Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Coconutt

Zespół Gilberta, ma ktoś?

Polecane posty

Gość ja mam ten zespół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od 4 lat cierpię na trądzik, ale tylko na twarzy, czy to może być tym spowodowane? lekarz powiedzial mi ze to sprawa kosmetyczna, czego powinnam unikac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespół gilberta nie ma nic
wspólnego z trądzikiem. To brak jednego z enzymów, który odpowiada za usuwanie bilirubiny, a nadmiar bilirubiny powoduje wystąpienie żółtaczki. Jest to zespół zupełnie nie groźny, zażółcenie u mnie nigdy nie wystąpiło, chorobę wykryto trzy lata temu gdy robiłam badania na studia. Czego unikać? W zasadzie niczego, wszystko zależy jak wysoki poziom bilirubiny masz. Ogólnie zaleca się dietę wątrobową, czyli mało smażonego, fast foodów, alkoholu oraz ograniczenie sportu, nie powinno się go uprawiac wyczynowo. no i tabletek anty przy tym nie można, trzeba plastry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem od 6 mies. na Dianie. mialam badania wątrobowe i wszystko w normie, ale .z. gilberta jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespół gilberta nie ma nic
ja mam nieznacznie podwyższoną, jeśli zażywasz tabletki, to rób badania często i zastanów się nad plastrami. Chcesz coś jeszcze wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczera do bóIu
Coconutt, który to już jest Twój topik ? O trądziku, o Diane (na trądzik) o prezerwatywach (w celu antykoncepcji), o herbatce miętowej (na trądzik) , o paleniu (na trądzik).... Może PRZECZTAŁABYŚ ODPOWIEDZI I DAŁA SOBIE (i nam) SPOKÓJ ? ? ? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×