Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Patrix

Kto buduje domek jednorodzinny i ma problem ?

Polecane posty

Z zawodu jestem budowlańcem. Topik założyłem po to, żeby się dowiedzieć jakie problemy macie podczas realizacji swoich małych/dużych marzeń (tzn ukochanego domku jednerodzinnego) w razie czego, może uda się pomóc... :) a więc... jest ktoś chętny ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam problem
bo chciałabym mieć domek a mam mieszkanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczera.....
zaczynamy fundamenty, majster powiedział, że nie trzeba poziomować samych fundamentów, nie trzeba ich deskować i pionować, byle się w ogóle wymiary zgadzały. Mąż mój się na tym nie zna i powiedział, że ma robić tak żeby było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poki co problemu nie mam,ale kolega ma problem z "przekwalifikowaniem gruntu",to znaczy,jak go kupowal grunt byl budowlany.w miedzyczasie zmienil sie plan zagospodarowania przestrzennego i grunt ma byc...nie pamietam jaki...czy prawo moze dzialac wstecz? moj luby za to ma inny problem (tez nie o naturze budowlanej)-chce wybudowac szope,tyle,ze chce uzywac materialow z drugiej reki,a znowu urzad miasta chce do opodatkowac na kwote z materialow nowych.czyli-on planuje wydac 50 tys,a oni chca mu rzucic podatek za 80 tys. niestety,ale wiekszosc problemow budowlanych ma podstawy prawne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ja mam problem --> nic prostszego zbieraj kase kupuj działkę i buduj do szera, trochę późna pora roku na fundamenty no ale nic. Ławy fundamentowe muszą być w poziomie i muszą być zazbrojone zgodnie z projektem i adaptacją.. bezwględnie muszą mieć pion, żeby przekazywane obciążenie nie działało mimośrodowo lecz w miare w linni prostej... obecnie przez niską kulturę pracy majstry poziomoują ostatnią warstwę fundmaentu poprzez swojego rodzaju wieniec... ja osobiście staram się by mury były robione wg starej szkoly... a więc spoinka do sznurka i w poziomie... mam tylko jedno pytanie.. gdzie jest kierownik budowy.. który ma wam pomóc na tym etapie i któremu za to placicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam problem
wyszło, że mam najmniejszy problem :D ech gdyby to było takie proste-zbieraj kase-tylko, że u mnie ceny działek, budowy itd zwalają z nóg :o wiadomo stolica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg Kpa (kodeksu postępowania administracyjnego) w dokładnie ustalonym czasie, można złożyć odwołanie, również od zmiany użytkowania. PAmiętaj o jednym w myśl nowej ustawy od tego roku, możesz być również pozbawiona prawa do gruntu oczywiscie z przysługującym tobie odpowiednim odszkodowaniem, które szacowane jest przez rzeczoznawców. Państwo ma do tego prawo. To nie jest działanie wstecz, tylko nowy plan urbanizacyjny Jeżeli chodzi o podatek za szope, to niestety nigdy z czymś takim się nie spotkałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kup wtedy dwie działki.. :) potem jedną sprzedaj i masz na budowe domku na tej co została.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gilun
ostanio budowlańcy zaczęli kłaść u mnie tynki. JAk ich sprawdzić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha..no wlasnie ciekawa jestem,jak kolega to rozwiazal...myslalam,ze jak ziemia jest twoja,to jest twoja,ale widocznie nie... nie znam sie na podatkach...ale to cos,jak podatek od budowy,za to,ze cale postepowanie administracyjne ci urzad miasta przeprowadzi..mieszkam w holandii,nie wiem jak to sie odbywa w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam problem
:D :D :D obawiam się, że to troszkę za mało by jednak na dom było. a tak serio to ciekawy temat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poziomicą 2,5 lub 3 metrową. Wg normy tynki III kategorii mogą mięć odchyłkę od płaszczyzny do 3mm na długości 2m w 3 miejscach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam problem
najgorszy problem to jednak dobrzy fachowcy-znaleźć takich to czasami droga przez piekło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak szczerze od stycznia tego roku weszła nowa ustawa która miała ułatwić budowę dróg w polsce... w myśl tej ustawy.. niesty ziemia która była twoja z dziada pradziada.. może zostać zagodpodarowana przez śliczną obwodnicę w ciągu nawet jednego roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie to sie domyslam dlaczego tak zrobili..jest za duzo ludzi,ktorzy potem srubuja ceny,bo "jak chcecie se budowac bowodnice,to placcie za grunt 6 razy tyle"...mamy takiego znajomego tu w holandii,ma farme krow w centrum wioski,oni chca tam postawic nowe domy....skubany wysrubowal cene na 4 mln euro!ale im i tak sie to oplaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jan budowniczy
> w sumie to sie domyslam dlaczego tak zrobili.. Czas to pieniądz a negocjacje "cenowe" mogą trwać latami :O i jak zwykle każdy chce dróg , prądu , czy dobrego zasięgu tel. komórkowego tylko nikt nie chce tego koło swojego domu, (ps władze często oferują cenę znacznie poniżej ceny rynkowej gruntu :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ustawa ma poważne niedorbóki i zostanie lub już została zakskarżona... chodzi o to, że ustawa przewidziana została dla osób fizycznych.. a obejmuje jeszcze podmioty godpoarcze.. do konca tego roku miała sie pojawić poprawka regulująca to..no ale jej nie ma wyobraźcie sobie zaklda pracy.. powiedzmy produkcje butów gdzie wlasciciel dostaje kase za grunt i budynek.. a maszyny ma zabrac i sie sam o siebie martwic.. to przeciez złodziejstwo. w niektorych kregach ustawa zostala nazwana "ustawa banicyjną" ale ja nie jestem prawnikiem... slabo sie na tym znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz jest tak
jesli chodzi o wykupywanie gruntów to mam sąsiadów, którym 'zabrano' kawałek dzialki pod autostradę oczywiście za odszkodowaniem, a inni za mniejsza działkę ale za to pod Castoramę dostali 2 duże bańki!!! No błagam, państwo się panoszy i sobie przywłaszcza cudzą własność za marne grosze, a prywatni inwestorzy rozrzucają kasę prawie za free!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAmiętaj... Państwo nie wykupuje działek... nie składa oferty.. sam napisałeś że dostałi ODSZKODOWANIE... Pańśtwo daje ODSZKODOWANE.. wyceniana jest działa z lokalziacją i z budynkami które na niuej leżą... nic więcej...tylk oto co jest powiązane z gruntem i nie można tego zabrać... Niestety tak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mensza
docieplenie sciany wełną czy styropianem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wjjujysxx n
A ja mam takie pytanie: mam w domu niestety wolgoć i co za tym idzie grzyba :o zwalczam to cholerstwo jak mogę, nawet dobrze mi idzie, ale czy są jakieś sposoby o których nie wiem? Ja umyłam ściany i zdrapałam je do gołych tynków, zagruntowałam i pomalowałam emulsją, jest ok. Ale w zime jak tylko pojawi się mróz to chlerstwo zaczyna sie pojawiać :o pryskam to takim płynem od grzyba, zabija w sekundzie wszystko tylko śmierdzi niemiłosiernie, dodatkowo mam w domu okna plastiki a zero wentylacji (ojciec to debil jak widać bo wtierdzi ze wentylacja jest niepotzrebna). CVo jeszcze mnozna zrobic żeby temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my kupujemy dzialke w tym roku a na wisone budowa..:) szukamy budowalncow teraz wszystko powyjezdzalo...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zależności jaką gotówką się operuje trzeba wybrać - mamy wiecej kasy --> wełna - mam mniej kasy --> styropian to tak z punktu widzenia finansowego. Osobiście do ścian policiłbym styropian EPS 70 0040 Fasada albo EPS70 0042 Fasada... wełna ma współczynnik przenikania 0,038 w warunkach suchych styropian 0,040 nieduza rózniaca wełna jest nieplana ..styropian nie podtrzymuje ognia... walka pomiedzy producentami toczy się o lat.. reasumując .. poleciłbym styropian.. np frezowany gdzie mechaniczne mocowanie zrobic na termodyble.. dzieki czemu znika na \"efekt biedronki\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrix jak dlugo trwa postawienie domku 130-150metrowego - tzn bez wykonczenia -fundemanty -dach -sciany bez wyposazenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sprawie grzyba.. moze opisac w jakim miejscu jest.. i skad sie wziela wilgoc.. i jaki duzy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no346 wlasny domek w stanie surowym zamknietym udalo mi sie postawić w niecale 6 miesiecy... zeby byc precyzyjnym w lutym tego roku robilem tyczenie w lipcu wstawialem cala stolarke... teraz budynek schnie po tynkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o grzyb.. najwazniejsze to usunąć przyczynę powstawania wilgoci.. to najwazniejsze.. trudno mi powiedziec co sie stalo u Ciebie musisz mi dokladnie powiedziec.. - domek czy mieszkanie - miejsce wystepowania - czy jest wentylacja - jakie sa okna - jak duze jest zagrzybienie - co jest za wilgotna sciana przyczyn powstawania grzyba jest bardzo duzo rownie duzo jest sposobów na usunięcie.. :) tylko po co usówać ..skoro przyczyna zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa 346 jesli moge cos zaproponowac.. to w okresie zimowym kupic czesc materialow.. (sa tansze) i podpisac umowy przedwstepne z wykonawcami.. poniewaz sa bardzo nieslowni.. i zapracowani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi86
ale fajny topik!!!!! w sam raz jak dla mnie bo akurat studiuje kierunek zwiazany z budownictwem a, szczerze to jestem z tej dziedziny raczej zielona.... Patrix ile wg ciebie kosztowalaby budowa domku ok.120 mkw w stanie zakmnietym zadaszonym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×