Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żanettt

Otyłe w ciąży - jak sobie radzicie?

Polecane posty

Gość rajjjjjjjjjjjjjja
GHymmmm ja wazylam 100 kg jak zawszlam w ciaze.. i przytylam 17 kg...po porodzie zgubialam ok 15 i teraz wisze na ok 103.... hymm... ciuszki trudno kupic ciazowe.. np spodnie z gumka w rozmiarze 50:(... wszystkie to 36, 38, 40.... klasyk.. ewent 42:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smutasek - Twój gin to kretyn. Gosiu - ja ważyłam zachodząc w ciążę ponad 100. W ciąży jadłam na co miałam ochotę a mimo to w ostatnich 3 tygodniach przybrałam około 3 litrów wody. Powaznie. To był mój cały przyrost wagi w ciąży. Wiem że to była woda bo zacżęłam po prostu puchnąć. Urodziłam równe 5 tygodni temu. Moja córcia ważyła 3600 czyli więcej niż przybrałam. W szpitalu zostawiłam 7 kg. Dziś rano po wejściu na wage okazało się że jest dokładnie 15.7 kg mniej niż w dniu porodu czyli prawie 13 kg mniej niż przed ciążą. Dodam że nie robię nic specjalnego teraz. Karmię piersią więc po prostu alergeny poszły w odstawkę i rzeczy ciężko strawne. Nie jest powiedziane że musisz przytyć w ciąży nie wiadomo ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia28Mamma
No to troche mnie pocieszyłaś. Czyli nie ma co sie martwić zawczasu. Dzisiaj zaczął mi sie 4 miesiąc i waże 3 kilo mniej niż jak zachodziłam więc narazie sie nie martwie.:) A przecież i tak najważniejsze jest żeby dzidziuś był zdrowy. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu musisz po prostu jeść dla dwojga a nie za dwoje jak to mówią. Uważać na pewne rzeczy choć przyznam że ja mialam takie 3 miesiace ze mąz się nie miał prawa w domu bez czekolady albo lodow pojawić bo od razu wygrywał bezpłatny przelot do sklepu. Mimo to waga spadła. Musisz po prostu zobaczyć jak to bedzie w dalszych miesiącach u Ciebie i w razie czego wprowadzić pewne zaostrzenia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulinqa
Dziewczyny!Pierwsza ciąża waga początkowa 100kg, 24kg podczas 9m-cy a 21kg mniej po wyjściu ze szpitala....dzidzia zdrowa....4450 i 60cm ....teraz ma 18m-cy i może będzie braciszek lub siostrzyczka...waga początkowa ciąży drugiej 110kg (niestety).....miałam źle prowadzoną kurację hormonalną na niedoczynnosc tarczycy i nie zdązyłam schudnąć przed nową "niespodzianką".....Uwaga!okres miałam regularnie co 28dni, a dni płodne 21 dnia owulacji a nie między 10 a 17.....i akurat zabezpieczenie zawiodło....ale postaram się nie jeść za dwoje tylko jak coś to przegryzać marchewkę...może się uda i nie będę ważyć tyle co w poprzedniej ciąży.....Najgorsze czego się boję to ciśnienie, które moze mi szwankować....zobaczymy....a kuracja będzie za 9 miesięcy ale już na zawsze bo dzieci chcieliśmy mieć dwoje nie więcej....Buziaki dla wszystkich otyłych.....mamusiek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulinqa - teraz to najważniejsze zeby dzidziuś był zdrowy. a moze nie przytyjesz teraz dużo, kto wie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka duża - witaj. A moze nie będzie tak źle i zostaniesz dwucyfrowa. A swoją drogą nie wiem jak to jest, że jedni tak uważają na to co jedza w ciąży i waga astronomicznie idzie do góry a inni niczego sobie nie odmawiają i nie tyją wcale. mówię oczywiście o dziewczynach z nadwagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia28Mamma
Cześć wszystkim. Wczoraj byłam u lekarza i widziałam dzidziusia. Waga leci w doł o dziwo . Zaczynałam 104 teraz 98. Dzidzia śliczna. Ruchliwa bardzo widziałam jak machała rączkami i nóżkami:))) Już 16 tydzień i nic po mnie nie widać ze jestem w ciązy. Jak komuś mówie to sie dziwią,że niby gdzie. Oby tak zleciało do końca albo żeby mało urosło to bedzie super. Pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamuśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia- super :) Strasznie się cieszę :D Moja córa sie własnie w leżaczku przemęcza :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otrębek pszenny
Dziewczyny? W którym tc poznałyście płeć dziecka? Ja jestem w 22 tc i byłam dziś na usg i na pytanie jaka jest płeć lekarz odpowiedział, że nie widzi bo jestem "nieprzenikliwa"... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otrębku w 26 poznałam płeć ale nie dlatego że byłam nieprzenikliwa ale dlatego że po prostu tak późno byłam na połówkowym. Takie to tłumaczenie twojego lekarza trochę pokrętne bo to nie zależy tak bardzo od Twojej przenikliwościa a od jego umiejętności i jakości sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otrębek pszenny
No właśnie stąd moje zdziwienie bo On sprzęt ma najlepszy w mieście. Ale odniosłam wrażenie, że po porostu mu się nie chciało i jakby mnie zbył... Bo cała wizyta łącznie z usg trwała 5 minut... A moje pytanie o płeć zbył natychmiast tym, że jestem nieprzenikliwa. Czytaj ---> mam dużo tłuszczu na brzuchu. Nawet nie próbował szukać czy zaglądać dziecku między nóżki. Wkurzyłam się trochę. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu Cię olał a USG połówkowe z wizytą 5 minut to po prostu kpina. Moje USG trwało 45 minut z czego ostatnie 25 wszelkimi sposobami próbowałysmy namówić moją corcię by się odwrócial i pokazała co ma między nóżkami. Radzę zmienić lekarza bo to już nie chodzi w tym momencie o płeć tylko o to że nawet tak na dobrą sprawę dziecka nie obejrzał kretyn jeden. Idź do innego lekarza na porządne USG. Zdrowia życze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!! chyba do Was dolacze, jestem w 11tyg ciazy, i niestety 91kg waga startowa, nie chcialabym przytyc wiecej niz do 100, ale mi juz przybyl kilogram, musze chyba porozmawiac o tym z lekarzem o diecie itd, najgorsze sa zachcianki i ciezko sie powstrzymywac. Artigiana - gratuluje coreczki!!! chcialabym zeby moja ciaza tez tak przebiegla, zdrowo i z niewielkim przyrostem wagi bo powiem Wam ze ja tez sie wstydze i to bardzo mocno, tego jak wygladam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinko gratuluję i mam nadzieje ze ciaża będzie równie bezproblemowa jak moja. No i życze Ci tak szybkiego spadku wagi po ciązy jak u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulinqa
Hej dziewczyny, u mnie 6 tydzień i kg mniej...oby tak dalej:)niech dzidzia berze ile chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z kilogramami
Chciala bym do Was drogie kobietki dołączyc.Jestem w 26 t.c ciaze zaczelam z 88kg a teraz mam 94,najwiecej bo az 4 kg przybralam w 6 miesiacu nie wiem co sie stalo ze tak duzo a teraz waga stoi:) A co do USG to w 22 tyg powiedzial mi lekarz ze prawdopodobnie bedzie synus,troche sie obawialam tego USG bo przy pierwszej ciazy trafilam na niezbyt przyjemnego lekarza ktory robil USG ciagle dawal mi do zrozumienia ze mam za duzy brzuch zeby cokolwiek zobaczyc,normalnie koszmar,dlatego teraz szlam z dusza na ramkieniu ale lekarz nawet sie slowem nieodezwal i widzial calego dzisiusia. Jestem ciekawa ile w tej ciazy przytyje w 1 ciazy przytylam 16 kilo do porodu szlam wazac104kg mam nadzieje ze teraz 100 nieprzekrocze. Trzymajcie sie i niemartwcie sie tak bardzo swoja waga,duzo zalezy od lekarza do ktorego chodzicie moj jest super nigdy nie dal mi odczuc ze jestem inna niz wszystkie ciezarne,mowil mi tylko ze musze uwazac na to co jem. Pozdrawiam odezwijcie sie kochane napewno jest nas wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ciesze sie ze watek zyje :) wrocilam z USG, serduszko bije i dzidzius wyglada na zdrowego!!!! Ulinqa - super! w tym okresia ciazy to podobno nic zlego, tez bym chciala zeby brala z moich zapasów! mama z kilogramami - mi dzis tez lekarka nic o brzuchy nie milego nie mowila, tylko ze musi mocniej przycisnac :) Artigiana - mam nadzieje ze bedziesz mi \'radzila\' co do dietki, zastanawiam czy stosowalas jakas specjalna diete czy jadlas normalnie i tak poprostu wyszlo ze nie przytylas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z kilogramami
Hej jak tam dzionek? Artigiana-gratuluje ubytych kilogramow,jesli mozna wiedziec to ile teraz wazysz? Nie wiem co sie stalo ale ostatnio schudlam,dzisiaj wchodze na wage a tam 92 chyba maluch tak ze mnie wyciaga bo jakos spacjalnie sie nie ograniczam,ostatnio mam strasznego smaka na ser bialy mogla bym go jesc caly dzen(na poczatki ciazy tez tak mialam z tym serem) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo z kilogramami oczywiście witamy. Ja chyba w 5 miesiacu tak nagle skoczyłam ze 3-4 kg do przodu, ale potem do 36 tygodnia rozpłynęło mi się to gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo z kilogramami ja się przyznam ile schudłam a nie ile ważę :) Od 30 września 21 kg, z czego 6 zostawionych w szpitalu więc 15 w domu podczas karmienia piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z kilogramami
to tylko pogratulowac,mam nadzieje ze u mnie bedzie podobnie i zgubie zbedne kilogramy ale tym juz bede martwic sie po porodzie. Po 1 ciazy jakos ciezko bylo mi zleciec z wagi w sumie 1 i 2 ciaze zaczelam z 88kg,ale jak urodze maluszka to chce troche zleciec zawsze wazylam (to znaczy kiedys)70 kg i czulam sie swietnie wiec to jest takie moja male marzenie na przyszlosc.Grunt ze dzieci sa zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja sie przywitam! Dzien dobry :) ja wlasnie nie mam ochoty na zdrowe jedzonko, oprocz owocow, a ciagle bym cos tlustego jadla, na ale musze sie zawziasc, dzis pieke schab z suszonymi owocami i salatka, bez ziemniaczkow (mniam) wiecetroche sie podlamalam wczoraj mnie zbadala polozna i waze 95.5kg!!! ale w domu wazylam sie u siebie i 91kg, wiec chyba moja waga niedowaza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z kilogramami
/*/*/*/*/*/*/ -jestem ciekawa czy Ty jestes taka piekna,sadze ze nie, a zreszta co cie obchodzi kto jak wyglada a i jeszcze jedno chyba w ciazy to jeszcze nie bylas bo widze ze nieorientujesz sie o kilogramach w ciazy. Daruj sobie takie komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulinqa
Jak widać niektórym się nudzi i piszą głupie posty i nie na temat....cóż...są i tacy....dziewczyny spoko będzie....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulinqa
Te nienormalne posty są usówane...wystarczy zgłosić do usunięcia....jak ktoś jest chory psychicznie to nic nie poradzimy, wolę te swoje zwały tłuszczu niż taki mały móżdżek...lub jego brak jak u tych "ludzi" co piszą te bzdury....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×