Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mniamunia

Czy to alergia? Jakie objawy alergii miały wasze pociechy?

Polecane posty

Gość mniamunia

Bardzo się niepokoję o mojego synka gdyż ostatnio wystapiła u niego wysypka na brzuszku i pleckach. Nie wiem dokładnie co mu zaszkodziło ale podejrzewam że białko kurze. Już raz miał po nim kilka krostek. Mój synek ma roczek a białko dostawał od miesiąca ale sporadycznie. Czy taka alergia może ustąpić po jakims czasie? Kiedy znów spróbować dac mu całe jajko? Boję sie ze mój synek przez całe zycie bedzie musiał unikac produktów z białkiem jaja kurzego. U mnie w rodzinie nikt nie był na nic uczulony więc nie wiem jak rozpoznac alergię. Czy powinnam zrobic małemu specjalne badania? Drogie mamy proszę was o opinie. Czy wasze dzieci tez są na cos uczulone? Jak to sie objawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyalergia
czemu nie pójdziesz do lekarza??Wysypka zazwyczaj jest objawem alergii,u mnie w rodzinie też nie ma żadnych alergii a córka ma objawia się to właśnie wysypkami,a na co jest uczulona tego nie wiemW zeszłym roku miała robione testy z krwi(malutkim dzieciom skórne testy nie wychodzą)i wyszło że nie jest uczulona na nic z tych rzeczy na które testy miała robione,i do teraz nie wiem na co ma alergię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarze do tej pory w niczym nam nie pomogli. W szpitalu wrecz zaszkodzili gdyz Pani ordynator kazała mi na siłe karmic dziecko przez co potem mielismy nie lada problem. troche sie zraziłam. wiem ze badania wypadałoby zrobic ale chciałabym wczesniej wiedziec jak to wygląda i czy badania na pewno cos wykryja. Z tego co piszesz to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niekoniecznie alergia. moze się dziecko uczuliło co się często zdarza - nawet jabłko potrafi uczulić . spokojnie poczekaj az wysypka zniknie, mozesz podać wapno w syropku 3xpo łyżeczce przez tydz. i powinno zniknąc od zniknięcia wysypki odczekaj pełne 2 tyg i spróbuj ponownie podać tylko w miniejszej ilosci. mam alergika - i na niektóre pokarmy reaguje alergią- zawsze wysypka, a na niektóre tylko sie czasowo uczula !!! więc aby się przekonac czy to uczulenie czy alergia musisz potestowac, innej metody skutecznej nie ma :( a testy chyba miarodajne na 100% sa po 3 r.ż - przynajmniej mnie tak mówiono :( powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W mojej rodzinie sa alergicy z dziada pradziada (wtedy to nazywali katarem chronicznym ;) ), ja mam alergie, moj mąż, moja córka tez... U małej objawia sie to wysypką, zaczerwienieniem, głownie na brzuszku, w zgieciach łokci, kolanek, za uszkami. Bylam u dermatologa i dostałam masc dla dzieci chorych na AZS (atopowe zapalenie skóry czyli po ludzku alergia na nie wiadomo co ) Sterydowa masc, uzywam jak mocno sie zaogni, a zwykla nawilżająca codziennie.. Pewne są testy skórna ale robi sie dzieciom najwczesniej od 3 latek.... Mniejszym te testy z krwi ale ona czesto nie wychodzą jak tzreba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papinka
alergia i uczulenie to niezupelnie to samo... nie mam co prawda dziecka, przypadkiem trafilam na forum... tez mam alergie pokarmowa, odkad pamietam. jednym i chyba najbardziej uciazliwym (poza problemami typowo gastrycznymi) objawem są zawroty glowy i to dosyc silne... chcialabym jesc jak normalny czlowiek i chodzic nie trzymajac sie scian... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna zrobic testy z krwi moj syn je mial w wieku 1,5 roku u nas okazalo sie ze alergia jest na ....kakao maly mial wysypke glownie na policzkach, brzuchu i plecach troche nam pomoglo wyeliminowanie kakao , masc na recepte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moje córy nie za bardzo tolerują cytrusy. starsza, jak zje ich za dużo ma czerwone kropeczki na skórze, głównie na brzuchu. Młodszą, nawet niedawno, niechcący załatwiłam sokiem pomarańczowym (karmię piersią), miała katar i kaszel. przeszło po 3 dniach. ja sama natomiast kicham ile wlezie po czekoladzie :) nie wiem czy to alergia, czy uczulenia, ale trochę upierdliwe jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój miał wysypkę na brzuchu, wyśledziłam sama dzięki artykułowi w internecie od czego ona może być... od Vigantolu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annapas
czy ktoś wie ile kosztuje wizyta u dr Marszalskiej z Wrocławia...przeszukałam cały net i nie znalazłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cubea
Na początek możesz zrobić ankietę na stronie sondaz.latopic.pl Dzięki raportowi, który potem dostaniesz będziesz wiedziała, czy Twój maluch może mieć skazę białkową. No i od razu będziesz wiedziała co robić dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatoruń
Nokatar, kaszel, podraznione gardło, tarce oczu... Teraz mamy inhalator (taki od Diagnostic dostaliśmy od mamy mojej) i robi inhalacje różnymi olejkami i jest lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Udaj się z dzieckiem do pracowni alergologii i immunologii. Na pewno będzie trzeba przeprowadzić odpowiednie badania. Jeśli jesteś z Krakowa mogę polecić Ci http://alergomed.com.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest do kupienia za niewygórowane pieniądze Alergia Stop. Polski aparat, ja na niego dostałam dwa lata gwarancji. W zestawie jest wszystko, także w sumie zaraz po rozpakowaniu można już inhalacje zacząć, instrukcja po polsku także łatwo się było połapać co do czego itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erkax
Cichy jest nasz Alergia Stop, a bałam się żeby nie kupić urządzenia które będzie dudnić jak pralka przy wirowaniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midayka
Wiele jest dobrze działających przeciwalergicznie tabletek od siebie polecam kupić w aptece specyfik taki jak Hitaxa Fast - pomaga nie tylko mi, ale takze tez moim dzieciom i wierze, ze dla Was rowniez okaze sie pomocny ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy alergii fajnie się sprawdza Alergia Stop od Sanity, pierwszy raz czułam w życiu realną ulgę jak pyliło w czerwcu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilabed
Jak na razie nie szwankuje nam Alergia Stop a już go prawie pul roku mamy w domu, dużo chodzi bo córa ma alergię ale też go używamy tak profilaktycznie jak jest akurat okres większej zachorowalnosci na grype, przeziebienia i tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tanio mi wyszedł inhalator Alergia Stop, szczególnie że ma porządne parametry, lek produkuje w małym formacie żeby sobie spokojnie na dół w głąb dróg opadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajnie mi się korzysta z Alergia Stop szybko cała inhalacja idzie, nie trzeba się modlić nad urządzeniem, żeby się aerozolu doczekać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martenska
Na stronie http://hitaxafast.pl/ sporo poczytałam sobie o alergii i pierwszych objawach niestety, ale u mnie w rodzinie sami alergicy i jak przychodzi wiosna to zawsze sie tak mecze ze szok niby na odczulanie jezdze ale nic to nie daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezproblemowo inhaluje Alergia Stop, a już go jakiś czas używamy - będzie od zeszłej wiosny, wydajny, szybki, z dobrą pojemnością na lekarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli macie podejrzenie że alergii i chcecie się tego upewnić to powinniście udać się na badania do alergologa. Osobiście mogę wam polecić gabinet alergologiczny www.alergolog.lublin.pl, który znajduje się w Lublinie. Tam rozpoczęłam leczenie swojej alergii, które jest skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba zrobić badanie IgE na białko jajka kurzego i do czasu wyniku wstrzymać się z żywymi szczepionkami (np. mmr, priorix), bo one zawierają białko jajka kurzego i osoba uczulona może dostać wstrząsu. Z ewentualnym pozytywnym wynikiem należy się udać do alergologa, a pediatrę poprosić o skierowanie do poradni szczepień dla dzieci z grupy wysokiego ryzyka. W razie negatywnego wyniku należy zrobić cały panel pokarmowy IgE (na nfz bądź prywatnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×