesienia poporodowego bo i facetom hormony uderzaja.W sumie po co w tym przypadku slub,skoro zwiazek juz przypieczetowany?Jakby byl z milosci, to by bylo "przed dzieckiem", z wlasnej woli a nie z przymusu

ale dlaczego uważasz że Ci ludzie biorą ślub dla dziecka? skąd wiesz, że jedna osoba nie chce i nie kocha tej drugiej i oczywiście jest to facet? to jak ktoś ma dziecko przed ślubem to już nie może wziąć ślubu z miłości? Juz na pewno się nie kochają, bo ty tak mowisz. Masakra jaki bezmózg z ciebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Katoliczki - hipokrytki. Z bialym welonem przed oltarzem a przebieg jak audi z niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

Katoliczki - hipokrytki. Z bialym welonem przed oltarzem a przebieg jak audi z niemiec.

akurat welon jest prastarym zwyczajem, zanim jeszcze sekta watykańska weszła na te ziemie i otoczyła kawałek błony kultem boskim, a z seksu zrobiła instrument  kontroli ludzi robiąc z niego niemal zbrodnię. Wtedy też z kobiety zrobiono przedmiot, ktorego sie używa i zaczęły się tego typu porównania do naczyń, narzędzi, aż w koncu do samochodów. Słabo się robi...

Welon chronił przed złymi duchami i urokami pannę w drodze do ślubu, a nie był nigdy symbolem dziewictwa i nawet nie musiał być biały. W ogóle biały był zawsze dla Słowian kolorem żałoby, a biała suknia to tylko moda, którą zapoczątkowała Wiktoria Hanowerska gdy jej fotografia ślubna obiegła europejskie gazety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
31 minut temu, Gość gość napisał:

ale dlaczego uważasz że Ci ludzie biorą ślub dla dziecka? skąd wiesz, że jedna osoba nie chce i nie kocha tej drugiej i oczywiście jest to facet? to jak ktoś ma dziecko przed ślubem to już nie może wziąć ślubu z miłości? Juz na pewno się nie kochają, bo ty tak mowisz. Masakra jaki bezmózg z ciebie. 

No to dlaczego nie brali ślubu wcześniej? Tylko zaczęli planować, gdy zobaczyli dwie kreski na teście? Szczególnie, że to katolicy skoro biorą ślub kościelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×