Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ita77

Kto zaczyna starania w 2009 ?

Polecane posty

a wiec tak, bylam na becie rano o 16 mam wyniki. tez juz mysle bardziej w ta strone,ze to nie ciaza ale zebzm watpliwosci nie miala to poszlam. Ale luz, chcialabym.... ale przezyje. przynajmniej od razu pozbede sie schiz i domyslen. wtedy ide do lekarza i juz. naczytalam sie troche o tym, jak wielu osobom testy wychodyily np.dopiero po tygodniu.... wiec wiecie. nawet na naszym forum miala tak korin i butterfly,,, zobaczymy...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirellko i jak tam twoja BETA??? Daj nam tu szybciutko znac :) Pozdrawiam kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirello jestesmy z Tobą Głowa do góry Fretka a Ty nadawaj gdzie urlop spędziłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haloooooo! Co porabiacie dziewczyny? Piszcie piszcie nawet o pogodzie ;-) U mnie pada to i pomysłów na wyjście z dzieckiem brak Wczoraj taki upał że leżałam tylko i dogorywałam Słabo duszno i źle ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haloooooo! Co porabiacie dziewczyny? Piszcie piszcie nawet o pogodzie ;-) U mnie pada to i pomysłów na wyjście z dzieckiem brak Wczoraj taki upał że leżałam tylko i dogorywałam Słabo duszno i źle ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc laseczki!!! Oj widac,ze sezon urlopowy bo na naszym topiku pusto!!! Moi goscie juz pojechali,wiec wreszcie mam wiecej czasu dla siebie.Byli zaledwie 10 dni a ja jestem wykonczona.Ciesze sie ze nas odwiedzili,bo bardzo ich lubimy ale padam ze zmeczenia. Mirellaaaa... przykro mi,ze nie powiodlo sie tym razem. Zycze ci,zeby juz wiecej niepowodzen nie bylo a za miesiac dwie grube krechy;) Fretka...widze,ze juz po wakacjach. Opowiadaj kobieto jak bylo!!! I jeszcze tabelka STARAJĄCE SIĘ Nick.............Wiek......cykl starań ....termin@.... ......miejscowość xena64...........25..........4............ .????????...............mazowieckie małpka73.........35..........0...........??????........ ............Dolny Śląsk anna.s.1..........31..........4.............15.07...... .......................uk mirellaaaa........30..........6.............ok 25.07....... .............wielkop agunia_87........22..........4.............ok.30.07 .. .............pomorskie madziaraxx...30..(już nie liczę).........ok. 5.08.......................Italia zonadamiana 24.............1.........prosimy niżej :)...................Warszawa natanielka ... 25 .... .....8 ...............???????...................... lubelskie Jagoda_27..................11..............???????...... .. ...........Warszawa asiulka 1981......27........2..............?????????................ mazowieckie myszka2028....21...........2..............??????????? ...................Łódzkie ZACIĄŻONE: NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE...... MIEJSCOWOŚĆ 1) Afrodyta....26............30?...........Listopad............ . Bielsko-Biała 2)Jenefer25..................24................ 21.11...............dolnośląskie 3)fretka83.......26..........22.................6.12 . ...................Śląskie 4arcia132.......25...........16................11.12.... .........mazowieckie 5)Pumka27....................21............14 grudzień. .................Lubin 6)Korin..........29............14..............styczeń ............wielkopolska 7)butterfly*.....28...........18.............4 styczeń...................śląskie 8)Jolitka84......25............5................23luty .............wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ Nick.............Wiek......cykl starań ....termin@.... ......miejscowość xena64...........25..........4............ .????????...............mazowieckie małpka73.........35..........0...........??????........ ............Dolny Śląsk anna.s.1..........31..........4.............15.07...... .......................uk mirellaaaa........30..........6.............ok 25.07....... .............wielkop agunia_87........22..........4.............ok.30.07 .. .............pomorskie madziaraxx...30..(już nie liczę).........ok. 5.08.......................Italia natanielka ... 25 .... .....8 ...............???????...................... lubelskie Jagoda_27..................11..............???????...... .. ...........Warszawa asiulka 1981......27........2..............?????????................ mazowieckie myszka2028....21...........2..............??????????? ...................Łódzkie ZACIĄŻONE: NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE...... MIEJSCOWOŚĆ 1) Afrodyta....26............30?...........Listopad............ . Bielsko-Biała 2)Jenefer25..................24................ 21.11...............dolnośląskie 3)fretka83.......26..........22.................6.12 . ...................Śląskie 4arcia132.......25...........16................11.12.... .........mazowieckie 5)Pumka27....................21............14 grudzień. .................Lubin 6)Korin..........29............14..............styczeń ............wielkopolska 7)butterfly*.....28...........18.............4 styczeń...................śląskie 8)Jolitka84......25............5................23luty .............wielkopolska 9) zonadamiana....24........9.................10marzec........mazowieckie hej dziewczynki. Co tam u Was? jak wakacje? ja dalej zmagam sie z moim zapchanym nochem i gilogotaniem w klatce piersiowej- tak tak, wiem glupio to brzmi... to juz 5tydzien i lekarze nie sa mi w stanie pomoc...miala byc infekcja ale nie jest, pozostaje alergia, reakcja na hormony, lub drastyczne rzucenie papierosow:) moja dzidzia tydzien temu miala 11 mm, serce jej bilo jak oszalale.:) dzid odebralam wyniki moczu i krwi i mocz cos mi sie nie podoba- odczyn 8 i jakies bakterie.... zaciazone kolezanki moze wy mi pomozecie? caluje was wszystkie serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zonadamiana - na infekcje moczu najlepiej odpowie Ci lekarz Ja w ciąży brałam już takie niebieskie ziołowe tabl Urosept

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki!własnie wróciliśmy z wakacji na wsi, pogoda wspaniała, synek przeszczęśliwy, wyganiał sie, wyszalal, pokąpal w basenie...po prostu było super, no może nie do końca...jak Wam wcześniej pisałam w lipcu staraliśmy sie o dzidzię, robiłam test owulacyjny (wyszły 2 kreski), staraliśmy sie centralnie w dni płodne...po jakimś czasie mialam zawroty głowy, dziwnie sie czułam, zrobiłam test ciążowy i wyszły 2 kreski, ta druga byłam bardziej blada, ale tłumaczyłam to wczesną ciążą...cieszyliśmy sie...do wczoraj...dostalam @ i juz po...smutno mi, bo juz sie nastawiłam...czy Wam tez zdarzały sie takie wczesne poronienia?muszę sie wziąć w garść i dalej starać...nie poddam sie, może dla niekórych kobiet to nic nie znaczy, ale ja juz sie ucieszyłam tą myślą ze znów bede miala brzuszek, dzidziusia, małe stópki do smyrania... a co u Was słychać, jak sie czujecie, co porabiacie???? buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirella-ja mialam identyczne stany jak ty-zawroty głowy, pobolewał mnie brzuch, źle sie czułam, często było mi duszno...zwalałam to na pogodę, ale podświadomie myślałam, że to ciąża...jeszcze ta blada kreseczka bardziej mnie w tym utwierdziła...no trudno, widocznie Matka Natura wie co robi, może fasolinka była za słaba... kochana, trzymamm kciuki żeby Ci sie udało...musisz w to wierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, u mnie zbliza sie kolejna owu. Jestem jeszcze na wakacjach ale moj M jutro przyjedzie, bedziemy dalej probowac. Kasiulak- przykro mi, ale trzeba dalej próbować. Jak wroce czeka mnie wizyta u lekarza bo mam ciagle bole brzucha. Byc moze to przez jakas infekcje byly te plamienia. Troche sie martwie. Spotkalam paru znajomych i wszyscy maja po 2 dzieci lub sie spodziewaja. Ja nie wiem jak to robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulak jak nie teraz to następnym razem Grunt to pozytywne myslenie i nie zadręczaj się bo mogłaś wcale nie wiedzieć Mirella - to dawaj męża w obroty i czekamy na efekt!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc babeczki :D zonadamiana...nareszcie widze Cie w dolnej tabelce!!! Co do twoich bakterii w moczu to najlepiej porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem i nie bierz nic na własna reke! Mi swego czasu lekarka zaleciła żurawine,bo niby lagodniejsza od zwyklych lekow. Ja do tej pory nie mialam problemow z moczem dlatego nie potrafie ci pomoc,jedyne co zalecam to spokoj, na pewno wszystko bedzie dobrze. kasiulak...bardzo mi przykro...pewnie zadne slowa Cie nie pociesza.Mimo wszystko nie poddawaj sie.Wszystkie jestesmy z toba! A mnie dopadł najwiekszy i znienawidzony objaw ciazy- ZGAGA!!! Ło matko,nic mi nie pomaga ani mleko ani migdały,koszmarrrrrrrrrrrrr:( Mirellaaaa jak juz dojdziesz do siebie po intensywnych staraniach ;) to daj znac co mu ciebie. Przyjemnego weekendu laseczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki! Bardzo dziękuje za wsparcie i miłe słowa...wiem, że nie mogę sie poddać, ale narazie muszę trochę dojść do siebie (psychicznie) chyba za bardzo się ucieszyłam, nastawiłam na macierzyństwo...niedługo kolejne dni płodne wiec nie ma co sie zamartwiać, teraz juz nie bede taka przewrażliwiona i po prostu jak dam radę to na tyle wyluzuję, żeby znów nie byc rozczarowaną...ja za Was tez trzymam kciuki i mam nadzieję, że to lato będzie łaskawsze dla większości z nas....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
Hej dziewczyny. co tam słychać u was? Kasiulak przykro mi, że się nie udało. Ale trzymam kciuki,żeby w następnym cyklu się udało. mirellaaa mam nadzieję, że już niedługo na teście będą dwie cudowne krechy. a u mnie jak zwykle. w piątek skończyła się @. znowu trwała za długo. prawie 3 tyg. nie wiem co się ze mną dzieje. dziś idę prywatnie do gina niech mi powie coś konkretnego, czyli u nas kolejny miesiąc staranek. ale doszliśmy do wniosku z moim M że dajemy "czadu":) cały miesiąc a nie tylko w dni płodne, bo u mnie to wogóle nie wiem kiedy powinny być moje dni płodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
STARAJĄCE SIĘ Nick.............Wiek......cykl starań ....termin@.... ......miejscowość xena64...........25..........4............ .????????...............mazowieckie małpka73.........35..........0...........??????........ ............Dolny Śląsk anna.s.1..........31..........4.............15.07...... .......................uk mirellaaaa........30..........6.............ok 25.07....... .............wielkop agunia_87........22..........5.............ok.29.08 .. .............pomorskie madziaraxx...30..(już nie liczę).........ok. 5.08.......................Italia natanielka ... 25 .... .....8 ...............???????...................... lubelskie Jagoda_27..................11..............???????...... .. ...........Warszawa asiulka 1981......27........2..............?????????................ mazowieckie myszka2028....21...........2..............??????????? ...................Łódzkie ZACIĄŻONE: NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE...... MIEJSCOWOŚĆ 1) Afrodyta....26............30?...........Listopad............ . Bielsko-Biała 2)Jenefer25..................24................ 21.11...............dolnośląskie 3)fretka83.......26..........22.................6.12 . ...................Śląskie 4arcia132.......25...........16................11.12.... .........mazowieckie 5)Pumka27....................21............14 grudzień. .................Lubin 6)Korin..........29............14..............styczeń ............wielkopolska 7)butterfly*.....28...........18.............4 styczeń...................śląskie 8)Jolitka84......25............5................23luty .............wielkopolska 9) zonadamiana....24........9.................10marzec........m azowieckie Hej. wklejam tabelkę bo nowy miesiąc staranek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
Nikogo nie ma:( madziara co tam u ciebie? jak tam staranka? kiedy przyjeżdżasz do polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, wróciłam z urlopu :(((( smutno..... bo znowu obowiązki się zaczynają. ten cykl bez mierzenia i innych tam dziwnych rzeczy. nie wiem czy wcelowalismy, bo powiem szczerze.... u mamy... dziwnie... łóżko nam strasznie trzeszczało hihihi i dziadkowie za ścianą.....mieliśmy mega stresa by się wyluzowac hehehhe ale tu pusto... wsiakły koleżanki. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!ja tez powoli znów nastawiam sie na cięzką pracę...od przyszłego tyg zaczynamy, może choć co 2-gi dzień się uda, bo mój mąż ma akurat 2 zmianę i o 23 h to nie zawsze mam ochotę na pieszczochy po całym dniu spędzonym z synkiem...;-), ale czego sie nie robi...patrzę na tego mojego synka..jak rośnie, jak coraz więcej mówi, jak juz sam potrafi sie soba zająć...to czasami myślę, jak to będzie znów miec takie malenstwo i poświęcać mu tyyyle czasu, ale tez wiem, że to odpowiedni moment, bo im później tym gorzej sie jest zdecydować.....myślicie, że nie mam takich myśli, żeby wrócić do pracy, trochę odłożyć, by było nam lżej, ale nigdy nie będzie odpowiedniego momentu....musimy sie postarać o rodzenstwo i już....a reszta sie sama ułoży, wrócę do pracy jak nie tej to innej, dzieci bedą juz większe, przedszkole itd...także jestem dobrej myśli...Wam tez życzę powodzenia...jak tam wasze staranka w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ma 48d.c i chyba dostałam @ !!! myslałam,że to plamienie w 30 dniu (chyba) to była własnie @ !!! juz teraz nie wiem co jest grane, ale zaczął mnie bolec brzuch i sruuuuuuuuu. Jezu co jest ze mną, na razie nie ma mojego gina. Myslicie,że to cos powaznego? czy moze to efekt powrotu z urlopu. chociaz takie kiksy mi sie nigdy nie zdazały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanko-okres mam od ponad 6 miesięcy regularny co 28 dni, od ponad roku nie biore tabletek anty brałam je ok.3 lat), kalkulator dni płodnych wyliczył mi, że mogę zajsc w ciaze od 24 do 30 lipca i w tym terminie kochałam sie z moim narzyczonym codziennie-CZY JEST SZANSA ZE JESTEM W CIAZY?, mimo ze 2 testy pokazaly wynik negatytwny?pierwszy zrobilam wczoraj-dzien w ktorym mialam dotac okres, a drugi dzis rano, miesiaczki nadal nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki Mirella ja mialam tak jak ty masz teraz nie raz ani dwa.Mialam cykle regularne a naraz jakas przerwa prawie 60 dni i ci powiem ze mialam cysty na jajnikach,wiec lepiej sie zbadaj i bedziesz spokojniejsza,ale zeby bylo to cos takiego drastycznie powaznego to mysle ze nie i mam taka nadzieje:) Krysiu a co do twojego przypadku to hmm... mozesz byc a test nie pokazuje albo poprostu przesunely ci sie dni plodne ze wzgledu na intensywne starania co bylo teraz i w moim wypadku ze niby test owulacyjny wykazal ze bedzie owulka a jej nie bylo bo wystapila dopiero po 6 dniach od testu jak ja juz myslalam ze jest po wszystkim :) Takze poczekaj ze 3 dni i zrob jeszcze jeden test. Pozdrawiam wszystkie was kobietki!!! Buziaki od Fretki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba faktycznie te dni mi sie przesunely, bo mam @-dostalam dzisiaj, a zryczec mi sie chce. teraz nie wiem czy jeszcze probowac bo za rok we wrzesniu mam slub-moze dopiero po slubie???bo jak zajde teraz to urodze pewnie ok. maja i tylko 3 m-ce bede miala zeby dojsc do siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobity:) Na poczatek tabelka STARAJĄCE SIĘ Nick.............Wiek......cykl starań ....termin@.... ......miejscowość xena64...........25..........4............ .????????...............mazowieckie małpka73.........35..........0...........??????........ ............Dolny Śląsk anna.s.1..........31..........4.............15.07...... .......................uk mirellaaaa........30..........6.............ok 25.07....... .............wielkop agunia_87........22..........5.............ok.29.08 .. .............pomorskie madziaraxx...30..(już nie liczę).........ok. 5.08.......................Italia natanielka ... 25 .... .....8 ...............???????...................... lubelskie Jagoda_27..................11..............???????...... .. ...........Warszawa asiulka 1981......27........2..............?????????................ mazowieckie myszka2028....21...........2..............??????????? ...................Łódzkie ZACIĄŻONE: NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE...... MIEJSCOWOŚĆ 1) Afrodyta....26............30?...........Listopad............ . Bielsko-Biała 2)Jenefer25..................24................ 21.11...............dolnośląskie 3)fretka83.......26..........22.................6.12 . ...................Śląskie 4arcia132.......25...........16................11.12.... .........mazowieckie 5)Pumka27....................21............14 grudzień. .................Lubin 6)Korin..........29............14..............styczeń ............wielkopolska 7)butterfly*.....28...........19.............4 styczeń...................śląskie 8)Jolitka84......25............5................23luty .............wielkopolska 9) zonadamiana....24........9.............10marzec............mazowieckie A ja wczoraj byłam u lekarza i miałam robione usg. Wszystko wyglada dobrze. Wiele dziewczyn mowi,ze druga ciaze przechodza spokojniej niz pierwsza a u mnie jest wrecz przeciwnie! Wszystkim sie stresuje dwa razy bardziej niz za pierwszym razem.Ciagle mi sie wydaje,ze cos jest nie tak jak byc powinno.Oj chyba jestem przewrazliwiona! Acha no i wczoraj okazało sie ,ze bedziemy mieli...SYNA!!! Dzisiaj znowu mamy piekna pogode wiec pewnie wybedziemy na plaze.Ja sobie leniuchuje na lezaczku a chlopaki taplaja sie w wodzie i szukaja krabow:) Uwielbiam takie leniwe,sloneczne dni! Fretka nareszcie sie odezwalas! Co nowego u ciebie,jak znosisz ciaze? Cos malo cie ostatnoi u nas na topiku;) mirellaaaa...hmmmm...sama nie wiem co ci doradzic. Najlepej bedzie jak pojdziesz z tym do lekarza. Pewnie to nic groznego,ale dla wlasnego spokoju lepiej to sprawdzic. Milego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewuszki... no okres mi sie rozbujał na całego. Ale jeszcze cos sie Was zapytam: czyli to plamienie co miałam wtedy, co robiłam betę, które wystapiło w terminie miesiączki, nie powinnam traktowac jako nowego cyklu? bo teraz to juz w ogóle nie wiem jak poedjsc do swoich cykli. Chyba powinnam liczyc od wczoraj?czyli obecny okres potraktowac jako nowy cykl? łłłłłłłłoooooo matko! cholera czyli tez nasze starania z mężusiem, w domniemanych dniach płodnych pare dni temu.... o dupę roztrzasł.... masakraaaaaaaaaaaaaaa butterfly, moje gratulacje !!!!! cudownie! ja tez tak chceeeeee!!! nie denerwuj sie, jestes zaprawiona w bojach wiec.... krysia- ja tez tak miałam pare cykli wczesniej, celowalismy miedzy 12-16 dniem a potem około 20 zobaczyłam oznaki dni płodnych i oczywiscie mi sie okres spóżnił, owulka lubi sie przesuwac. nie poddawaj sie, odpusc trochę i pełen luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
Hej dziewczynki. ja już zupełnie nie wiem kiedy mam mieć dni płodne czy owulkę. po prostu działamy cały czas:) w poniedziałek byłam prywatnie u gina. zupełnie inaczej się rozmawia z tym lekarzem niż z tym co ciągle do niego biegałam. wg niego u mnie wszystko jest ok, a te moje dłuuuugie @ to się czasem zdarza i mam się nie stresować. Mamy ograniczyć współżycie:) Bo za często to podobno też nie dobrze. A o bezpłodności to się mówi dopiero po roku. więc jak narazie jestem uspokojona:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość własna wyspa
czesc teoretycznie to tez zaczynam starania chociaz ekhm sama nie wiem;) facet namawia strasznie a ja...pewnie sie boje;) stara juz jestem i poniekad przyzywczajona do wolnosci;) pozatym ciaza, i cala ta odpowiedzialnosc i to co bedzie potem -przeraza mnie. nie ze wychowania dziecka..tylko to czy bedzie zdrowe itd. tak wiec facet chcialby chociazby juz a ja pewnie podswiadomie to przesuwam. problem w tym ze juz przesuwac nie powinnam;) tik tak tik tak ;)w kazdym razie mentalnie sie przygotowuje. badania krwi zrobione juz jakis czas temu (za chwile rzuce sie robic je jeszcze raz bo minie pol roku i moze sie cos zmienilo????) zaszczepilam sie jednna dawka na HBS B i mialam wlasnie isc an druga i oblecial mnie cykor.... bo niby mialam ostatnio dwie @ o czasie ale jakos dziwna ta owulacja aktualna dluga bolesna i z wilczym glodem. wkrecilam sie ze moge jakims cudem byc w ciazy i druga szczepionka zaszkodze potencjalnemu dziecku. ale jednoczesnie boje sie sprawdzic czy jestem w ciazy aaaaaa nie jestem normalna, wiem;) a tak sobie do was napisalam bo nie chce jakos gadac o tym z nikim znajomym...pzdr;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki. Buttreefly no to sie same chlopaki beda rodzily,gdzie nie slysze ciagle chlopak :D A ja znosze ciaze dobrze,ale juz mi jest troszku ciezko,jak przesadzam z porzadkami...a tak to jak babol w 24 tygodniu ciazy :p Pobolewa mnie czasem brzuch,maly kopie juz bardzo fajnie i czasem tak ze az robie "sssssssyyyyyyyyyy":D:D:D:D Ale chce by ten pkres trwal jak najdluzej bo to moje ostatnie dziecko :( A to wszytsko jest takie piekne... Choc nie powiem ze nie zaczyna mnie strach oblatywac jak pomysle o porodzie :O Mam nadzieje ze pojdzie gladko ;) pozdrawiam Was serdecznie ps.A ja tu zagladac ciagle do was,ale przyznam ze jestem leniwa teraz i mi sie nawet pisac nie chce :O Ale mysle ze mi wybaczycie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×