Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Floo

odszkodowanie za śmierć teścia

Polecane posty

Gość 26 lat w związku
Nie trzeba być prostakiem, żeby napisać, co napisałam, ale trzeba być wyjątkowym tumanem, żeby nie zrozumieć sensu sprawy. Nie bronie ludziom prawa do szczęścia. Co innego być wdową, a co innego " młodą mężatką " . Wróć do swojego wpisu z 24.04 godz. 20:10 " Czy po rozwodzie nadal będzie on twoim mężem " - odbijam pałeczkę - czy po ponownym wyjściu za mąż - nadal poprzedni będzie jej mężem ? Woda na młyn i bezsensowna dyskusja. Na nieszczęście prawo stanowią jeszcze więksi idioci. Jak jest z innymi świadczeniami, jak średni dochód na osobę w rodzinie przekroczy choćby 1 zł, już nie należy sie na dziecko zasiłek rodzinny. Każdą dodatkowo zarobioną kwotę trzeba podać, przynosić zaświadczenia itd. Czy w takim przypadku, jak mówimy nie poprawia sie sytuacja finansowa " wdowy ", tak jak w przypadku rodzinnego, zasiłek powinien być jej zabrany. I tak tego nie zrozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tak nie nie zrozumiem
?. Łał, jak a arogancja. To ty nie rozumiesz. Dorosła osoba to nie dziecko, które jest na utrzymaniu rodziców. Dorośli ludzie maja własne dochody i mogą np podpisać intercyzę. Co wtedy? Z czego ta kobieta ma żyć, skoro jest po pięćdziesiątce i jedyne co ma to renta? I jeszcze jedno - wdowa, to nie rozwódka. Zmarły mąż zawswze będzie jej mężem. I ma wszelkie prawa do świadczeń po nim. Renta, to nie zasiłek. Dochody drugiej strony nie mają nic do rzeczy. Dzieci mają prawo do renty po zmarłym ojcu nawet, gdyby matka zarabiała 100 tys. To świadczenia dla nich wynikające z ubezpieczenia ojca a nie matki. Tak trudno to pojąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 26 lat w związku
Arogancja ? A kto wystartował z prostakiem ? Nazwałam tak samo, tylko innym słowem. W odpowiedzi " dorośli ludzie mają własne dochody " - własne to własne, a nie PO BYŁYM MĘZU. Jak już wspomniałam, jeśli kobieta ma własną rentę, nikt jej nie każe jej oddawać z powodu ponownego zamążpójścia, dzieciom też nie każę oddawać renty po zmarłym ojcu - on na to zapracował. W końcu ojczym wcale nie ma obowiązku łożyć na nie swoje dzieci. Cały czas chodzi mi o kobietę, której się NALEŻY renta po nieboszczyku, nawet jak zmienia stan cywilny. Nieważne. Miło mi było wymienić poglądy, nie ważne, że się nie zgadzamy, przynajmniej nie we wszystkim. Nie ma sprawy, moge być prostakiem, tumanem i czym tam kto mnie jeszcze nazwie. Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sibil
mieszkam we francji i pracuje legalnie od kilku lat niedawno zmarl mi tes czy nalerzy mi sie odszkodowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna-owca
co ma piernik do ..... "Polisa ubezpieczeniowa obejmuje wypłacenie świadczenia po śmierci teścia, ale jak się rozwiodła z mężem, z tego małżeństwa teścia też już nie ma..." Mylisz się, po rozwodzie teściów nadal się ma, bowiem stosunek powinowactwa zgodnie z kodeksem cywilnym nie ustaje po rozwodzie, teściowie nadal są teściowymi, małżeństwo ustaje i odszkodowanie z tytułu śmierci po ex małżonku sie nie należy. Niestety PZU utrzymuje, że odszkodowa po rodzicach męża (czyli po teściach) należy się, jeżeli między małżonkami nie było orzeczonej separacji (a tym bardziej rozwodu), wołają aktu małżeństwa, ale jak by to się w miało w sytuacji, kiedy mąż umarłby przed teściami, wówczas również nie jestem w związku małżeńskim, tylko wdową, męża nie mam. Ktoś tu wcześniej opisywał sytuację w CU i tam takich cyrków nie ma jak w PZU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
zgadza się, w świetle obowiązujących przepisów teściowie pozostają teściami nawet po rozwodzie:) czy to się komuś podoba czy nie. natomiast co do wypłaty odszkodowania to bywa różnie - trzeba się wczytać w warunki polisy. A zawsze warto zadzwonić do rzecznika praw ubezpieczonych (ma swoją stronę) - są tam telefoniczne dyżury prawników, specjalizujących się w ubezpieczeniach i warto zasięgnąć ich opinii. PZU, podobnie zresztą jak wiele innych firm często próbuje wykręcić się sianem, nie zawsze zgodnie z prawem. CZasem warto postraszyć sądem, a okazuje się że jakoś jednak wypłata jest należna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfev
bardzo mi przykro z powodu śmierci tescia :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blistex
powiedzcie mi prosze czy jesli moja tesciowa zmarla ja nie mam dodatkowego ubezpieczenia tylko moj szef oplaca mi skladki ZUS to czy przysluguje mi jakies swiadczenie jako synowej ?? z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duże Odszkodowania
Dobre Argumenty DUŻE ODSZKODOWANIA! Zainteresowanych pozyskaniem odszkodowania i zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej- ojca, matki, brata, siostry, męża, dziecka, teściów- prosimy o kontakt: www.duzeodszkodowania.com tel. 22 435 89 32, info@duzeodszkodowania.com Sprawy bez opłat wstępnych. Niskie prowizje od wygranej. Fachowa kadra. Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do rozumnych
Popatrzcie ludzie ile tu jest debilek i debili, ziejących zazdrością, W Polsce ma być dobrze? Z takimi ludźmi za biurkiem obsługującym petenta? To jest własnie niemoralne. Człowiek pyta o przepisy prawa a oni piszą o moralności. Zazdrość kurewska zazdrość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie zmarł mój mąż 15 lat temu .Wyszłam drugi raz za mąż , w tym roku zmarła mojego pierwszego męża matka czy moge ubiegać się o odszkodowanie ? Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem w trakcie rozwodu(żona zdradzała i ogólnie kawał nic nie wartego ścierwa z niej jest)i słyszałem że jak sie dowiedziała ze moj ojciec(na którym"psy wieszała")jest chory na raka to zaczeła oplacac skladki i wzieła pieniadze po jego smierci. To dla Was swietych kobiet jest w pożadku..?bo dla mnnie to kur- estwo 1 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem w trakcie rozwodu(żona zdradzała i ogólnie kawał nic nie wartego ścierwa z niej jest)i słyszałem że jak sie dowiedziała ze moj ojciec(na którym"psy wieszała")jest chory na raka to zaczeła oplacac skladki i wzieła pieniadze po jego smierci. To dla Was swietych kobiet jest w pożadku..?bo dla mnnie to kur- estwo 1 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miscosofthi1982njjsv
ależ należy się, co Ty mówisz to super, z otrzymaniem aktu zgonu nie ma problemu dadza mi w USC, tylko wiem że musze dostarczyć tez akt małżenstwa, a na aktualnym akcie jest napisane że małżenstwo jest rozwiązane, Ty dawałaś aktualny akt, czy taki sprzed rozwodu??? Jasne http://www.aqd.nl/e48M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz Zniecierpliwiony
"""" Floo 2008.09.09 Witam, mam prośbę do znających się na tych sprawach. Jestem po rozwodzie, zmarł ojciec mojego byłego męża, moja polisa grupowa obejmuje śmierc teściów, czy po rozwodzie w świetle prawa to dalej teść?? bo przecież rozwiodłam sie tylko z mężem Czy w związku z tym przysługiwać mi będzie odszkodowanie z polisy???"""" Jeżeli płaciłaś składkę ubezpieczeniową / nie wspólną z byłym mężem / do czasu śmierci teścia to TAK.Przysługuje Ci odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej.Ubezpieczenie można odebrać tylko raz. Jeżeli ubezpieczenie było wspólne z byłym mężem i on je odebrał to już nie dostaniesz.Wtedy musisz się już prawować z byłym mężem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam na oku dwóch chłopaków. obaj mi sie oświadczyli. Obaj mi sie podobają. Nie wiem którego wybrać? Mama jednego jest bardzo miła i pogodna, tryska zdrowiem i energią. Mama drugiego ledwo żyje. Lekarze mówią że pożyje może z pół roku... Dodam że składkę ubezpieczeniową opłacam już dwa lata. Zaczynam się skłaniać ku temu drugiemu... Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli to miało być smieszne, to ci nie wyszło. To jest żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Mam na oku dwóch chłopaków. obaj mi sie oświadczyli. Obaj mi sie podobają. Nie wiem którego wybrać? Mama jednego jest bardzo miła i pogodna, tryska zdrowiem i energią. Mama drugiego ledwo żyje. Lekarze mówią że pożyje może z pół roku... Dodam że składkę ubezpieczeniową opłacam już dwa lata. Zaczynam się skłaniać ku temu drugiemu... Jak myślicie? xxxxxxxxxx zartujesz sobie ze smierci? oj dziewczyno......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NO CO?? Składki mi się mają zmarnować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sioplacrecfa1981wlyjm
ależ należy się, co Ty mówisz to super, z otrzymaniem aktu zgonu nie ma problemu dadza mi w USC, tylko wiem że musze dostarczyć tez akt małżenstwa, a na aktualnym akcie jest napisane że małżenstwo jest rozwiązane, Ty dawałaś aktualny akt, czy taki sprzed rozwodu??? Jasne http://nbay.com/-/a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozwód nie zwalnia ze stopy poinowactwa ustawa z 1995r. więc odszkodowanie należy się z polisy (mam takie samo nazwisko i nie zmieniłam stanu cywilnego -rozwódka) jak i urlop okolicznościowy w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EuCO polecam wynająć, jeśli teść zginął w wypadku. Oni na takich sprawach się znają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonim

Dzień dobry
Bardzo proszę o poradę mój mąż zmarł trzy lata temu jestem w trakcie przyjmowania spadku po zmarłym mężu u notariusza już jest przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza.
Teść już jest w podeszłym wieku a coraz słabszy w razie gdyby zmarł czy należy mi się jakieś odszkodowanie po teściu. 
Zaznaczam że nie posiadam żadnej polisy ubezpieczenia indywidualnego. 

2)   Druga sprawa
Jeśli dom jest na teścia, a nie jest mi wiadomo czy został sporządzony jakiś testament ani nie jest mi wiadomo czy dom został przepisany na teścia synów a jest ich dwóch.
Czy mogę dostać jakąś informację z zaskoczenia?. 
Czy jeśli został dom przepisany na któregoś z męża braci co mogę wtedy zrobić jeśli przyjęłam spadek. Bardzo proszę o odpowiedź. 
Pozdrawiam 
Dziękuję 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

10 lat jestem po rozwodzie wyszłam za mąż i mam zmienione nazwisko czy za byłego męża który niedawno zmarła należą mi się pieniądze z mojego grupowego ubezpieczenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Synowa

no i ch..wiadomo po tych waszych wywodach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×