Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość magda18lat

Żywe kamienie

Polecane posty

Gość magda18lat

Witam. Zamowilam ostatnio w internecie "zywe kamienie". Przyszla mi paczuszka z malutkimi nasionkami wielkosci niecale 0,5 mm. I nie wiem jak to sadzic:/ Na opakowaniu pisze ze wysiew jest marzec, kwiecien ale do gruntu a ja chce do doniczki. Wiec moge sadzic teraz? Prosze o pomoc, jesli ktos sie spotkal kiedys z ta piekna roslinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda18lat
Nikt nic nie wie na ten temat? Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbjhgdfgh
ja bym zasadziła je teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda18lat
Ale jak?? Trzeba je jakos przykrywac czy cos? Do jakiej ziemi? Nigdy nie sadzilam nasion do doniczki:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a najprościej będzie
posadzić je marzec-kwiecień do doniczki a doniczkę na zewnątrz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda18lat
sory założyłam 2 takie same tematy ale to tylko dlatego że jestem głupia to jak najlepiej sikim użyźnić czy kałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego nic nie urośnie! Też to sobie kupiłam na allegro, ale nie miałam gdzie wsadzić i dałam te nasionka mikroskopijnej wielkości mojej cioci która jest ogrodnikiem. I nic. Do dziś nic nie urosło. To chyba były ziarenka piasku. Żadne nasiona z tego sklepu nie wykiełkowały. Tak że szkoda twojej pracy czasu i kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda18lat
chyba jednak na nie nasram- potem lepiej rosnął ponoć, mój chłopak na wszystkie kwiatki sra i tak jakoś mu rosną ładnie.... są takie zdrowe ciekawe czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda18lat
Zlota Ania a u jakiego sprzedawcy kupilas te nasionka? Do podszywacza: hahaha rozbawiasz nas tu do lez prymitywie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda18lat
ZlotaAnia mozesz mi napisac u jakiego sprzedawcy to kupilas? Bo ja tez na allegro? Tylko ze moje byly w oryginalnej paczce a Twoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz posadzić teraz w doniczkach, ale musisz je trzymać w ciepłym i słonecznym miejscu. No i sadź nasionka bardzo płyciutko, bo są malutkie i się nie przebiją z głębszych warstw. Co niektórych niedowiarków informuję, że mi nasionka zamawiane z allegro wyrosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrotka 85 a u jakiego sprzedawcy kupowalas? Bo ja tez slyszalam ze niktorym wyroslo:) Mam nadzieje ze mi tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żywe kamienie (mówimy o Lithops, tak?) można wsadzać do gruntu z naszym klimacie? A to pierwsze słyszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulkaa tak o tym mowimy:) Ja bylam pewna ze do gruntu. Bo w doniczce co za roznica czy teraz czy w marcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze wie ktos cos o innych roslinach ktore zamowilam: metaliczny kwiat, dziwaczek, mimoza, aturi, pantofelnik i taka roslinka na ktorej rosna gigantyczne jajka? Ma ktos ktoras roslinke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W gruncie to one nie przeżyją naszej zimy - jest dla nich za zimna i za mokra.http://www.swiatkwiatow.pl/zywe-kamienie-kamyk-litops--lithops-id474.html A różnica jest taka, że posiane w marcu na okres swojej młodości będą akurat mieć dużo słońca, które tak lubią. A jak wysiejesz teraz, to jak wykiełkują to przyjdą listopadowe słoty - będą mieć biedaki ciemno nawet na południowym parapecie. Ale z drugiej strony nie wiadomo, jak szybko nasiona tracą zdolność do kiełkowania, czy z tego powodu nie lepiej teraz. Ja myślę że bym osobiście zrobiła tak - podzieliła zawartość torebki na pół - wysiała pół teraz, a z drugą połową poczekała do wiosny. Zawsze jest większa szansa, że coś z tego będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdo - przede wszystkim nie wierz w to co tam na allegro wypisują... ;) Pewnie o dziwaczku pisali, że świeci? :P Najlepiej jak jest jakiś niesamowity opis niesamowitej rośliny to wyłuskać z tego wszystkiego łacińską nazwę, wrzucić w Google i poczytać cos na spokojnie o danej roślinie, jaka jest i jakich warunków potrzebuje. Dziwaczka siejesz na wiosnę, na lato wystawiasz na balkon lub lepiej wsadzasz do gruntu. Pantofelnik i mimozę też lepiej siać wiosną, bo jak będą mieć więcej swiatła to bedą ładniej rosły (w zimie to raczej nie zakwitną). Chociaż na upartego mozesz i teraz spróbować, ale na pewno będzie trudniej. Podaj jakieś normalne nazwy tych pozostałych, to też coś o nich powiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulkaa dzieki a nie wiesz jak je sie sieje? Czy trzeba przykrys jakas folia, bo czytalam ze tak. I czy mozna je trzymac jak beda kielkowac na balkonie czy trezba w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psiankę posiej koniecznie wiosną - potrzebuje dużo światła, tak samo jak pomidor, w końcu sa z jednej rodziny. Z tą puyą to nie wiem - zależy ile kiełkuje. I mam nadzieje że jesteś przygotowana na to, że owszem, może coś z tego wyrośnie, ale kwiatostanów to się raczej nie dochowasz niestety... A co tam jest w tej szumnie nazwanej \"instrukcji hodowli\"? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaglądam :) Nie zawsze codziennie, ale staram sie. Ogólnie rzecz biorąc jesień nie jest najszczęśliwszym okresem w roku do siania czegokolwiek (chociaż i od tego są wyjątki) - a już zwłaszcza ciepłolubnych egzotów ;) Tak więc jak posiejesz i nic ci z tego nie powychodzi to się nie zrażaj - to nie z tobą jest coś źle, tylko z porą roku ;) Rośliny egzotyczne to ogólnie i tak \"wyższa szkoła jazdy\" i mnie to już się trochę nie chce - ale nasiona lilii himalajskiej to sobie jednak kupię :D Tyle że poczekam jeszcze z tym do późnej jesieni - łudzę się że wtedy będą sprzedawac tegoroczne :P Ale myślę że z dziwaczków będziesz zadowolona - to łatwe w uprawie kwiaty 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulkaa wiedze, ze jestes fanka kwiatow:) Ja tez:D Mam w domu takiego kwiatka, ma takie malutkie owocki okragle najpierw biale a potem pomaranczowieja niew wiesz czasem co to za kwiat i jak o niego dbac? Dodalabym zdjecie ale nie wiem jak:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jest to psianka:D Szukalam nazwy:) Bo na moich listakach pojawila sie jakas choroba:/ I nie wiem co zrobic:( A nie wiesz jak sie pielegnuje ta psianke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdo - wpisz w google, jak już znasz nazwę to myślę że spokojnie znajdziesz dużo o pielęgnacji. Z tym że to nie jest niestety roślina długowieczna... Możesz spróbować wyjąć i posiać nasiona z któregoś dojrzałego owocka. Tylko ostrożnie, zdaje się, że jest trująca :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w sumie 2 psianki. Jedna mam juz ponad rok! Tylko jak ja przesadzilam zaczelo sie jej cos dziac schnac i opadac liscie, galazki nawet usychaly. Miala tylko 1 owocka. I podcielam jej galazki i ma malutkie listki. Jej kolor jest bardzo "anemiczny" ale mam nadzieje ze jakos ozyje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doszly mi te nasionka wszystkie. Kamyczkow akurat wyroslo mi chyba 7. Troszke pare razy skropilam im wode bo mialy tragicznie sucho. Kilka przez to wyroslo i uschnelo:/ Na razie te kamyczki maja po ok. 1 mm ale czekam ciagle:) Dziwaczek wyrosnal mi 1 a zasadzilam ok. 10 jakies 2 tygodnie temu. Puyi nie zasialam jeszcze. Mimoza, aturi i psianka( te gigantyczne jajka zapomnialam jak to sie nazywa) jak dotad niestety nie wyrosly:/ A pantofelnikow wyroslo mi kilka dziesiat juz po ok. 3 dniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×