Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

Czas pożegnania z pieluszką i problemy!

Polecane posty

Zaczęłam kilka miesięcy temu, jak miała jakieś 10 m-cy, ale mało konsekwentnie uczyć małą sikania na nocnik. Teraz ma prawie 19, od dwóch miesiący, jak się tylko da chodzi bez pieluszki, ma dwa nocniczki i choć pokaże palcem gdzie się robi siusiu to nie zawoła, zesika się w majtki, tak samo z kupką i jej to nie przeszkadza! I co tu robić, żeby jej zaczęło przeszkadzać? I żeby skumała, że trzeba wołać siusiu? Ręce mi opadają, bo wygląda na to, że nie rozumie, ale jak się zesikala w spodenki to wołała mnie i pokazywała, że ma mokro, ale nadal nie woła. Parę razy udało jej się zrobić siusiu do nocnika, gromkie brawa i jej i moje i na tym się skończyło :/ HELP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yghsx
za wczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jest gotowa
mój mały też siusia w pieluchę. Starszy już dawno biegał bez pieluchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padlinka26
chcesz dziecko zrazic ?po ukonczeniu 2 roku zycia dziecko zaczyna rozumiec potrzebe susiania i wtedy dopiero pomalu stopniowo trzeba przyzwyczajac a nie jak ma 10 czy 19 m-cy po2 rku zycia powinno sie nauke a nigdy wczesniej bo zrazisz dziecko i potem bedziesz miala wieksze kolopoty wiec czekaj do ukonczenia 2 roku zycia i powodzenia pomysl ze kazde dziecko jest inne inne w 3-4 nosza pieluchy i to jest objaw psychicznego zrazenia dziecka do nocnika dziecko samo bedzie wiedzialo kiedy siadzie na nocnik i do niczego nie zmuszaj bo pogorszysz sprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość superkaorla
ja też planuję zacząć nie szybciej, niż jak dziecko skończy półtora roku a i to dla mnie za szybko isę wydaje... natomiast mama mówi że już czas!!! a dziecko ma 13 mieisęcy :O i ile się nasłuchałam, że "przez te pampersy to dziecko do 5 lat sikać samo nie umie!" :o :o no jakoś syn kuzynki nauczył isę i to szybko ale zaczęli uczyć jak skończył2 latka -dostał nocnik w prezencie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×