Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majkaaaaaaaaaaaaiii

do ludzi wierzacych

Polecane posty

Gość indii
he i co do posrednikow to sie srednio zgodze oczywiscie ze Bog jest NAJWAZNIESZCZY I WSZECHATRAKCYJNY jednak mysle ze DOBRY podkreslam DOBry posrednik jest konieczny do najbardziej prawidlowego rozwoju duchowego zdaje sobie sprawde ze moge byc osamotniona w swoim pogladzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wierzaca
zal mi ciebie autorko topiku :( nie dostalas laski wiary w Boga :( ,to smutne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pytac trzeba - gorsi sa ci, ktorzy o nic nie pytaja, udaja ze wszystko wiedza a potem z ambon i innych podwyzszen glupoty wmawiaja wolnymm sluchaczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indii
nie kumam i znow sie zgodze hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indii
choc co do posrednikow chyba mamy inne zdanie czy zgodzisz sie z moja opinia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alergiczka1111
Jeśli chcesz na nowo uwierzyć to poczytaj sobie "Rozmowy z Bogiem" Welsha i "Radykalne wybaczanie" Tippinga- to wiara dla ateistów :) Zastanowię się co jeszcze ci polecić i jak topik będzie jeszcze istniał dam znać. W kazdym razie po lekturze tych książek, cała wiara którą wpojono mi w dzieciństwie, którą nie bardzo rozumiałam, a potem od niej na jakiś czas odeszłam (z powodu nie zrozumienia) zaczęła się układać. A jeszcze zapomniałam o najważniejszej lekturze "Wędrówka dusz" Newtona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma bardzo dobrych posrednikow. kazdy ma swoje wady, ktore czynia go podobnym do "nie posrednika". wole pojsc do lasu, usiasc pod drzewem i zamknac oczy, niz na piecdziesieciominutowa "posiadowe" z ksiedzem, ktory odklepuje regulki a podczas kazania sam sobie zaprzecza. sa dobrzy posrednicy, ale jakos nie mam przekonania do zadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indii, w czyms trzeba sie nie zgadzac, zeby bylo o czym dyskutowac ;) zgadzanie sie we wszystkim jest podobne do slepej wiary: takie bez wyrazu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indii, w czyms trzeba sie nie zgadzac, zeby bylo o czym dyskutowac :classic_cool: Zgadzanie sie we wszystkim jest takie samo, jak slepa wiara: malo budujace, cofajace w rozwoju i... nuuudne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara to łaska o którą
mozna prosic w modlitwie. nie chodzisz do koscioła ok. ale mozesz pomodlic sie w domu tak swoimi słowami Bóg który jest Wszechmogący usłyszy możesz mu w trudnym dla Ciebie dniu zdać relacje z tego dnia wyzalic sie mu że jest Ci ciezko i że mógłby łaskawie jakos Ci pomoc np postawic ludzi na Twojej drodze którzy okarza pomocna dłon:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indii
oczywiscie zgadzam sie heheh ja ci napisze ja ja to rozumiem posrednik (niekoniecznie ksiadz hih)- to taki duchowy przewodnik nie ma zlych przewodnikow duchowy tzn . owszem istnieje takie pojecie ale wynika ono z niezrozumienia znaczenia slowa przewodnika duchowego jesli ktos jest zlym przewodnikeim duchowym poprostu nie jest przewodnikiem bo to sprzecznosc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satannnista
całkowicie czarny kot wiesz... mów za siebie ja tam jestem stworzona na podobieństwo Boga i do bylejakości mi baaardzo daleko to się tobie tylko tak wydaje skoro jestes zrobiona z tego samego materiału czyli białka i w oparciu tę samą konstrukcję to zapewne zemrzesz przed upływem 100 roku życia zemrzesz gdy wpadniesz do wody i nie wyplyniesz przez pół godziny i tak dalej i tak dalej według mnie to jest byle co nie mówiąc o wymiarze moralnym naszego istnienia żyjemy bo zjadamy innych bo zabieramy innym miejsce i tak dalej i dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
satannisto, kolejna bzdura. Bog stworzyl nie tylko cialo na swoje podobienstwo, ale rowniez i ducha. to po pierwsze primo. po drugie primo Adas i Ewcia (czyli caly ludzki rod) utraciwszy niewinnosc poprzez grzech, stracili rowniez niesmiertelne cialo, zachowujac jedynie niesmiertelna dusze. tyle wg Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indii, wole przewodnika duchowego na poziomie niematerialnym, niz ulomnego czlowieka (niekoniecznie pana w czarnej sukience). jakos tak nie mam zaufania do drogowskazow na dwoch nogach. nawet jesli zajmie mi to wiecej czasu, droge do Wiecznosci wole odnalezc sam :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli caly ten swiat to jedno wielkie zawracanie glowy stworzyl bog na swoj obraz ale nie na tyle dobrze bo mu sie stworzenie zepsulo :D taki z niego ekspert lepiej by z piasku babki lepil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indii
wiesz ale mysle tak . np. czy jestes sam nauczyc sie z podrecznikow powiedzmy od, matematyki calego zakresu materialu bez nauczycieli profesorow wytlumaczenia przez nich danych zadan przykladow itd. ok zapewne jestes inteligenty wiec bedziesz w stanie pojac jakis dany zakres wiadomosci ale w ktoryms momecie sam nie dasz rady rozwiazac zadania i bedzie potrzebna pomoc mysle ze to dobry i logiczny przyklad ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e tam zepsulo. samo nie moglo se zepsuc. mlode i glupie bylo, dalo sie nabrac staremu wydze i sie polakomilo na soczyste owoce... sexu :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość My ludki jestesmy za mali
w oczach Boga żby go bezposrednio o cos prosic dlatego sa swieci tacy adwokaci tu na ziemi dla nas ziemian i to często przez ich posrednicto mozemy cos wytargowac u Boga :wytrgowac" On zawsze słyszy ale nie zawsze odpowiada taki fach moze sobie na to pozwolic?)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logiczny i dobry przyklad. mimo wszystko jedynym przykazaniem, jakiego powinno sie przestrzegac, jest przykazanie milosci. a milosci nie trzeba sie uczyc - dostalismy ja w prezencie. wszystkie inne przykazania sa kwintesencja tego jednego, z niego bedziemy rozliczani - w tej czy innej religii.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieprawda, ze jestesmy za mali. Stworca jest naszym Ojcem, musisz prosic swoje kolezanki i kolegow, zeby Twoj tata cos dla Ciebie zrobil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indii
mysle ze nie da porownac ojca i kolezanek do Boga i jego odpowiedniej sciezki uczniow od ktorych mozna sie nauczyc czegos do czago sami nie jestesmy w stanie dojc ( jak z tym matematycznym zadaniem ) mysle ze milos Boga ma zupelnie inny wymiar niz milosc naszych rodzicow tutaj na ziemii i choc byc moze jest to ciezko pojac co jest oczywiste poniewaz nasze umysly czy to sie nam podoba czy nie sa ograniczone przez ten caly swiat materialny;-) - niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indii
co oczywisnie nie znaczy ze uwazam ze bez perzewodnikow nie jestesmy sami w stanie zrobic postepu na drodze duchowej ;-) oczywiscie ze jestesmy w stanie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doskonale porównanie
nie kumam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psychiczny
Bóg stworzył świat i na tym zakończył swoją pracę. Może spotkasz go po śmierci, ale na jego pomoc za życia nie licz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indii, nie chodzi mi o wymiar milosci doskonalej i tej ludzkiej - to jest nieporownywalne. pokazuje jedynie pewien schemat: On jest moim Ojcem i jesli chce go o cos prosic, zwracam sie do Niego (w jakims objawieniu Stworca uskarzal sie na to, ze ludzie nie chca sie do Niego modlic).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indii
tak zgodze sie jesli ja chce o cos Boga prosic porozmawiac z Nim to oczywiscie tez zwracam sei bezposrednio do Niego on zawsze mnie uslyszy poniewaz mieszka w moim sercu z tymi przewodnikami chodzi mi raczej o odpowiednie ,, prowadzenie,, wskazanie drogi w czasie np. zwatpienia danie do zrozumienia ze jakas decyzja jest niwelasciwa pomoc w podjeciu danej decyzji itd.jak by o wsparcie w wierze cos na tej zasadzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedy watpie, czytam ksiazki - niekoniecznie zwiazane z moimi watpliwosciami. Bog/Allach/Absolut odpowiada w niecodzienny sposob, nawet poprzez zwykla ksiazke. kazdy czlowiek ma w sobie zapisane odpowiedzi na dreczace go pytania i watpliwosci. bardzo podoba mi sie ideologia Rycerzy Jedi - szukali odpowiedzi w sobie korzystajac z Mocy. zupelnie bezetykietowo. owszem, byla Rada Jedi, ale oni raczej naklaniali innych do zastanawiania sie nad problemem, niz udzielali wskazowek, jak go rozwiazac. czlowiek dzieki temu sam sie doskonali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inna koleiność
Brak tu logiki w niektórych radach. Jak można prosić kogoś, w istnienie kogo się nie wierzy ? Jak. 1:6-7 6. Ale niech prosi z wiarą, bez powątpiewania; kto bowiem wątpi, podobny jest do fali morskiej, przez wiatr tu i tam miotanej. 7. Przeto niechaj nie mniema taki człowiek, że coś od Pana otrzyma, Najpierw uwierzyć, potem prosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indii
wierzysz w BOga / Allacha?? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inna koleiność
A gdzie w Biblii jest napisane, że dusza jest nieśmiertelna ? Możesz to wyjaśnić, nie kumam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×