Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Joasia z pomorskiego

Wczesna ciąża, a red-bull...

Polecane posty

Gość Joasia z pomorskiego

Witajcie! Prawdopodobnie jestem w ciąży. Jutro idę do gienekologa. Powiedzcie mi, jak wygląda sprawa z red-bullem i kawą w ciąży? We wczesnych dniach/tygodniach ciąży? Można? Martwię się, bo o ile kawę pije sporadycznie i to niemal białą (od dużej ilości śmietanki), o tyle, wspomniany wyżej napój energetyczny, połykam w sporych ilościach (1-3 dziennie). Jesli okazałoby się, że jestem w ciąży, to niepokoi mnie, że mogłam zaszkodzić mojemu maleństwu w tym pierwszym , najważniejszym etapie rozwoju:( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedy na bilans 2 latka
RED BULL > > > > TEN NAPÓJ JEST SPRZEDAWANY WE WSZYSTKICH SUPERMARKETACHNASZEGO KRAJU. > > NASZE DZIECI MOGA GO SPOZYWAC NA SPRÓBOWANIE....MOZE TO BYCSMIERTELNE... > > > > RED BULL zostal stworzony, by stymulowac mózg osób poddanychduzemu wysilkowi fizycznemu i wielkim > > napieciom stresujacym, ale nigdy by byc konsumowanym jakonapój obojetny czy chlodzacy. > > > > RED BULL JEST NAPOJEM ENERGETYCZNYM, który sie rozprowadza pocalym swiecie z pomoca sloganu: > > Zwieksza wytrzymalosc fizyczna, podwyzsza zdolnosckoncentracji i szybkosc reakcji, dodaje energii i > > poprawia rzeskosc. Wszystko to mozna znalezc na puszeczce REDBULLA Napój energetyczny tysiaclecia...! > > > > Red Bullowi udalo sie dotrzec do prawie 100 krajów swiata.Marka CZERWONEGO BYKA ma jako swoich > > konsumentów mlodziez i sportowców, dwa segmenty atrakcyjne,które zniewolono prez stymulacje, > > która powoduje ten napój. Napój ten zostal stworzony przezDietricha Mateschitza, przedsiebiorce pochodzenia austriackiego,który odkryl ten napój przez przypadek. > > Stalo sie to podczas podrózy sluzbowej do Hong Kongu, kiedypracowal dla fabryki produkujacej > > szczoteczki do zebów. Plan na bazie przepisu, który zawieralkofeine, i taurine wywolal furore w tym kraju. Slusznie przewidzialolbrzymi sukces tego napoju w Europie, gdzie na razie nie istnialten produkt i co wiecej zobaczyl wielka szanse przeistoczenia sie wprzedsiebiorce. > > > > ALE PRAWDA O TYM NAPOJU JEST INNA: FRANCJA i DANIA wlasniezabronily jego rozprowadzaniu ze wzgledu > > na to, ze jest to smiertelny koktajl, spowodowany zbioremwitamin mieszanym z GLUCURONOLACTONE, > > produktem chemicznym wysoko niebezpiecznym, który zostal > > stworzony przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych wlatach szescdziesiatych, by stymulowac > > morale wojska ugrzezlego w Wietnamie, który dzialal jakonarkotyk halucynogenny, zwalczajacy stres > > wojenny. Jednak jego efekty w organizmie okazaly sie takniszczycielskie, ze zostal wycofany wobec wysokich wskaznikówmigreny, guzów mózgowych i chorób watroby, które wystepowaly uzolnierzy, którzy go spozywali... Pomimo tego na puszce RED BULLAmozna wyczytac wsród skladników: GLUCURONOLACTONE, skatalogowanymedycznie jako stymulant. Co jednak nie figuruje na puszce REDBULLA, to konsekwencje jego spozycia, które powinny byc umieszczonew calej serii OSTRZEZEN: > > > > 1) Jest niebezpiecznie spozywac go, jesli po jego spozyciu niewykonujesz cwiczen fizycznych, > > poniewaz funkcja energetyzujaca napoju przyspiesza rytm biciaserca i moze spowodowac nagly zawal. > > > > 2) Jestes w niebezpieczenstwie dostania wylewu do mózgu,spowodowanego tym, ze RED BULL zawiera > > skladniki, które rozcienczaja krew, by serce moglo latwiejprzetaczac krew by móc w ten sposób > > wysilek fizyczny uczynic mniej wyczerpujacym. > > > > 3) Zabronione jest mieszanie RED BULLA z alkoholem, poniewazmieszanka ta zmienia napój w > > "Smiertelna Bombe", która atakuje bezposredniowatrobe, powodujac, ze miejsce zaatakowane sie nie > > regeneruje. > > > > 4) Jednym z podstawowych skladników RED BULLA jest witaminaB12, uzywana w medycynie do ratowania > > pacjentów w stanie nieprzytomnosci po spozyciu olbrzymichdawek alkoholu. Stad nadcisnienie i stan > > ekscytacji, w którym sie znajdujesz po spozyciu RED BULLA, jakgdybys byl pod wplywem alkoholu. > > > > 5) Regularne spozywanie RED BULLA wyzwala pojawianie sie calejserii chorób nerwowych i > > neurotycznych nieodwracalnych. > > > > WNIOSEK: Jest to napój, który powinien byc zabroniony,poniewaz jest mieszany z alkoholem i tworzy > > bombe zegarowa dla organizmu, przede wszystki, wsródnastolatków i doroslych, którzy nie > > posiadaja tej informacji. > >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ty spoko zaraz tutaj przecz
ytasz, że CIĄŻA TO NIE CHOROBA i nie ma co fisiować tylko wszystko jeść i pić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia z pomorskiego
to co przeczytałam o red bull'u, sprawiło, ze zrobiło mi się niedobrze. pije go i inne napoje wysoko- energetyzujące, sprzedawane w sklepach. Mój mąż je kupuje i się pomału od nich uzalezniłam. Teraz jestem przerażona, ze mogłam tym zaszkodzić poczętemu dziecku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasiu, nie stresuj się. na tak wczesnym etapie ciązy zarodek nie wchłania toksyn od ciebie, bo nie ma jeszcze łożyska, więc nie mogłas mu zaszkodzic. prawie kazda mama ma na sumieniu jakieś grzechy zanim dowiedziała się ze jest w ciązy. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia z pomorskiego
dziękuję, że mnie troszkę uspokoiliście. Czuję się o wiele lepiej, bo po wczesniejszym wpisie o red bullu o mały włos nie zemdlalam :-O No, ale już kamień spadł mi z serca. Dzięki. Ale wiecie co, ogranicze spożywanie tego trunku, jak sie dowiem, ze jestem w ciąży;) Nie bede przesadzać z nim, jak do tej pory. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia z pomorskiego
czyli, koniec z energy drinkami! Wolę nie ryzykować. Dzięki za link ciekawego artykułu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość superkaorla
joasiu, każda z nas zanim doiwedziała się o ciąży, wypiłą parę mocnych kaw, parę piw, wypaliłą paczkę papierosów... peierwsze tygodnie są bezpieczne, bo uszkodzony nabłonek wokól zarodka (czy jakoś tak) się doanwia więc dziecko jest bezpieczne. tak to właśnie natura pomyslała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość superkaorla
ups ale byków narobiłam ... *nabłonek się odnawia - wiem od mojej ginki pozdrawiam, nie martw się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia z pomorskiego - nie ograniczaj, tylko nie pij wcale! Przecież na puszcze jest wyraźnie napisane, że NIE JEST on WSKAZANY dla kobiet w ciąży, matek karmiących itp... sama zobacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co tam że na puszce jest napis
ane alkohol wiadomo, że szkodzi KAŻDEMU, a i tak tutaj znają się takie, któe będą twierdzić, że wszystko jest dla ludzi, a lampka wina jest wręcz krwiotwórcza:O bo ciąża to nie choroba:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red bulla nie piłam, papierosów, alkoholu zero, kawy też nie, bo nie lubię piłam colę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lina

Powiem tak jeżeli chcesz mieć zdrowe dziecko donosić ciążę i dobrze się czuć to nawet nie ma opcji że wypijesz to ... znam dziewczyny które w ciąży Paliły paczkę fajek dzielnie twierdząc że to nic takiego usprawiedliwiały się a były samolubne bo koło za przeproszeniem tyłka miały zdrowie dziecka czy będzie zdrowe  tylko zależało im na sobie a kiedy dowiadujesz się że zostaniesz mamą to powinnaś patrzeć na siebie i na dziecko co jest dla niego dobre i czy mu nie zaszkodzi nie pij tego tylko dbaj o siebie bez tego da się żyć spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się. Niektóre kobiety dowiadują się o ciąży w 4 miesiącu i do tego dnia imprezują, piją, jedzą co tylko chcą. Tak, redbulla w ogóle nie powinno się pic. Sam syf. Kawa/herbata podobno trzeba ograniczyć jednak ja jestem uzależniona od herbaty z mlekiem i nie przestałam jej pić. Więc spokojnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×