Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

x*x

Proszę o sprawdzony przepis na pierogi ruski dla laiczki pierogowej

Polecane posty

najlepiej przepis łopatologiczny bo ja jestem bardzo początkująca kucharka, a naszła mnie straszna ochota na ruskie własnej produkcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blekotaklekota
szamanie pieogow o tak poźniej porze jest niezdrowe..:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blekotaklekota
a poza tym teraz wszystko co ruskie jest podejrzane wiec juz lepiej szukac jakiegos przepisu na pierogi gruzińskie...tak bezpieczniej:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hguii8
na 4 osoby 1 kg ziemniakow gotujemy i przeciskamy przez maszynke 2 kostki twarogu bialego lub 1 (jak to woli) do tego zasmazana cebula,pieprz sol wszystko mieszamy i lepimy pierogi ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie nim bym je zrobiła ,to przy moim obyciu kuchennym to ranek by się zobił :D mam zamiar zacząć jutro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok hguii8 - a ciasto jak robisz? podpisano - Laiczka Pierogowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moge Ci podać przepis na farsz najlepszy na świecie dla mnie:) na ciasti nie pamietem chwilowo a nie mam dostepu do mojego zeszytu z przepisami:) : ziemniaki obrac:P ugotować trochę ostudzić. potem podusić. tyle samo mniej więcej co ziemniaków wziąć twarogu dodać do ziemniaków. ta rozgrzany olej wrzucić boczek pokrojony w drobną kosteczkę, albo cebulkę, albo jedno i drugie. jak podsmarzy sie to raz dwa z całym tłuszczykiem przelać do garnka gdzie masz ziemniaki i twaróg (najlepiej półtłusty) i dobrze dokładnie wymieszać. teraz uwaga dużo soli i pieprzu ( ja dodaję dużo bo uwielbiam dobrze przyprawione) no i farszem po sprawie. jak Ci bardzo zależy to jutro mogę napisać przepis na pyszne ciasto:) smacznych pierożków życzę :) ps. to moje ulubione danie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj PolaPolaPOla zależy :D JAkaja się głodna zrobiłam..... Dzięki za przepis na farsz niecierpliwie czekam na resztę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D kocham pierożki:) wstydliwie sie przyznam że czasem jak mi sie nie chce ciasta robic to sobie sam farsz robie i wcinam:P dość często:) oj oj burczy w brzuszku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo farsz w końcu najlepszy. W moim też będzie mnóstwo soli i pieprzu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyszne są też nalesniki z ruskim farszem - a łatwiejsze i mniej roboty :D Wogóle połączenie ziemniaków z twarogiem, solą i pieprzem oraz jakiś tłuszczem jest boskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak lubisz pierożki to i to by Ci smakowało: zetrzec surowe ziemniaki ( ja tam zcieram cały garnuszek) dodać sporo mąki ( nie wiem dokładnie zawsze daje na oko tak zeby bylo gęste ale jeszcze spłuwało z łyżki) teraz przygotować garnek z gotującą się wodą i brać po trochę tej papki z ziemniaków na deskę do krojenia i spychać po troszkę łyżką do tego wrzątku ( cos jak lane ciastko do rozołu) jak się ugotuje to wypłynie za zewnąztrz i sie zrobi takie sinaweP gotować zeby nie było surowe! no i potem wyjąć te kluseczki, dodać sporo twarogu do nich i boczku usmarzonego. duzo soli i pieprzu:) pychota:) u mnie w domu tatus kiedys zawsze robil- wyniósł ten "przepis" z domu a mieszkał na malutkiej wsi. to jest pyszne bardzo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Ciasto to prościzna.Mąka na stolnicę ,szczypta soli ,łycha oliwy i gorąca woda dolewana w miarę wyrabiania ciasta.Wychodzi elastyczne i miękkie.Wałkowac na cienko i wycinac krążki szklanką .Nałożyć farsz i zlepić i do gara z osoloną i z łyzką oliwy wrzacą wodą.Kto nie umie zrobić ciasta to polecam usmażyć naleśniki ,nałożyć farsz i ponownie je obsmazyć -pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja ......
.... do farszu dodaje suszona miete ... w duzych ilosciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobniutko
.. pokruszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×