Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawska_a

WŁASNY BIZNES

Polecane posty

Gość ciekawska_a

Hej! Chciałabym założyć własny biznes, a mianowicie jakiś sklepik z ciuszkami. może ktoś z was będzie wiedział jak mi pomóc, mam mnóstwo pytań...jak to zacząć, czy istnieją jakieś dotacje (może ze względu na to ze jestem studentką - jeszcze! ), i w ogóle jak to wygląda z samym kupowaniem ubrań do tego sklepu - czy mogę sobie kopić w dowolnym sklepie i sprzedać w swoim?, czy potrzebuje jakiś faktur skąd wzięłam dany towar? POMÓŻCIE, mam już dość wyzysku pracodawców !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubrania kupujesz w hurtowniach , które wystawiaja ci fakturę za zakup , czasem oplaca sie kupować na targowiskach , które sprzedawają ubrania w hurcie. Dotacje można uzysakć z urzędu pracy , ale trzeba byc zarejestrowanym studenci takiej mozliwości nie mają. Zacząc musisz od zarejestrowania swojej działalnosci w urzędzie gminy. następnie wyrobić nr regon, załozyc konto bankowe zgłosic rodzaj rozliczania sie z fiskusem w urzedzie Skarbowym i mozna zaczynac. masz jakis lokal na oku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska_a
Nokia 5200 - o to właśnie chodzi,że mam lokal w centrum niewielkiego miasteczka. Póki co jest wynajmowany i jest tam teraz sklep AGD, ale tak właśnie pomyślałam że może otworze coś swojego i chyba najprościej byłoby zacząć od sklepu z ciuchami - to chyba zawsze chodliwy towar. tylko tu pojawia się problem bo kompletnie nie znam się na tej całej biurokracji, nie wiem jak to z tym towarem, no i co więcej ile muszę mieć gotówki na rozpoczęcie takiej działalności....ech..same pytania...! Pomysłodawca - jeśli chodzi o sklep internetowy to tym bardziej już nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić!!! Ale dzięki za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda chodlwiy towar , tyle ze zalezy jaka bedzisz miała klientele. To wazne , czy bedą ubierały sie u ciebie młode kobiety czy starsze. Musisz wybadac rynek. Ile kasy na początek??? a jesli chodzi o kase to jakies 12-15 tys muisz miec, żeby wyposazyc sklep poniesc koszty załozenia dzialalnosci gospodarczej , kupic towar i zeby ci jakas kasa została na opłacenie rachunków za nastepny miesiac bo kokosów od razu sie nie spodziewaj. Kiedyś sie dowiedziałam , że najwiecej kasy zarabia sie na małycha rzeczach , typu paski , gumki , spinki itd. Moze spróbuj w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ten temat bede mogla Ci napisac we wtorek tyle ile chcesz i ile wiem :) w poniedzialek mam deadline wiec chwilowo jestem troche zajeta, ale jesli masz ochote czekac, to Ci napisze co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska_a
Nokia 5200 - hmm, myślę że w sklepie z odzieżą zawsze znajdzie się jakiś kawałek miejsca na takie drobiazgi jak paski, spinki itp - będę o tym pamiętać, także dzięki za podpowiedz :) Dodam że lokal o którym mówię należy do mnie, znajduje się na samym rynku w niewielkim miasteczku (ok 17 tys mieszkańców), jeśli chodzi o klientów to myślała przede wszystkim o młodzieży, gdyż lokal znajduje na drodze młodzików do szkoły (gimnazjum, liceum). Dziewczyna znad morza - bardzo chętnie poczekam,narazie zbieram info wiec spokojnie, poczekam :) i będę bardzo wdzięczna. Nurtuje mnie taka kwestia - czy np mogę kupować ciuszki w jakiś oryginalnych sklepach, np na wyprzedażach i potem je sprzedawać we własnym sklepie czy to raczej jest zakazane...? A także to czy np jak kupie rzeczy na bazarku (tam oczywiście nie ma żadnych faktur, paragonów itp) to też mogę je sprzedawać u siebie? I czy w ogóle gdzieś się wykazuje jakie rzeczy kupiłam, jakie sprzedałam, ile tego było? Wiem dużo pytań, może niektóre banalne, ale naprawdę nie znam się na tych sprawach. Pomóżcie! Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj ciekawsk_a poczytaj tutaj, co nieco jest tu napisane jak założyć działalność http://www.twoja-firma.pl/artykuly/1,zakladanie-dzialalnosci-gospodarczej.html ja planuje wejść w fastfood'a kurczak i frytki. Sporo dochodowy biznesik pod warunkiem ze nie ma wiele takich w miasteczku. Może ktoś się w tym kręci? ... jeśli tak proszę o kontakt na mail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apuje
No jadłam kurczaka z rożna dobry:classic_cool: frytki też:P ja bym chciała bud-instal. jak już;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiak mały ...
ja mam kwiaciarnie i za miesiac zamykam..niesty nie dąło rady sie utrzymac..czynsz wysoki.mało ludzi.. a i lokaz nie ogrzewany juz jedna zime tam byłam dziekuje.. a i nie prawda ze studenci nie maja zadnyej pomocy,,wystarczy zobaczyc gdzie koło ciebie są inkubatory przedsiebiorczosci ..(aip)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apuje
aha;) w KFC nie byłam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apuje
a jak się zakłada sklep internetowy? krok po kroku? www? a co ważne jak się do takiego sklepu zamawia artykuły/ podpisuje sie umowę z producentem? czyli trzeba zgłosić się do niego osobiście? A jakie trzeba spełniać warunki by mieć np w tym skelpie leki? np omega-3? jakies leki na bazie zioł jak asceven tabsy:) trzeba pytać o pozwolenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście skorzystałem z gotowego rozwiązania. Istnieje pewna oferta, w której przewidziany jest nie tylko skrypt sklepu (ze wszystkimi serwisami, jakie tylko można wymyślić w takim sklepie: zaczynając od rejestracji klientów, poprzez statystyki i kończąc na wielowalutowym systemie płatności), ale też aż 4 pełnowartościowe strony internetowe, opatrzone konstruktorem, blog, 10 automatycznych rozsyłek, czyli wszystkie profesjonalne narzędzia do promocji tego sklepu. Do tego dochodzi szkolenie w zakresie prowadzenia e-biznesu, partnerski moduł, czyli możliwość sprzedawania cudzego towaru u siebie i swojego u innych ludzi, system pozycjonowania i ranking-katalogiem. Co tyczy leków, to przyznam się, że nie wiem, jak to ma wyglądać. Na zdrowy rozsądek nie wchodziłbym w coś takiego nie mając wykształcenia medycznego. Ja postawiłem kosmetyki, suplementy diety i się nie martwię. Niegłupią sprawą byłyby kody doładowania komórek i tomu podobne rzeczy. Przy czym, kosmetyki mam z firmy, która może handlować wysyłkowo. Wówczas nie zawracam sobie głowy zakupami, tylko przyjmuje zamówienie i przekierowuję go do firmy. A oni tam już załatwiają całą resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apuje
ale mnie to ciekawi takie leki naturalne np kwasy omega czy wyciągi z róży itp;) Musiałabym chyba pisać do producenta;) kosmetyki tak, ale naturalne np z miodu itp;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"mnie to ciekawi takie leki naturalne np kwasy omega czy wyciągi z róży itp\" - tobie chyba chodzi nie o leki tylko o suplementy?! Bo jeżeli tak, to żadnych dodatkowych pozwoleń czy coś takiego nie potrzebujesz. Znajdź producenta czy importera jaki cię interesuje i działaj. Ja też pracuję z kosmetykami naturalnymi, z Morza Martwego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska_a
ok, dzięki już wszyscy wiemy że Pomysłodawca to oszust, ale chyba nie tego dotyczy ten topic...wiec proszę o odp na moje pytania, liczę na Was! "Nurtuje mnie taka kwestia - czy np mogę kupować ciuszki w jakiś oryginalnych sklepach, np na wyprzedażach i potem je sprzedawać we własnym sklepie czy to raczej jest zakazane...? A także to czy np jak kupie rzeczy na bazarku (tam oczywiście nie ma żadnych faktur, paragonów itp) to też mogę je sprzedawać u siebie? I czy w ogóle gdzieś się wykazuje jakie rzeczy kupiłam, jakie sprzedałam, ile tego było? Wiem dużo pytań, może niektóre banalne, ale naprawdę nie znam się na tych sprawach. Pomóżcie!" Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrocka
Lubisz serfować po internecie? Szukasz ciekawego zajęcia dla siebie? chcesz się uniezależnić finansowo? Mozesz połączyć przyjemne z pożytecznym! Zostań managerem internetowym.Zapewniam pełne przeszkolenie on-line. Wszystkiego, czego potrzebujesz to komputer z łączem Internetowym i skrzynka e-mail oraz trochę zaangażowania! Jest to praca w domu w dowolnym wymiarze czasu. Wysokość wynagrodzenia zależy tylko od Ciebie. Możesz zarobić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Nie potrzebujesz żadnego wkładu finansowego żadnych przedpłat, zaliczek, zadatków ani rat gotówkowych, płatnych z góry. Nie masz nic do stracenia, możesz tylko zyskać! Jeśli jesteś zainteresowany/a napisz na adres mrocka@o2.pl Zachęcam bo naprawdę warto! Kamila :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mrucka
mrocka jak się rozliczasz z Urzędem Skrabowym wciskając to góniane "szkolenia" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska_a
widzę ze na tym forum tak konkretnie to człowiekowi nic sie nie uda dowiedzieć, z zapytania o własny biznes wyszła przepychanka słowna między panem Pomysłodawcą jaki to on jest pomysłowy i resztą forumowiczów którzy koniecznie jemu i innym udowadniają jaki to on jest zły i niedobry, Sorry ale nie tego oczekiwałam... żenada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhhhhhh
jak tez chcialabym wiedziec jak jest z sklepami firmowymi czy mozna tak sobie sprzedawac ????.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawska_a...na wiekszosc pytan bardzo konkretnie odpowiedziała ci nokia, a i swoje dolożył/a redrose ;) Z tego co wiem, towar , który sprzedajesz musisz udokumentowac w razie kontroli ( klientki chyba pytać nie będa ) , ale czy możesz cos sama kupić i potem u siebie sprzedać bez\"podkładki\"...nie wiem. jak masz dostęp do netu to pewnie i google działaja? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystarczy, ze będziesz miała parę faktur, później możesz używać ich jako podkładek, skąd będzie wiadomo gdzie jaki towar kupiłaś? Nie wiem jak to jest z kasami fiskalnymi, ale jeszcze parę lat temu moja kumpela prowadziła taki sklepik i nie musiała jej mieć. Generalnie to pierwszy rok możesz generować straty i wtedy nie placisz podatków, no chyba, ze cos sie w przepisach zmieniło. Proponuje wybrać sie do dobrej księgowej z duzym doświadczeniem to ci zdradzi parę mykow jak i na czym zaoszczędzić ;) Jezeli chodzi o kupowanie towaru to polecam wielkie centra handlowe pod Łodzią, tam jest masa hurtowni gdzie można kupic tanio fajne ciuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale buble wciskasz
Sprawdziłem ofertę http://www.oscommerce.com/ NIE JEST DARMOWA!!! Sklep w najprostszej konfiguracji kosztuje kilkaset złotych. A żeby nie było, że coś gadam bez sensu, proszę zajrzeć na tę stronę: http://www.mysklep.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×