Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość armeniaaaavf

KOCHANE CZY WG WAS PIEC KAFLOWY W KUCHNI TO PORAŻKA??

Polecane posty

Gość armeniaaaavf

mieszkam w domu na wsi . dom jest normalny ale wysoki piętrowy i nie jakiś stary ale w kuchni mam piec kaflowy i kuchnia jest taka włąsnie nienowoczesna tylko drewniana ława do siedzenia i stól...boazeria do polowy ścian.. czy wg was powinnam wyremontowac ten dom i rozwalicten piec.. jest on super bo grzeje bardzo i jest cieplutko jak sie napali w nim ale to chyba takie wieśniackie jest ..nikt teraz w domach nie posiada takich pieców kaflowych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie nie ale przecież najważniejsze jest to co Ty myślisz, taki piec ma też swoją historię ;) nie wspominając o tak klimatycznej kuchni... pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprobuj meskich
mozesz cos zmienic, ale piec zostaw w spokoju:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sole luna
ja posiadam taki piec kaflowy tez ogulnie nie pasuje do kuchni ale jednak tak jak piszesz jest bardzo dobry do ogrzewania i wogule do wszystkiego raczej bym go nie ruszala nigdy jak dla mnie jest wspnialay a pozatym czuje sie bardziej jak w domu ogulnie juz tam nie mieszkam ale zawsze kiedy odwiedzam moja kochana mame czuje sie tam jak w prawdziwym domku cieplutko przytulnie itp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrzuć go lepiej
Ja miałam taki i wszyscy sie śmiali ze go mam bo to takie wiejskie i przaśne!!!! rozburzyłam i teraz mam nowoczesną kuchnie!!!anie syf koło niej bo drzewo ciagle sie nosiło i sie brudziło koło tej kuchni stale!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piec kaflowy to moje marzenie
niestety nie do zrealizowania 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrzuć go lepiej
WY MACIE MARZENIA O PIECACH KAFLOWYCH ALE KURNA O TYCH NOWYCH PIECACH KAFLOWYCH ZAMIAST KOMINKÓW CO SĄ ..A ONA WIADOMO ,ŻE MA ZWYKŁY NORMALNY PIEC KAFLOWY JAKI SIE MIEWA NA WSIACH.A NIE JAKIŚ NOWOCZESNY PROJEKT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piec może nie jest porażką, ale noszenie węgla, drewna, gacet a w grugą stronę popiołu, to juz porażka syf, malaria i korniki w mieszkaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta5
Rany, dziewczyno nie wyrzucaj tego pieca. Ja zycie bym oddala zeby taki wlasnie kaflak stanal w mojej kuchni. Wyobrazam sobie jak fajnie wyglada twoja kuchnia w stylu wiejskim, ale nawet majac nowoczesna kuchnie piec taki w niej nie przeszkadza. Moja siostra ma w kuchni nowoczesna kuchenke z ceramicznym blatem ktorej uzywa do gotowania i fantastyczny kaflowy piec w ktorym pali dla przyjemnosci( robiac bardzo cieplutka atmosferke - bo przeciez kuchnia to serce domu Bardzo jej zazdroszcze A do tego pomysl o innych korzysciach z niego plynacych: -mozna na nim gotowac gdy nie ma pradu lub braknie gazu) -mozna nad nim suczyc grzyby i ziola -jest super dekoracja -i stwarza rodzinna, ciepla atmosfere ZOSTAW PIEC !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klemnyttt
nie zostawiaj taiego dziadostwa ..to wieśniackie jest i każdy cie wyśmieje !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedys mialam taki piec w kuchni ... etraz juz mieszkam gdzie indziej i powiem szczerze brak mi go :O rozpalic w takim piecyku -super .. bigos z takiego pieca smakuje o niebo lepiej niz z gazowki :D:D zostaw go :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tu i tam
duzo rzeczy smakuje lepiej z trakiego pieca :) i to wcale nie jest wisniackie, na wsi jeszcze wiele domow posiada takie piece, to normalne kobieto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana... Wiosną udało mi się zrealizować marzenie i przy pomocy zdolnego zduna zbudowałam taką kuchnię :)))) Kafle są stare - odzyskane z secesyjnego pieca. Oprócz tego, że na kuchni tej przerabiam mleko i robię sery, to przy okazji upichcę obiadek, nagrzeję całe pomieszczenie, no i rzecz niebagatelna - zagrzeję do fazy ukropu wodę użytkową. Funkcji zatem bez liku...no i uroda oraz klimat :) Obejrzyj piec w mojej galerii : www.garnek.pl/farmerka63 A że popiół i noszenie drewna? Phi... Kuchnia jest teraz obiektem westchnień wszystkich gości oraz sąsiadów. Warto było do niej wzdychać tyle lat :) Zbudowaliśmy ją jednak nie w domu, ale w kuchni tzw. letniej. Biorąc pod uwagę jednak funkcjonalność pieca, oraz rosnące ceny energii elektrycznej oraz gazu, zaczynam poważnie myśleć o powtórce z rozrywki...i takiej samej inwestycji w kuchni domowej. Komin jest i miejsce również! Zachęcam do ocalenia zabytku! Niezależnie od wszystkiego jesteśmy oboje z farmerem moim wielbicielami wszelkiej maści kóz żeliwnych, kominków, pieców, kuchni opalanych drewnem - wszystkie te stworzenia wnoszą niesamowity klimat, jak sama zauważyłaś. Mieszczuchy mogą tylko pomarzyć.... Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** * *** ** *** *** *** ***
a jak na piecu polewka pysznie wychodzi...hmm... ja marze o piecu. nie o jakimś nowoczesnym projekcie tylko o dokładnie takim jaki stał u ciotki na wsi. jak dla mnie piec kaflowy jest super, a wyśmiewać to się mogą lanserskie osóbki dla których szczytem marzeń jest kuchnia identyko jak z katalogu ikei. każdy kto ma odrobinę natury artystycznej w sobie, rękę do wnętrz doceni taki piec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** * *** ** *** *** *** ***
farmerka63 --> przepiękny piec!! cudny!! abso boski!! skręcam się z zazdrości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STARE DZIEJE EEE
FARMERKA ILE TAKI KOSZTUJE ? PEWNO Z TYSIĄC CO NIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też marzę o piecu
ale nie rozumiem określenia "wieśniackie" co to właściwie oznacza? Że niby na wsi? Powszechnie stosowany przymiotnik jako obelga. Cholera! Piec kaflowy ma klimat, marzę o takim piecu o ziołach w kuchni, o drewnianym stropie, cholera, a ktoś chce burzyć bo to "wieśniackie". Życie jest niesprawiedliwe. Miej własne zdanie, jeśli Ci się podoba zostaw, jeśli nie, rozwal, ale nie kieruj się tym, że ktoś się będzie z tego śmiał! Najczęściej śmieją się Ci, którzy sami się na wsi wychowali ale wyjechali do miasta i stali się wielce "miastowi" i nowocześni. Pamiętam do dziś jak w babcinym domu koty wylegiwały się na kominie takiego pieca, sama niejednokrotnie grzałam tyłek na takim piecy bo miał obok palników miesce gdzie można było swobodnie usiąść. Ferie zimowe spędzone na wsi to był raj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję :))) Mi też się bardzo podoba :))) Stare dzieje... Niestety drożej :( Połknął w sumie ok. 2 500 zł. Przy czym same kafle z drzwiczkami były śmiesznie tanie - sąsiadka zauroczona kaloryferami rozbierała piec :) Najdroższa była ta stalowa płyta z mosiężnym relingiem - ale tutaj jest szansa zaoszczędzenia, jeśli kupuje się wymiar tradycyjny. My niestety wymyśliliśmy sobie nietypowy ...:( Praca zduna, zbiornik na wodę, cegły szamotowe, płytki szamotowe , mączka szamotowa, cegły na podmurówkę, podkowa do podgrzewania wody, rury, kształtki, piekarnik, ruszta...no to się nazbierało. Niemniej jest to porządna inwestycja na lata całe - i już się spłaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miastowa30
farmerka bardzo ci zazdroszcze twojego zycia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miastowa30
napewno było ciezko ale mysle ze teraz masz bardzo duzo satysfakcji :) a te Twoje sery cudo napewno sie skusze :) Taka Kobieta jak Ty to prawdziwy skarb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja, przepraszam, nie na temat, ale FARMERKO :) pozwolilam sobie obejrzec te zdjecia z linku i jestem strasznie zauroczona, wszystkim ... na chwile przenioslam sie do kraju tego :) dzieki i gratulacje - piec jest bezkonkurencyjny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na temat, to piec w kuchni nie jest porazka, ale to nie tylko piec dla dekoracji ;) trzeba byc przygotowanym na tego typu styl zycia z wszystkimi okolicznosciami towarzyszacymi... kuchnia, zreszta cokolwiek, w starym stylu, ale na autentycznie, to sama rozkosz dla oka i cieplo dla domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta5
Mam nadzieje ze autorka tego watku podjela sluszna decyzje i nie wyrzuci tego super pieca. Mam nadzieje ze przekonalysmy ja. Chociaz to ona sama musi LUBIC swoj piec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE WYRZUCE GO DZIEKI WAM
PRZEKONALAM SIE DO NIEGO PO WASZYCH WYPOWIEDZIACH:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam taki
piec, ale nie używam go, strasznie się brudzi całe mieszkanie, jesli się w nim napali, źle wyglada, do niczego nie pasuje. Jesli kiedyś będe robiła remont kuchni zburzę go, narazie się na to nie zapowiada ze względu na finanse, więc musze go znosić :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kki6666
piec jest dupny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta domowa
zostaw piec a wywal boazerie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkilikll
ja mam taki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×