Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nati*

koniec z pieluchami!?

Polecane posty

moj synek ma juz prawie 2 latka i czas najwyzszy na oduczenie od pieluch...dzis mija pierwszy dzien prob i jak narazie nie jestem zadowolona z wynikow, pewnie to normalne, ale prosze o jakies przydatne rady, jak Wam sie udawalo i ile to trwalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ja
przede wszystkim calkowicie zrezygnuj z pampersow w ciagu dnia.Jesli nie masz ochoty na tetre to zakladaj mu tylko majtki.Musi czuc kiedy robi mu sie mokro i zaczac to laczyc z naciskiem na pecherz.Nocnik z melodyjka tez jest przydatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiii
kurcze u nas jakoś tak szybko poszło.Wiem,ze nie zakładałam malej na dzień pampersa tylko majteczki.Kilka wypadków było i mała załapała:) miała 1 i 6 m-cy jak całkowicie zrezygnowalismy z pampersa i w dzień i w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiiiuniiaaa
dziewczyny-im dziecko starsze,tym trudniej jest nauczyc siusiania na nocnik!! moj synek skonczyl miesiąc temu 3 latka, do dzisiaj nosi pampersy!! za nic w swiecie nie usiądzie na nocnik, mimo moich tłumaczen,itds, puszczam go bez pampersa po mieszkaniu,nocnik stoi,a on sika na dywan.. juz nie wiem co mam robic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiunia, twoja opinia, że im dziecko jest starsze tym gorzej jest mylna. Dziecko w wieku ok. 2 lat zaczyna łapać o co chodzi z sikaniem i wydalaniem, zaczyna też to kontrolować. Najwyraźniej przegapiłaś moment. Moja Lidka ma 16 m-cy i potrafi siusiać do nocnika, a naukę zaczęliśmy niedawno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja także zaczełam wcześnie naukę teraz jest najlepszy czas by uczyć dziecko sikania do nocnika lub gdziekolwiek,może cały dzień latac nawet po dworze w majteczkach bo jest ciepło.No właśnie ja zrobiłam z tego niezłą zabawe.Gdy spodziewałam sie ze córeczka moze chcieć ciku a byłyśmy na dworze mowiłam jej"chodż nasikamy na trzwkę ,pod drzewko ,na kwiatek itp.bardzo jej sie to spodobało.Ale na samym początku bacznie obserwowałam córeczke.Jak nosiła pampersy to wiedzialam mniej wiecej kiedy i ile razy dziennie robi kupe. Jak tylko wstała rano ze spania sadzałam ją na nocnik i robiła siku.Córeczka ma 20 msc i ponad 2 miesiące załatwia sie do nocniczka.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesuuuuuuuuu
nie czytalam:) powiem tylko, ze moje dzieci nie uzywaja pieluch odkad skonczyly 10 m-cy🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upsa
asiiiuniiaaa u mnie to samo :( identyczna syt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocnikkk
a mój synek ma 11 mieisięcy i juz sadzam go na nocnik, z siusianiem nie wie jeszcze o co chodzi, ale jak chce kupe to mówi ee, dzieci są bardzo iteligentne, a czy tą inteligencje się rozwinie to zależy tylko od nas- rodziców więc nie ma na co czekać tylko jak najwcześniej się da oswajać dziecko z nocnikiem i pokazywać mu do czego to służy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak dlugo
Ja mojej corce podczas nauki sikania na nocnik zakladalam na noc pampersa ale bardzo szybko przestala w niego sikac.Poprostu rano jak wstawala byl suchy.Zakladalam jej go juz tylko na wszelki wypadeek.Pierwsza noc calkiem bez pieluchy przespala jak miala 20 miesiecy.A na nocnik zaczela robic jak miala 14miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chodziło mi o naukę sikania na nocnik, to potrafi juz od paru miesięcy, chodzi mi konkretnie o to jak go nauczyc żeby wołał że chce siku itp.żebym zdążyłam go na ten nocnik posadzić..jak się go pytam czy chce siku to mowi nie a po chwili robi siku w majtki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak dlugo
Musisz go sama sadzac,wtedy kiedy sie spodziewasz ze zrobi.Obserwuj.Dzieci czesto mowia ze nie chca bo nie chca odrywac sie od zabawy. Ja na szczescie nie mialam tego problemu,moja mala wolala odkad tylko nauczyla sie robic na nocnik.W jej wykonaniu brzmialo to "nunu" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy Wasze pociechy pija w nocy np wode, herbatke czy soczek? Bo ja nie wiem jak to bedzie z moim synkiem, w nocy pije 2 pelne butelki herbatki, pampers musze mu tez na spaniu wymienic, wiec nie wyobrazam sobie nocy bez pieluszki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nakładka na sedes
nam pomogła nakładka na sedes,mały poczuł sie dorosły jak robił siku na kibelku i nauczył sie wołać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedawno ogladalam program o dzieciach i wlasnie byla mowa o tym kiedy najlepiej zaczac sadzac dziecko na nocnik i tam jakas kobitka mowila ze ok 1,5 roku to najlepszy moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×