Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ek*gwiazdka

Czy moge sie ubiegać o dodatkowe becikowe??NIech ktoś pomoże...

Polecane posty

Gość ek*gwiazdka

Witam, chciałabym sie dowiedzieć czy mogłabym sie ubiegac o drugie becikowe bo sama nie za bardzo sie orientuje w tym temacie, a może są tu osoby które wiedzą coś na ten temat. Przedstawie moją sytuację: W maju tego roku urodziłam dziecko i odebrałam już becikowe (to które dostaje każdy)jednak nie jestem z ojcem dziecka, nie mieszkamy razem ale pozostajemy w przyjacielskich stosunkach, otrzymuje od niego pieniądze na dziecko. Córka nosi jego nazwisko. 1.Czy istnieje możliwośc zebym mogła dostac te dodatkowe pieniądze?? 2.Jeśli tak to jakie powinnam dostarczyc dokumenty?? 3.czy nie jest tak ze można je dostac tylko jęsli są zarządzone alimenty?? z góry dziękuje za pomoc Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ek*gwiazdka
przepraszam za błędy ale pisałam w pośpiechu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woala
to zależy od twojego dochodu. Jeśli jesteś tylko z dzieckiem to twój dochód podziel przez 2. ale nie pamiętam dobrze jaki próg trzeba mieć nie wiem czy nie 500 z groszami nie może przekroczyć. Najlepiej zadzwoń do Ośrodka Pomocy Społeczniej i zapytaj, na pewno udzielą ci informacji. tylko musisz się śpieszyc to można załatwić do 6 miesięcy od urodzenia dziecka o ile dobrze się orientuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ek*gwiazdka
nie pracuje, mieszkam z rodzicami i dzieckiem.. Czyli ich dochód musiałabym podzielić na 4 osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składasz przedewszystkim zaświadczenia o dochodach za 2007. Jeżeli wiesz jakie miałaś dochody zadzwoń do MOPS-u i powiedzą Ci, czy możesz się starać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woala
a z czego się utrzymujesz? masz jakiekolwiek źródło dochodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiszakaka
JEżeli rozliczasz sie sama tzn prowadzisz \\\"osobne gospodarstwo domowe\\\" tak sie to nazywa to dzielisz przez 2 osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woala
a najlepiej zadzwoń do OPS i popytaj udziela ci najrzetelniejszych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeee fffeeesssttt
można dostawać zasiłek z tytułu samotnego wychowania dziecka ale tylko jeśli dziecko ma zasądzona alimenty albo ojciec jest nieznany.Nie ma takiego czegos jak drugie becikowe. Jeśli dochód pozowli to będziesz otrzymywała również zasiłek rodzinny czyli 48 zł miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli masz zasadzone alimenty albo ojciec jest nn i twoj dochod nie przekracza 512 zl (chyba) na osobe to dostajesz swiadczenia rodzinne w wysokosci 48 zl miesiecznie a jednorazowo dostajesz 1000 zl jezeli nie masz zasadzonych alimentow i rozwodu to musisz podzielic dochod twojego meza na was 3 (bez wzgledu na to czy mieszkacie razem czy nie) a i to czy mieszkasz z rodzicami czy nie to nie ma nic do rzeczy bo ty ze swoim dzieckiem jestes osabna rodzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli w twojej sytuacji musisz przyniesc zaswiadczenie o dochodach twojego maza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woala
jakoś nie wydaje i sie zeby on bylk jej mezem. pisze ze ojciec nie mąż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to co ze nie maz.. nie musi byc maz zaswiadczenie i tak musi przyniesc rodzic dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia....
ja tez mieszkam z rodzicami i dostalam drugie becikowe a dochod byl liczony tylko na nas a nie na ilosc osob z ktorymi mieszkam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×