Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukam szuykam szukam

Szukam bajki z dzieciństwa - kojarzy ktoś?

Polecane posty

Gość B A R B A P A P A :)))
BARBAPAPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czorniutki
nie napewno nie to to jest amerykanska bajka i całkiem fajna kreska tam jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bloooooooooo
Poszukuję bajki z dzieciństwa, którą kiedyś widziałam na VHS u koleżanki. To nie był serial. Główna bohaterka był czarownicą/ czarodziejką i chyba miała brązowe włosy, ale nie jestem pewna. Wiem, że miała też kota, była tam bodajże jakaś zła czarownica z zieloną twarzą,kóra w kociołku gotowała jakiś zielony szlam.Bardzo zależy mi na znalezieniu tej bajki, ale pamięć już trochę szwankuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwina25ww
Pamiętacie taką bajkę japońską pt: Dragon Ball ? ostatnio pokazałam koleżance na komórce jeden z odcinków, rozkleiła się od razu, ahh te wspomnienia... -------------------------- www.dragonballzodmalwi.cba.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akkalabeth
Poszukuję bajki, której głównym bohaterem był jakiś zwierz z rodziny dużych kotów, który miał na imię Sindbad (jestem prawie pewna, że tak brzmiało jego imię, w zwątpienie wprawia mnie fakt, że pomimo posiadania takiej informacji nie jestem w stanie namierzyć bajki). Jego najlepszy przyjaciel był tygrysem, nie pamiętam imienia. Dziewczyna Sindbada też była zwierzęciem, niestety nie jestem w stanie zidentyfikować, jakim, i miała na imię Marianna (na pewno). Widziałam tylko kilka odcinków (był to serial emitowany chyba na którejś naszej polskiej stacji typu TVP czy POLSAT, ale głowy nie dam). Poszczególne odcinki miały mniej więcej podobny schemat: czarny charakter (jakiś bogaty zwierz) porywał Mariannę, a Sindbad z ekipą ze statku ją ratowali. Tygrys też miał swoją dziewczynę, z tego, co kojarzę, była ona zwierzakiem z rodziny dużych kotów o brązowej sierści i ubrana była na niebiesko. Marianna miała sierść beżową i chodziła ubrana na fioletowo. Ale tych ostatnich informacji aż tak pewna nie jestem. Jeśli coś komuś zaświta... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamieta ktos?
a moze ktos pamieta bajke o niedzwiedziach - pamietam, ze na ostatnim odcinku plakalam - chyba matka umarla w ostatnim odcinku. Leciala w niedziele na dobranocke w latach 80-tych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawannalawe
Akkalabeth - zajrzyj tu za jakis czas, poszukam tej bajki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akkalabeth
@kawannalawe - tak, to to! Dzięki ci wielkie! Ach, wspomnienia wracają! Cieszę się, że ci się udało. Jasne, że bym tu wróciła. Nie sądziłam, że tak szybko mi ktoś odpowie. Dziękuję. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzeki i nuka - mali mieszkancy
ta bajka o niedziwiadkach to dzeki i nuka - mali mieszkancy wielkich gor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukujaca odpowiedzi
Widze ze ciekawe tematy sie tu rozwinely, to sie dolacze i moze moglby ktos pomoc. Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad pewna bajka ktora kiedys widzialam. Otuz fabula byla jak z alladyna tyke ze jakas dziewczyna znajduje lampe.. ktos kojarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie tolerancja?
witam, czy ktoś tu jeszcze zagląda? Szukam bajki z czasów gdy byłem smarkiem. Opowiadała o grupie nastolatków, młodzieży, szkoła, wybryki itd. Charakterystyczni byli dwaj afroamerykanie - jeden tęgi bardzo i wysoki, a drugi szczupły, wręcz chudy i wysoki. Świetna bajka, przyjaciel ma kurtkę z tymi postaciami, ale nie możemy sobie skojarzyć tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukuję filmu animowanego o małej czarownicy. Niestety niewiele pamiętam. Oglądałam go kiedyś na vhs. Kojarzę tylko, że leciała na miotle przez jakąś burzę, chyba na jakiś sabat czy do jaskini. I później została przez nie ukarana. Siostra podpowiada, że była tam jakaś czarownica-robot czy wyrocznia która rozkazywała pozostałym - ale ja tego już nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, nadal poszukuję bajko CRO, czy ktoś ma może jakiś link - nie mogę nigdzie namierzyć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie. Szukam filmu animowanego, którego miałam na kasecie video. To mogło być coś pomiędzy 1997 a 2001 rokiem. Niestety bardzo mało pamiętam.. Bajka była o chłopcu. Pamiętam tylko urywki z tego filmu. Chłopiec był na jakiejś paradzie wojskowej (ci wojskowi byli chyba ubrani w czerwone stroje). Pamiętam też, że zabrał go do siebie jakiś starszy człowiek, który mieszkał w jakimś pałacu czy czymś takim. Ten starszy człowiek nie pozwalał mu otwierać takich wielkich wrot. Chłopiec był na tyle ciekawy, że je otworzył, co bardzo zdenerwowało tego staruszka. Pamiętam też moment jak razem lecieli balonem.. kurcze.. nic więcej nie pamiętam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chybanigdytegonieznajde
Już od dawna staram się znaleźć bajkę z dzieciństwa. Pamiętam że zaczynała się gdy główna bohaterka podczas ulewy jechała przez most i chyba koło powozu odpadło i był problem. Bajka była połączeniem wielu znanych baśni: główna bohaterka była czymś w rodzaju kopciuszka ( w komplecie z macochą i dwiema wrednymi siostrami) przewijało się brzydkie kaczątko, śpiąca królewna (chyba główna bohaterka była połączeniem paru takich damskich postaci). Bardzo mi zależy na znalezieniu tej bajki, sama chyba już nie dam rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kojarzę coś takiego "malutka czarownica" może to komuś pomoże. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chybanigdytegonieznajde
Jeżeli chodzi o bajkę powyżej, to ktoś pomieszał 2 ; ruchomy zamek hauru (chłopak ze skrzydłami i babka ze zwałami tłuszczu na szyi) oraz spirited away: w krainie bogów. Jestem na 100% pewna że o to chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polepionaona
Szukam bajki z okresu lat 90. Były to kasety magnetofonowe opowiadające o dziewczynce, która (o ile dobrze pamiętam) zwiedzała świat wozem strażackim. Historie były przeplecione piosenkami albo też wszystko było w formie utworów muzycznych. Pamiętam taki tekst "więc strażackim małym wozem wyruszamy razem w świat". Kasety były białe z czerwono-żółtymi naklejkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unkasek
szukam bajki z czasów dzieciństwa którą oglądałem na Vhs .pamietam tyle że w bajce był chlopak który mieszkał chyba w lesie dzungli uczył go dziadek i miał luk i był wilk . pamietam tylko urywki wiem ze chłopak starcił kogoś i biegł jak najszybciej aby chwycic luk i nałożyć cięciwę więcej nie pamiętam a zależy m i dzięki za wszelka pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szukam bajki animowanej, chyba estońskiej produkcji. widziałam ja jako dobranockę. były w niej takie motywy jak: muszla, która się otwiera i wychodzi z niej Pani bajka, dziesiątki płaczących oczu pokrywających ekran kiedy umarł ptak, pamiętam bardzo ładną grafikę i poetycką opowieść. mam nadzieję, że ktoś z Was też ją widział i zna jej tytuł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja szukam czegoś czego może już nikt nie skojarzyć po pierwsze film czy bajka edukacyjna chyba o narkotykach ale nie dosłownie było o tym mówione wiem że było jakieś pudełko które ktos ukrywał przed rodzicami. 2. bajka o zwierzetach różnych które żyły w lesie chyba lub dzungli i na koniec jak były napisy one szły wszystkie razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam :) Szukam bajki ..lata 90 vhs... jedyne co pamietam to nocne mary, czarny kon , piasek.... i jakies senne koszmary...wiem ze opis zagmatwany ale moze sie xos komus nasunie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej :) Fajnie czytać te posty bo wiele się przypomina ^^ Ale ja mam w głowie taką bajkę której nikt z moich znajomych nie pamięta, To była taka bajka którą pamiętam z wakacji. Biegałam od rana do wieczora po dworze ale jak była ta bajka to musiałam ją widzieć. Najbardziej pamiętam to że była strasznie kolorowa a głównym bohaterem była ośmiornica :) ktoś kojarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej! Poszukuj***ajki, którą widziałam w jednej scenie jako zwiastun na UPC NA ŻĄDANIE gdzieś w listopadzie, grudniu. Wydawała się zabawna, z podtekstami, no ale do rzeczy.... Scena przedstawiała faceta, dość niezadowolonego w jakimś ciemnym kubraczku, który jadl (obiad?) i się nie odzywał, następne co kojarzę, to dziewczynę, niezbyt urodziwą blondynkę, która miała całkiem interesujące frazy z podtekstami i nagle pojawił się tam gdzieś zabawny lokaj, sprzątający chłopak. Mam wrażenie, że tytuł bajki byl bardzo krótki wręcz miał on w tytule imię (żeńskie?). Jeżeli coś się komukolwiek kojarzy, to bardzo prosiłabym o pomoc, ponieważ gnębi mnie ta bajka i bardzo chętnie bym ją w końcu oglądnęła. Na pewno musiała lecieć w UPC NA ŻĄDANIE. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, poszukuję jednej bajki o syrenie. Pamiętam takie sceny, że ona siedziała na jakimś głazie przy zachodzie słońca, że jakaś postać(chyba przyjaciel,ale nie mam pewności) miała kryjówkę w lesie i że był książę (chyba zze to książę miał kryjówkę :/ ? ) i to był serial i na pewno nie anime. Nic więcej nie kojarzę. I jeszcze pytanie: Czy ktoś wie gdzie mogłabym obejrzeć Księżniczkę Tenko w Internecie? Albo oglądał coś na HDStream i wie czy nie ma tam żadnych haczyków itp. ? Bo wiem że rejestracja czy oglądanie płatne i jestem skłonna kilka złotych zapłacić, ale nie chcę się na coś nadziać :/ Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TOP CAT! uwielbiałam tę bajkę :) ten moment gdy on wchodzi do tego kubła i nakrywa pokrywę haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta bajka o gangu kotow na zlomowisku to LEBSKI HARRY pamietam ja dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, szukam bajki i byłabym wdzięczna za każdą pomoc. Oglądałam tą bajkę na kasecie ale gdzieś się zapodziała. Wydaje mi się że była to ekranizacja baśni andersena "Słowik" i wydaje mi się, że tak też się nazywała, ale nigdzie w internecie nie mogę jej znaleźć. Pamiętam że ten cały cesarz był taki trochę gruby i miał dwóch takich jakby służących czy kogoś i pamiętam scenę w której oni stali w takim pomieszczeniu pełnym jakby wazonów czy czegoś i jeden pytał drugiego: wazon czy urna? Było też że tacy wynajęci chyba przez cesarza ludzie, mieli ukraść słowika który mieszkał w domu takiej dziewczyny, nie pamiętam więcej ale będę wdzięczna za każdą pomoc (^_^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×