Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kathrin82

jak wypowiedzieć umowę o pracę?

Polecane posty

Gość kathrin82

Potrzebuję porady. Chcę się zwolnić z firmy, w której obecnie pracuję. To moja pierwsza praca i nie wiem jak to zrobić. Co trzeba zawrzeć w wypowiedzeniu? Może być pisane ręcznie czy na jakmś druku? I co potem - kiedy odebrać swoje papiery, świadectwo pracy itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , jak długo pracujesz??? i jaka masz umowe? bowiem okres wypowiedzenia umowy sie rózni i stad moje pytanie. Mozesz wypowiedziec na własnorecznei napisanej kartce, mozesz też napisac i wydrukowac pismo , jednak własnorecznie podpisac. Pracodawca na wystawienie śwaidectwa pracy ma 7 dni od daty wypowiedzenia tzn , od daty , w której twój stosunek pracy ustaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathrin82
mam umowę na czas nieokreślony. Pracuję tam 1,5 roku. pierwszy rok to była umowa na czas określony. od pół roku mam umowę na czas nieokreślony. Więc chyba mam miesięczny okes wypowiedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak , masz 30 dniowy okres wypowiedzenia. a więc jesli złozysz wypowiedzenie np 10 rzesnia to stosunek pracy ustanie 9 pazdziernika. No chyyba , że ci zależy na czasie , wiec wtedy proponuje wypowiedzenie za porozumieniem stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli pracujesz min. 6 m-cy na czas nieokreslony to masz okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiac. Jesli teraz zlozysz wypowiedzenie, to umowa o prace rozwiaze sie z dniem 31 pazdziernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia, okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiac, a terminy misieczne liczy sie iaczej. Jej okres wypowiedzenia zacznie sie z dniem 1 pazdziernika, a skonczy 31 pazdziernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathrin82
CZY SWOJE PAPIERY I ŚWIADECTWO PRACY MUSZĘ ODEBRAĆ OSOBIŚCIE CZY MOGĄ MI PRZESŁAĆ POCZTĄ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy od uzgodnienia miedzy stronami, ale najbezpieczniej byloby osobiscie, zeby potem nie bylo niedomowien, ze np czegos brakuje w dokumentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×