Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mitt

Pytanie o Staż z Urzędu Pracy

Polecane posty

Gość mitt

Do ktorego roku absolwent szkoly wyzszej moze ubiegac sie o stac? Bo w internecie, na jednej stronie pisza, ze do 25roku, a na innej, ze do 27. I czy osoba, ktora kiedys prowadzila wlasna dzialalnosc, moze nadal ubiegac sie o staz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitt
aha! I ten staz moze byc odbywany w samym urzedzie pracy. Czy wtedy sa jakies inne przepisy? Czy moze byc jakies "odstepstwo" od regulaminu? Czy to nie ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulaba
Studenci mogą odbyś staż do ukonczenia 27 roku życia na bank! A w UP odbywany jest on na takich samych zasadach jak wszędzie indziej. Ale z tą działalnością... to nie wiem, ciężka sprawa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co ci szkodzi pójść do pup i się popytac?? albo nawet zadzwonic. to jest duzo tłumaczenia. jezeli w tej formie pracowałes/łas na stanowisku na ktróym chciałbyć/chciałabyś odbywac staż i jest to udokumentowane to raczej stazu nie dostaniesz. staze dostają raczej osoby które nigdy nie pracowały. a z tym wiekiem to jest chyba tak zę do 27 roku życia jezeli jeszcze studiujesz a jak juz nie to do 25. jezeli studiujesz stacjonarnie to lipa, nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staz można odbywac do 25 roku życia, dla absolwentów uczelni wyższych do 27 roku życia. Bez względu na to gdzie odbywasz staż zasady są zawsze te same. Ale niew eim czy Tobie dadzą staż, bo chyba nie można iść na staż jeśli ktoś pracował na umowie o pracę przez okres ponad 12 miesięcy, czy jakoś tak ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulaba
Nieprawda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrówkaZ nieprawda :o staż możesz odbywać dopóki nie ukończysz 25 roku życia, i 27 dla absolwentów uczelni wyższych, ale tylko przez rok od ukończenia studiów możesz się o niego starać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitt
czyli na staz moga isc tylko osoby, ktore nigdy nie pracowaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba tak, nie jestem pewna do końca, zadzwoń do UP i zapytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitt
"ale tylko przez rok od ukończenia studiów możesz się o niego starać" studia skonczylem 2 lata temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitt
najpierw wolalem dowiedziec sie od Was :P a du UP i tak niedlugo bede musial isc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulaba
to też nie tak. Kiedyś były takie przepisy, które mówiły, że jeśli przepracowałeś więcej niż 3 miesiące, to nie należy ci się staż. Ale teraz przepisy się pozmieniały i osoby, które pracowały nawet na umowę o pracę mogą odrobić staż. Tylko, że nie wiem czy jest jakiś maksymalny czas tegoż pracowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitt
to do kitu, bo chodzi mi o to, ze wlasnie stazu nie chce dostac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitt
a gdybym nadal prowadzil dzialanosc, to wtedy na 100% stazu dostac nie moge, dobrze mysle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeśli skończyłeś studia ponad 2 lata temu i masz ponad 25 lat możesz być pewny że Cię nie skierują na staż. Ale za to mogą na przygotowanie zawodowe ;) napewno jest też jakieś ograniczenie ile mozna przepracowac zeby jeszcze dostac staż bo moja koleżanka mimo że ma dopiero 23 lata nie dostałą stażu bo jakiś tam czas juz pracowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulaba
mitt musisz się dowiedzieć, bo może faktycznie dyskwalifikuje cię ta działalność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitt
omg, to jeszcze jakies przygotowanie zawodowe isntieje? :o Ale to przygotowanie zawodowe musi miec zwiazek z kierunkiem studiow, czy niekoniecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitt
mam nadzieje, ze mnie dyskwalifikuje :D bo wolalbym sobie poszukac normalnej pracy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To przygotowanie absolutnie nie moze być związane z kierunkeim studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitt
to kiepsko :/ dzieki za odp. musze wyjsc na godzine, jakbym mial jeszcze pytania, to pozniej zapytam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulaba
ostatecznie w każdej chwili możesz zrezygnować ze stażu bądź przygotowania jeśli znajdziesz pracę. Bez żadnych konsekwencji. A może to byłoby dobre rozwiązanie popracować na stażu i równolegle szukać pracy, a jak znajdziesz to rzucasz staż z dnia na dzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canditti
Czy wiecie może jak to jest z tym stażem w moim przypadku?Zaraz wszystko opiszę. :) W tym roku w grudniu skończę 26 lat. Kilka lat temu skonczyłam studium, ale nie pracowałam, dopiero niedawno miesiąc przepracowałam, ale nie w swoim zawodzie na umowę o pracę. Teraz pracuję na zlecenie, ale chcę sie zwolnić, więc teoretycznie stwierdzam,że jesdtem bezrobotna (bo sie zwolnię). Zaczęłam w tym roku studia zaoczne (administracja) i chciałabym odbyć staż lub przygotowanie zawodowe (z administracji da się?)ale w UP powiedzieli mi, ze staż można do 25 roku zycia odbywać. Czy akurat trafiłam na babkę, która nie bardzo chyba się orientuje czy rzecyzwiscie tak jest?Czy osoby, które zaczeły studia, sa bezrobotne, nie mają stażu i mają 26 lat (w sumie u mnie niecałe) mogą ubiegać się o staż? Bardzo prosze o pomoc, bo jestem już skołowana.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staż mozesz odbywać do 25 roku życia. Chyba że kończysz, powtarzam kończysz studia po 25 roku zycia twedy możesz jeszcze przez rok od ukończenai studiów starać się o staż, ale tylko do 27 roku życia. Więc Tobie staż już nie przysługuje. Poza tym, na przygotowanie zawodowe jak najbardziej możesz iść. Z tym że nie może ono być w zawodzie wyuczonym, i chyba w zawodzie w którym już pracowałaś ale tego nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canditti
No właśnei wczoraj doczytałam o tym i w sumie przygotowanie zawodowe poki co te mnei nie obejmuje, ponieważ nie spełniam odpowiednich warunków wymienionych w ustawie.:/ No i lipa. No nic, dzięki za info. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *żabula*
To wszystko już wiem:) A powiedzcie mi jak to jest: czy będąc na stażu ewentualnie przygotowaniu zawodowym mogę podejmować dodatkowo umowy o dzieło? Bo mam dylemat... Czy jeżeli podejmę taką umowę, bo ze stażowego raczej trudno wyżyć, to wtedy rozwiązują ze mną umowę stażową????Czy można tak kombinować;) Zna się ktoś na tym?? Bo niestety PUP do dziś mi nie odpowiedział:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola23
Mam takie pytanie bo bylam 8miesiecy na stazu i jestem ciekawa czy moge jeszcze isc na staż i wykorzystac te 4 miesiace ...bo wiem ze staz trwa 1 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staż trwa do roku
nie, nie możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miiiiiiiiiiiiiii
Słuchajcie, powiedzcie mi co to jest przygotowanie zawodowe? Na staż sie nie kwalifikuję, choć skończyłam teraz studia i to dzienne, ale mam juz 29 lat. Wiem, ze alternatywą jest to przygotowanie zawodowe? Ale czy to jest coś w rodzaju stażu czy szkolenia i jakie szanse na coś takiego ma polonista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadbana lasencja
ale musiz byc osoba w szczegolnej sytuacji na rynku pracy pracowalas? jestes dlugo zarejestrowana w pUP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×