Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewelina Makoń

Wymyślne imię dla chłopca !! ORYGINALNE

Polecane posty

Gość gabrysia1111
Wielu ludzi kieruje sie moda w wyborze imion. np imie Marcin ..ilu znacie Marcinów urodzonych w latach 1975 - 1985..? Pewnie bardzo wielu! I tak samo jest teraz z Jesicą (czy tez dżesiką) czy Nikolą...hehe tyle ze bardziej dziwacznie. Zauwazyłam tez ze większosc ludzi znanych lub świetnie wyksztalconych, rzadko nadaje imiona pod wpływem panujacej mody, unikają tez imion obcojezycznych typu Nataniel, Colin, Martin.. ( no chyba ze ktroreś z rodziców jest obcokrajowcem). Zwykli zjadacze chleba nadaja imiona modne lub przescigaja sie w wymyślaniu coraz to dziwaczniejszych, lub tez nadają ich obcojezyczne wersje, myśląc ze jest to orginalne...konczy sie zaś tak ze jak w klasie mojej bratanicy są 3 Nikolki, 4 Wiktorie, 3 Oliwie , 2 Ksawierów...czy tez Xawierow, 2 Wiktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są gusta i guściki! U mnie w rodzinie są dzieciaki a ich imiona to Fabian, Nicola, Claudia, Sandra, Igor, Stefan, Filip, Marysia, Zuzanna, Klementyna... co do tego ostatniego niezbyt mi popadło do gustu jednak mi osobiście podobają się imiona: chłopiec: Antek, Alan, Dominik, Gracjan, Ksawery, Wiktor, Witold, Seweryn, Nataniel , Jaś dziewczynka: Alana, Amanda, Amelia, Laura, Noemi, Rachela co do Alan i Nataniel to miałabym obawy dac tak mim dzieciom na imię mimo że bardzo mi sie one podobają. Również co do Alana i Noemi tak samo bym miała obawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko bedzie miało na imie albo Dagmara albo Gabriel. Jeszcze nie poznałam płci :) Ładne niezbyt wymyślne, ale tez nie są tak bardzo popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzice powinni wybrac dla dziecka takie imie by pasowało do niego na kazdym etapie jego zycia i do nazwiska. Nie podoba mi sie Nicola, Roksana, Dżesika zbyt wymyśle i zbyt popularne. Sama mam bardzo popularne imie i gdy ktoś je wypowie na ulicy obraca sie połowa dziewczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młaaaaaaaaaa
a ja jestem za Miłoszem Michałem Oskarem Stasiem To pierwsze to mój faworyt. Mój mąż jednak się nie zgodził buuuuuuuuu Co do imon faktycznie dla dzieci tragicznych to wg mniem Dezyderiusz. Jedno jedyna co przychodziło mi do głowy jak słyszałam to imie to wybaczcie dezynteria. Mało przyjemne co?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się bardzo podoba Beniamin, ale mojemu mężowi nie przypadło do gustu bo kojazy mu sie z bajką o słoniu Beniaminie. A przeciez to imie jest bardzo ładne i w koncu zdecydowalismy sie ze jesli bedzie chłopiec to bedzie miał na imie Gabriel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrówka kasia
a ja będę miała syna i chciałam aby nazywał się cyprian albo gabriel jednak mąż kategorycznie się sprzeciwił. teraz zastanawiamy się czy będzie igor czy karol. a imiona zawsze będą się ludziom z czymś lub kimś kojarzyć. tak to już jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxx44444
wszystko byle nie Kasia,Asia,Ania...Michał,Marcin,Grzesiu,Krzysiu,Tomek... Wszyscy moi znajomi to Kasie,Anie i Tomki.Masakra!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romkam
a ja mam synka OLIWIERA!!!!!!!!!!!!!!!!! moi dziadkowie dziwili się skąd mamy to imię....też im się nie podobało a teraz...i nawet nauczyli się mówić to imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natanael - (hebr. dar od Boga) imię hebrajskie, znaczeniowo przypomina takie imiona, jak greckie z pochodzenia Teodor czy polskie Bożydar. Inne formy to Nataniel, Natan. W Nowym Testamencie, w Ewangelii św. Jana nosi je jeden z pierwszych dwunastu apostołów (por. Jezus ujrzał jak Natanael zbliżał się do Niego i mówi o nim: \"Patrz, to prawdziwy Izraelita - bez podstępu\". Mówi do Niego Natanael: \"Skąd mnie znasz?\"). Natanael imieniny obchodzi 25 grudnia. Znane osoby noszące imię Nataniel, Natanael: * Bartłomiej Nataniel Wąsowski (1617-1687), polski dramatopisarz i architekt * Nathaniel Hawthorne (1804-1864), amerykański powieściopisarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkaraoke87..mi tez sie strasznie Gabryś podoba,uslyszalam od wielu osob,że to imie jest ponoc gejowskie :O chyba kazda osoba podąży za slowem wiekszosci,a i tak w glebi siebie nie jest do tego przekonana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIKA2006
najpiękniejsze imię dla chlopca to GRACJAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIKA2006
MAM TRÓJKE DZIECI , 2 CHŁOPCÓW NAJSTARSZY JAKUB,POTEM GRACJAN ,NA KOŃCU MOJĄ NAJMLODSZĄ POCIECHĘ DOMINIKĘ.UWAZAM ,ŻE TO SĄ NAJLADNIEJSZE IMIONA DLA DZIECI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli będzie synek to będzie Błażej. Mało spotykane i nie wydziwione za bardzo. Podoba mi się też bardzo Miłosz, Mikołaj, Mateusz (same na M :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tresujn v
IZYDOR MAKARY DIONIZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makary - też mi się podobało, ale oczywiście komuś się skojarzyło z makaronem :O porażkaaa. Ksenia - śliczne, i wcale nie wydziwne, no chyba że przez X, wtedy zakrawa na Xenę :O:O:O Ksenia którą ja znam to bardzo miła dziewczyna, lubiąca ludzi i ma z nimi dobry kontakt i nikt nigdy nie śmiał się z jej imienia, wszyscy ją bardzo lubią, i jedyne co się wszystkim nasuwa to właśńie to że ona taka miła i fajna jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mojego syna w klasie jest Aron imie wydawało mi się kiedyś dziwne...ale nikt się z niego nie smieje a nawet chłopczyk jest ulubieńcem kolegów i nauczycieli ,wzorowym uczniem i przewodniczącym w klasie mnie się podoba Kubuś i Olivier ale teraz dość oklepane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość charlotte tarrou
Widzisz,imię i nazwisko w pseudonimie są prawdziwe,pochodzę z rodziny o bogatych tradycjach,a jedną z nich jest nadawanie hmmm...oryginalnych imion.Na drugie mam Vanessa,i wiesz,nigdy nie byłam z tego powodu wyśmiewana-zapewnij prestiż swojemu dziecku to mając nawet leaforius na imię będzie gwiazdą szkoły czy duszą towarzystwa(mój wujek ma na imię Vincent Leaforius)więc wiem co mówię.Może żeczywiście w polskim półświatku nie są jeszcze popularne oryginalne imiona,ale być może to się zmieni. Jeżeli nie chcesz być póżniej oskarżana przez dziecko o zniszczenie mu życia przez imię(uwierz mi,nastolatek może ci tak powiedzieć) to na pierwsze daj mu normalne,zwykłe imię a na drugi takie oryginalne.Mój syn i córka doskonale to rozumieją i nie przeszkadzają im ich imiona,może dlatego że nie są one aż tak bardzo ,,inne,,:córka ma na imię Viola Vanessa a syn Gabriel Edward. Mam nadzieję ze wybierzesz odpowiednie imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość charlotte tarrou
ach,no właśnie,może nie wyjaśniłąm tego,ale jestem Polką,tyle że korzenie mam francusko-angielskie.Bardzo dalekie korzenie,sięgające średniowiecza,więc juz nie mają wpływu na nasze tradycje.Ale imiona o których trudno zapomnieć to część historii mojej rodziny.Naprawdę fajna rzecz.Ach,zeby nie było niedomówień,oprócz prestiżu trzeb swoje dziecko wychowac na odpowiedniego człowieka,a nie na lumpa,żeby tak powiedzieć. Powinno się w nim kształtować miły,spokojny,choć nieco przebojowy charakter,ale ja sienie wcinam w wychowanie twojego dziecka.szczęśliwego macieżyństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topik odzyl ;) Ja wybralam zagraniczne imie dla mojego pol-norweskiego dziecka. Corcia ma na imie Linnea. Gdyby byl chlopczyk, nazwalibysmy go Robin. Gdybym mieszkala w Polsce, nie zdecydowalabym sie na Linnee, ale Robinek bym mnie chyba kusil ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aqwrt
kacper i filip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorian Makoń ,Alan Makoń ..Już nie czytam dalej bo zawału dostanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mejeje
Moj brat ma na imię Ariel, uważam ze to swietne imie zwlaszcza ze z nazwiskiem Ariel Nowak calkiem fajnie brzmi. Benedykt, Beniamin... :) Ja mojego syneczka nazwałam Pawełek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem jak można wyśmiewać się z imion. ja znam i kevina i sandrę i żaklinę-nikt się z tych imion nie wyśmiewa ( co nie znaczy, ze muszą się odobać).osobiście wolę oliwier czy alana od józka, staśka czy innego wieśka. osobiście uważam, ze te staropolskie imiona są bardziej krzywdzące niż te oryginalne. mogłabym się nazywać sandra ( to jest akurat zupełnie normalne imię, nie rozumiem skąd wokól niego tyle szumu), ale za nic nie chciałabym się nazywać zośka czy jadźka. a co do pytania autorki- z oryginalnych męskich imion fajne są te : beniamin, olaf, igor, cyprian, kornel, krystian i dorian pozdrawiam i więcj tolerancji życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alpina
Jak można dziecko nazwać Józef? Przecież to imię Stalina???!!!! Moim zdaniem najlepsze są: Vladimir, Dick, Xawier, Niemój, Remigiusz, Stig, Wałkuń oraz Edward (choć to takie pospolite; mój synek ma w przedszkolu trzech kolegów Edwardów). ;-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyczyczyczy22338
a co myslicie o imieniu Czaruś lub Wiktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek ma na imie Dominik Rafał ( drugie imie odziedziczył po tatusiu ) moja teściowa nalegała by synka nazwać Emanuel albo Alberto ( typowo włoskie imiona poniewaz sama jest włoszka ) a moja mam z kolei chciała by synek miał na imię Kryspin albo Sergiusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×