Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tea tree

___Problem z siusianiem w majtki- 4,5 latka________

Polecane posty

Gość tea tree

Moja siostrzenica ma 4,5 roku. jest naprawde bardzo mądra, ma bardzo bogate słownictwo, wiele rzeczy potrafi, szybko sie uczy. Ale niestey ma problem z siusianiem. Nie chce chodzić do łazienki, cały cxas mówi, ze jej się nie chce, a jak już idzie, to zawsze ma popuszczone. Nie zsiusia sie do końca, ale bardzo często popuszcza. czasem cały dzień jej się to nie zdarzy, a czasem za kazdym razem. próbujemy już na wszelkie sposoby przekonywac ją do tego, rozmawiać, namawiać, nagradzamy ja, jak nie popusci, ale to nie pomaga. Nie wiemy juz, co robić? Moja siostra była n apierwszej wizycie u psychologa, bez małej, teraz czekaja na następną. Czy ktoś miał podobna sytuację? jak sobie poradziliście? I jak myslicie, czym to jest spowodowane? Dodam jeszcze tylko, ze w każda noc jest kompletnie zsikana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tea tree
nikt mi nie pomoże? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotki dwa i do łózka
Może powinna udac sie z nia do neurologa?Mam znajomych z 5,5 letnia córką która nadal popuszcza ale to juz jest związane z choroba .Psycholog?Chyba nie tedy droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wtrącę
też mysle,ze w tym przypadku raczej problem urologiczny,moze warto zbadac nerki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotki dwa i do łózka
oczywiście urolog.......nie neurolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tea tree
na razie miała badanie moczu, wszystko ok. Myslę, ze to jednak problem psychologiczny, bo po prostu widac, ze jej sie chce, a ona nie iedzie. Idzie, gdy juz ma popuszczone. Poza tym dziś np. zamnknęła sie w pokoju i się zesikała. A cały czas obiecuje, ze już będzie chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tea tree
nie przechodzi żadnych ciężkich chwil, a dlaczego tak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodziki...nie nie nie
Oj nie zgodze sie z tym,że jak sie zamyka i mówi że nie chce a i tak popuszcza to problem psychiczny.Badajcie nerki!!!Moje tez tak robiło,i namowy ani obiecywanie z jego strony nic nie dawało.Oczy nam dopiero otworzył lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tea tree
no i co się okazało, jesli można wiedzieć? Ale widzisz chodzi o to, ze jesli poszłaby o czasie, to by nie popuściła, bo nieraz widac, ze ściska kolana, przebiera nogami, a upiera się, że jej sie nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodziki...nie nie nie
Mój ma akurat chore nerki,ale u waszej małej moga byc tego różne przyczyny i dlatego powinniście iść z nią do urologa lub nefrologa aby wykluczyć np chorobe układu nerwowego,cukrzyce lub zakażenie dróg moczowych(ale jak piszesz ze badania moczu były) to może wada układy moczowego.Mysle,że po wizycie u psychologa ten bedzie sie starał znaleść problemy rodzinne i takie tam.A po co?Skoro chyba łatwiej zrobic najpierw dziecku odpowiednie badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tea tree ---------Ja nie miałam niczego złego na myśli :) Po prostu myślałam że w rodzinie dziewczynki jest jakiś problem np: ciągłe kłótnie,rozpad związku, itdł -coś co dziecko przeżywa,stąd ten stan. Ale jeśli i wszystko jest w porządku radze zbadać nerki.Mój mimo że jest młodszy(ma 3 lata) to od 2 roku ładnie sikał,ale od paru tygodniu zdarzyło się popuszczać w majtki.Widiząłam że chce sikać ale do wc nie chciał iść.Myślałam że to przeziębienie,jednak po dokładnych badaniach okazało sie że nie ma żadnej infekcji lecz po prostu dziecko się zapomina itd i najlepsze wyjściu jak to mi lekarz powiedział :jeśli widzi Pani że dziecko chce siku to nie pytać się lecz brac za ręke i prowadzić na kibel...I chyba miał racie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze ma zapalenie cewki moczowej,boli ją jak sisuia i dlatego wstrzymuje? powodów może być tysiące.Nie ma co gdybać lecz najlepiej udać się do specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tea tree
princpolo- ok, rozumiem :) no nie wiem juz sama. Nie wygląda mi to na wadę układu moczowego, czy chorobę nerek, bo ona nie popuszcza bezwiednie, tylko świadomie i czasem "z premedytacją" :). Ale oczywiście nie jestem lekarzem, więc moge sie mylic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To w takim razie zapytac się (jak widzicie że skacze w miejscu :D) czy chce siku.Pewnie powie że nie.Mimo to za rękę i pokazać kibel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tea tree
To w takim razie zapytac się (jak widzicie że skacze w miejscu ) czy chce siku.Pewnie powie że nie.Mimo to za rękę i pokazać kibel takie sytuacje mają miejsce co dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onanizm dziecięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexxxxa
U mojej siostry jest dokładnie taka sama sytuacja. Nie jest to wada układu moczowego, bo wcześniej nie było takich problemów. Miał robione badanie moczu i wyszło wszystko dobrze. Czasami zastanawiam się czy to nie jest reakcja na bardzo duże wymagania ojca w stosunku do dziecka. Mały ma zawaloną głowę mnóstwem informacji (np. potrafi wymieniać różne rodzaje dinozaurów), a ojciec popisuje się nim jak małpą w cyrku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgfghh
ja mam ten sam problem z corka.co prawda teraz juz jest lepiej, kiedys jeszcze nie tak dawno robila w ciagu dnia w majtki, terz juz lata do kibelka sama i czasem tylko popusci. no ale te noce... zawsze wstyaje rano zlana, czasem ale zadko bedzie sucha. no i co mi poozostaje, malej zakladam na noc pampersa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×