Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszła okularnica

pierwsze okulary - co i jak? proszę o pomoc!

Polecane posty

Gość przyszła okularnica

Pogorszył mi się wzrok i chyba czeka mnie kupno okularów. Nigdy ich nie nosiłam, więc nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Czy lepiej iść do przychodni na badanie, czy do salonu typu vision express? Ile będzi kosztowało badanie tu i tu? Osobno płaci się za szkła i za oprawki? Ile się czeka na zrobienie? Doradźcie coś, bo jestem w kropce... Z góry dziekuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła okularnica
dziekuję bardzo za pomoc :) a jak to wygląda to finansowo? no i czy do okulisty potrzebne jest skierowanie od lekarza ogólnego? oczywiście jeśli nie pójdę prywatnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
Mnie się wydaje,że plastikowe oprawki nie mają " nosków", a meta- - lowe mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w gabinetach prywatnych
tez sa dobrzy okuliści. Wizyta kosztuje około 50 zł. W przychodni skierowania nie trzeba ale sa nawet kilkumiesięczne kolejki, musisz spytać jak jest u Ciebie z tym. Co do nosków to metalowe oprawki je mają, plastikowe nie, więc wczesniejszy post mnie bardzo dziwi. Co do szkieł to tylko plastikowe, jesli Cię stac i pracujesz przy komputerze sporo weź z antyrefleksem. Oprawki plus szkła bez AR to okolo 200 zł minimum niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sibi
nie polecam vision express drogo i namawiają na drogie oprawki,kiepskie szkła maja bo się tłuką,pozatym kitowo wg mnie dopasowywują,ja kiedyś byłam na mieście u dobrego normalnego okulisty i miałam taniej i pożadniej,a szkła miałam mocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sibi
tak ja miałam oprawki metalowe 6 lat i ładnie się trzmały,z noskami,polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła okularnica
"noski" mi nie straszne, więc powinno być ok z metalowymi :) a ile mogą kosztować z antyrefleksem? bo zdecydowanie będę potrzebowała takich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juh
jesli dobrze mysle to noski to jest to co na nosie sie trzyma,wiec jak to bez nosków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juh
aaa juz chyba wiem,w vision expres takie bez noskow widzialam ale okropne oprawki oni zwykle maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okularnica od lat 14
fielman polecam dobrze dopasuja oprawki pomoga dobrac w odpowiedniej cenie antyrefleks ma 3 poziomy koszt to od 80 do 150 zl zalezy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam ost w vision express i jak nosze okulary ponad 10 lat i chodzilam do wielu okulistow, tak to byl pierwszy ktory mi sie spodobal i zbadal mnie mysle ze lepiej niz inni. no ale ja bylam po soczewki :) co do okularow to zwroc uwage, zeby nie byly zbyt daleko od oka, tzn zeby oprawka ladnie sie ukladala. na odbior czeka sie roznie, raz kilka dni, czasami sa juz na drugi dzien (na drugi dzien arczej w malych salonach). szkla plastikowe sie szybciej rysuja, za to sa lzejsze ale prawda jest taka ze przy malej wadzie tego nie zauzwazysz :) jesli siedzisz sporo przed kompem to kup z powloka antyrefleksyjna (do wyboru rozne "kolory")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PracownicaFielmann
Witam. Ja mówię Vision Express STANOWCZE NIE. Oprawki są tam baardzo drogie , a jeszcze szkła już wolę nie myśleć. U nas w Fielmannie za 250 zł (w cenę jest wliczony antyrefleks , 2 szkła , oprawka) kupi pani przedobre okulary. Przy zakupie otrzymuje pani gwarancję na 3 lata , za którą nie trzeba płacić , a w Vision Express trzeba , dostaje Pani jeszcze zniżkę w zależności od wieku - jeżeli ma pani 30 lat to otrzymuje pani 30% zniżki , jeżeli 18 to 18%. Polecam zdecydowanie Fielmann. Dziękuję, Ewa Drozgaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byrus1
Ja polecam szkło, nie plastik. Może się stłuc, ale za to mniej się rysuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja noszę okulary Tonny już od jakiegoś czasu i sobie chwalę. Świetnie leżą na nosie, są bardzo wygodnie wykonane, nic mnie nie obciera nawet po wielu godzinach, także jest okej. Na stronie www.e-glasses.pl można sobie sprawdzić oprawki i szkła. Dobrze zrobione zdjęcia, dużo widać, mają i męskie i damskie wzory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze mi się korzysta z okularów progresywnych które mi dobrali w Oko Design. Wiadomo, że akurat w tej branży to dużo zależy od optyka. Nawet najlepszej jakości soczewki czy oprawki jak nie są zindywidualizowane pod konkretną osobę to nie zdadzą egzaminu. Salon jest na Krowoderskiej, można ich łapać też online na www.oko-design.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie koleżanka w pracy zaczęła od pewnego czasu nosić nowe oprawki i od razu zwróciłam na nie uwagę. Ostatnio ją podpytałam skąd ma te szkła, bo fajne itp. itd. i okazało się, że jest to model Tonny. Więcej o tych produktach można na stronie www.tonnydesign.com znaleźć. Ciekawe stylizacje, poza tym co koleżanka ma jest też dużo innych które przypadły mi do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej, abyś udała się do salonu optycznego w którym na miejscu zostałoby przeprowadzone specjalistyczne, komputerowe badanie oczu. Ja tak miałam przy okazji odwiedzin w https://www.optycorp.waw.pl/ . Za ich sprawą dowiedzialam się, jaka mam wadę oraz jakie okulary powinnam nosić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie mogłam przez długi czas znaleźć okularów, które by do mnie pasowały. W końcu trafiłam do salonu optycznego www.optykkonskie.pl gdzie dobrali idealnie do mnie pasujące okulary. Polecam ich wszystkim z województwa świętokrzyskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Selcia90
Najlepiej pomocy szukać u okulisty, po prostu. To zdecydowanie najbardziej skuteczne rozwiązanie. Ja swoje okulary nabyłam w Centre de la Vision w Krakowie. Przede wszystkim gruntownie zbadali mi w wzrok. Jestem więcej niż zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oprawki Oscar Magnuson mam kupione i są bardzo fajne, idealnie pasują pod mój codzienny styl. Ja okulary mam zamówione w Oko Design - http://oko-design.com. Dobra obsługa na miejscu, nie trzeba po trzy razy do nich chodzić żeby cokolwiek załatwić. Badania są na miejscu, wystarczy się wcześniej umówić na konkretną godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U optyka Eurooptyka kupowałam okulary dla siebie niedawno i sprawują się bezproblemowo. Niezła cena, szybkie wykonanie okularów. Mają swoją stronę internetowo gdzie masz tel do rejestracji na badanie wzroku ( http://eurooptyka.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest dobry optyk w Eurooptyka w GM u nas w Myślenicach. Dużo oprawek na stanie sporo marek które jest raczej dość ciężko dostać. W końcu mam okulary które naprawdę fajnie mi pasują do urody, z jednej strony lekkie delikatne oprawki ale z drugiej całość jest solidnie zrobiona, nie są szczególnie awaryjne..no chyba żeby ktoś na nie siadł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam sprawdzonego optyka Primus na Mazowieckiej w Krk. Mają duży wybór modnych oprawek, u nich zawsze jestem w stanie dobrać sobie coś w czym się dobrze czuję i dobrze wyglądam. Miła obsługa, nie poganiaja człowieka, można sobie stać przed lustrem i mierzyć kolejne wzory okularów bez spiny i stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przepadam za soczewkami kontaktowymi, wiesz? Chociaż marka, którą podałeś jest solidna. Korzystałem z wielu przeróżnych soczewek i mimo wszystko - zawsze czułem dyskomfort. Na szczęście okazało się, że eksperci od JZO polecili mi odpowiednie okulary. Na stronie http://zobacztozjzo.com.pl/ znajdziecie troszkę informacji na ten temat - gorąco polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roberta

Niedawno robiłam sobie badanie wzroku w Oko Design i okazało się, że lekką wadę mam. Czyli dobrze mi się zdawało, że trochę zaczynały mi się literki rozjeżdżać od jakiegoś czasu. Teraz czekam już tylko na okularki, mają być na dniach. Oprawki wzięłam ciekawe nietypowe od Mykita – bardzo mi pasowały do rysów twarzy i kształtu głowy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×