Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agggggggi

stomatolog a ciaza...

Polecane posty

Gość agggggggi

jak o jest gdy ma sie prochnice a jest sie w ciazy? mozna leczyc? np. kanalowe leczenie czy trzeba odczekac I trymestr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz leczyc ale do kanalowego musisz robic regularnie zdjecia rentgenowskie a to odpada wiec lecz ale nie plombuj niech ci da lekarstwo po wyleczeniu ja tak wlasnie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łoliszon
najlepiej idź do dentysty i on sam Ci powie, bo czasami można czasami nie, dentysta wie najlepiej i zaproponuje ewentualne leczenie po konsultacji z ginekologiem. nie warto czekać, jak sie ma dziury w zębach bo wiadomo że w ciązy szybciej sie psują, a ich zaniedbanie może spowodować że po prostu je stracisz. Moja mama straciła podczas ciąży kilka zębów, choć o nie dbała i nie miała próchnicy. tak bywa. Wiec jesli masz jakies ubytki to biegiem do dentysty. poza tym bakterie w zębach mogą sie przedostawać do krwi, a one do dzidzia. ja w ciązy często chodzę na kontrolę, generalnie przed ciaza zrobiłąm wszystkie zeby, ale i tak pare plomb mi wyleciało. od razu robiłąm bo pani dentystka powiedziała ze trzeba robic zęby po to aby bakterie nie hulały, jak to określiła. nie ma sie co czekać, powodzenia. ps mi robili laserowe plomby w 35 tyg. ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łoliszon popieram :) Mi stomatolog powiedziala, ze jak masz dziury w zebach (i szaleja tam bakterie), to w trakcie porodu moze dojsc do zatrucia dziecka! To samo przeczytalam w 2 ksiazkach i kilku gazetkach dla ciezarnych! Zeby w trakcie ciazy trzeba wyleczyc koniecznie! Oczywiscie rtg odpada (chyba, ze jest bardzo zle i lekarz tak zdecyduje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×