Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kyotos

Osoby po szkole zawodowej studiuja...

Polecane posty

Gość ajc
szczerze mowiac... czy po zsz czy po lo idziesz na studia, to malo kogo to interesuje :P . Mozna i po tym i po tym dalej sie ksztalcic. Teraz mozna wiele, otworzyli full zaocznych szkol, etc, po lo czy po zsz . W tych czasach, niekiedy sama szkola cie "zaprasza" do dalszej nauki. wiec trzeba korzystac, mozna sie rowniez przeciez po zsz przekwalifikowac na inny zawod, zdobyc inny zawod... nawet jak skonczyles np. mechanike, kucharstwo w zsz . Tyle jest ludzi, ktorzy robili sobie zawodowke, potem szlo do lo, studia, kursy rozne robili - i robia w innym zawodzie, niz tym co sie uczyli w zsz . pozdrawiam licealistow, co mysla, ze zawodowka to grupa gorszych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta j.
Ale to że ktoś skończył zawodówkę nie oznacza że jest kimś gorszym od tego,który skończył liceum.Bo jest masa osób,które nie mają liceum tylko zawodową i radzą sobie w życiu dużo lepiej niż ci po L.O.Bo w życiu liczy się podejście do niego i to co ma się w głowie a nie tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ainna...
tak zgadzam sie z Tobą...Dochodziłam trochę inna drogą do "mgr" Po zawodówce, poszłam do 3 letniego LO (wieczorowo), potem licencjat i mgr. I nie jestem w stanie pojąć jak można w 1 rok zrobić maturę..Przecież tego materiału jest tak duuużo. W zawodówce nie przerabia się tego co liceum....Nie powinno tak być, bo to jest niespraiwdliwe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ainna-widocznie jesteś mało zdolna w nauce , że nie dałabys rady się nauczyć w tak krótkim czasie. Nie wszyscy sa tak słabi jak ty. Inni dają rady wykuc materiał i to ze zrozuieniem w 1-2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektorzy po zawodowce wiedza jak sie pisze w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak czytam wypowiedzi ^kyotos^ to aż zalewa mnie krew , Zastanawiam się co chcesz osiągnąć przez swoje wypowiedzi na temat ludzi którzy uczęszczają do szkół zawodowych i pomimo tego że post jest z 2008 roku to musiałam odpowiedzieć . Wiem że niektórzy maja tkz. ból d**y bo tak jak to określiłeś ludzie z "niższych półek" nie zasługują na to by mieć takie samo wykształcenie jak ludzie którym za wszystko płaca rodzice i nie wiedza co to znaczy być samodzielnym , ale wyobraź sobie że znam wielu ludzi którzy właśnie po takiej szkole łatwiej znajdują prace niż ci którzy kończą licea . Jestem osobą , która pochodzi właśnie ze środowiska zawodowniaków , nie są to ludzie którzy olewali szkołę w poprzednich latach , po prostu mieli problemy takie jak alkoholizm rodziców , bieda . Oczywiście jest wiele przypadków , w których ludzie nie chcą się uczyć , ale w mojej szkole jest mało takich przypadków . W szkołach zawodowych nie jest tak że nauczyciele wymagają mało , trzeba się uczyć pomimo ze np. ja mam dwa razy w tygodniu szkołę a trzy razy praktyki . Wygląda to tak że , zazwyczaj co przez te dwa dni mamy 14 kartkówek lub np. osiem sprawdzianów , nie jest łatwo jeżeli uczeń ma ambicje i chce być dobry zarówno w szkole jak na praktykach , bo z zajęć praktycznych też jest ocena . Więc nie wiem skąd myśl ze oni mają i że nie powinni mieć otwartej drobi do matury . Na koniec dodam ze twoje wypowiedzi mnie bardzo zirytowały bo to tak jakbyś powiedział, że ludzie z zawodówki są gorsi , a przecież wszyscy jesteśmy równi , po prostu niektórzy maja "trudne" życie tak jak wspomniałam o tym wyżej . Nie oceniaj ludzi po szkole bo często można się pomylić !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idę właśnie na kosmetologię, a skończyłam kurs zawodowy wizażu. http://select.edu.pl/, wizaż to dobry początek, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_inna
Ze mną podobnie, najpierw sprawdziłam swoje umiejętności na konkretnym kursie zawodowym, w moim przypadku to również wizaż, ale też charakteryzacja w selekcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przeczytaj tę stronę do końca a gwarantuję, że nie pożałujesz! Nie zmarnuj swojej szansy! Nie przejmuj się, że tekst jest trochę długi! Warto przeczytać! TO NIE ŻADEN ŻART! GDYBY LUDZIE NAPRAWDĘ ZROBILI TAK JAK JEST NAPISANE BYŁOBY PIĘKNIE, ALE NIESTETY WIĘKSZOŚĆ UWAŻA ZE TO ŻART, ALE PROSZĘ WZIĄĆ TO NA LOGIKĘ... NA ZDROWY ROZUM... Nie wierzysz? To oczywiste, kto da 15000 zł za nic? A jednak. Po pierwsze nie za nic, bo wkład wynosi 5 zł po drugie potrzebujesz troszkę pracy dosłownie 20 - 30 minut jednorazowo (np. dziś albo jutro !) Zarobisz jak każdy, kto bierze w tym udział ok. 15000 zł w okrągły miesiąc! (ja dokładnie zarobiłem 2135 zł w niecały tydzień - 30 minut! Opłacało się.) Ten sposób wymyślił Roberto T. Kiyosaki - najbogatszy inwestor na świecie, który w dodatku nie ma pracy... i tak się rozeszło aż trafiło do mnie i do Ciebie! Opowiem jakie to łatwe i proste, ale jeśli nie masz teraz 5 minut żeby spokojnie o tym przeczytać zapisz tę stronę i wróć kiedy będziesz miał czas : ) Tak więc pomyśl czy warto się troszkę zaangażować - to zależy od Ciebie. Gdy opowiedziałem o tym kolegom, wyśmiali mnie... A jednak wziąłem w tym planie udział. Moi znajomi wyciągnęli się jak zobaczyli moje konto, a mówiłem od razu wejdźcie w to, wiadomo nawet znajomi czasami są nie ufni. He, teraz się z tego śmieje... Jak sobie przypomnę ich miny, jak opowiadali o tym gdy zajrzeli na konta. Z resztą mi też gęba opadła jak zobaczyłem konto! A moje konto wciąż rosło i dalej rośnie! Nawet teraz jak to pisze, dziwi mnie ile osób musi ciężko pracować by utrzymać dom, swoje dzieci lub po prostu zbiera na kino lub komputer. Dziękuję teraz temu, kto wysłał mi tę wiadomość i przedstawił mi ten pomysł, dziękuję że nakłonił mnie do tego, aby zrobić jeden mały skok w bok od szarego życia i zainwestować pieniądze (kurcze-jakie pieniądze, 5 zeta to browar w knajpie..) po to by włożone - pracowały dla mnie - a nie ja na te pieniądze. Teraz udowodnię Ci, że jest to LEGALNY BIZNES! Nie potrzebujesz niczego sprzedawać! Nie potrzebujesz rozmawiać o tym z przyjaciółmi, rodzina lub z nikim innym (chyba, ze chcesz). W dodatku, jeśli jesteś nieśmiały(a) to problem masz z głowy - bo nie musisz mieć bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Ktokolwiek, kto trzyma rękę na pulsie może osiągnąć sukces i wzbogacić się o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli wierzysz, że każdy ma swoje pięć minut to po prostu zrób krok po kroku tak jak jest to napisane poniżej! To Twoja szansa na zmianę Twojej przyszłości! To jest NAJTAŃSZA, NAJSZYBSZA I NAJPROSTSZA droga do zarobienia prawdziwych pieniędzy przez Internet w tak KRÓTKIM czasie. OK to zaczynamy, bo się rozgadałem. Ten program działa i nieważne z jakiego kraju jesteś albo w jakim przebywasz. NIE ważne ile masz lat. I na dodatek NIE będziesz potrzebował specjalnej wiedzy lub talentu. NIE będziesz przeglądał stron internetowych, NIE będziesz nigdzie dzwonił, klikał, lub SPAMował, NIE będziesz także płacił za reklamy itp. Wszystko czego potrzebujesz to: - Konto w banku (najlepiej z możliwością obsługi przez Internet, ale niekoniecznie), - Około 20-30 minut twojego czasu jednorazowo! - Jeżeli masz chociaż 13 lat, to możesz założyć swoje własne konto w banku. Nie wierzysz? Proponuje ci Dominet Bank. KROK 1 Niezaprzeczalne prawo natury jest takie, żeby zarobić musisz cos od siebie dać! Więc pierwsze co musisz zrobić to zainwestować TYLKO 5 ZŁ. Jak mówi Robert T. Kiyosaki- "jeśli nic nie zainwestujesz - nic większego nie zyskasz!". Im szybciej zainwestujesz tym szybciej zaczniesz zarabiać z powiększającą się rzeszą ludzi! Tak więc, przelej 5 zł na PIERWSZE znajdujące się poniżej konto bankowe, nazwę odbiorcy wpisz: xxx a jako Tytuł wpisz: " pieniądze z sieci " CHCE, ŻEBYS WIEDZIAŁ(A), ŻE JEST TO PO TO, ABY UTRZYMAC TEN PROGRAM LEGALNYM! To naprawdę proste! Gdy przelejesz 5zł na pierwsze konto z poniższej listy, to możesz już się szeroko uśmiechnąć:) Nie wiem czy wiesz, ale już czerpiesz z tego programu wielkie korzyści. Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Oto obecna lista: 1. Nr konta:75 1050 1722 1000 0090 7876 7234 2. Nr konta: 74 1240 5110 1111 0010 3150 2554 3. Nr konta:65 1090 2457 0000 0001 1625 7111 4. Nr konta: 17 1140 2004 0000 3502 7417 9624 5. Nr konta: 07 1090 2835 0000 0001 2160 5997 PAMIĘTAJ! Wpłać 5 zł na konto nr.1 i jako nazwę odbiorcy wpisz "xxx" (ze względu na ochronę danych, a jeżeli dobrze przepiszesz numer konta to pieniądze i tak dojdą...) KROK 2 Gdy już przelałeś 5 zł na konto znajdujące się na 1. miejscu listy następną rzeczą..., którą musisz zrobić to zrobić kopię tej strony (tekstu na niej zawartego). Później konto nr.1 skasuj , a na sam dół dopisz SWOJE KONTO w ten sposób będzie znów 5 kont, a każdy przesunie się o jedno oczko w górę, przenumeruj je na koniec od góry 1, 2, 3, 4, 5 i stanie się tak że pod nr 5 jest twój nr konta. NIE WPISUJ SWOJEGO NUMERU KONTA NA 1. POZYCJI, PONIEWAŻ SAM NA TYM STRACISZ (wyjaśniłem to na początku i czytaj dalej). NIE BĄDZ ZACHŁANNY! Robisz to wszystko po to by wysłać ten cały tekst ponownie (korzystając z twojej skrzynki mailowej albo reklamując na swojej stronie WWW) do np. 40 osób (zapamiętaj, że 40 osób to dobra liczba do wzbogacenia się, ale możesz zareklamować to w darmowy sposób w Internecie przez co więcej ludzi to zobaczy i możesz więcej zarobić! POTRZEBUJESZ DOWODÓW? Tutaj są przykładowe 3 osoby, oczywiście NIE są to wszystkie, które brały udział w tym programie i które zainwestowały nic innego jak 5 zł i 30 minut swojego czasu. "Jaki wspaniały plan! Zrobiłem! wszystko co mi poradziliście z jakieś 3 tygodnie temu i co prawda nie udało mi się uzbierać 15 000 o których mówiliście, ale te 9135zl tez mnie powaliły, a jest jeszcze tydzień! " Tomasz Watorek , Warszawa "Cześć. Tu Justyna! No cóż, co mogę powiedzieć? DZIĘKUJĘ BARDZO BARDZOOO MOCNO wysłałam 40 maili tak jak mówiliście i w sumie zapomniałam o całej tej sprawie bo tak naprawdę nie wierzyłam w to, a te 5 złotych to jeszcze nikogo nie uratowało. Ale jak zobaczyłam moje konto po kilku tygodniach to się załamałam! W tym dobrym znaczeniu! Było tam prawie 15 000 złotych! I jak ja to teraz wydam tak szybko? Przecież za kolejnych 30 dni będę mieć tego więcej! Dziękuje jeszcze raz!" Justyna Tojan, Strzelce Opolskie "Byłem zaskoczony kiedy zobaczyłem moje konto ! Przez 3 tygodnie na moim koncie znalazło się 9440zl. Na początku myślałem, że to jakiś błąd wkradł im się do kompów. Ale potem wypłaciłem pieniądze i kupiłem sobie super kompa ! Nareszcie ! ! Dzięki, dzięki, dzięki! " Ryszard Bodler, Gdańsk A tutaj troszkę matematyki: Kiedy wyślesz swoje maile (lub rozpowszechnisz tę stronę w inny sposób, będziesz na 5 miejscu listy. To najlepsza pozycja po to by zarobić poważne pieniądze! Żaden inny program nie daje tak wysokich i realnych pieniędzy z różnych powodów, które wytłumaczę poniżej. Jak długo będziesz wysyłać tę wiadomość do ludzi, którzy będą zainteresowani programem, możesz spodziewać się, że średnio odpowie na nie 25% ludzi. Ale bądźmy bardziej pesymistyczni i dajmy na to, że tylko 12,5%, dla utrudnienia. Gdy wyślesz 40 maili do różnych osób, możesz spodziewać się ze 5 z nich zrobi dokładnie to co Ty (12,5% z 40= 5). Ale tym razem twój numer konta przesunie się na 4 pozycje . Wówczas już będzie o tym programie wiedziało 200 osób (5 x 40). Z tych 200 ludzi, udzieli się 25 (12.5% z 200=25), więc dalsze 1000 maili (25 x 40), podniosą Twój numer konta na 3 pozycje. Z tych 1000 ludzi, możesz spodziewać się, ze udzieli się 125 osób (12.5% z 1000=125), więc dalsze 5000 maili (125 x 40) podniesie Twoje konto na 2 pozycje w liście. A z tych 5 000 ludzi, możesz spodziewać się 625 osób , które się udziela (12.5% z 5000=625), więc kolejne 25 000 osób (625x40) podniesie TWÓJ NUMER KONTA NA 1 POZYCJĘ! I teraz, z 25 000 ludzi, możesz spodziewać się, ze 3125 z nich odpowie (12.5% z 25 000=3125). A w tym czasie to Ty będziesz na 1 miejscu! Więc dostaniesz: 15 625 złotych! (3125 x 5zł). Więc, jak Twój numer znajdzie się na 1 pozycji przez kolejne kilka dni, to będzie Twój czas na to by zbierać pieniądze! Przez serie 30 dni, te pieniądze będą wysłane przez kilka tysięcy ludzi tak jak Ty to zrobiłeś! Powodzenia, PROSZĘ, nawet, jeśli się nie zdecydowałeś(aś) jeszcze, nie wyrzucaj tej strony. DOBRZE CI RADZĘ! Mało, kto wierzy ze można tyle! zarobić, ludzie są bardzo sceptycznie nastawieni do takich spraw, ale to jest naprawdę realne, a te 5 zł "zaryzykować" to nie dużo. Dlaczego w cudzysłowie? Bo jeżeli zrobisz to, co było napisane wyżej, nie ma żadnego ryzyka! Tylko zysk! Zachęcam Cię jeszcze raz do wzięcia udziału w tym! wspaniałym planie! Na pewno nie pożałujesz! Pozdrawiam! PAMIĘTAJ, wyślij tylko 5zł na konto numer 1, po czym skasuj je wpisując swoje konto na sam dół listy automatycznie przesuną się wszyscy o oczko w górę i przenumeruj je od góry 1, 2, 3, 4, 5 i stanie się tak że pod nr 5 jest twój nr konta Nie bądźmy zachłanni! Na każdego przyjdzie czas w miarę przesuwania się listy! KAŻDY zarabia, jeżeli łańcuszek będzie solidnie prowadzony ! NIE ZMIENIAJ FORMY LISTU !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poszukaj kursu bądź szkolenia, które wzmocnią Twoją pozycję na rynku pracy! rekrutacyjnarewolucja.pl, strona z wieloma ofertami godnymi uwagi! na prawdę warto !:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam szkołę Artystyczna Alternatywa z Krakowa, warto tam pójść się uczyć wizażu i stylizacji oraz charakteryzacji. Bardzo profesjonalna kadra, fajnie wyposażone sale i duuuzo godzin zajęć praktycznych a w przyszłej pracy to podstawa www.artystyczna-alternatywa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko, a co komu szkodzi to że ktoś skończył zawodówkę, a potem jednak ogarnął że da rade zdać mature i ją sobie zdał? nie ma co być typowym zawistnym Polaczkiem od razu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zachęcam do wejścia na stronę rekrutacyjna rewolucja, jest tam wiele ciekawych ofert pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy może chcieć się dokształcić i iść na studia, nie rozumiem podziału na ludzi po zawodówce i innych. Z drugiej strony osoby po ZSZ mają konkretny zawód i łatwiej im dostać pracę niż prymusom po samym prestiżowym LO, którzy nie umieją nic. Bardzo dobrze, że po ZSZ można iść do LO, dokształcanie trwa 2 lata, wiec można spokojnie dobrze się przygotować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia_966
Ja po zawodówce poszłam do liceum zaocznego, w tym roku będę podchodzić do matury, pracuję, a uczę się w weekendy, muszę się przyłożyć nawet bardziej niż osoby po "zwykłym" LO, bo mnie nikt nie tłumaczy dzień w dzień co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po miesiącach poszukiwań dochodzę do wniosku, że po licencjacie z politologii muszę mieć zawód :( czasy się zmieniły, a ja chcę ŻYĆ, a nie tyrać ciągle na korporację. Lubię modę i wszystko co z nią związane. Moją pasją jest wizaż i doszłam do wniosku, że raz się żyje i zrobię z pasji pracę. Po glębszej analizie zdecydowałam się na SZkołę Select w Wa-wie, kurs trwa i cieszę się, że nie wywaliłam kasy w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_zła
Gratuluję, ja nie miałam tyle szczęścia, tylko juz nie mogę się przepisać do "normalnej" szkoły :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenix93
Czy mi się wydaje czy ktoś ma coś nie tak z głową? co to za argument, że osoba będąca w LO ma gorzej i więcej egzaminów (przypominam) TYLKO i wyłącznie ogólnokształcących? w stosunku do osoby z ZSZ która może (rzekomo) olewać wszystko z góry na dół i ma zapewniony dyplom ukończenia szkoły. Już sam fakt że mowa tu o osobach, które poszły dłuższą ścieżką edukacyjną (ZSZ+ULO+Studia) oznacza nielada wysiłek i dobre ambicje tej osoby. Bądźmy realistami..osoba po LO ma tylko i wyłącznie maturę i zero doświadczenia i ukierunkowania zawodowego a dajmy na to że taka jedna osoba od momentu ukończenia gimnazjum będzie się uczyć pod wybranym przez siebie kierunkiem zawodowym, będzie zdobywała wiedzę praktyczną,praktyki ,skończy LO uzupełniające i po maturze pójdzie na studia związane z tym co robił w zawodówce ma spore szanse na dobrze płatną pracę a w dodatku będzie pracowała w tym czym się odnajduje i co lubi. Dobrą , fajną alternatywą jest także technikum (które sam kończyłem) ale to wszystko zalezy od osoby i kierunku kształcenia. wiadomo jednak że znajdą się osoby które rzeczywiście poszły do zsz byleby cokolwiek skończyć po gimnazjum (stąd te cholerne stereotypy że tam sami debile idą) ale są także osoby które mając naprawdę dobre oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum wybierają ten typ szkół ponieważ chcą coś osiągnąć. przecież niekażdy musi iść do LO,później na prawo, medycyne do jasnej cholery. Są kierunki które wymagają dużej wiedzy techniczno-praktycznej (Inżynierskie naprzykład) na których takie osoby po ZSZ i ULO bądź technikum już na starcie mają większy zakres wiedzy i mogą się wykazywać niż osoby po LO którzy oprócz interpretacji Pana Tadeusza i rozwiązywaniu średnio problematycznych zadań z matmy,fizyki g****o wiedzą (oczywiście nie mówiąc że każdy tak ma). Reasumując mój długi wywód kieruję tę wiadomość do wszystkich..rób człowieku to co lubisz, podążaj swoją ścieżką i nie patrz się na innych,decyduj za siebie i weź swój los we własne ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukasz pracy? Zdobądź zawód! Zapisz się do Policealnej Szkoły Delta Edukacja na ulicy Szewskiej 17/1 w Krakowie! Posiadamy DARMOWE kierunki takie jak: - Technik Weterynarii - Technik Usług Kosmetycznych - Technik Rachunkowości -Technik Administracji - Technik Informatyk - Florysta -Opiekun Medyczny - Technik BHP i wiele innych Można zapisać się telefonicznie lub osobiście w sekretariacie szkoły. W szkole Delta Edukacja nie płacisz: - wpisowego - czesnego - za sesje egzaminacyjną -egzaminy zawodowe -legitymację, indeks -rezygnację -frekwencję oraz nie podpisujesz żadnej umowy! Nauka jest w 100 % darmowa! W szkole Delta Edukacja do zapisu potrzebujemy świadectwa ukończenia szkoły średniej oraz podania i dwóch zdjęć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Krakowa mam trochę daleko ;/ A jest ta szkoła na Śląsku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Beauty lux - polecam. Żeby faktycznie dojść pod względem zawodowym do czegoś dużego, trzeba temu poświęcić mnóstwo czasu, zatem nie oczekujcie cudów. Tutaj naprawdę nad wszystkim trzeba mocno pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta88pl
Wszyscy chcą iść na studia, a później się dziwią że nie mają pracy, jest przesyt takich ludzi, a tych z dobrym zawodem jest coraz mniej, lepiej mieć fach w kieszeni więc polecam pójście na kursy zawodowe, polecam poczytać http://spbs.pl/uslugi/kursy-zawodowe-i-kariera-zawodowa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym wszystkim liczy się nie tylko satysfakcja ukończenia LO, ale także ogromny spryt osób które podjęły naukę zawodu. Dlaczego tak uważam ? W naszym Kraju ukończenie zasadniczej szkoły zawodowej umożliwia dalszą naukę pod kątem wykształcenia średniego, czego dalszym ciągiem dla ambitniejszych jest zdanie matury i udanie się na studia. Kończąc liceum, masz tylko papier który umożliwia pójście na studia, kończąc zasadniczą szkołę zawodową, posiadamy zawód no i oczywiście możliwość pójścia na studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że korzystniejsze jest ukończenie szkoły zasadniczej, następnie wybór studiowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co Ty masz do ludzi po szkole zawodowej ? Ja mam wielki szacunek dla tych ludzi , to jest ludzka tempota ktora kieruje sie zwyklymi stereotypami "zawodowka to dno" . Czlowiek po zawodowce ma fach w reku! I pracodawcy chetniej zatrudniaja takich ludzi a Ty po liceum co masz ? Wiedze,ktorej na codzien nie wykorzystujesz i dwie lewe ręce. Poza tym.. w tych czasach studia i matura sa naprawde zbędne. Pracodawcy nie patrzą na papierki ,tylko na umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiele zależy też od tego czy mieszkacie w malej czy dużej miejscowości. Fachowcy wszędzie sobie poradzą, a absolwenci ogólników czy studiów humanistycznych mają szansę na pracę raczej w większych miastach. Tutaj http://pracaswietokrzyskie.pl/praca-po-zawodowce/ jest więcej o tym dlaczego zawodówki wracają do łask.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobny problem mamy w Niemczech - studia na uniwersytecie sa mozliwe nie tylko po "normalnej" maturze (ABI po 13 klasie gimnazjum - z tego ostatnie 2 lata to tzw. college-Stufe z poszerzonymi kursami z okreslonych / wybranych przedmiotow wedlug specjalnego klucza, aby pokryc przedmioty humanistyczne, jezyki, matematyczno-przyrodnicze i spoleczne), ale rowniez taka "skrocona" droga - matury w szybszym tempie, wymagania z jednego tylko jezyka obcego, ograniczony material z wielu przedmiotow w porownaniu z gimnazjum - i juz mozna studiowac okreslone przedmioty na uniwesytecie, a po kilku latach miec tyki sam dyplom, jak ludzie po "normalnej" maturze. To wszystko stanowi pewne "rozwodnienie" wyksztalcenia - moim zdaniem wymagania na maturze powinny byc dla wszystkich takie same - ostatnie dwa lata gimnazjum z takim samym zakresem wymagan dla wszystkich, dopuszczenie do matury, i jedynie matura jako uprawnienie do wyzszych studiow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I nie chodzi mi o dzielenie ludzi na glupszych imadrzejszych, tych z wyzszej czy nizszej polki - szanuje wszystkich. uwazam jednak ze do uzyskania okreslonych uprawnien (matury, dyplomu) wymagania powinny byc dla wszystkich takie same - przedmioty, egzaminy, czas inwestowany w nauke - taki "dyplom na skroty" to rozmywanie wyksztalcenia i policzek dla tych, co przez 4 lata podstawowki i 8 lub 9 lat gimnazjum (Niemcy) uczyli sie, poswiecali swoj czas i pieniadze rodzicow (tak tak) na wypelnienie okreslonych wymagan, a teraz okazuje sie ze ich sasiad na uniwersyteckiej sali wykladowej jest w tym samym miejscu po spelnieniu znacznie okrojonych wymagan. To niesprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×