Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama córeczki

Melamina do mikrofalówki?

Polecane posty

Gość mama córeczki

zastanawiam sie czy naczynaia z melaminy nadaja się do podgrzewania potraw w mikrofali? ja nie ryzykuje, bo nie jestem pewna czy nie wydziela ona szkodliwych substancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia...qq
ja podgrzewam i nic sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafnucy2005
na wszystkich naczyniach z melaminy, które posiadam jest zakaz używania w mikrofali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie,jest oznaczenie ze nie wolno podgrzewac w mikrofali ,sama dzisi osobiscie sprawdzalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ze nic sie nie dzieje
nie znaczy ze mozna podgrzewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie melaninie
Zdziwiłam się, że ktoś jeszczeużywa melaniny. Ani tego nie można wstawić do zamrażarki, ani do mikrofali, o zmywarce nie wspomnę. Dziewczyny ja kupiłam świetne naczynia firmy Nip w Smyku i nigdy już na melaninę nie spojrzę. Miseczka jest tak szczelna, że przewożąc w niej obiadki rzucam ją po prostu do torebki, a niekapek rewelacja-żadnych uszczelek i nie kapie-w żadnej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej widze że u was też dyskusja na temat melaMiny nie melaniny bo ta druga to barwnik a z tej pierwszej używa sie do produkcji polimerów z których są te słynne miseczki oraz której dodano do mleka a później firma Nestle zrobiła z niego proszkowane dla niemowląt kilkaset tysięcy dzieci zatruło się a kilka zmarło (Chiny) Wracając do miseczek itp. z melaminy rzeczywiście nie nadają się do mikrofalówki ale to przez to ze znajduje się w nich woda która podgrzewa się i po dłuższym nagrzewaniu mikrofalami zaczyna osiągać wysoką temperaturę co może spowodować pęknięcie a nawet uwolnienie nieznacznej ilości cząsteczek melaminy do podgrzewanej potrawy. "Dawka jaką wykryto w moczu u 12 przebadanych osób wynosiła 8 cząsteczek na miliard później spadała" Artykuł z Onetzdrowie Autor: Joseph Serna Źródło: Los Angeles Times Amerykanie za to mówią że dopuszczalna zawrtośc melaminy we krwi to 2500 na miliard wyższe stężenie zagraża zdrowiu. Tak wiec puki nie zalewasz misek, kubeczków wrzątkiem jest ok i do tego się nadają a co do mikrofali nie jeśli grzanie będzie zbyt długie a miska sama w sobie się ugotuje. można to sprawdzić wlewając do normalnego talerza ok 1cm wody i wstawić na 20, 30, 60 sekund i zobaczyć kiedy zacznie parować i dojdzie do wrzenia wtedy wiemy że woda zawarta w innych rzeczach też wrze i w ten sposób podgrzewa potrawę. Myślę że wyjaśniłem wszystkie zagadnienia co do tej substancji oczywiście to te złe ale są i dobre :) trzeba wszystkiego używać z głową, a w tym przypadku trzeba wiedzieć jak się z tym obchodzić jak i z innymi rzeczami które po prostu znamy i wiemy jak wykorzystywać. Nie rozumiem czemu producenci boja się podawać takie informacje, proste za i przeciw ich produktom stawia sprawę jasno i klient jest zadowolony z rzetelnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekuje

Dziekuje za powyzszy komentarz sprzed ponad 6 lat. Bardzo pomocny. Jesli Autor jakims cudem jeszcze tu trafi, to serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×