Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PaulaOp

za mały pecherzyk?? co sie dzieje?

Polecane posty

Gość PaulaOp

jestem w 5 tyg ciazy (liczone od 1 dnia ostatniej miesiaczki) dzis mialam robione 1 USG i wynik jest taki GS-0,43 mm(tak mam napisane na kartce z wynikami)...Lekarz powiedzial, ze pecherzyk jest bardzo maly jak na ten okres ciazy, a na dodatek brak jakichkolwiek struktur zarodka. Aparatura jest bardzo nowoczesna wiec mozna jej wierzyc, wiem ze to wczesna ciaza i lekarz tez dal mi nadzieje, ze cos sie moze zmienic, tylko ze ja od 2 tyg mam codziennie bole brzucha, podobne do tych miesiaczkowych, czasem nawet tak mocne ze az musze sie skulic i wlasnie dlatego zdecydowalam sie na usg tak wczesnie, nie mam tez zadnych zmian w macicy, jest normalnej wielkosci, a juz za tydzien przeciez powinno byc widac serduszko badanie bylo dokladne i trwalo bardzo dlugo, ten lekarz jest na prawde dobry...kazal mi zrobic HCG za tydzien i po 2 dniach powtorzyc...ile powinien miec zarodek w 5 tygodniu bo wszedzie jest napisane co innego...nie czekam na pocieszenie tylko na konkretne informacje, wiem, ze zdarzaly sie przypadki ze jednak wszystko bylo ok...bardzo prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poszłam na pierwsze usg też w 5tc i pęcherzyk miał 4mm, następnym razem byłam w 7tc i miał 12mm. Co do macicy na początku jest chyba normalnej wielkości,dopiero ok 7tc mozna zauważyć zmianę. Będzie dobrze, trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaOp
a gdzie zarodek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 5tc nie widziałam jeszcze zarodka,bałam sie jak cholera ale w 7tc już widziałam serduszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez tak mialam ale źle
sie skonczylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaOp
łykam...i jeszcze cos tam na podciagniecie ciazy, oraz globulki przeciwporonne... 3,6 mm mial zarodek czy sam pecherzyk???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne ze lekarz nie powiedział ci ze to zupełnie normalne ze nie widac jeszcze nic na usg. a skąd on wie kiedy zaszłas w ciążę? najprawdopodobniej stało się to pozniej niż w 14 dc, a tak własnie zakładają lekarze. dlatego pęcherzyk jest jeszcze malutki- ale na pewno urośnie. jesli nie widac zarodka przy pęcherzyku pow 25mm to dopiero jest to sygnał ze byc moze coś złego się dzieje. teraz się tym nie stresuj. a bóle brzucha ma co druga początkująca ciężarna. mozesz wziąć nospę i polezec troche. innych leków nie wolno, ale nospa jest zalecana przy zagrazajacym poronieniu- a bóle które masz moga byc skurczami. odpoczywaj i nie martw się- ja byłam w czwartek na usg i nawet pęcherzyka nie było, a to też 5 tc od ostatniej @. ale mniej wiecej wiem kiedy zaszłam i ginka stwierdziła jeszcze przed usg ze \"raczej nic nie bedzie widac, ale sprawdzimy\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też byłam u lekarza w 5tyg. na 1 rzut oka nic nie było widac ale po chwili zobaczył pecherzyk 3,6 mm usg wykazało 5tc i 1 dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaOp
liczac mw od dnia zaplodnienia to jest 4 tygodnie, od 1 dnia ostatniej miesiaczki 5 tyg i pare dni, okresy mam reularne jak w zegarku i nawet wiem kiedy mam jajeczkowanie...jak na 4 tyg tez jest za mały!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie na zapas badz dobrej myśli psychicznie musisz byc nastawiona ze wszytsko bedzie dobrze tak bedzie Ci lepiej uwierz może jeszcze faktycznie miałaś za wczesnie albo coś mu sie powaliło wiem że mi sie tu łatwo pisze bo to nie mnie totyczy ale uwierz pozytywne myslenie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaOp
na zdjeciu jest napisane 0.38 cm, czyli niecale 4 mm,to nawet na 4 tydzien za mało, a gdzie dopierdo 5,5 tyd od ostatniej miesiaczki... lekarz powiedzial ze sam zarodek powinien miec wlasnie mw tyle a ja mam tylko pecherzyk tej wielkosci a w nim nic nie widac, sama wszystko widzialam dokladnie jak mnie badal,bardzo dokladnie i wszytsko pokazywał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaOp
i raczej mu sie nie powalilo nic bo dokladnie powiedzial po rozmowie ze mna, jeszcze sie sama upewnilam 5 tydz i pare dni od ostatniej miesiaczki, 4 tydz od zaplodnienia...nie bylo zadnych niedomowien, jakby nie liczyc jest za maly i na 1 date i na 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze nie masz sie jeszcze czym stresowac. Sama jestem w 5tc bylam u 2 lekarzy i oboje kazali przyjsc na usg dopiero kolo 7 tc bo wtedy widac zarodek z bijacym serduszkiem i pulsem, wczesniej nie ma co ogladac i tak czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie zarodek o wymiarach CRL=4,5 mm co odpowiada ok 4W5D czyli też młodszy niż według @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zreszta ztego co sie orientuje to w przypadku pecherzyka nie ma jakiejs tabeli wielkosci odpowiadajacej tygodniowi ciazy, sprawa indywidualna, co innego z zarodkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regularne @ o niczym nie świadczą. ja zawsze miałam jak w zegarku- 28 dni, czyli owulację powinnam mieć 14 dc. a w ciąże zaszłam 20 dc. moze to był przypadek, ale w drugą ciążę też zaszłam w 20 dc! a w 13 dc pęcherzyk był daleko w lesie jeszcze- miał 10 mm, a na owu powinien mieć 20. widać taka moja uroda ze owu mam 20 dc i juz. także moja ciąża jest młodsza niz wynikałoby to z terminu ostatniej @. u ciebie pewnie też tak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaOp
to byl jeden jedyny raz kiedy moglo dojsc do zaplodnienia z 3 dniowa poprawka ze tyle plemniki moga przezyc...wiec nic mi sie nie opoznilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaOp
no i za tydzien wlasnie bedzie TEN 6-7 tydzien ciazy i jak nie bedzie zarodka a pecherzyk nie urosnie to papa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula ale skoro napisałaś,ze pęcherzyk ma 3,8mm to chyba nie jest tak źle, mój w 5tc miał 4mm i wszystko było dobrze,już serduszko bije. Nie stresuj sie,czekaj cierpliwie,będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duzo rowzniez zalezy od sprzetu jaki ma lekarz w gabinecie :) wiec sie nie stresuj Zawsze mozesz zrobic test z krwi , pozniej powitorzyc go po 2 dniach i sprawdzic czy beta hcg dobrze przyrasta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaOp
mam zrobic HCG total a nie bete... sprzet jest dobry, przede mna byly kobiety, ktore w 4 tygdniu juz widzialy swoje malenstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trutka056
napewno bedzie wszytsko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×