Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Melia_xD

Czy ktoś wie może jak rozwiązać te zadania z chemii ?

Polecane posty

Gość Melia_xD

Czy ktoś wie może jak rozwiązać te zadania z chemii ? 1. Ile gramów substancji należy rozpuścić w 360 gramach wody, aby otrzymać roztwór 20 procentowy ? 2. Do 60 gram 12 procentowego roztworu soli dodano 20 gram tej samej soli. Oblicz stężenie procentowe powstałego roztworu. 3. w 0.5 kg wody rozpuszczono 171 g dwuwodnego chlorku miedzi (II) CuCl2 x 2 H20. Oblicz stężenie procentowego powstałego roztowru . Byłabym wdzięczna za szybką odpowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ledwo się rok szkolny zaczął i już się zaczyna :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosto durnowata
podstawowy wzor - .. Cp = ms/mr *100% - a teraz licz :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero 3września,a już chemia się rozkręciła:P Licz z powyższego wzoru. :P Ah!Ta chemia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melia_xD
To bądź równie mądra i pokaż jak liczysz ... ;p bo ja już próbowałam i nic ... !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mozna tak sobie w kasze
Ktoś NIE wie, jak je rozwiązać? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosto durnowata
ja wiem :P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosto durnowata
nie bede pokazywac jak licze - musisz sama do tego dojsc zwlaszcza ,ze to jest proste :)... ...a pozniej chodza takie niedoksztalcone ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dej kromke chleba
oj to proste zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomorrow will be too late
1. m.sub=/100 m.sub=(7200+20m.sub)/100 100m.sub=7200+20m.sub 100m.sub-20m.sub=7200 80m.sub=7200 m.sub=90 gram 2. 12%= (m.sub*100)/60 czyli wychodzi 7,2 grama a potem podstawia się do wzoru na stężenie w miejsce m.subst 27,2grama a w miejsce m.roztowru 60+20 czyli 80 gram i wychodzi stężenie 34%. 3. (171*100%)/5171=3,3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melia_xD
no ja niestety nie wiem ... bo jestem ciemna z chemii i była bym wdzięczna gdyby ktoś mi powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dej kromke chleba
5 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melia_xD
Dzięki Ci bardzo za te zadania :* ale to 3 jest (chyba) źle bo u mnie w książce w odpowiedziach jest 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuję zrobić 1 i 2...
1. Ile gramów substancji należy rozpuścić w 360 gramach wody, aby otrzymać roztwór 20 procentowy? Substancja będzie musiała stanowić 20% całości masy roztworu. To oznacza, że musimy dosypać tyle substancji, aby te 360 gram stanowiło 80% całkowitej masy roztworu. Aby to wykonać, 360 dzielimy przez 0,80 i otrzymujemy 450 gram. Tyle ważyć będzie cały roztwór. Odejmujemy 450 minus 360 i wychodzi nam 90 gram - to masa rozpuszczonej substancji i zarazem rozwiązanie zadania. 2. Do 60 gram 12 procentowego roztworu soli dodano 20 gram tej samej soli. Oblicz stężenie procentowe powstałego roztworu. No więc 60 gram zawiera 12% soli, czyli 7,2 grama soli (60 x 0,12 = 7,2). Jak dosypiemy 20 gram soli, to cały roztwór będzie ważył 80 gram, w tym 27,2 grama to będzie sól. Aby policzyć stężenie procentowe, mnożymy te 27,2 grama razy 100, a następnie dzielimy przez 80. Otrzymujemy 34%. Koniec zadania. Za trzecie się na razie nie biorę, bo idę do kibla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dej kromke chleba
tak z czystej ciekawosci: dlaczego nie probijesz rozwiazac sama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melia_xD
już próbowałam i nie wychodziły mi jakieś niestworzone liczby :/ chociaż to drugie zadanie byłam blisko ... ale potem widzę po moich obliczeniach coś schrzaniłam ... :/ nigdy z chemii dobra nie byłam wole matematykę czy fizykę dla mnie są o wiele prostsze i z obu mam 4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuję zrobić 1 i 2...
Trzeciego jednak nie zrobię, bo za trudne; nie wiem co to jest "dwuwodny chlorek miedzi (II) CuCl2 x 2 H20" :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mozna tak sobie w kasze
Przecież to matma, na niej TEŻ są takie zadania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melia_xD
a mogę wiedzieć dlaczego 80% całkowitej masy roztworu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuję zrobić 1 i 2...
Melia, ale zadanie 1 i 2 są matematyczne ;) Ja jestem humanistą, mam 25 lat, chemii nie widziałem od 7 lat, a jak widziałem to miałem z niej dwójkę na koniec roku... A jednak jakoś to zrobiłem. Trzeciego nie zrobię, bo nie wiem, czy te 2 H2O trzeba uznawać za część wody, czy część substancji :-O Nie znam się na tym po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w trzecim mi wychodzi
25,5% a teraz rozwiązanie: dane: masa substancji rozpuszczonej= ms=171g masa rozpuszczalnika = mr = 0,5 kg=500g szukane: stężenie procentowe = cp = ? wzór: cp=*100% podstawiasz: cp=*100%=0,255*100%=25,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuję zrobić 1 i 2...
Melia - 80%, bo pozostałe 20% musi zająć rozpuszczana substancja. Wiesz, że wody jest 360 gram, ale nie wiesz, ile jest tej właśnie substancji, która ma stanowić 20% roztworu. Jest jednak logiczne, że skoro substancja to 20%, to woda będzie stanowiła resztę, czyli 80%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melia_xD
Ale z matmy babka mi wytłumaczy jak to zrobić a mój podstarzały facet od chemii podyktuje nam cały rozdział z podręcznika do zeszytu potem gdzieś wychodzi i a jak przyjdzie pod koniec lekcji to się drze na nas że się nie uczymy i za kare daje nam zadania i w ogóle nic nie tłumaczy ... i skąd ja mam to umieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melia_xD
Aha .... już kapuje dzięks może dzisiaj pały nie dostane jak mnie zapyta Dzięki ci wielkie ... :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melia_xD
Może to dlatego że od 3 lat czuje odrazę do chemii i do gościa który mnie uczy ... i nawet nie mam zamiaru się jej uczyć ... ( w sumie to nawet nie probóję powiązać chemii z innym przedmiotami) i też kończyłam z dwójka na koniec roku przez co nie mogę dostać stypendium :/ Dzięki jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w trzecim mi wychodzi
ale żeby Ci wyszło 20% w 3 zadaniu to musisz z moli policzyć dwuwodny chlorek miedzi(II) to jest CuCl2x2h2O masa molowa: M=63,5 + 35,3x2 + 2x18 = 170,5 g/mol masa chlorku m=171g liczba moli chlorku: n=m/M=171/170,2=1,0029 czyli masa wody w tym chlorku = Mw*n=2*18*1,0029=36,11 tam jest 2, bo masz dwuwodny roztwór... żeby mieć masę substancji odejmujesz od 171 tą wodę z chlorku i to jest ms=171-36,106=134,89 i podstwaisz do wzoru cp=(ms/mr)*100% mr - masa roztworu = ms+mw1+mw2=134,89+36,11+500=671g cp=(134,86g/671g)*100%=20,09% ale to tak zrobiłam od tyłu, jak znalam wzór... nie mam pojęcia, czy wode z uwodnionego związku trzeba podłączać do rozpuszczalnika, ale z tego co widać tak.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuję zrobić 1 i 2...
Szok... To rozwiązanie powyżej wymaga doktoratu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w trzecim mi wychodzi
w pierwszym mw - masa wody - 360g cp=20% ms=? cp=*100% /100% cp/100%=ms/(ms+mw) 0,2=ms/(ms+360g) 0,2(ms+360g)=ms 0,2ms+72g=ms ms-0,2ms=72g ms(1-0,2)=72g 0,8ms=72g /0,8 ms=90g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w trzecim mi wychodzi
eee tam doktoratu... najpierw trzeba magisterkę skończyć.. :/ tylko mi autorka topuku uciekła i nie wiem, czy odczyta te rozwiązania.... zadanie drugie: mr1- masa r-ru przed dodaniem 20g soli = 60g cp1 - stężenie przed dodaniem 20g soli = 12% ms1 - masa substancji przed dodaniem 20g soli = ? cp1=*100% /100% cp1/100%=ms1/mr1 0,12=ms1/60g ms1=7,2g ms2 - masa substancji po dodaniu 20g soli = ms1+20g=27,2g mr2 - masa r-ru po dodaniu 20g soli = mr1+20g = 80g cp2 - stężenie po dodaniu 20g soli cp2=(ms2/mr2)*100%=(27,2g/80)*100%=34%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×