Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Popaprany

Naleśniki

Polecane posty

Misie... Czy ktoś ma jakiś fajny pomysł na nalesniki? Z czym (znaczy co ma być w środku) i z jakimi dodatkami do \"masy\", z której się je smazy... Kurcze, bo umiem robić tylko takie klasyczne, zamiast wody jedynię dodaję piwa a do środka daję dżemik lub ser biały z cukrem... A obiecałem, że zrobie przyjaciółce w ramach wdzięczności za pizzę, która ostatnio sama upiekła... była całkiem dobra :) Jakies propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej
ja nigdy nie daje wody, zawsze mleko teraz jest sezon na grzyby więc może z grzbyami ja je uwielbiam, możesz też zrobić krokiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś na słodko... krokiety odpadają... Chcę rozbudzić zmysły przyjaciółki - a to się słodkim własnie robi... Z grzybami to ciekawe, ale to dla siebie spróbuję zrobić - jeszcze takich nie jadłem :) Tylko jakie grzybki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam racje tak tak
a wlasnie ze trzeba dawac wode, najlepiej pomieszana z mlekiem, bo wtedy sa pulchniejsze, najlepiej woda gazowana :) a co do nadzienia to znajdziesz wiele przepisow w internecie, np. http://pychotka.pl/nalesniki.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam racje tak tak
jeszcze mozna polac syropem klonowym jak ktos lubi, tylko nie za duzo bo jest slodki i udekorowa np. pomarancza i listkiem miety pychaaaaaaaa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę miętę posadzić do doniczki :D A tego syropku to wpierw samemu spróbować... bo wpadka smakowa popsuje cały nastrój ;) Ale pomysł ciekawy... może trafię przez żołądek do serca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam racje tak tak
miety jak nie masz to mozna kupic taka doniczkowa, z kupnem syropu klonowego tez nie powinno byc problemu, to taki syropek do deserow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam racje tak tak
mozesz wziac i to i to do wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, zrobię część z polewą klonową a część z bitą smietaną.. A śmietanę to lepiej samemu ubić czy jakąś kupną? Bo te kupne to takie kurcze "proszkowe" półsmaki mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam racje tak tak
no najlepiej ubic z rzadkiej smietanki i z cukrem pudrem :) pamietaj zeby byla dobrze schlodzona ta smietanka przed ubijaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam racje tak tak
az sama zlapalam smaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam racje tak tak
36% taka rzadka jak do kawy, będzie na niej napisane pewnie "śmietanka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na słodkie naleśniki poza śmietaną polecam sos toffi. pychota:) moje ulubione- biały ser z brzoskwiniami i syrop toffi na wierzchu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a do ciastaa....
do ciasta mozesz dodac cukier waniliowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swoją drogą ciekawa rzecz rozbudza zmysły przyjaciółki? czy to aby tylko przyjaciółka?:P musialam to napisać z racji uczuciowego pochodzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swoja drogą dodawanie wody gazowanej do naleśników nie jest zbyt dobre gdyż podczas smarzenia robią się dziurki w naleśniku.. przez którewydostaje sie nadzienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i bita śmietana? no nieźle a w zestawieniu to nie jest najlepszy pomysł. Lepszy jest serek homo naturalny lub waniliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam racje tak tak
ja zawsze dodaje wode gazowana i nie zauwazylam zeby nadzienie mi wylazilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to może lepiej
cudzą drogą, powtarzasz się. a gazowaną dodaje i mi sie nic nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i najlepiej naleśniki smażyć na mśle, ael należynajpierw rozpuścić masło w jakiś garczku i sebrać to białe co sie wytrąci, smażyć na żółtym:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeeeeeeee
no o tym to nie słyszałam:D w nalesnikarniach smazą na teflonowych plytach TYLKO posmarowanych tluszczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×