Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

izis888

Kto na 2010??

Polecane posty

Ojjj tego nie wiem, bo mnie interesuje tylko Pan Tadeusz... Wiem, że na pewno wszędzie jest promocja, o której wspomniałam...Przynajmniej w moim regionie (śląskie: Rybnik, Racibórz, Rydułtowy, Wodzisław itd.) Z Panem Tadeuszem ma być coraz gorzej (nowy francuski właściciel, który chce go do 30 zł wycenić). U nas przynajmniej tak to działa, bo jeszcze na początku czerwca był po 19 złotych :( :( :( A po za tym warto poszukać w hipermarketach, bo z tego co się pytaliśmy to czasami taniej tam można zdobyć to o czym się marzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nowy wlasciciel straci duzo pieniedzy, bo nikt nie kupi Pana Tadeusza jak bedzie kosztowal 30 zl. My i tak nie mozemy kupic alkoholu do przyszelgo roku,bo hotel sie tym zajmuje i po imprezie oni nas policza za zuzyty alkohol, ale po cenach hurtowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mieliśmy wybór z kupnem alkoholu jak i ze wszystkim... Postawiliśmy jednak, że alkohol kupimy sami, a restauracji zostawiliśmy wszystko pozostałe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam sie to bardziej oplaca, bo jesli sami chcielibysmy kupic alkohol, to musielibysmy zaplacic korkowe w restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JMS dziękuję ;) Jeśli chodzi o konkurs ;) Już 2 razy byliśmy parą miesiąca i jakoś żadnej nagrody nie otrzymaliśmy z tego powodu ;] A do tego konkursu się nie zgłaszaliśmy - bo redakcja tamtego portalu sama robi rankingi, a że dużo osób odwiedza naszą stronę ślubną to mnie cieszy :) Wczoraj byłam z koleżanką u jubilera w moim mieście, bo koleżanka idzie na 18 kuzynki i chciała kupić jej jakiś wisiorek ;) No i skorzystałam z okazji i zapytałam o obrączki :) Te, które mi się podobają kosztują od 1000 zł w górę . . . zobaczymy co na to mój K. Zdziwiła mnie reakcja ekspedientki, która nawet nie zapytała o datę ślubu, stwierdziła, że z zakupem obrączek lepiej się nie spieszyć, bo nie wiadomo czy dojdzie do ślubu, bo mięli takie przypadki, że ktoś zamówił obrączki i nawet ich nie odebrał, bo ślub sie nie odbył =/ Ehh . . ludzie potrafią wspierać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kolezanki:) Ja tak naprawde jestem juz męzatka bo rok temu 16 08 2008 bralam slub cywilny a na 17 07 2010 mamy zaplanowany slub koscielny. Nie pytajcie mnie dlaczego tak rozlozylam to na dwa etapy bo to dluga historia, a w zyciu czasami trzeba miec papier zeby cos zalatwic:)) ( nie mamy dzidziusia:))!! Dlatego obraczki juz mam z bialego zlota z trzema brylancikami a mąż cala z bialego zlota ale juz nam sie znudzily i chyba teraz sobie zrobimy z zoltego zlota chociaz zawsze biale mi sie bardziej podoballo ale jakos tak na palcu wyglada niepozornie. Ja narazie tylko moge planowac wystroj kosciola i sali bo reszte bedziemy kupowac przed slubem jestem w trakcie zegnania sie ze swoja praca a rozkrecania wlasnego biznesu wiec to mnie jakos pochlania. Ciesze sie ze tutaj dolaczylam bo podsuwacie fajne pomysly:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny.bluszcz123 witaj. My obrączki chcemy złote bez żadnych kryształków i kolorów. Będą natomiast delikatnie profilowane i wycinane. Jak kupimy to dokładnie je opiszę, bo na razie to taki wybór, że trudno podjąć decyzję. A zakupu dokonany zgodnie z Naszymi preferencjami a nie z jakimiś podpowiedziami, że to za wcześnie, że to źle wróży. Nie ma co się przejmować gadaniną ludzi. Każdy kupuje co chce, kiedy chce i ile chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane:) Tak za bardzo to nie mam o czym pisac bo narazie przygotownie staneły w miejscu. Obrączki bedziemy kupowac dopiero w przyszłym roku. Teraz sobie czekam na wymarzony urlop. Wyjezdzamy nad morze za niecały miesiąc. Tylko ta pogoda taka beznadziejna:o Aha chiałam sie jeszcze pochwalic ze dostałam podwyzke:) W zyciu sie niespodziewałam. Siedziałam przy swoim biurku a tu telefon ze szef mnie wzywa do siebie!!!! Cholera wystraszyłam sie potwornie, myslałam ze cos napsociłam, z nerwów zrobiło mi sie niedobrze. Wchodze do jego pokoju a on siedzi przy biurku i trzyma w reku jakąs kartke!!! Pierwsze co mi przyszło na mysl to: o kurwa WYPOWIEDZENIE!!!!!!!!! A to był aneks do umowy zawierający większą pensje:D Otworzyłam szeroko buzie ze zdziwienia. Musiałam miec niezłą mine:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes9922
witajcie kochane. wiecie co bylam dzis na pierwszym mierzeniu sukienek. tyle mi sie spodobało ze bede miec z\a rok trudny wybór. ciagle nie mamy fotografa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena27
Witam wszystkich!! Chcemy wziąć ślub w sierpniu 2010 7.08 lub 21.07 do księdza idziemy jutro mam nadzieje że któryś z tych terminów bedzie wolny jesli chodzi o sale to mamy na oku Omege w Rudzie Śl. Dzis tam dzwoniłam i akurat są wolne terminy na te dni. Wydaje sie ze to jeszcze ponad rok a tyle spraw juz trzeba załatwić mam pytanko bo słyszałam ze w tej Omedze jest fajnie my tam jedziemy w sobote ale jesli ktos wie coś na temat tej restauracji to prosze pisać pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jonasy
Witamy wszystkich to i my dolaczymy:) nasza data 29.05.2010 my jak narazie zalatwiona mamy sale, orkiestre, koscioli fotograf. Czytajac Wasze posty myslimy ze teraz nalezy zabrac sie za alkohol, chcemy rowniez Pana Tadeusza, wiec warto sie pospieszyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzoskwianka_27
czesc babeczki ;-) w niedziele przyjechała moja kumpela z która dosc dobrze sie znam, kumpluje ,razem chodziłysmy do technikum pozniej razem studia ale zadna wielka przyjażń....przyjachała nas prosic na swoj slub (cywilny bo juz jest po 1 rozwodzie)...i zaprosiła nas na swiadków i starostów....a impreza za miesiąc...wkurzyłam sie troche a odmawiac nie umiem a mój J ucieszony jak cholera bo wazn arole bedzie pełnił na weselu..no jak dziecko..ja juz byłam kilka razy w takiej roli i ponoć sie w niej spełniam ale w tym miesiacu kiepsko z kasa..mam do płacenia dwa ubezpieczenia, chciałam jechac z kumpelami na tydzień do Egiptu na lezenie i byczenie sie (mój J ze wzgledu na nowa prace i niepewna sytuacje sam zaproponował taki wyjazd zebym je odpoczeła skoro on nie moze jechac to chociaz moje Lejdis pojda i mnie zrelaksuja)..i teraz prosze o rade....ile mamy dac jaki swiadkowie ,tak jak pisałam ..nie mega bliska kumpela..ślub cywilny, 60 ludzi...jeden dzień oczywiscie.Jak bylismy rok temu za starostów u mojej serdecznej kolezanki to dalismy 1200 ale wiedzielismy od roku ze ta funkcja bedzie dla nas, moglismy sie przygotowac finansowo....co rodzicie dziewczynki, ile mam dac?? Dzieki za wszelkie uwgi, kazxda cenna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzoskwianka_27
rozmaiwałam ze moja znajoma do której w listopadzie idziemy na weselicho o tej mojej sytuacjii...i ona powiedziała ze ona bierze siostrę za staroste i swiadka i siostra jej szpneła ze od niej ma sie spodziewac....3000zł !! No prwie zeszłam an zawał ! ale siostrze inaczej sie daje kase,prezenty na nowa droge..pozatym noo kurde juz raz ta kumpela dostała odemnie prezent ślubny ...ale jestem zła :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzoskwianka_27
jeszcze mi sie przypomniało....rok temu brała slub moja znajoma z Poznania...w prezencie od swiadków dostali kwiaty bo prezentów tam sie od swiadków, starostów nie dostaje poniewaz pełnia oni na weselu odpowiedzialna funkcje i to juz jest mega oddanie młodej parze..byłam w szoku...u nas na slasku sa zwyczaje ze prezenty od chrzestnych, swiadków sa raczej mega drogie lub kasy sie wiecej daje niz od "zwykłych" gości...wiem wiem, powinno sie dawac tyle na ile Cie stac...ale warto sie zorientowac ( jako gośc planowałam jej dac 400-500 zł) ..uwazałam ze to i tak sporo....chodzicie na wesela, doradzcie. dzeieki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaanula
wiesz co Brzoskwinka nie mam pojecia ile w takiej sytuacji wypada dać, nigdy nie świadkowałam, ale nie sądziłam że aż 3000? ja tyle od chrzestnych razem wzietych na pewno nie dostane ;) W ogóle mysle, że nasze wesele nam się nie zwróci nawet patrzac na koszty restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) co u Was?? ja ostatnio nie mma czasu na nic bo jestem w trakcie sesji a do tego dostalam nowa prace :) i pracuje od wtorku juz :) przynajmniej czas mi szybko biegnie :) Co do tego ile pieniedzy powinni dac swiadkowie w prezencie to u nas nie ma czegos takiego, ze musza dac az tyle kasy!! daja normalnie np. 500 zl. A wiecej to zawsze daja chrzesni, dziadkowie, rodzice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak na proszenie na świadków to trochę późno, bo jednak do takiej uroczystości trzeba się przygotować, finansowo również. Daj normalnie + jakiś prezent pamiątka ewentualnie i tyle. Na pewno nie bierze Was na świadków dlatego, że liczy na dużą kasę, ale pewnie Was lubi i uważa, że dobrze się w tej roli odnajdziecie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mi został równy ROK dziewczyny - pewnie o tej porze będę u fryzjera siedzieć, cała w stresie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzoskwianka_27
Dziekuje dziewczyny za rady...macie racje , troche późno jak na zapraszanie na świadków..kompletnie sie nie przygotowalismy kasowo...do tego nie wiemy co dalej z pracą J będzie..6 lipca sie okaże..moja mu wtedy okres próbny, martwie sie co będzie bo on ta prace po prostu uwielbia...dam im 600 zł..plus musimy miec swoja wódke starostówke (jessu jak na wiejskim weselu) wiec na to znowu kasa pójdxie...a w ogole to slub w USC jest o 10,30 rano !! wiec na sali bedziemy juz około 11,30 !!! podejrzewam ze niewielu gosci wytrwa do północy :-/ dziwne to wszystko i mam wrazenie ze robione maksymalnie na siłe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoskwianka_27 nie zazdroszczę :/ Troszkę chora ta sytuacja o której piszesz ;/ no ale są ludzie i ludziska ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoskwianka_27 ja bym się na Twoim miejscu nieprzejmowała.... dacie tyle ile mozecie... i popieram poźno strasznie sie dowiedzieliście... moi starsi drużbowie to wiedzieli już od początku jak tylko była zamówiona sala.. czyli równy rok przed ślubem... z jednej strony to bedzie moj brat... i taka kolezanka mojego P i tez została poinformowana o wszystkim.... bo chcemy byc fer wobec ludzi którzy musza sie z nami troszkę pomęczyć....i wiadomo kazdy da ile moze bo nie mozna od kogos wymagac ze sie chce konkretna suma i po temacie.. to jest wrecz chamskie !! Wrrr.... u nas co do prezentów to ten zwyczaj ze rodzice chrzestni, dziadkowie najbliższa rodzina daje wiecej, ale wiadomo ze kazdy da ile moze... a np drużbowie z tego co wiem to mniej...przewaznie sa to jeszcze młode osoby, czesto jeszcze nie pracujące... uczące sie... i z tym tez trzeba sie liczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaanula
no właśnie, jak ktoś studiuje i tylko dorabia dorywczo to ciężko wymagać, żeby nie wiadomo ile dał. Ja mysle ze w takiej sytuacji jak twoja pomysł raczej o jakimś pomysłowym prezencie na pamiątke a nie o zawrotnej kwocie. Ja tak sobie mysle że wolałabym dostać od świadków coś co mi bedzie przypominać w przyszłości ze to oni mi świadkowali i o tym dniu ;) choć znam przydadki gdzie ludzie młodzi bedac chrzestnymi, świadkami itp po prostu zapożyczają sie od rodziców, ale uwazam to za głupote jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena27
Dziewczyny ile płacicie za menu za osobe w restauracji? 175zł to chyba dużo? a dzisiaj taka kwote mi podano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena27
Witaj Oleum! no prawdopodobnie 7.08 dzisiaj bylismy w tej Omedze w Rudzie Śląskiej przepiękny ogród taras taki malutki strumyk i w dodatku mozna zrobic zamiast drugiej kolacji grila jest tam taki sliczny mały domek ale za menu które wydaje mi się byc w miare ok trzeba dac 175zł za osobe i nie wiem czy to nie za duzo a w dodatku dj moze byc na tej samej sali tylko jesli bedzie 35 gości jesli jest wieksza liczba to dj gra w drugiej sali i nie podoba mi sie to a my naliczylismy 45 osób wiec musielibysmy kogos wykluczyc jutro jedziemy do 3 restauracji w Bytomiu i w niedziele musimy juz podjac decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/ lena27 / zalezy co masz w tej cenie.. bo wydaje mi sie ze duzo.. my od osoby mamy 140 pln i w tym 5 goracych posilkow, deser, zimna plyta, salatki , i napoje typu soki czy woda jurajska.. oporowo... ale osobno musimy sobie zakupic ciasta bo tak chcielismy i alkohol tez ktory juz mamy..:)) w tej cenie mamy takze wystroj sali i apartament dla Młodej Pary :D Hmm.. moze o czyms zapomnialam ale chyba tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena27
obiad rosół z makaronem lub krem 2 danie 5 gatunków miesa po 2 kawałki na osobe rolada wołowa koperty wieprzowe pieczeń wieprzowa z grzybami udko z kaczki roladki z pledwicy wieprzowej faszerowane pomidorami sos pieczeniowy lub borowikowy kluski białe, ciemne, ziemniaki kapusta czerw kapusta zasmazana surowka z bialej kap deser sałatka owocowa,lody z owocami i bita smiet,(do wyboru) słodkie dodatki : drobne ciasteczka,cukierki, owoce, herbata, kawa ciasto: po 1,5 kawałka na osobe snickers,sernik,makowiec Tort : śmietanowy lub kremowy zimna płyta: --platery okolicznosciowe:pieczone miesa 4 rodzaje rożki z szynki z musem grzybowym muszelki ze schabu pasztety -platery rybne roladki z pstraga, tymbaliki z łososia kawałki łososia w galarecie ryby wedzone wegorz łosoc poledwica z pangi lub tunczyka oraz ryba opiekana w zalewie octowej - cos ze sledzia do wyboru: sledz pod pierzynka po diabelsku rolmopsy - masło czosnkowe smalec ogórki kwaszone - dwa rodzaje sałatek - deski z serami srednie: sery w sezamie sery z pieprzem ptysie z pikantnym farszem babeczki z włoska nuta -barszcz ciepła nuta; kiełbaski zapiekane z cebulka faszerowane kapelusze pieczarek oraz warzywa w ciescie piwnym Pierwsza kolacja : trojkaty faszerowane warzywami, eskalopki w parmezanie cordon bleu po 1 i 1/2kawałka miesa na osobe - pieczone ziemniaki, frytki - sałatka grecka lub z kapusty pekinskiej Druga kolacja: do wyboru bogracz lub strogonof soki napoje woda gazowana w ilosci 1,5 litra na osobe i co o tym myslicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My w Mysłowicach płacimy 230 zł za dwa dni (jeden dzień kosztuje 170 zł) bez tortu, ciast, alkoholu, napojów, owoców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×