Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kolezankaaa

endometrium

Polecane posty

Gość kolezankaaa

dzis bylam na usg i wyszlo mi ze moje endometrium ma 5 mm i troszke sie zmartwilam, bo czy to nie za malo? Tzn minelo 19 miesiecy od czasu kiedy rodzilam i czy nie powiino byc "troche" wieksze?Lekarz pytal kiedy chcemy miec nastepnego dzidziusia,a jak powiedzialam ze za rok to zaczne myslec o tym to powiedzial ze dobrze bo przynajmniej nie bede sie teraz stresowac.... i wlasnie mam takie pytanka: 1> ile powinno wynoscic endo zeby mozna bez problemu zajsc w ciaze? 2> czy 5 mm to nie za malo? 3> ile maja mm te Panie ktore staraja sie o dziecko i nic nie wychodzi? 4>> czy powinnam sie bac? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezankaaa
aha i na usg robionym 15 miesiecy temu moje endo mialo 2 mm-wlasnie wyczytalam w opisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezankaaa
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubośc endo zalezy
od dnia cyklu, nie napisalas w ktorym dniu robilas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szklankkaaa
w 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezankaaa
?? dzis jest moj 7 dzien cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeklejam z Bociana: Grubość endometrium - u kobiet miesiączkujących powinna wynosić 8-14 mm (niektóre z norm wskazują wartości od 6 mm!), natomiast u kobiet niemiesiączkujących - 5-7 mm. Zbyt mała grubość endometrium stanowi przeszkodę w zagnieżdżeniu się zarodka. Jeśli dojdzie do implantacji, zbyt cienka warstwa śluzówki może stać się przyczyną poronienia. Poradnik - czyli jakie sposoby na małe endo ; 1. Wspomagacze naturalne: ----- orzechy ----- migdały ----- ryby ----- czerwone wino 2. Wspomagacze „bez recepty” ----- Wiesiołek (do owulacji) ----- Magnez ----- B complex ----- Vit E (do owulacji) ----- Omega 3 ----- Acard ----- Hormeel S Ilości wg ulotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zamartwiaj się, tylko może postaraj naturalnie zwiększać grubość endo, a jak zaczniesz myśleć o ciąży, bądź pod opieką dobrego lekarza, jest masa leków na ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak na 6 dzien czy 7 to bardzo ładnie. ja ostatnio robiłam usg w 13 dniu cyklu (cykle 27 dniowe) i endo miałam własnie 5mm, a pęcherzyk dominujący 10 mm, wiec słabiutkie wyniki. endo przyrasta podobno 1 mm na dobe ( chyba, nie pamietam dokładnie), a jajeczko 2 mm. w tym cyklu zaszłam w ciaze, ok 18-19 dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezankaaa
Dzieki sliczne latina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezankaaa
dziekuje:) bo ten lekarz mnie zeschizowal tak nagle pyta czy chcemy miec teraz dziecko, a jak powiedzialam ze za rok to powiedzial dopiero ze mu sie jajniki nie podobaja i to endo takie slabe,ale to nie problem bo sie to tabletkami unormuje... wiem ze nie problem,ale wiecie jak to jest.... to taka dziwna wiadomosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezankaaa
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie lekarka (z tej samej kliniki, do której chodziła Minimonia) dawał takie tabletki niby na kaszel ACC 600 na wspomaganie śluzówki i było wzorcowo w okolicach owu, więc naprawdę się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynaaa
Tez jakoby jestem zwiazana z tematem ... ahh duzo by gadac... Robilam test osobowosci wg dalay lamy - wyniki sa niezwykle (z trzech tylko pytan) tu : http://tnij.org/testosobowosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie :) po 4 dniach od owu, mianowicie w 16 dc miałam robione USG i endo miało 9 mm. Czy jest możliwe,że to oznaka ciąży? Dostałam skierowanie na tsh,ft3,ft4, PRL i test z MTC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, takie endometrium nie oznacza ciaży, choc jej również nie wyklucza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×