Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hagar

co lepsze - joging czy Nordic Walking???

Polecane posty

rollerMarvin jak sobie machasz bezwładnie rękoma, to muszę Cię zmartwić bo nie wzmocnisz tym swoich rąk. Nie widziałam nikogo komu by się mięśnie ramion, czy barków wzmocniły od bezwładnego machania rękoma przy chodzeniu. Równie dobrze moglibyśmy sobie usiąść na ławce i machać bezwładnie nóżkami pod nią aby je wzmocnić , po cóż więc ten cały fitness, skoro można w łatwiejszy sposób zdobyć piękne ciało? ;) Sport modny, czy niemodny, warto uprawiać, bo każda forma aktywności sprawi że będziemy zdrowsi, piękniejsi i z lepszym samopoczuciem. Skoro jednak uważasz że dla Ciebie najlepsze są marsze, to też dobrze, zawsze to jakaś forma ruchu, a tu nikt nikogo siłą nie przymusza do chodzenia z kijkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rollerMarvin
Nie sa to bezwladne wymachy rak :-) Mysle, ze po prostu radze sobie bez gadzetow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilii_a
ja jestem za Nordic Walkingiem we wrocławskim centrum spa http://www.spa.wroc.pl/fitness-club.html organizują nordic walking - byłam kilka razy i było na prawdę bardzo fajnie, obecnie nie mam czasu ale chętnie wróciłabym do takiej formy sportu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bawarczyk
Prosze nie nie doceniac NW obojetnie bez wzgledu na wiek w jakim sie to cala "zabawe" uprawia.. Mlodym wydaje sie, ze jak to napisal jeden " mlodziak" > NW to dla staruchow. Gwarantuje mu /jej ,ze to lepsze niz jogging....i ZDROWSZE. Faktycznie jak sie widzi osoby starsze chodzace nazwijmy to nie tak jak sie chodzic POWINNO ,ZEBY BYL POZADANY EFEKT ZDROWOTNY i do tego z kijami trekkingowymi a nie NW wyglada to niezbyt fajnie.. nawet jak chodza zle..najwazniejsze, ze chodza!!!! a nie siedza w domu i ogladaja jakies 1348 odcinek debilowatego odcinka w TV nie mowiac o jakis "idolach czy celebrytach" po ktorych to za pare lat nikt nie bedzie pamietal . Wszystkie zabiegi socjotechniczne tak sa ur****miane zeby zachecic ludzi do najrozniejszych quasi sportow to jeden wielki kit..bo zawsze w tle jest kasa i nie ma sie co czarowac. treningi, sprzet ciuchy- to olbrzymi przemysl. A jakie po wielu latach cwiczen sa + i - o! o tym to juz nikt nie pisze... a szkoda choc na stronach www nie tylko polsko ,ale niemiecko czy angielskojezycznych znajdziecie Panstwo smutny obraz tej " aktywnosci sportowej"... a NW.. lazenie jeszcze nikomu nie zaszkodzilo tym bardziej jezeli sa osoby z problemami ortopedycznymi czy chca zrzucic wage lub po prostu... DLA ZDROWIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem za NW chodzć od lutego niesystematycznie [ pracuje na zmiany ] bardzo dobrze się czuje, spacer 40-50min 6-7 kilometry wole to od oglądania telewizora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie jogging angażuje większa partie mięśni, wole po 45 minutach byc spocona jak szczur niż wędrować z kijkami po 2h, to tez kwestia czasu - kto ile go ma poza tym w nordicu trzeba nauczyc sie chodzenia, bo to nie jest zwykle "stawianie kijkow przed soba"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kempten
wg mojej oceny lepszy zdecydowanie jest NW + jako dodatek Skating/ Blading - jazda na rolkach z kijami. Tylko o czym niektorzy juz wielokrotnie pisali na roznych forach.. nie mylic prosze kijow trekkingowych z NW!!! to zupelnie do czego innego słuzy.. no i same kije + technika.. rozpacz w kratke jak sie widzi tych chodzacych jak "sieroty batalionowe"/ dobrze, ze w ogole chodza! a nie ogladaja jakies glupkowate seriale w TV /,ale dobra technika chodzenia + jakies niezawodne kije / wiem , wiem,ze to kosztuje ./.ale znacie to powiedzenie " trzeba byc bogatym ,zeby byle "go**** o kupowac" te wynalazki z tesco, lidla czy jakis go-sportow to jest jedno wielkie badziewie.. . Jak jeszcze NW to w sumie nikomu sie wielka krzywda nie stanie ,ale trekking czy wspomniane kije do rolek- to smierc w oczach kupowac jakies wynalazki. Zanim kupicie pomyslcie troche.. ,ale LEKI, Black &Diamond no i moze troche slabsze ,ale niezle Fizjany, Gable najlepiej kupowac. poczytajcie fora - opinie/ oceny i bedzie wszystko jasne.. Do zobaczenia na szlaku! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikia
te chodzenie z kijkami jest śmieszne/żałosne, wiecej stracisz na wadze chodząc z zakupami na obiad... oczywiście że joging skuteczniejszy, co wy - nie myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariola1965
Nordic walking to bardzo dobry sport angażuje wszystkie partie mięśni, co pozwala na dużą aktywność ruchową. Jest jeden warunek, trzeba umieć chodzić! Istotny jest również strój! Na Spotkanie z instruktorami nordic walking zapraszamy co tydzień w środę do Parku pod Jasną Górą o 14.30. więcej informacji na http://www.dietetyka-stanior.pl/ . serdecznie zapraszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariola1965
Nordic walking to bardzo dobry sport angażuje wszystkie partie mięśni, co pozwala na dużą aktywność ruchową. Jest jeden warunek, trzeba umieć chodzić! Istotny jest również strój! Na Spotkanie z instruktorami nordic walking zapraszamy co tydzień w środę do Parku pod Jasną Górą o 14.30. więcej informacji na http://www.dietetyka-stanior.pl/ .Uczestniczę co tydzień już drugi sezon. serdecznie zapraszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwia LP
Ja też jestem fanką Nordic Walking- u. Faktycznie wszystkie mięśnie pracują i można nie tylko schudnąć, ale też i nabrać lepszej kondycji. Do tego dietka i można szybko, a do tego skutecznie pozbyć się nadwagi. Ja dodatkowo wsparłam się takimi kapsułkami na odchudzanie http://nutrina.pl/1,hoodia-gordonii-plus.html , żeby jeszcze szybciej schudnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Binia99
Nordic walking jest ok, spacery też, najlepiej w szybszym tempie. Dobrze jest ułatwić mierzenie własnych osiągnięć i tempa przy pomocy odpowiednich aplikacji, np. WalkAndMore. Fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KITE! Latawiec do kite’a za dwadzieścia gramów szczerego złota wymienię. www szczerezłoto pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emissa
Potwierdzam to, co Binia napisała. Chodziarzom na pewno przyda się Walk And More. Fajna aplikacja i ma sporo przydatnych funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedys uprawialam rozne sporty, teraz chciałabym spróbować własnie z nordic walking’iem upatrzylam sobie kijki http://www.sklep-nordwalk.pl/kijki-nordic-walking - jak myślicie? sama nie wiem na co szczególnie zwracać uwagę? Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem nordic walking lepsze, zwlaszcza,ze mam w http://actireh.pl/ fajnego instruktora i grupkę, ze ktorą chodzimy wspolnie :) wydaje mi sie, ze to też korzystniejsze dla zdrowia jest, bo bieganie szkodzi bardzo na kolana... moja mama chciala uprawiać jogging to po kilku razach wylągowała u ortopedy z opuchniętym kolanem... i wskazaniem do uprawiania innych sportów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy sport trzeba uprawiać z głową, a przede wszystkim najpierw się zapytać lekarza, czy możemy uprawiać daną dyscyplinę. Jeżeli Twoja Mama po kilku treningach nabawiła się kontuzji to albo nie robiła tego z profesjonalnym trenerem, albo ma poważne problemy ortopedyczne... Ja mam 56 lat i od wiosny z powodzeniem trenuję nordic walking (w kilku miastach są - http://www.nordwalk.pl/treningi-95.html ). Na jogging już bym się raczej nie zdecydowała. Kolana też nigdy nie były moją mocną stroną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adad
fajny artykuł czytałam ostatnio na portalu miastopoznaj właśnie na temat nordic walking, więc uważam, że jest to lepsza opcja. przynajmniej dla mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nordic walking jest o wiele lepszy :) Pomaga na bóle pleców oraz stawów. Ja kupiłem fajny zestaw z różnymi gadżetami na telezakupy.tv polecam opłaca się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie, cały zestaw i wygląda sie jak profesjonalista :P tez zamawiałem z telezakupy.tv bo nigdzie indziej nie widziałem w takiej cenie całego zestawu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem fanką Nordic Walkingu. Jogging jest kontuzycyjny i mało osób wie, jak dobrze biegać. Chodzenie z kijkami też daje dobre efekty i mniej zniechęca niż forsowny trening.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aer98
Ile dziennie chodzicie, min/km? :) ja dzisiaj rowna godzine chodzilam, ale nie wiem ile w tym czasie zrobilam km, moja aplikacja pokazala 7,2km ale nie wiem czy dobrze chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam . Mam pytanie, jak często powinno się uprawiać NW żeby się nie przetrenować albo co gorsza, żeby się nie zniechęcić ? Jestem początkująca w nordic walking. Czy ból nóg ( uczucie ciężkości ) to naturalny objaw czy robię coś nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, serdecznie proszę o pomoc Panie w wieku 35+!! W ramach pisanej przeze mnie pracy magisterskiej prowadzę badanie dotyczące aktywności fizycznej wśród kobiet 35+ oraz stosowanych przez nie suplementów diety. Zachęcam do udziału w badaniu! :) Liczy się każda ankieta, dlatego serdecznie dziękuje za jakąkolwiek pomoc! :) Link do ankiety: http://www.ankietka.pl/ankieta/220791/suplementacja-diety-kobiet-aktywnych-fizycznie-35.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bieganie jest dla mnie lepszą opcją , a to uczucie po przebiegniętym pólmaratonie - bezcenne. Pko nocny Wrocław półmaraton , byle czas dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×