Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasza mannakasza

jak to jest z tą ekspozycją na gluten

Polecane posty

Gość kasza mannakasza

czy mogłybyście mi to wytłumaczyć karmię mlekiem sztucznym mały własnie będzie kończył 5 miesięcy i wiem że powinam mu teraz zacząć podawać kasze manne 2 płaskie łyzeczki na 100 ml zupki ale jeśli ja jak mu robię zupkęto jest jej 150 - 200 ml to czy mgę mu dosypać tej kaszki do mleka i czy muszę ja najpierw zagotować i czy te dwie łyzeczki to mają być do każdego posiłku czytylko raz dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KroKodyleK.
W szóstym miesiącu podajesz dziecku kaszkę manną do zupki w ilości 1 łyżeczki na 180 - 200 ml. Kup zwykłą kaszkę manną Krupiczkę i dosyp ją do zupy, 1 łyżeczka tej kaszki waży ok 6g, a w schemacie żywienia podają że należy podać 2-3g kaszki na 100 ml, czyli z powodzeniem do zupki ok 180ml wsypujesz 1 łyżeczkę i gotujesz ok 3-5 min. W siódmym miesiącu możesz podawać tak samo, mi tak pediatra zaleciła. Ale w schemacie żywienia podają aby w tym miesiącu podawać kaszkę manną do mleka w takiej samej ilości. Tu się pojawia problem bo nie chce mi się gotować kaszkę manną w tak małej ilości do mleczka, więc skoro gotuję zupkę to wsypuję kaszkę do zupki. Możesz zakupić Mleczną kaszkę manną z Bobovity i podawać ją do mleczka bo ona jest bez gotowania. Ale uwaga w tej kaszce jest tylko 32% kaszki mannej (np 50% to mleko modyfikowane), przeliczyłam to i musisz takiej kaszki podać aż dwie łyżki do mleka, aby uzyskać 6g mannej na ok 180ml mleka. W ósmym i dziewiątym miesiącu zwiększasz ilość kaszki mannej na 6g na 100 ml, czyli podajesz dwa razy więcej kszki mannej niż do tej pory. Po dziewiątym miesiącu kaszkę manną można podawać w ilości nie ograniczonej. WAŻNE: kaszkę manną podajesz raz dziennie do jednego z posiłków!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×