Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

izis888

Kto na 2010??

Polecane posty

/ myaja/ dzięki za mile slowa... czasem takie lepiej podniosa na duchu niz od mojego P . bo wszyscy dookola udaja ze nic sie nie stalo... a mi serducho z zalu juz rozerwalo.... ale dosc smutania... nie o tym tu przeciez piszemy... U mnie troche znajomych w przyszłym roku bierze slub i dowaidywalam sie o strojenie kosciola i niedaleko mnie mieszka kobitka ktora stroi za 250 pln ze stucznych kwiatow, wiecie, rozstawia pozniej zbiera i juz.. ale chyba coraz wiecej takich fim jest.. mysle ze to tani i zapewne kilka opcji jest do wyboru.. co o tym myslicie ? musze sie wybrac z moim P do tej Pani i zoibaczyc co nam zaoferuje :) a Wy myslalyscie juz nad strojeniem kosciola ?:D czy tylko jha taka szalona do przodu i wszystko juz mam obcykane:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura189
Witam wszystkie panny mlode...i te które biorą slub 26.06.2010 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16:40 izis888 Ja razem z moim narzeczonym wybraliśmy date 10.07.2010r Dletego ze dopiero za okolo rok bedziemy mogli zamieszkac razem a chcemy pomieszkac chociaz rok ze soba nie, to nie jest rozsądne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja się cieszę, że nie muszę myśleć jeszcze o strojeniu sali, bo to robią za nas. Co do sztucznych kwiatków, to musicie obejrzeć jaka jest ich jakość, bo niestety najczęściej to lepiej kupić trochę kwiatów żywych - cenowo będzie tak samo, a efekt bez porównania. crazy, trzymaj się ciepło i zrozum też trochę ludzi dookoła siebie, którzy najczęściej w takich wypadkach po prostu nie wiedzą jak się zachować, żeby Ci nie robić przykrości, nie urazić, więc po prostu omijają temat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myaja niestety nie bylam :( kurcze nie mam za bardzo czasu teraz, ale narzeczony obiecuje mi ze w przyszlym tygodniu :P w sumie obiecywal ze mialo byc w tym i nici heh :D Jeszcze w przyszlym tyg. mamy jechac z rodzicami obejrzec nasza sale, ktore w sumie nie widzielismy jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crazy_green+eye
/ GdybyByłoTak / w sumie masz racje, trzeba zobaczyc co konkretnie ma do zaoferowania i jak to wygląda . . .czasem to juz sama nie wiem o co sie trzeba zapytac a o co nie , bo niema mi kto doradzic a przyszlej tesciowej znow pytac sie o takie glupoty... eh... cinzko.... sali stroic nie bedziemy bo to juz w cenie :)) chociaz tyle . . . :)) jedynie jeszcze autko no i korona :D ( chyba nie w kazdym regionie Polski jest takie cus , alo sie inaczej nazywa) chociaz nad tym ostatnim to starsi druzbowanie powinni sie zająć ale ze dziewczyna z daleka a moj brat srednio ma dryg do wystrojów to poproszę moje kochane druhny :D a Wy macie jakies pomysly jeszcze na takie rozne pierdoły, drobiazgi o których się czasem zapomina..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz ja .. bo nick . . sie spsół.. :)) / GdybyByłoTak / w sumie masz racje, trzeba zobaczyc co konkretnie ma do zaoferowania i jak to wygląda . . .czasem to juz sama nie wiem o co sie trzeba zapytac a o co nie , bo niema mi kto doradzic a przyszlej tesciowej znow pytac sie o takie glupoty... eh... cinzko.... sali stroic nie bedziemy bo to juz w cenie chociaz tyle . . . jedynie jeszcze autko no i korona ( chyba nie w kazdym regionie Polski jest takie cus , alo sie inaczej nazywa) chociaz nad tym ostatnim to starsi druzbowanie powinni sie zająć ale ze dziewczyna z daleka a moj brat srednio ma dryg do wystrojów to poproszę moje kochane druhny a Wy macie jakies pomysly jeszcze na takie rozne pierdoły, drobiazgi o których się czasem zapomina..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany dziewczyny jakie wy zorganizowane jestescie :D Ja neiwiem w co mam wperw \"rece\" wlozyc, czym sie zajac juz teraz zeby potem niebylo latania, biegania i dowiadywania sie... chociaz juz troche teraz sie tym martwie wnioskujac po moich snach :d dwa razy mi sie snilo ze juz bylam ubrana w sukienke, czekalam juz na mojego przyszlego meza a tu sie okazalo ze ja niemam ani fryzury zrobionej ani maijazu, wygladalam okropnie :D a potem , tez dwa razy mi sie snilo ze szlam do slubu w czranych butach:D to akurat sprawdzlam w senniku i okazalo sie ze wysnilam sobie chorobe, i teraz mam 38 stopni i sie kuruje... ;) oleum-> z Krakowa jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak w ogole dziewczyny z 28.08.2010 do slubu jeszcze 450 dni!!! :D :D :D enenka nie jestem z Krakowa, ale w Krakowie studiuje :) a to pytanie odnosnie Mszany??? :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleum-> no tak, przeczytalam ze mialas jechac do Mszany wiec od razu skojarzylam z ta pod Krakowem ;) Oboje z przyszlym mezem studiujecie w Kraku? Ślub tez bedzie tutaj? Sorka ze tak zadaje pytania z kosmosu ale dopiero niedawno tutaj do Was dolaczylam i niezawsze jestem w temacie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny PADŁAM jak uslyszłam cene za 1g zlota w jednym z skepów jubilerskich pan sobie krzyknał 180 - 220zł!!!! rany boskie toz to zdzierwsto w bialy dzien... ciekawe w takim razie ile kosztuje złoto teraz w aparcie czy u kruka... tragedia... a teraz chodze po salonach i podpytuje ile co kosztuje.. moze juz niebawem kupimy obraczki:) .. najtanszy jubiler gdzie znalazłam 14sto karatowe złoto to staaaary sklepik prowadzony przez takiego dziadzia:) i cena za jednen gram złota wacha sie od 110 - 150!:) moi rodzice u niego kupywali obrączki:D ... teraz interes prowadzi z wnukiem - swoja droga ma chopak reke, moi znjomi wyrabialai u nich obraczki IDENTYCZNY WZÓR jak od kruka tyle ze za obie wyszło jakies 900zł!!!!!!! taniej i jeszcze dozywotnia gwaranacja na zloto i dożywotnia regulacja obrączek:) gby inni znajmoi wlasnie poszli potem do kruka w wawie pokazac ze taki model chca pani powiedziala \"no tak nei dziwie sie... no prosze powiedziec czy nasze obraczki nie sa pieknie\":D ... porażka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleum - to jak bedziesz juz cos wiedzic dawaj znac:D ... zreazy - u mnie kosciólek bedziemy chyab stroic tez sztucznymi kwiatami:) ... kwiaty sa naprawde bardzo ładne a sa jakies takie z nowszych i nwet maja zapach!:) .. za przystrojenie całego kosciola moze bedziemy placic150zł:)jeszcze nie zapadla zanda decyzja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak to ta Mszana :) tak oboje studiujemy w Krk, ale slub bedzie u nas, na miejscu :) a Ty skad jestes, ze tak znasz te terany??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok myaja dam znac :) My nie myslelismy jeszcze nad koscieolem, ale 28 sierpnia to popularna data wiec pewnie ktos jeszcze bedzie bral slub tego dnia w tym kosiele :) wiec pewnie podzielismy sie z ta para kosztami :) jedno jest pewne...u nas napewno prawdziwe kwiaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleum-> studiuje i mieszkam w Krakowie ;) ale nasz slub tez bedzie w rodzinnych stronach ;) myaja-> to fakt...ceny zlota sa przerazajace...ale napewno lepiej sie oplaca zaowic obraczki u jakiegos jubilera niz kupowac w aparcie czy gdzie indziej. A My juz wybralismy obraczki jakie chcemy i az sie pochwale ;) choc pewnie komus napewno sie neispodobaja ;) http://wkruk.pl/imgzoom.php?id=8070&img=z-km-oz12_a&s=1 w kruku wypatrzylismy je sobie, i jedna kosztuje 899zl...wiec napewno bedziemy szukac innego jubilera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enenka sliczne :) takie proste i nowoczesne :) My tez pewnie wybierzemy cos takiego lub ewentualnie mieszane :) Oj a gdzie studiujesz??? moze sie okaze, ze ta sama uczelnia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleum-> hehe ;) Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa na ul.Pola ;) a obraczki jak dla mnie tylko i wylacznie z zoltego zlota i bez zadnych brylancikow, juz wystarczy ze pierscionek zareczynowy mam z bialego i zoltego zlota ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Uniwersytet Pedagogiczny :) Ja zas uwielbiam biale zloto, ogolnie zoltego nigdy nie nosilam i nie nosze, pierscionek zareczynowy mam rozniez z bialego, dlatego chcialabym bardzo mieszane :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enenka sliczne te obrączki:) Ja mam pierscionek zareczynowy z kruka i jestem z niego bardzo zadowolona. Oleum do mojego slubu zostało jeszcze 366dni :) Jesli chodzi o dekorowanie koscioła to u mnie w kosciele są juz stałe dekoracje i są wliczone w to co sie płaci księdzu za slub. Jesli sie nie chce to oczywiscie nie trzeba ich zamawiac i mozna cos po swojemu, albo zamówic sobie kogos do przystrojenia koscioła. Ale my juz zdecydowalismy ze decydujemy sie na te dekoracje. Szkoda ze nie mam zdjęcia zeby wam pokazac. Na ołtarzy i przed ołtarzem stoją piekne kwiaty, a przez całą długosc koscioła po obu stronach dywanu po którym idą młodzi poustawiane są w odstępach ok 1,5 metra takie długie( ok1,5 matrowe), białe, wąskie stojaki i w kazdy stojak wsadzona jest biała róza, lub inny kwiat przewiązany białą wstązką która zwisa wzdłuz stojaka. Te stojaki z kwiatami tworzą taką jakby droge od drzwi do ołtarza- wygląda to bardzo ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura189
Tak sobie czytam to o czym piszecie i mam takie pytanie do was...czy zapraszacie rodziny z dziećmi bo ja juz sama nie wiem jedni mówią mi że tak innie że nie bo dzieci tylko przeszkadzają i w dodatku to kosztuje wszystko...slub za rok salę trzeba zarezerwować a ja nie wiem ile osob dokladnie...jak to jest u Was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura189-> my w liste gosci mamy wliczonych 5 dzieci do 8 lat. U nas na sali za dzeci do 14 roku zycia placi sie polowe stawki osoby doroslej, a do 3 roku zycia nieplaci sie nic. Na zaproszeniu uwzgledniamy oczywiscie dzieci bo rodzine mamy z daleka i bierzemy pod uwage ze ktos moze niemiec z kim zostawic dzieci na czas wesela. Ale dobrze tez wiemy ze malo kto zdecyduje sie na przyjscie z dzieckiem, bo to jednak klopot i "ciezar" (podroz z dzieckiem i calonocna zabawa). anik...-> a dziekuje, milo ze nie tylko nam sie podobaja ;) a Wy wybraliscie juz jakies? Czy dajecie sobie jeszcze czas? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/ enenka / to są takie normalne proste matowe obrączki, chyba nie pieskowe złoto..? bo chaialam was dziewczyny uprzedzic przed złotem piaskowym... porazka ! ! ! ładnie to może wygląda, ale strasznie szybko sie ściera... odpada i wogóle porazka... znajomy pokazal mi obrączke po 2 czy 3 latach i ani sladu piaskowego złota.. Wrrr..... a tak wogole ładne :) My chcemy takie dwukolorowe bo pierścionek specjalnie bralismy biało-zółty zeby obrączki byly pod pierścionek :D ale wzorów jeszcze nie szukalismy, mamy troche złota to bedziemy chyba sami robić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_green_eye-> szczerze powiem ze niemam zielonego pojecia, i niewiem czym sie rozni piaskowe zloto od zmatowanego złota ;) niedowiadywalismy sie, ale dzieki bo dobrze wiedziec ze na piaskowe niema co sie łasić ;):) Laura189-> ja juz pisalam wczesniej ze mnie osobiscie obraczki z brylantami sa profanacją obrączki i mnie sie niepodobaja, ale to oczywiscie kwestia gustu i pogladu na rozne rzeczy. Wazne zeby WAM se podobaly i zeby dobrze Wam sluzyly przez cale zycie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/ enenka /piaskowe złoto jest takie chropowate.. tak jakbys na obrączke posypala piaskiem... wiec mowie z gory do wszystkich dziewczyn ze nie wa rto.. moze slicznie to wyglada w roznych wzorach, ale odradzam :) :) ale oczywiscie kazda ma wlasny wybor :) a do Naszego slubu zostalo 324 dni :D leci strasznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maanda
hej dziewczyneczki my też jeszcze nie wiemy czy z dziećmi czy bez.Ale w sumie trudno ustalić wiek np. 15 lat i z trójki rodzeństwa wybrać tylko jedno, gdy reszta jest po roku... poza tym cała moja rodzina musi przejechać 180 km, więc chyba zaprosimy z. Pani na sali podałam wstępna liczbę 150 osób, ale ona jest bardzo elastyczna, więc jak będzie 160 czy 130 to im żadnej różnicy nie robi. Strojenie sali i kościoła mamy w cenie( w ogóle jakoś dużo w cenie mamy i bardzo tanio:-) ) I tu Pani nasza też staje na wysokości zadania, właśnie się przyucza:-) Nie będzie balonów, ani pierdułek. Skromnie i romantycznie (świece, tiul i kwiaty). W kościele też chcemy tylko wysokie świeczniki ustawione wzdłuż ławek, do tego biały tiul i wpięte pojedyńcze żywe kwiaty. Żadnych sztucznych bukietów ani tej bramki na wejśiu do kościoła. Nie będzie też żadnego puszczania gołabków po zaślubinach ( biedne ptaszki) . Autkiem jedziemy swoim ( dopiero co kupiliśmy) Nie widzimy sensu wypożyczania tylko po to żeby się przejechać, skoro mamy. Przystroi się jakoś ładnie i luz. No i też oszczędność!! Fotografem palnujemy, żeby był nasz kolega. Robi piękne zdjęcia, tylko nie wiem czy będzie w Polsce:-( Wczoraj podpisałam umowę z orkietrą. Ciągnę ich aż 180 km, ale nie mają sobie równych, więc warto. Poza tym cenowo i tak korzystniej ,niż to co nam zaproponowali Ci z okolic. W prszyszłym tygodniu podpisujemy umowę o salę. I tu mam pytanie, bo w jest punkt, który mówi, że organizator zastrzega sobie prawo do podwyżki ceny w razie wzrostu ceny żywności. Wy też tak macie?? Bo rozumie, że może wzrosnąć o 10, no max 15 zł za os. Ale co jeśli ze 110 zł zrobi się 160?? Więc pytam... Wesele robimy sami, rodziców nie chcemy obciążać, bo i tak wiele od nich w życiu dostaliśmy i liczymy przede wszystkim na wsparcie!!. świadkowie to młodsze uczące się rodzeństwo, więc też coś skromnego jeśli już. Na razie nikt oprócz świadków nic nie wie, bo wiemy, że każdy by chciał coś po swojemu dodać i wymuszać. Obie mamy mają silne charaktery:-) Poza tym mój mi się jeszcze tak naprawdę nie oświadczył:-) Więc jakoś tak całkiem odwrotnie. O sukience jeszcze nie myśle ( ciężko będzie, bo jestem niska i taka jakaś nieforemna, więc sobie głowy póki co nie zawracam). Aha a obrączki śliczne, to jest to!!. Takie skrone i eleganckie!!! Może się na podobne zdecydujemy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura ladne te obraczki tylko takie bardzo masywne :) ale ogolnie fajne :) maanda a Ty kiedy slubujesz??? :) my wlasnie mamy podobna rozkmine, bo nam w pazdzierniku babka tez powiedziala, ze za sale 110 zl od osoby z tym, ze do 2010 cena moze wzrosnac :/ mi kolezanka powiedziala, ze na pewno nie wzrosnie wiecej niz 5 zl :) ale kto wie?? mam nadzieje, ze nie wzrosnie wcale albo niewiele :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maanda-> my tez mamy w umowie ze cena moze wzrosnac o 10%, a to dlatego bo od nastepnego roku takie firmy ktore organizuja takie przyjecia, zreszta wszytskie gastronomiczne, maja miec podniesiony VAT za napoje i za cos tam jeszcze. A my mamy wesele na sali znajomych wiec dobrze o tym wiemy. I jesli faktycznie wzroscie ten VAT to od 2011 roku tam za osobe zamiat 170zl bedzie 200...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy w umowie wpisaną cenę skalkulowaną na przyszły rok (różnica 10 zł za osobę w porównaniu do tego roku), więc nie będzie żadnych niespodzianek. Jakbym miała podpisywać taką umową \"z niespodzianką\" to wymusiłabym zmianę, żeby był maksymalny pułap wpisany (np. możliwy wzrost cen do 10%). Obrączki ładne, my też będziemy mieć płaskie, ale z białego złota i bez żadnych ozdób. (ja mam kolory wymieszane na dłoniach, na prawej białe, na lewej żółte złoto) ;) No i też będziemy robić u złotnika, bo złoto dostaniemy od naszych mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my zapraszamy gości tak: -my -> -dziadkowie -> -rodzice/rodzeństwo(oczywscie z ewentualnymi dziecmi lub osobawmi towrzyszącymi) -> - rodzeństwo rodziców -> - dzieci rodzeństwa rodziców czyli tylko kuzynki z II pokojenia (dzieci naszych kuzynów już nie) -> - sąsiedzi z którymi FAKTYCZNIE rozmawiamy i zycjmy odiwedzamy sie itd.:) obrączki bardzo ladne ale mnie sie podobajaą jeszcze zwyklejsze:) 1. http://apart.pl/pl/obraczki,c,1,3,142 2. http://apart.pl/pl/obraczki,c,1,3,140 3. http://apart.pl/pl/obraczki,c,1,3,141 tyle ze szersze - ok 6mm:) jedne z tych:) obojgu sie nam podobaja:) zwykle klasyczne delikatne -piekne!:) do tego łatwe w ewentualnym poszerzaniu czy zwerzaniu:) ...tylko oczywscie nie apart:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×