Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mala_migotkaa

Badanie urodynamiczne

Polecane posty

Czy ktos z was mial kiedys wykonywane badanie urodynamiczne? Czy jest to bolesne? Bardzo mozliwe ze bede musiala miec to badanie, i troche sie boje... czy te cewniki bardzo gleboko wchodza..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Była pielegniarka
Badanie urodynamiczne jest badaniem związane z nietrzymaniem moczu, zaleganiem w pęcherzu, ulewaniem itp. wykonuje na zlecenie lekarza, wygląda to tak: najpierw oddaje się mocz do kalibrowanego naczynia, badający mierzy czas trwania mikcji, następnie na fotelu urologiczno-ginekologicznym zakłada się cewnik do pęcherza moczowego, a drugi cewnik do odbytnicy, obydwa cewniki łączy się przewodami z przetwornikiem ciśnienia w pęcherzu moczowym, jamie brzusznej oraz oceny siły skurczu wypieracza pęcherza. Badanie dzieli się na dwie fazy i trwa od 60 do 90 minut. Wynik badania jest w formie opisu z dołączonymi wydrukami zmian mierzonych ciśnień i zmian elektromiograficznych. Tak w skrócie wygląda badanie, zwane uroflowmetria. Po badaniu pacjent odczuwa pieczenie i dyskomfort przy oddawaniu moczu, może wystąpić infekcja dróg moczowych. Badanie wykonuje się w każdym wieku, a także u kobiet w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załammmka
kto z was miał jeszcze to badanie...???????? proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam meić robione te badanie w przyszły czwartek i już się okropnie boję :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilalala188
ja miałam to badanie jescze jako dziecko, pamiętam ze lezałam z godzine na leżance z cewnikiem , potem po wszystkim czułam pieczenie podczas sikanie :/ ale badanie raczej nie bolało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×